hrvatska-more

Post Reply
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#2151 Re: hrvatska-more

Post by dalmatinka »

uglavnomja wrote:kod kojih vas :lol: :lol:

stara izreka: prosao kao pored turskog groblja - znaci prosao, a da nije ni primjetio, nije reagovao ...
Ma zna on to. :evil:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2152 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

mrAdil wrote:
Havatar wrote:
Havatar wrote: To jeste uvrijedljivo za muslimane posto se odnosi na muslimansko groblje
Kako to ba, ima li iko osim muslimana u Turskoj?
Tursko se kod nemuslimana koji su bili pod Turcima odnosi na sve muslimane i sve ih zovu Turci makar to je svima poznato pa tako i ovo u vezi sa grobljem ima veze sa tim.
Znaju oni to, sto im objasnjavas!?

Vidis da su na braniku lijepe Njihove.[/quote]
Znam da znaju nego da se ne bi pravili da neznaju
Bodkin
Posts: 22533
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2153 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

nego danas li pita u radnji sije li se ovaj neki jeans u turskoj. sumnjiv mi je bio. ovaj drugi u kaficu pita moze li se ovdje sjediti po turski. sve nacionalisti oko mene jebote
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2154 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

mrAdil wrote:
Havatar wrote:
miki.ba wrote: Kako to ba, ima li iko osim muslimana u Turskoj?
Tursko se kod nemuslimana koji su bili pod Turcima odnosi na sve muslimane i sve ih zovu Turci makar to je svima poznato pa tako i ovo u vezi sa grobljem ima veze sa tim.
Znaju oni to, sto im objasnjavas!?

Vidis da su na braniku lijepe Njihove.
Da li je krscansko groblje u Turskoj isto Tursko groblje?
Ako nije onda ste u pravu. :)
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#2155 Re: hrvatska-more

Post by dalmatinka »

Bodkin wrote:nego danas li pita u radnji sije li se ovaj neki jeans u turskoj. sumnjiv mi je bio. ovaj drugi u kaficu pita moze li se ovdje sjediti po turski. sve nacionalisti oko mene jebote
Ja imam malo turskih karanfila u vrtu. Je li to vrijeđanje? Ako ih iščupam da li je to genocid?
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2156 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

Bodkin wrote:
dalmatinka wrote:
mrAdil wrote:Glupost, ako ko kaznjava za nepropisno parkiranje to je parking sluzba, murija...
Ali nase komsije, Gospoda, namjerno sa ovim "epitetima" pokazuju svu svoju ljubav prema nama.
Pa kako ti se više ne dosadi? :-)
pa gori ste vi koji odgovarate ovakvim pacijentima koji providno pisu po temi samo dda blate hrvatsku :D tj lazem, mislim da rade za turisticku zajednicu crne gore :D
Koliko primjecujem ti pozdravljas sve sto se sprovodi i dogadja nad bosanskim gradjanima u HR. Od kioska, preko prebiranja, granicnog ispada, parking "upozorenja"..., a istovremeno etiketiras ljude koji imaju bar dostojanstvo progovoriti o vlastitom ponosu.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2157 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

sherbett wrote:pa kad kršćani prolaze pokraj groblja, naprave krst...a šta da krstimo i tursko? pa prođeš da ne uradiš ništa, samo prođeš..tako i ta izreka..ajd ne mutlavite više! :-)
a to što vi mislite da su nama svi Muslimani Turci..vidi se da nemate pojma, i namjerno provocirate!
I muslimani kad prodju pored "turskog groblja" prouce dovu i ne prolaze samo tako i taj izraz jeste uvrijedljiv
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#2158 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

miki.ba wrote: Da li je krscansko groblje u Turskoj isto Tursko groblje?
Ako nije onda ste u pravu. :)
Da li je jevrejsko groblje u Sa isto Bosansko groblje?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#2159 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

tema je hrvatska - more

plaze, smjestaj, cijene, ljubaznost, apartmani, iskustva ...

imate religiju i politiku pa peglajte sa vadjenjem rijeci iz konteksta.

i imate avazov forum pa pljuckajte po hr, a hvalite ulcinj i albaniju :lol:


3 lika stalno vuku temu u ponor, tacnije tamo gdje havaz hoce da ode hrvatski turizam :D

samo nece moci :oops:
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2160 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

miki.ba wrote:
mrAdil wrote:
Znaju oni to, sto im objasnjavas!?

