Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2151 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Meni Hadžikadić kad god da neku izjavu, prva pomisao je: ja ću tudjim K gloginje mlatiti.
Lik nema podrška niti stranku s kojom bi realizirao svoja predizborna obećanja. Nego uspješnu karijeru misli na koncu zaokružiti političkim uspjehom nekim. I sve bi to bilo ok da ne puca, na poziciju na koju puca.
Kompetenten je za niz političkih pozicija. I više nego što treba.
Ali prodavati ovu maglu ljudima koji ne poznaju izborni proces, a ni nadlažnosti očigledno, nekom pričom za "saradnjom sa probosanskim strankama" je suludo. Totalno suludo.
Bolje bi mu bilo da pokupi taštinu i poništi kandidaturu. Probosanskim strankama ne treba vrhovni vodja/guru. A u ovoj situaciji on jedino to može biti.
Lik nema podrška niti stranku s kojom bi realizirao svoja predizborna obećanja. Nego uspješnu karijeru misli na koncu zaokružiti političkim uspjehom nekim. I sve bi to bilo ok da ne puca, na poziciju na koju puca.
Kompetenten je za niz političkih pozicija. I više nego što treba.
Ali prodavati ovu maglu ljudima koji ne poznaju izborni proces, a ni nadlažnosti očigledno, nekom pričom za "saradnjom sa probosanskim strankama" je suludo. Totalno suludo.
Bolje bi mu bilo da pokupi taštinu i poništi kandidaturu. Probosanskim strankama ne treba vrhovni vodja/guru. A u ovoj situaciji on jedino to može biti.
-
visocicaguy
- Posts: 1258
- Joined: 27/10/2002 00:00
- Contact:
#2152 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
upravo im treba vođa, jer se ne mogu dogovoriti ni oko toga gdje ce namontirati postanski sanducic podrucne skole
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2153 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
visocicaguy wrote:upravo im treba vođa, jer se ne mogu dogovoriti ni oko toga gdje ce namontirati postanski sanducic podrucne skole
Svaka probosanska stranka je izbacila svog kandidata. Hadžikadić ako misli nekog ujedinitelja izigravati u pogrešnu je zemlju došao. Ovdje misionarstvo ne pali.
A ni priča koju on plasira. Možda jeste "osvježenje" ili ti oaza u pustinji, po priči ali realno njegove šanse za pobjedu su nikakve. Samo će otkinuti dio glasačkog tijela i možda izazvati krizu. Pa nam se može zbog Hadžikadića desiti Fahro u presjedništvu.
Last edited by SaraFina on 24/09/2018 12:04, edited 1 time in total.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#2154 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Uvjerit će se lično u kakvu je baru došao da pliva,ali nadam se da će ostati ustrajan nakon ovihi izbora. 
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2155 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
SmokingMan wrote:Uvjerit će se lično u kakvu je baru došao da pliva,ali nadam se da će ostati ustrajan nakon ovihi izbora.
Ja čisto sumnjam. 4 godine su dug period. Obzirom da sada pobijediti neće, niko se idućih izbora neće ni sjetiti ovog čovjeka.
Bio došao, vidio i otišao.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#2156 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
I jeste strnac sa idejom u ovoj magli,opet lično bi volio da se ne razočara ako doživi "krah" jer je izuzetno težak proces promjene svijesti kod ljudi,ovakvih ljudi koji su od kraja rata još uvijek navučeni na "manje zlo",mada se ono ustalilo,i više nije postalo to samo manje zlo za opću dobrobit društva,već i teret društva i budućih naraštaja.SaraFina wrote:SmokingMan wrote:Uvjerit će se lično u kakvu je baru došao da pliva,ali nadam se da će ostati ustrajan nakon ovihi izbora.
Ja čisto sumnjam. 4 godine su dug period. Obzirom da sada pobijediti neće, niko se idućih izbora neće ni sjetiti ovog čovjeka.
Bio došao, vidio i otišao.
