Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2151 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

NediM17 wrote:Ne kazem da nije moguce. Ali generalno koliko ja znam i koliko imam iskustava sto vlastitih, sto bliskih ljudi, sto slusanja majstorskih prica, BOSCH je Tito.
Naravno kad im je Fiat prodao patent :mrgreen: :skoljka:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#2152 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

I ubire odredjeni procenat od svake prodane komponente ? Je li tako ili sam usnio da sam to negdje procitao?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2153 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

NediM17 wrote:I ubire odredjeni procenat od svake prodane komponente ? Je li tako ili sam usnio da sam to negdje procitao?
Navodno,ali niko ne zna sa sigurnoscu. Licno mislim da nemaju nista od %. Ali ko ce znati.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2154 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

DENSO :mrgreen: :evil:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2155 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

NediM17 wrote:I ubire odredjeni procenat od svake prodane komponente ? Je li tako ili sam usnio da sam to negdje procitao?
Nema veze fiat sa tim bosch diznama, a zasto bi i imao????
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2156 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:
NediM17 wrote:Ne kazem da nije moguce. Ali generalno koliko ja znam i koliko imam iskustava sto vlastitih, sto bliskih ljudi, sto slusanja majstorskih prica, BOSCH je Tito.
Naravno kad im je Fiat prodao patent :mrgreen: :skoljka:

To je to. Sve prodato za sitnu lovu u onaj vakat, bez ikakve klauzule o nekakvoj naknadi za patent, a bosch zahvaljujuci tome, betonirao svoju poziciju kao najveci proizvodjac.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2157 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

NediM17 wrote:Ne znam sta bih ti rekao. Za Bosch nisam cuo nikada da su imali problema na malim kilometraza. Za Siemens svi znamo za fulu sa PD brizgaljkama na VW-u, a znam i 1.6 TDI Siemens CR da ima problema sa diznama.

A Delphi, to je prica za sebe kakvo je smece.

Znam za slucaj gdje se na 2.9 CRDi govnetu od motora sa smecem od DELPHI ubrizgavanjem istopio klip jer je injektor ostao zakovan u otvorenom polozaju.
Siemens nije kriv koliko vauvau u epizodi s pd diznama. Ali dijele krivnju, naravno. Delphi je takodje solidan kao i Bosch. Svima se desava da dizna propiski, ali kvarovi su moguci, moze se reci da je kod nekih cesce kod drugih, ali ima toliko razlicitih aplikacija, toliko mogucih uzroka, da je recimo jedan filter nekad kriv za kvar na ubrizgavanju. Da ne govorimo o gorivu, atf-u, dvotaktolu, itd.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#2158 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

NediM17 wrote:Ne kazem da nije moguce. Ali generalno koliko ja znam i koliko imam iskustava sto vlastitih, sto bliskih ljudi, sto slusanja majstorskih prica, BOSCH je Tito.
U rangu sa Boschom sto se tice CR tehnologije jos je samo Magneti Marelli. Nije rasprostranjen kao Bosch jer ide samo na nove 1.3, 1.6 i 2.0 Multijet motore. Ne znam sta koriste 3.0 CRD i 2.2 Multijet iz Maserati-a i Giulie.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#2159 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

amar1994 wrote:DENSO :mrgreen: :evil:
Mitsubishi i Honda CR motori.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#2160 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

direstraits0078 wrote:
NediM17 wrote:Ne znam sta bih ti rekao. Za Bosch nisam cuo nikada da su imali problema na malim kilometraza. Za Siemens svi znamo za fulu sa PD brizgaljkama na VW-u, a znam i 1.6 TDI Siemens CR da ima problema sa diznama.

A Delphi, to je prica za sebe kakvo je smece.

Znam za slucaj gdje se na 2.9 CRDi govnetu od motora sa smecem od DELPHI ubrizgavanjem istopio klip jer je injektor ostao zakovan u otvorenom polozaju.
Siemens nije kriv koliko vauvau u epizodi s pd diznama. Ali dijele krivnju, naravno. Delphi je takodje solidan kao i Bosch. Svima se desava da dizna propiski, ali kvarovi su moguci, moze se reci da je kod nekih cesce kod drugih, ali ima toliko razlicitih aplikacija, toliko mogucih uzroka, da je recimo jedan filter nekad kriv za kvar na ubrizgavanju. Da ne govorimo o gorivu, atf-u, dvotaktolu, itd.
Za Siemens se mogu sloziti da je solidan. Dosta je isao u HDi-je, dCi-je i ne cuh fakat nekih problema, osim sa 1.6 TDI CR.