Vidis da su na braniku lijepe Njihove.
Da li je krscansko groblje u Turskoj isto Tursko groblje?
Ako nije onda ste u pravu. :)
Jasta je, samo sto smo mi Bosnjaci - muslimani glupi da shvatimo da taj idiom ne znaci to sto mi kontamo da znaci. Jbg, takvi smo.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#2161 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

uglavnomja wrote:tema je hrvatska - more

plaze, smjestaj, cijene, ljubaznost, apartmani, iskustva ...

imate religiju i politiku pa peglajte sa vadjenjem rijeci iz konteksta.

i imate avazov forum pa pljuckajte po hr, a hvalite ulcinj i albaniju :lol:


3 lika stalno vuku temu u ponor, tacnije tamo gdje havaz hoce da ode hrvatski turizam :D

samo nece moci :oops:
Hrvatski carinik ( neka hanuma ) rekla bosancu na hr carini: "ti bi da prodjes pored mene kao pored turskog groblja". Zbog toga je ova zavrzlama.
Sada nam objasnjavaju da je ona garant mislila na groblje u pokolini Konye, koje ne mora biti muslimansko. Jer, nisu svi turci muslimani,

ima i turista :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2162 Re: hrvatska-more

Post by ladyblue18 »

Molim vas, drzite se teme. :)
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2163 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

sandokann wrote:
miki.ba wrote: Da li je krscansko groblje u Turskoj isto Tursko groblje?
Ako nije onda ste u pravu. :)
Da li je jevrejsko groblje u Sa isto Bosansko groblje?
Jeste, groblje bosanskih jevreja. :)
Bodkin
Posts: 22533
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2164 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

sandokann wrote:
Koliko primjecujem ti pozdravljas sve sto se sprovodi i dogadja nad bosanskim gradjanima u HR. Od kioska, preko prebiranja, granicnog ispada, parking "upozorenja"..., a istovremeno etiketiras ljude koji imaju bar dostojanstvo progovoriti o vlastitom ponosu.
broj jedan, imaju izbor. nek idu negdje drugo. da mene neko toliko sikanira ne bih isao.
broj dva, avazova naklapanja ne uzmam za ozbiljno tako da kiosk otpada.
broj tri, ne postoji granicni ispad. ako referiras na tursko groblje i smatras da je to uvreda onda svarno nisi vrijedan replike. pretpostavicu da mislis na neki drugi ispad.
broj cetiri, to parking upozorenje moze i proci kao nesto usmjereno protiv bosanaca. zli jezici bi rekli da ima nekih na ovom forumu koji uporno ponavljaju kako bosanci ne postoji i da su bosanci izdajnici itd. tom logikom trebali bi pohvaliti tog to je pisao :evil:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2165 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Bodkin wrote:
sandokann wrote:
Koliko primjecujem ti pozdravljas sve sto se sprovodi i dogadja nad bosanskim gradjanima u HR. Od kioska, preko prebiranja, granicnog ispada, parking "upozorenja"..., a istovremeno etiketiras ljude koji imaju bar dostojanstvo progovoriti o vlastitom ponosu.
broj jedan, imaju izbor. nek idu negdje drugo. da mene neko toliko sikanira ne bih isao.
broj dva, avazova naklapanja ne uzmam za ozbiljno tako da kiosk otpada.
broj tri, ne postoji granicni ispad. ako referiras na tursko groblje i smatras da je to uvreda onda svarno nisi vrijedan replike. pretpostavicu da mislis na neki drugi ispad.
broj cetiri, to parking upozorenje moze i proci kao nesto usmjereno protiv bosanaca. zli jezici bi rekli da ima nekih na ovom forumu koji uporno ponavljaju kako bosanci ne postoji i da su bosanci izdajnici itd. tom logikom trebali bi pohvaliti tog to je pisao :evil:
Znaci na sva pitanja je odgovor potvrdan
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#2166 Re: hrvatska-more

Post by elma89_ »

Ko moze,u Tursku
eroslav
Posts: 226
Joined: 15/07/2013 18:34
Location: delta quadrant

#2167 Re: hrvatska-more

Post by eroslav »

elma89_ wrote:Ko moze,u Tursku
mogu..i ne pada mi na pamet!

što se tiče teme..manjak turista, plaže (do neki dan) poluprazne..cijene zakucanije nego ranijih godina ( :-) ) ...sve u svemu...ista meta-isto odstojanje
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#2168 Re: hrvatska-more

Post by kockica_kockica »

P308 wrote:Je li bilo ovo? Kod mene se na FB vrti ova slika sa komentarom "Evo kako se u Hrvatskoj obracaju turistima....evropska komunikacija...." - navodno je autor slike Aleksandar Hrsum (PinkBH).