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2157 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ja lično protiv Hadžikadića nemam ništa. Naprotiv! Samo mišljenja sam da je odabrao kandidaturu za mjesto, koje bez ligističke podrške stranke ne znači ništa. I da apsolutno nema šanse da pobijedi. Sve stranke imaju preko 100k sigurnog glasačkog tijela. Ljudi čija je egzistencija ili egzistencija bližeg člana porodice povezana upravo sa strankom.SmokingMan wrote:I jeste strnac sa idejom u ovoj magli,opet lično bi volio da se ne razočara ako doživi "krah" jer je izuzetno težak proces promjene svijesti kod ljudi,ovakvih ljudi koji su od kraja rata još uvijek navučeni na "manje zlo",mada se ono ustalilo,i više nije postalo to samo manje zlo za opću dobrobit društva,već i teret društva i budućih naraštaja.SaraFina wrote:
Ja čisto sumnjam. 4 godine su dug period. Obzirom da sada pobijediti neće, niko se idućih izbora neće ni sjetiti ovog čovjeka.
Bio došao, vidio i otišao.
A ja čisto sumnjam da Hadžikadić može skupiti i približno toliko glasova. Taština je jedno, realnost drugo.
- SmokingMan
- Posts: 22526
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#2158 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Žalosno,ali istina...SaraFina wrote:Ja lično protiv Hadžikadića nemam ništa. Naprotiv! Samo mišljenja sam da je odabrao kandidaturu za mjesto, koje bez ligističke podrške stranke ne znači ništa. I da apsolutno nema šanse da pobijedi.Sve stranke imaju preko 100k sigurnog glasačkog tijela. Ljudi čija je egzistencija ili egzistencija bližeg člana porodice povezana upravo sa strankom.SmokingMan wrote:I jeste strnac sa idejom u ovoj magli,opet lično bi volio da se ne razočara ako doživi "krah" jer je izuzetno težak proces promjene svijesti kod ljudi,ovakvih ljudi koji su od kraja rata još uvijek navučeni na "manje zlo",mada se ono ustalilo,i više nije postalo to samo manje zlo za opću dobrobit društva,već i teret društva i budućih naraštaja.SaraFina wrote:
Ja čisto sumnjam. 4 godine su dug period. Obzirom da sada pobijediti neće, niko se idućih izbora neće ni sjetiti ovog čovjeka.
Bio došao, vidio i otišao.
A ja čisto sumnjam da Hadžikadić može skupiti i približno toliko glasova. Taština je jedno, realnost drugo.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2159 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Izbor je jednostavan:
1.
Borisa Falatar ili Mirsad Hadzikadic. Dva covjek koja dolaze iz uredjenih sistema. Obrazovani, dokazani u struci. Nemaju nikakve veze sa kriminalno-koruptivnim mrezama. Nude evropsku BiH.
2.
Kriminalno-koruptivni karteli i njihovi predstavnici. Kriminal, korupcija, nepotizam. Unistili su sve cega su se dotakli, te nas vode do potpune propasti. Glas za njih = glas za propadanje. Njihov mentalitet i nacin politickog djelovanja je blizak azijskim ili africkim drzavama. Sa njima nema nikakve buducnosti, BiH ce ostati bez stanovnistva i bankrotirati.
...
Problem bosansko-hercegovackog naroda je mentalitet. Zatucani smo. Vecina stanovnsitva ima vise bliskosti sa Turcima ili Rusima nego sa Svicarcima ili Nijemcima. Procitajte komentare na temu LGBT populacije. Vidjet cete teski primitivizam. Procitajte komentare na clanke o jednakosti spolova. Bio je nedavno, zene u Svicarskoj se bore za vece plate. Prosjecan Bosanac misli da je zeni mjesto u kuci. Zatucanost je primjetna na svakom primjeru.
Drugi problem je neobrazovanost. Stavljam glavu na panj pri tvrdnji da 90% stanovnistva ne zna razliku izmedju zakonodavne, sudske i izvrsne vlasti. O cemu onda pricamo?
Bosansko-hercegovacki narodi od kada postoje su pod vlascu diktatora i despota. Nismo nauceni djelovati proaktivno. Uvijek su se drugi bavili nasim zivotima. Tvoje je da sutis, da se bojis i podilazis autoritetima. Vazan dio naseg identiteta je vjera koja je razvila fatalisticki pristup zivotu. Sve je predodredjeno, sve je sudbinski zapisano. Nista ne mozes. Ne mozes kreirati buducnost. Takav mentalitet se vidi na ovakvim temama. Nemoguce je, ne moze on, on je previse dobar za nas, mi smo stvoreni da nad nama vladaju losi ljudi.
