Naravno kad im je Fiat prodao patentNediM17 wrote:Ne kazem da nije moguce. Ali generalno koliko ja znam i koliko imam iskustava sto vlastitih, sto bliskih ljudi, sto slusanja majstorskih prica, BOSCH je Tito.
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2151 Re: Citroen All About
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2152 Re: Citroen All About
I ubire odredjeni procenat od svake prodane komponente ? Je li tako ili sam usnio da sam to negdje procitao?
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2153 Re: Citroen All About
Navodno,ali niko ne zna sa sigurnoscu. Licno mislim da nemaju nista od %. Ali ko ce znati.NediM17 wrote:I ubire odredjeni procenat od svake prodane komponente ? Je li tako ili sam usnio da sam to negdje procitao?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2155 Re: Citroen All About
Nema veze fiat sa tim bosch diznama, a zasto bi i imao????NediM17 wrote:I ubire odredjeni procenat od svake prodane komponente ? Je li tako ili sam usnio da sam to negdje procitao?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2156 Re: Citroen All About
mali_milojica wrote:Naravno kad im je Fiat prodao patentNediM17 wrote:Ne kazem da nije moguce. Ali generalno koliko ja znam i koliko imam iskustava sto vlastitih, sto bliskih ljudi, sto slusanja majstorskih prica, BOSCH je Tito.![]()
To je to. Sve prodato za sitnu lovu u onaj vakat, bez ikakve klauzule o nekakvoj naknadi za patent, a bosch zahvaljujuci tome, betonirao svoju poziciju kao najveci proizvodjac.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2157 Re: Citroen All About
Siemens nije kriv koliko vauvau u epizodi s pd diznama. Ali dijele krivnju, naravno. Delphi je takodje solidan kao i Bosch. Svima se desava da dizna propiski, ali kvarovi su moguci, moze se reci da je kod nekih cesce kod drugih, ali ima toliko razlicitih aplikacija, toliko mogucih uzroka, da je recimo jedan filter nekad kriv za kvar na ubrizgavanju. Da ne govorimo o gorivu, atf-u, dvotaktolu, itd.NediM17 wrote:Ne znam sta bih ti rekao. Za Bosch nisam cuo nikada da su imali problema na malim kilometraza. Za Siemens svi znamo za fulu sa PD brizgaljkama na VW-u, a znam i 1.6 TDI Siemens CR da ima problema sa diznama.
A Delphi, to je prica za sebe kakvo je smece.
Znam za slucaj gdje se na 2.9 CRDi govnetu od motora sa smecem od DELPHI ubrizgavanjem istopio klip jer je injektor ostao zakovan u otvorenom polozaju.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2158 Re: Citroen All About
U rangu sa Boschom sto se tice CR tehnologije jos je samo Magneti Marelli. Nije rasprostranjen kao Bosch jer ide samo na nove 1.3, 1.6 i 2.0 Multijet motore. Ne znam sta koriste 3.0 CRD i 2.2 Multijet iz Maserati-a i Giulie.NediM17 wrote:Ne kazem da nije moguce. Ali generalno koliko ja znam i koliko imam iskustava sto vlastitih, sto bliskih ljudi, sto slusanja majstorskih prica, BOSCH je Tito.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2159 Re: Citroen All About
Mitsubishi i Honda CR motori.amar1994 wrote:DENSO![]()
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2160 Re: Citroen All About
Za Siemens se mogu sloziti da je solidan. Dosta je isao u HDi-je, dCi-je i ne cuh fakat nekih problema, osim sa 1.6 TDI CR.direstraits0078 wrote:Siemens nije kriv koliko vauvau u epizodi s pd diznama. Ali dijele krivnju, naravno. Delphi je takodje solidan kao i Bosch. Svima se desava da dizna propiski, ali kvarovi su moguci, moze se reci da je kod nekih cesce kod drugih, ali ima toliko razlicitih aplikacija, toliko mogucih uzroka, da je recimo jedan filter nekad kriv za kvar na ubrizgavanju. Da ne govorimo o gorivu, atf-u, dvotaktolu, itd.NediM17 wrote:Ne znam sta bih ti rekao. Za Bosch nisam cuo nikada da su imali problema na malim kilometraza. Za Siemens svi znamo za fulu sa PD brizgaljkama na VW-u, a znam i 1.6 TDI Siemens CR da ima problema sa diznama.
A Delphi, to je prica za sebe kakvo je smece.
Znam za slucaj gdje se na 2.9 CRDi govnetu od motora sa smecem od DELPHI ubrizgavanjem istopio klip jer je injektor ostao zakovan u otvorenom polozaju.