Sto se Delphija tice, na tim 2.9 CRDi (to je zapravo neki Mercedesov motor koji je kupila Hyundai grupacija) se znalo desiti da se pumpa "prospe" i opiljci zavrse u diznama. Na kraju nema druge nego i nova pumpa i cetiri dizne, a cifra boli glava.
Slicna stvar se znala desavati i na 1.5 dCi Delphi, znas ti to bolje od mene sigurno.

Znaci, za razliku od BOSCH-a za kojeg nikada nisam cuo za neke generalne probleme, nego se javljaju ili kao izolovani slucajevi kod pojedinaca, ili na ogromnim kilometrazama gdje je za ocekivati, i Siemens i Delphi su imali velikih sranja.
Zato sto se mene tice Delphi nikada nece moci u istu recenicu sa BOSCH-om, a Siemens manje-vise O.K..
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2161 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

ElRe wrote:
amar1994 wrote:DENSO :mrgreen: :evil:
Mitsubishi i Honda CR motori.
:thumbup:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2162 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

@ NediM17

Vidis, i Boschu se isto to da desiti. I da se raspe, i da curi na sastavima na pumpi itd. Nije bas ni Bosch bezgrijesan.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#2163 Re: Citroen All About

Post by NediM17 »

Slazem se.

Medjutim, nikada nisam cuo generalno da neko auto ima problema sa Bosch ubrizgavanjem (evo reci nam za takav ako znas), ali sam x puta cuo, bjezi od tog i tog auta, ima Delphi/Siemens ubrizgavanje.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#2164 Re: Citroen All About

Post by ElRe »

NediM17 wrote:Slazem se.

Medjutim, nikada nisam cuo generalno da neko auto ima problema sa Bosch ubrizgavanjem (evo reci nam za takav ako znas), ali sam x puta cuo, bjezi od tog i tog auta, ima Delphi/Siemens ubrizgavanje.
Jos manje ces cuti za probleme sa Magneti Marelliem.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2165 Re: Citroen All About

Post by direstraits0078 »

Evo na prvu, znaju injektori prdeknuti na relativno niskim km. Primjer M9R Euro 4. A i Euro 5. A sranje izvaditi injektor. I pumpa zna pustati na poklopcu, zna piskiti na sigurnosnom ventilu itd. Nema savrseno. Samo dobra i losa reklama.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2166 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

ElRe wrote:
NediM17 wrote:Slazem se.

Medjutim, nikada nisam cuo generalno da neko auto ima problema sa Bosch ubrizgavanjem (evo reci nam za takav ako znas), ali sam x puta cuo, bjezi od tog i tog auta, ima Delphi/Siemens ubrizgavanje.
Jos manje ces cuti za probleme sa Magneti Marelliem.
Na hdi motorima 1.6 je isao bosch od starta, i imao je opoziva u prvim serijama.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2167 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Na hdi motorima 1.6 je isao bosch od starta, i imao je opoziva u prvim serijama.
sada su siemens ako se ne varam :?
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2168 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Na hdi motorima 1.6 je isao bosch od starta, i imao je opoziva u prvim serijama.
sada su siemens ako se ne varam :?
Mislim da su i dalje bosch.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2169 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote: sada su siemens ako se ne varam :?
Mislim da su i dalje bosch.
:?
https://www.injecteur-direct.com/inject ... 10259.html

siemens vdo continental :zoka: :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2170 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
amar1994 wrote: sada su siemens ako se ne varam :?
Mislim da su i dalje bosch.
:?
https://www.injecteur-direct.com/inject ... 10259.html

siemens vdo continental :zoka: :D
Ista govna. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2171 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
:?
https://www.injecteur-direct.com/inject ... 10259.html

siemens vdo continental :zoka: :D
Ista govna. :D
bas tako :thumbup: :D

Fol na testovima pise unaprijedjene dizne na ovom novijem motoru , ja kataloski broj kad odgovara i za 66 i 80 i 85kw , a i one nove blue hdi
:lol: :lol: :lol:
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2172 Re: Citroen All About

Post by xamp »

Da li neko zna gdje pronaci ostojanje od tla na novom C3? (ovaj sto je tek izasao)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2173 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

xamp wrote:Da li neko zna gdje pronaci ostojanje od tla na novom C3? (ovaj sto je tek izasao)
evo drug , 120mm :) :thumbup:

https://www.car.info/en-se/citroen/c3/c ... 1124/specs
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2174 Re: Citroen All About

Post by SONY_91 »

Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2175 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

SONY_91 wrote:Od jučer sam vlasnik C4 1.6 HDI 66 kW 2010. Pa, tko je posjedovao to auto neka napiše koje su mane, na šta da pripazim i tako.

Nema mana. :thumbup:
Post Reply