Bosna i Hercegovina, njeni narodi, boluju od zlocudne bolesti. Nas mentalitet je nasa bolest. Moramo se mijenjati. Moramo otpoceti proces koji ce dugo trajati. Kada se mi promijenimo - promijenit ce se politike. Povezano jedno sa drugim. Ljudi poput Hadzikadica i Falatara mogu ubrzati proces ozdravljenja drustva. Treba nam puno vise takvih ljudi ali od necega moramo poceti.
Glas za stranacke kartele, za kriminalno-koruptivne mreze, je glas protiv BiH i njenih naroda. Glas za njih je glas protiv drzav. Bolje ne izaci na izbore nego njima dati glas.
1.
Borisa Falatar ili Mirsad Hadzikadic. Dva covjek koja dolaze iz uredjenih sistema. Obrazovani, dokazani u struci. Nemaju nikakve veze sa kriminalno-koruptivnim mrezama. Nude evropsku BiH.
2.
Kriminalno-koruptivni karteli i njihovi predstavnici. Kriminal, korupcija, nepotizam. Unistili su sve cega su se dotakli, te nas vode do potpune propasti. Glas za njih = glas za propadanje. Njihov mentalitet i nacin politickog djelovanja je blizak azijskim ili africkim drzavama. Sa njima nema nikakve buducnosti, BiH ce ostati bez stanovnistva i bankrotirati.
...
Problem bosansko-hercegovackog naroda je mentalitet. Zatucani smo. Vecina stanovnsitva ima vise bliskosti sa Turcima ili Rusima nego sa Svicarcima ili Nijemcima. Procitajte komentare na temu LGBT populacije. Vidjet cete teski primitivizam. Procitajte komentare na clanke o jednakosti spolova. Bio je nedavno, zene u Svicarskoj se bore za vece plate. Prosjecan Bosanac misli da je zeni mjesto u kuci. Zatucanost je primjetna na svakom primjeru.
Drugi problem je neobrazovanost. Stavljam glavu na panj pri tvrdnji da 90% stanovnistva ne zna razliku izmedju zakonodavne, sudske i izvrsne vlasti. O cemu onda pricamo?
Bosansko-hercegovacki narodi od kada postoje su pod vlascu diktatora i despota. Nismo nauceni djelovati proaktivno. Uvijek su se drugi bavili nasim zivotima. Tvoje je da sutis, da se bojis i podilazis autoritetima. Vazan dio naseg identiteta je vjera koja je razvila fatalisticki pristup zivotu. Sve je predodredjeno, sve je sudbinski zapisano. Nista ne mozes. Ne mozes kreirati buducnost. Takav mentalitet se vidi na ovakvim temama. Nemoguce je, ne moze on, on je previse dobar za nas, mi smo stvoreni da nad nama vladaju losi ljudi.
Bosna i Hercegovina, njeni narodi, boluju od zlocudne bolesti. Nas mentalitet je nasa bolest. Moramo se mijenjati. Moramo otpoceti proces koji ce dugo trajati. Kada se mi promijenimo - promijenit ce se politike. Povezano jedno sa drugim. Ljudi poput Hadzikadica i Falatara mogu ubrzati proces ozdravljenja drustva. Treba nam puno vise takvih ljudi ali od necega moramo poceti.
Glas za stranacke kartele, za kriminalno-koruptivne mreze, je glas protiv BiH i njenih naroda. Glas za njih je glas protiv drzav. Bolje ne izaci na izbore nego njima dati glas.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2160 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
ako osjecaju pritisak od SDA jer ih je zaposlila itd....SaraFina wrote: Ja lično protiv Hadžikadića nemam ništa. Naprotiv! Samo mišljenja sam da je odabrao kandidaturu za mjesto, koje bez ligističke podrške stranke ne znači ništa. I da apsolutno nema šanse da pobijedi. Sve stranke imaju preko 100k sigurnog glasačkog tijela. Ljudi čija je egzistencija ili egzistencija bližeg člana porodice povezana upravo sa strankom.