Image
Sto se mene tice na ovoj slici se vide samo brisaci i ova nesuvisla poruka o pogresnom parkiranju... Sve ovo je moglo biti slikano bilo gdje i bilo kada....

Inace su Bosanci poznati po super extra dobrom parkiranju svojih automobila... za takve osobe pogledati temu: majstori parkiranja ... :oops:

Nije problem sto nas je taj Bosanac obrukao jer je parkirao auto (pretpostavka jer slikano negdje u HR) vec je veci problem to sto je dobio epitet "bosanska seljacina".... Pa dragi moji mene to ne vrijedja iako sam Bosanka jer se odsnosi na konkretnog seljacinu koji ne zna za osnovnu kulturu parkiranja....

I na temu, toliko negativnih komentara na HR .... Odem na more da kupam, suncam, prosetam i odmorim... Imas slobodu izbora gdje ces ljetovati, ne ocekujem da me tamo neko voli, niti da mi se klanja jer sam dosla... Kako se ja ponasam prema njima oni se tako ponasaju prema meni ...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2169 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Purger neki, pise cedulju. :D
capital22
Posts: 2
Joined: 22/07/2013 17:00

#2170 Re: hrvatska-more

Post by capital22 »

Zna li iko kako ide grupa na fejsbuku za putovanja, slobodna mjesta u autu i sl. ne mogu da se sjetim imena...
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#2171 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

kockica_kockica wrote: Sto se mene tice na ovoj slici se vide samo brisaci i ova nesuvisla poruka o pogresnom parkiranju... Sve ovo je moglo biti slikano bilo gdje i bilo kada....
Slicno je i sa scenom na granici, uopšte se ne vidi da je auto BiH tablica.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#2172 Re: hrvatska-more

Post by vozač »

miki.ba wrote:
kockica_kockica wrote: Sto se mene tice na ovoj slici se vide samo brisaci i ova nesuvisla poruka o pogresnom parkiranju... Sve ovo je moglo biti slikano bilo gdje i bilo kada....
Slicno je i sa scenom na granici, uopšte se ne vidi da je auto BiH tablica.
možda je i seljanka, a možda je i hercegovac u pitanju ... ili hercegovka, a možda je jednostavno papak koji se uvijek parkira ne vodeći računa o drugima, pa ja bih svaki dan morao pisati po 10-ak cedulja papcima na parkingu ispred zgrade, ne vidim u čemu je problem i ja bih mu isto napisao i još dodao "ne brukaj nas krkane"
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#2173 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

O jbte ja prosto ne mogu da vjerujem o kakvim se stvarima ovdje raspravlja.
Najgore sto su se navukli neki likovi koji kad sahovnicu vide dize im se kosa na glavi a i pored toga su dvijehiljaditih isli u Hrvatsku na ljetovanje ali danas su "dosli tobe" i idu u CG ili u Tursku i sad je red da se "braci" i "sestrama" ukaze na pravi put :P .
Izvinte ljudi al ja pojedince vidim ovako :) kako gore napisah .
Kad kazem da cu se izjasniti na izborima kao Bosanac odma na mene drvlje i kamenje aaaa jok ba pa ti si bosnjak, al kad neko spomene bosanca, primjer one ceduljice, onda je to uvreda eto prvenstveno za bosnjake :-) :? .
Nemojte ljudi bit takvi, pustite one kojima se Hrvatska svidja da idu u Hrv. jer ako mislite da ovako cinite uslugu CG varate se pravite samo kontraefekat. Evo ja licno imam najmeru kad tad da odem u CG, ako Bog da, al ovako se udaljujem jer imam neki osjecaj da oni koji su me nekad znali zacrveniti od stida u Hrvatskoj iz BiH su u CG.
Lijepa je CG takodje i Turska ( i ne vidim svoje porjeklo u turcima ili Turskoj ) jako lijepa je i Grcka, Hrvatska je takodje preljepa i svaki onaj koji mrzi nesto od ovog zbog nekog nacionalizma i sl. je levat.
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#2174 Re: hrvatska-more

Post by NeenaSa »

Nedostaje samokritike , ... sa svih strana.
Nije "navalio" na Bosance , pardon, Boshnjake. :D
Al, ...' et', tko prati... rado chitan. :)
http://www.tportal.hr/komentari/blogeri ... rizam.html
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#2175 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

"Hrvati su možda ušli u EU, ali itekako su ostali na tamnom Balkanu"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrva ... 90715.aspx
Post Reply