Sto se Delphija tice, na tim 2.9 CRDi (to je zapravo neki Mercedesov motor koji je kupila Hyundai grupacija) se znalo desiti da se pumpa "prospe" i opiljci zavrse u diznama. Na kraju nema druge nego i nova pumpa i cetiri dizne, a cifra boli glava.
Slicna stvar se znala desavati i na 1.5 dCi Delphi, znas ti to bolje od mene sigurno.
Znaci, za razliku od BOSCH-a za kojeg nikada nisam cuo za neke generalne probleme, nego se javljaju ili kao izolovani slucajevi kod pojedinaca, ili na ogromnim kilometrazama gdje je za ocekivati, i Siemens i Delphi su imali velikih sranja.
Zato sto se mene tice Delphi nikada nece moci u istu recenicu sa BOSCH-om, a Siemens manje-vise O.K..
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2161 Re: Citroen All About
ElRe wrote:Mitsubishi i Honda CR motori.amar1994 wrote:DENSO![]()
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2162 Re: Citroen All About
@ NediM17
Vidis, i Boschu se isto to da desiti. I da se raspe, i da curi na sastavima na pumpi itd. Nije bas ni Bosch bezgrijesan.
Vidis, i Boschu se isto to da desiti. I da se raspe, i da curi na sastavima na pumpi itd. Nije bas ni Bosch bezgrijesan.
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2163 Re: Citroen All About
Slazem se.
Medjutim, nikada nisam cuo generalno da neko auto ima problema sa Bosch ubrizgavanjem (evo reci nam za takav ako znas), ali sam x puta cuo, bjezi od tog i tog auta, ima Delphi/Siemens ubrizgavanje.
Medjutim, nikada nisam cuo generalno da neko auto ima problema sa Bosch ubrizgavanjem (evo reci nam za takav ako znas), ali sam x puta cuo, bjezi od tog i tog auta, ima Delphi/Siemens ubrizgavanje.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2164 Re: Citroen All About
Jos manje ces cuti za probleme sa Magneti Marelliem.NediM17 wrote:Slazem se.
Medjutim, nikada nisam cuo generalno da neko auto ima problema sa Bosch ubrizgavanjem (evo reci nam za takav ako znas), ali sam x puta cuo, bjezi od tog i tog auta, ima Delphi/Siemens ubrizgavanje.
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2165 Re: Citroen All About
Evo na prvu, znaju injektori prdeknuti na relativno niskim km. Primjer M9R Euro 4. A i Euro 5. A sranje izvaditi injektor. I pumpa zna pustati na poklopcu, zna piskiti na sigurnosnom ventilu itd. Nema savrseno. Samo dobra i losa reklama.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2166 Re: Citroen All About
Na hdi motorima 1.6 je isao bosch od starta, i imao je opoziva u prvim serijama.ElRe wrote:Jos manje ces cuti za probleme sa Magneti Marelliem.NediM17 wrote:Slazem se.
Medjutim, nikada nisam cuo generalno da neko auto ima problema sa Bosch ubrizgavanjem (evo reci nam za takav ako znas), ali sam x puta cuo, bjezi od tog i tog auta, ima Delphi/Siemens ubrizgavanje.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2167 Re: Citroen All About
sada su siemens ako se ne varamkonektovan wrote:
Na hdi motorima 1.6 je isao bosch od starta, i imao je opoziva u prvim serijama.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2168 Re: Citroen All About
Mislim da su i dalje bosch.amar1994 wrote:sada su siemens ako se ne varamkonektovan wrote:
Na hdi motorima 1.6 je isao bosch od starta, i imao je opoziva u prvim serijama.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2169 Re: Citroen All About
konektovan wrote:Mislim da su i dalje bosch.amar1994 wrote: sada su siemens ako se ne varam
https://www.injecteur-direct.com/inject ... 10259.html
siemens vdo continental
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2170 Re: Citroen All About
Ista govna.amar1994 wrote:konektovan wrote:Mislim da su i dalje bosch.amar1994 wrote: sada su siemens ako se ne varam![]()
https://www.injecteur-direct.com/inject ... 10259.html
siemens vdo continental![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2171 Re: Citroen All About
bas takokonektovan wrote:Ista govna.
Fol na testovima pise unaprijedjene dizne na ovom novijem motoru , ja kataloski broj kad odgovara i za 66 i 80 i 85kw , a i one nove blue hdi
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2172 Re: Citroen All About
Da li neko zna gdje pronaci ostojanje od tla na novom C3? (ovaj sto je tek izasao)
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2173 Re: Citroen All About
evo drug , 120mmxamp wrote:Da li neko zna gdje pronaci ostojanje od tla na novom C3? (ovaj sto je tek izasao)
https://www.car.info/en-se/citroen/c3/c ... 1124/specs
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2174 Re: Citroen All About
Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2175 Re: Citroen All About
SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
Nema mana.