A ja čisto sumnjam da Hadžikadić može skupiti i približno toliko glasova. Taština je jedno, realnost drugo.
ok nije problem mogu glasati za SDA na svim onim drugim listicima posto Hadzikadica nema tamo niti njegove stranke, ali gdje je hadzikadic nije valjda da je dotle doslo da Dzaferovic prije samo zato sto su na budzetskim sisama i vucu li vucu ...
toliko je ogromna razlika izmedju Dzferovica i Hadzikadica da me tacno strah da mi se ruka ne osusi ako bi dzaferovica zaokruzio pored jednog Hadzikadica.
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2161 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Kikibombona wrote:Izbor je jednostavan:
1.
Borisa Falatar ili Mirsad Hadzikadic. Dva covjek koja dolaze iz uredjenih sistema. Obrazovani, dokazani u struci. Nemaju nikakve veze sa kriminalno-koruptivnim mrezama. Nude evropsku BiH.
2.
Kriminalno-koruptivni karteli i njihovi predstavnici. Kriminal, korupcija, nepotizam. Unistili su sve cega su se dotakli, te nas vode do potpune propasti. Glas za njih = glas za propadanje. Njihov mentalitet i nacin politickog djelovanja je blizak azijskim ili africkim drzavama. Sa njima nema nikakve buducnosti, BiH ce ostati bez stanovnistva i bankrotirati.
...
Problem bosansko-hercegovackog naroda je mentalitet. Zatucani smo. Vecina stanovnsitva ima vise bliskosti sa Turcima ili Rusima nego sa Svicarcima ili Nijemcima. Procitajte komentare na temu LGBT populacije. Vidjet cete teski primitivizam. Procitajte komentare na clanke o jednakosti spolova. Bio je nedavno, zene u Svicarskoj se bore za vece plate. Prosjecan Bosanac misli da je zeni mjesto u kuci. Zatucanost je primjetna na svakom primjeru.
Drugi problem je neobrazovanost. Stavljam glavu na panj pri tvrdnji da 90% stanovnistva ne zna razliku izmedju zakonodavne, sudske i izvrsne vlasti. O cemu onda pricamo?
Bosansko-hercegovacki narodi od kada postoje su pod vlascu diktatora i despota. Nismo nauceni djelovati proaktivno. Uvijek su se drugi bavili nasim zivotima. Tvoje je da sutis, da se bojis i podilazis autoritetima. Vazan dio naseg identiteta je vjera koja je razvila fatalisticki pristup zivotu. Sve je predodredjeno, sve je sudbinski zapisano. Nista ne mozes. Ne mozes kreirati buducnost. Takav mentalitet se vidi na ovakvim temama. Nemoguce je, ne moze on, on je previse dobar za nas, mi smo stvoreni da nad nama vladaju losi ljudi.
Bosna i Hercegovina, njeni narodi, boluju od zlocudne bolesti. Nas mentalitet je nasa bolest. Moramo se mijenjati. Moramo otpoceti proces koji ce dugo trajati. Kada se mi promijenimo - promijenit ce se politike. Povezano jedno sa drugim. Ljudi poput Hadzikadica i Falatara mogu ubrzati proces ozdravljenja drustva. Treba nam puno vise takvih ljudi ali od necega moramo poceti.
Glas za stranacke kartele, za kriminalno-koruptivne mreze, je glas protiv BiH i njenih naroda. Glas za njih je glas protiv drzav. Bolje ne izaci na izbore nego njima dati glas.
Ja zbilja ne vidim tvoju računicu u propagiranju Boriše i Mirse, izuzev ako nemaš namjeru da zbilja uništiš svaku mogućnost da Bećirević i Komšić zajedno udju u precjedništvo???Mogućnost da Boriša dobije više glasova od Čovića, a Hadžikadić od Bećirevića, ravna je mogućnost da će Ankara biti 2018 glavni grad Kurdistana. Pa Smrčka donekle kužim, ali tebe ne. Jesi Fahrin, Bakirov ili Čovićev stranački pristalica koji pravi smutnju na forumu?
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2162 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Smrcak15 wrote:ako osjecaju pritisak od SDA jer ih je zaposlila itd....SaraFina wrote: Ja lično protiv Hadžikadića nemam ništa. Naprotiv! Samo mišljenja sam da je odabrao kandidaturu za mjesto, koje bez ligističke podrške stranke ne znači ništa. I da apsolutno nema šanse da pobijedi. Sve stranke imaju preko 100k sigurnog glasačkog tijela. Ljudi čija je egzistencija ili egzistencija bližeg člana porodice povezana upravo sa strankom.
A ja čisto sumnjam da Hadžikadić može skupiti i približno toliko glasova. Taština je jedno, realnost drugo.
ok nije problem mogu glasati za SDA na svim onim drugim listicima posto Hadzikadica nema tamo niti njegove stranke, ali gdje je hadzikadic nije valjda da je dotle doslo da Dzaferovic prije samo zato sto su na budzetskim sisama i vucu li vucu ...
toliko je ogromna razlika izmedju Dzferovica i Hadzikadica da me tacno strah da mi se ruka ne osusi ako bi dzaferovica zaokruzio pored jednog Hadzikadica.
Naravno da je neke SDA zaposlila, SDP i sl. I to su nebuloze da će neko glasati za Hadžikadića iz moralnih razloga, a ne kandidata stranke. Ljudi glasaju za egzistenciju. Svoju i svojih bližih.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2163 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
ko ovdje prica o moralnim razlozima, ovdje pricamo o kvaliteti, kvaliteta se trazi a ne moralni razlozi...SaraFina wrote: Naravno da je neke SDA zaposlila, SDP i sl. I to su nebuloze da će neko glasati za Hadžikadića iz moralnih razloga, a ne kandidata stranke. Ljudi glasaju za egzistenciju. Svoju i svojih bližih.
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2164 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Smrcak15 wrote:ko ovdje prica o moralnim razlozima, ovdje pricamo o kvaliteti, kvaliteta se trazi a ne moralni razlozi...SaraFina wrote: Naravno da je neke SDA zaposlila, SDP i sl. I to su nebuloze da će neko glasati za Hadžikadića iz moralnih razloga, a ne kandidata stranke. Ljudi glasaju za egzistenciju. Svoju i svojih bližih.
To ti iz SW možeš sebi priuštiti, ja iz Austrije i Kiki jer nije na državnim jaslama niti stranački uhljeb. Mi možemo i o globalnom zatopljavanju,,ali onaj kome egzistencija ovisi o stranci ne može. Ili egzistencija njemu bliskog.
-
neon-x
- Posts: 848
- Joined: 18/07/2012 19:13
#2165 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Za Mirsadovu pricu nijedno mjesto u vlasti nije adekvatno ali je ipak mjesto u Predsjednistvo adekvatnije od svih ostalih. Nije on nikakav operativac niti je nas problem sto nemamo nekakvog kvalitetnog operativca u vlasti. Nijedno mjesto u vlasti samo po sebi ne moze napraviti promjenu tako da je suvisna ta prica da pojedinac na nekoj poziciji moze sam svojim operativnim djelovanjem znacajnije nesto promijeniti.SaraFina wrote:
Ja lično protiv Hadžikadića nemam ništa. Naprotiv! Samo mišljenja sam da je odabrao kandidaturu za mjesto, koje bez ligističke podrške stranke ne znači ništa. I da apsolutno nema šanse da pobijedi. Sve stranke imaju preko 100k sigurnog glasačkog tijela. Ljudi čija je egzistencija ili egzistencija bližeg člana porodice povezana upravo sa strankom.
A ja čisto sumnjam da Hadžikadić može skupiti i približno toliko glasova. Taština je jedno, realnost drugo.
Nas glavni problem je sveopci javasluk i zapustenost, a u vlasti pogotovo. Nama je jednostavno potrebno jacanje imuniteta da nas ne bi mogli napadati nekakvi Covici i Dodici. Ne moze Mirsad to sam postici ali moze podici ljestvicu koliko je moguce svojim primjerom i proaktivnim djelovanjem. Neko se mora napokon poceti baviti pravljenjem drzave da bi ga drugi mogli slijediti. Ovo sto trenutno imamo jeste da se niko sustinski ne zanima zdravljem same drzave i pretezno se nastoji sto je najbolje mogu snaci i prilagoditi zarad vlastitog profita.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2166 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Uporno postavljate moram reci preglup argument - nema podrsku stranke da realizira obecanja.SaraFina wrote:Meni Hadžikadić kad god da neku izjavu, prva pomisao je: ja ću tudjim K gloginje mlatiti.
Lik nema podrška niti stranku s kojom bi realizirao svoja predizborna obećanja. Nego uspješnu karijeru misli na koncu zaokružiti političkim uspjehom nekim. I sve bi to bilo ok da ne puca, na poziciju na koju puca.
Kompetenten je za niz političkih pozicija. I više nego što treba.
Ali prodavati ovu maglu ljudima koji ne poznaju izborni proces, a ni nadlažnosti očigledno, nekom pričom za "saradnjom sa probosanskim strankama" je suludo. Totalno suludo.
Bolje bi mu bilo da pokupi taštinu i poništi kandidaturu. Probosanskim strankama ne treba vrhovni vodja/guru. A u ovoj situaciji on jedino to može biti.
Pa evo imao je Bakir 4 godine svoju stranku na vlasti na svim mogucim linijama vlasti. Imao je i premijera iz svoje stranke. Imao je u kantonalnoj vladi u glavnom gradu punu vlast. Bili su u Federalnoj i u drzavnoj vlasti. Dakle, vecu pordsku nije mogao imati. Pa? Sta smo to dobili?
Pocevsi od kantona - totalna propast GRAS-a, vode nismo imali haman 2-3 godine, strajk ljekara, prosvjete da ne nabrajam dalje.
Federalna - totalni zastoj, infrastrukturalni projekti nula - ništica, km autoputa nisu napravili
Drzavna - 12 zakona uspjeli usvojiti...wau jebote kakav podvig.
Predsjednik - sta je to znacajno uradjeno od strane predsjednistva za ovo vrijeme? Nista.
Mislim, ovo bih volio da mi obrazlozis jer uporno lupate taj argument nema stranku iza sebe. Ok, nema. Ali ne moze nikako biti gori od Bakira, koji ima takvu "mehanizaciju" iza sebe.
Last edited by Thorgerson on 24/09/2018 14:15, edited 1 time in total.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2167 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
i jos nisu u stanju bili 1 km autoputa uraditi za ove 4 godine, bruka, jad i cemer....Thorgerson wrote: Uporno postavljate moram reci preglup argument - nema podrsku stranke da realizira obecanja.
Pa evo imao je Bakir 4 godine svoju stranku na vlasti na svim mogucim linijama vlasti. Imao je i premijera iz svoje stranke. Imao je u kantonalnoj vladi u glavnom gradu punu vlast. Bili su u Federalnoj i u drzavnoj vlasti. Dakle, vecu pordsku nije mogao imati. Pa? Sta smo to dobili?
Mislim, ovo bih volio da mi obrazlozis jer uporno lupate taj argument nema stranku iza sebe. Ok, nema. Ali ne moze nikako biti gori od Bakira, koji ima takvu "mehanizaciju" iza sebe.
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2168 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Thorgerson wrote:Uporno postavljate moram reci preglup argument - nema podrsku stranke da realizira obecanja.SaraFina wrote:Meni Hadžikadić kad god da neku izjavu, prva pomisao je: ja ću tudjim K gloginje mlatiti.
Lik nema podrška niti stranku s kojom bi realizirao svoja predizborna obećanja. Nego uspješnu karijeru misli na koncu zaokružiti političkim uspjehom nekim. I sve bi to bilo ok da ne puca, na poziciju na koju puca.
Kompetenten je za niz političkih pozicija. I više nego što treba.
Ali prodavati ovu maglu ljudima koji ne poznaju izborni proces, a ni nadlažnosti očigledno, nekom pričom za "saradnjom sa probosanskim strankama" je suludo. Totalno suludo.
Bolje bi mu bilo da pokupi taštinu i poništi kandidaturu. Probosanskim strankama ne treba vrhovni vodja/guru. A u ovoj situaciji on jedino to može biti.
Pa evo imao je Bakir 4 godine svoju stranku na vlasti na svim mogucim linijama vlasti. Imao je i premijera iz svoje stranke. Imao je u kantonalnoj vladi u glavnom gradu punu vlast. Bili su u Federalnoj i u drzavnoj vlasti. Dakle, vecu pordsku nije mogao imati. Pa? Sta smo to dobili?
Mislim, ovo bih volio da mi obrazlozis jer uporno lupate taj argument nema stranku iza sebe. Ok, nema. Ali ne moze nikako biti gori od Bakira, koji ima takvu "mehanizaciju" iza sebe.
E baš sam čekala upravo sličnu opasku. Hvala.
Dakle SDA, SDP, DF i sl su probosanske stranke? Pri tome nemam iluzija, nego mislim da neće s Čovićem i Dodikom u talu, raditi na disoluciji države. Dakle i pored svog "prljavog veša" čitaj korumpiranosti, nepodobnosti i ostalih negativnosti, takve stranke zovemo probosanske. Imaju limit. Iz straha od glasača, te znaju zarad stranačke koristi dokle smiju ići. Je li to ok?
Hadžikadić obzirom da nema logistike i stranke, te i takve će "ustrojiti i pozvati na red"?
Skupa s njima graditi bolju budućnost na trulim temeljima.
I u pravu si Bakir kao stranački "vodja" nije uspio ništa... Hadżikadić će sa malten protokolarnom funkcijom" počistiti SDA,SDP, DF i uzdignuti se do zvijezda.
Zvuči li vama to realno?
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#2169 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Mogla si odmah napisati, ne moze biti gori od Bakira nikako.
Jer, to je ono sto pises.
Bakir je isto obecao hrpu stvari, nista nije ispunio. Kao i svaki drugi politicar.
Ali eto od Mirsada se valjda ocekuje ako je obecao, e onda ce morati ispuniti sve obecano. Sve. Full. 100%.
Pa je li to realno?
Jer, to je ono sto pises.
Bakir je isto obecao hrpu stvari, nista nije ispunio. Kao i svaki drugi politicar.
Ali eto od Mirsada se valjda ocekuje ako je obecao, e onda ce morati ispuniti sve obecano. Sve. Full. 100%.
Pa je li to realno?
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2170 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Trebao je Hadžikadić oko sebe okupiti obrazovanih ljudi iz zemlje i inostranstva, slične vizije. Pa tek onda otpočeti nešto na zdravim temeljima.
Ovako bi on bukvalno to što rekoh, i to u zemlji BiH i sa strankama koje "em imaju svoje kandidate, em mu ne iskazuju ni elementarno poštovanje gradio neke vizije.
Pa na debati mu se "ključni kandidati nisu pojavili" da ne gube vrijeme i jer ga ne smatraju dostojnim protivnikom. A ne radi snage argumenata i njegovog zvučnog faxa. Ovo je BiH. Denis i Džaferović iza sebe imaju preko 100 k glasova sigurnih, Hadžikadić vizionarsku skupinu na facebooku i Fan klub na kliksu.
O čemu mi pričamo onda?
Ovako bi on bukvalno to što rekoh, i to u zemlji BiH i sa strankama koje "em imaju svoje kandidate, em mu ne iskazuju ni elementarno poštovanje gradio neke vizije.
Pa na debati mu se "ključni kandidati nisu pojavili" da ne gube vrijeme i jer ga ne smatraju dostojnim protivnikom. A ne radi snage argumenata i njegovog zvučnog faxa. Ovo je BiH. Denis i Džaferović iza sebe imaju preko 100 k glasova sigurnih, Hadžikadić vizionarsku skupinu na facebooku i Fan klub na kliksu.
O čemu mi pričamo onda?
-
neon-x
- Posts: 848
- Joined: 18/07/2012 19:13
#2171 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ocigledno ne o istim stvarima jer mi pricamo o izboru najkvalitetnijeg bosnjackog kandidata u Predsjednistvo koji nikako ne moze biti gori od bilo kojeg drugog ponudjenog a ti pricas o jabukama.SaraFina wrote:Trebao je Hadžikadić oko sebe okupiti obrazovanih ljudi iz zemlje i inostranstva, slične vizije. Pa tek onda otpočeti nešto na zdravim temeljima.
Ovako bi on bukvalno to što rekoh, i to u zemlji BiH i sa strankama koje "em imaju svoje kandidate, em mu ne iskazuju ni elementarno poštovanje gradio neke vizije.
Pa na debati mu se "ključni kandidati nisu pojavili" da ne gube vrijeme i jer ga ne smatraju dostojnim protivnikom. A ne radi snage argumenata i njegovog zvučnog faxa. Ovo je BiH. Denis i Džaferović iza sebe imaju preko 100 k glasova sigurnih, Hadžikadić vizionarsku skupinu na facebooku i Fan klub na kliksu.
O čemu mi pričamo onda?
Da li si svjesna da bosnjacki "favoriti" za Predsjednistvo su prosjecni stranacki uhljebi koji ne znaju engleski jezik i imaju jednako takvo znanje o svjestkim prilikama i trendovima uz bonus da su potpuno liseni ikakvog sarma i karizme. Takvi sigurno nece ostvarivati nikakva poznanstva, kontakte niti bilo kakav uticaj u svijetu. Kazes da je clan predsjednistva protokolarna funkcija pa valjda na takvu funkciju onda treba izabrati sarmantnog svjetskog lika koji poznaje trendove u svijetu sa savrsenim poznavanjem engleskog, koji zna razgovarati sa ljudima, ostvariti pozitivnu komunikaciju i barem nas ne sramotiti u najgorem slucaju.
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2172 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Neće ni Hadžikadić takve stranke i njihove uhljebe "izvesti na pravi kolosjek". Nikad.
To su iluzije, a njegova funkcija i da pobjedi nema nikakvog utjecaja na "stranačke ruke" neophodne da on bilo što obećano realizira.
Ja ne znam zašto ljudi koji ne razumiju kako vlast fercera na nivou države i podnivoima ( kantonalnim, općinskim) imaju potrebu da nameću svoje neznanje?
To su iluzije, a njegova funkcija i da pobjedi nema nikakvog utjecaja na "stranačke ruke" neophodne da on bilo što obećano realizira.
Ja ne znam zašto ljudi koji ne razumiju kako vlast fercera na nivou države i podnivoima ( kantonalnim, općinskim) imaju potrebu da nameću svoje neznanje?
-
neon-x
- Posts: 848
- Joined: 18/07/2012 19:13
#2173 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ti i dalje o jabukama.SaraFina wrote:Neće ni Hadžikadić takve stranke i njihove uhljebe "izvesti na pravi kolosjek". Nikad.
To su iluzije, a njegova funkcija i da pobjedi nema nikakvog utjecaja na "stranačke ruke" neophodne da on bilo što obećano realizira.
Ja ne znam zašto ljudi koji ne razumiju kako vlast fercera na novou države i podnivoima ( kantonalnim, općinskim) imaju potrebu da nameću svoje neznanje?
Nista on nije obecao osim da ce uciniti sve sto moze samo i iskljucivo u interesu drzave i da utice na kvalitativnu promjenu svijesti u drzavi pa dokle dobaci.
Eto stvarno je velika mudrost poznavati nivoe i nadleznosti vlasti u drzavi.
- SaraFina
- Posts: 24394
- Joined: 28/04/2014 20:32
- Location: Antananarivu
#2174 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
neon-x wrote:Ti i dalje o jabukama.SaraFina wrote:Neće ni Hadžikadić takve stranke i njihove uhljebe "izvesti na pravi kolosjek". Nikad.
To su iluzije, a njegova funkcija i da pobjedi nema nikakvog utjecaja na "stranačke ruke" neophodne da on bilo što obećano realizira.
Ja ne znam zašto ljudi koji ne razumiju kako vlast fercera na novou države i podnivoima ( kantonalnim, općinskim) imaju potrebu da nameću svoje neznanje?
Nista on nije obecao osim da ce uciniti sve sto moze samo i iskljucivo u interesu drzave i da utice na kvalitativnu promjenu svijesti u drzavi pa dokle dobaci.
Eto stvarno je velika mudrost poznavati nivoe i nadleznosti vlasti u drzavi.
U prevodu na bosanski: Biću fikus u precjedništvu! Ako mi se pruži prilika tudjim K ću gloginje mlatiti!
Ako ne pruži, niko neće moći reći da nisam probao!
Zato glasajte za mene!!!
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2175 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
e zato hoce dzaferovicSaraFina wrote:Neće ni Hadžikadić takve stranke i njihove uhljebe "izvesti na pravi kolosjek". Nikad.
To su iluzije, a njegova funkcija i da pobjedi nema nikakvog utjecaja na "stranačke ruke" neophodne da on bilo što obećano realizira.
Ja ne znam zašto ljudi koji ne razumiju kako vlast fercera na nivou države i podnivoima ( kantonalnim, općinskim) imaju potrebu da nameću svoje neznanje?
