Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#21476 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:
Casual's wrote: Nisam tebi uopšte odgovarao u gornjem dijelu, niti sam se doticao tebe vezano za GGM.
Ja ti gore napisah sve, ti isto pitaš i pišeš.

Zenictrans je poslovao u + sve do prije par godina ( kada se u priču prijevoza uključio Biss Tours & Prevoz putnika Zavidovici ). Mislim da su i prvi u BiH imali Euro 4 autobuse, beskontakno plaćanje itd..Sve zbog pozitivnog poslovanja.

Ako su već bili plaćani (a nisu), manje su nego Almir, Mirza i ostala bagra sa lažnim profilima koja širi spiku kakvu ti na ovom forumu širiš.
Mene si citiro, i odgovaro na pitanja, ali nisi odgovorio, nego okreces pricu i pricas o drugim, nebitinim stvarima. Vjerovatno si i ti jedan od tih koji je spinovao godinama dok je pare uzimao. Za norma koji ne zna sta je spin, to je upravo ovo sto radite. Ne šricate o kriminalu i losim stvarima nego se iznose stvari samo koje vam odgovaraju. Na GGM je to primjer kako konstantno pricate da je razvio grad...to niko ne spori, ali sutite o 12 mil KM za vangradsku dionicu koja su bila obezbjedjena ovim kreditom. Zbog cega sutite i to ne spominjete...Vise vam se ne placa, sad slobodno pricajte o tim stvarima.

Za pozitivno poslovanje Zenicatransa nije mjerilo to sto su se kupovali autobusi i bezkontaktno placanje. Pa i konzum je opremao i renovirao super i hipermarkete u paralelno sa tim filjao dugovanja. Ne mozes preko noci napravit ovoliki dug, ako govorimo o dugu poreznoj. Imaju oni i drugih dugovanja, doduse poceli su isplacivat radnicima, onim koji su nekad ranije tuzili.

Sto se tice laznih profila, vidim i da vama ne fali, slobodnu bosnu ste kupili, portal klix, a za fb da ne govorim. Tu se vrti i vasa zatvorena frupa na fb, znas o kojoj govorim i znas sta radite...
Nisam te citirao nego sam ti označio dio posta u kojem se tebi obračam ( @smartXL). Pa bih te molio da nas dvojica prestanemo o tome, možemo o drugim temama.

Mi ? Ne znam druže, ne pratim ja to koliko ti pratiš.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21477 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Prestajes pricat kad su neugodna pitanja, al razumijem. Prvo si me ubjedjivo za GGM kako nije bila planirana vangradska dionica od ovih para. To je laz koju plasirate nakon sto ste placeni da zaboravite prvobitnu pricu i zamisao GGM-a.

Kako ne pratis, a et znas da fudo ima te sa laznim profilima. Opet spin :lol: Procitaj slobodnu bosnu, procitaj klix sa vijestima vezane iz Zenice. Samo ce ti se kazati, gdje ste, sta ste, koliko vas ima. Ne znam ko vas sad finansira, kad nemate pristup budzetu, valjda od ovih 12 mil...
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#21478 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:Prestajes pricat kad su neugodna pitanja, al razumijem. Prvo si me ubjedjivo za GGM kako nije bila planirana vangradska dionica od ovih para. To je laz koju plasirate nakon sto ste placeni da zaboravite prvobitnu pricu i zamisao GGM-a.

Kako ne pratis, a et znas da fudo ima te sa laznim profilima. Opet spin :lol: Procitaj slobodnu bosnu, procitaj klix sa vijestima vezane iz Zenice. Samo ce ti se kazati, gdje ste, sta ste, koliko vas ima. Ne znam ko vas sad finansira, kad nemate pristup budzetu, valjda od ovih 12 mil...
Opet ti kažem, jednom sam ti odgovorio..i više nisam htio. Isto kao i za Čelik birvaktile kada smo pisali. ;)

"Ne znam druže, ne pratim ja to koliko ti pratiš." - znači da pratim ali ne u mjeri kolikoj ti. :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21479 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Pratis koliko si placen da pratis, na ostalo zmiris :)
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#21480 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:Pratis koliko si placen da pratis, na ostalo zmiris :)
Hvala Bogu dovoljno sam plaćen za posao koji radim, a ne da pratim. Pratim jer mi se prati. :) :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21481 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:Hvala Bogu dovoljno sam plaćen za posao koji radim, a ne da pratim. Pratim jer mi se prati. :) :)
Izvini, al ti je slaba percepcija. Ne mozes ne upratit da fali 12 mil KM. Ne mozes ne upratit da je neko prodao zenicatransovu zemlju privatniku koji sad opstruise Bajru. Ne mozes ne upratit da smo izgubili zemljiste, da ga je crnogorac olako uzeo. Zamisli kako bi tek ispusili i da je izgradjena termolektrana, kako bi se Grad tu zastitio kad nije mogao zemlju zastit.

Mozda i mozes ne upratit ako te podmite da ne pratis :)
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#21482 Re: Zeničani

Post by HardcoreMX »

gentoo wrote: Ti si svoje diskusije davno zavrsio sa "koridama", i postovima tipa Eke na drogama.. ne znam koji se q javljas ovdje uopste i kacis se na mene ?
?! sta s' ti neki utripovani mediokritet..iq ti ne ide dalje od rijeci q i ti bi u diskusiju..bjazi..
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#21483 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:
Casual's wrote:Hvala Bogu dovoljno sam plaćen za posao koji radim, a ne da pratim. Pratim jer mi se prati. :) :)
Izvini, al ti je slaba percepcija. Ne mozes ne upratit da fali 12 mil KM. Ne mozes ne upratit da je neko prodao zenicatransovu zemlju privatniku koji sad opstruise Bajru. Ne mozes ne upratit da smo izgubili zemljiste, da ga je crnogorac olako uzeo. Zamisli kako bi tek ispusili i da je izgradjena termolektrana, kako bi se Grad tu zastitio kad nije mogao zemlju zastit.

Mozda i mozes ne upratit ako te podmite da ne pratis :)
Ne znam koliko fali, nisam tužitelj. Možda tužitelj zna koliko fali, možda je upratio.
Ne opstruište privatnik sa šlaufom nego nesposobna gradska uprava.
Nije olako, već jednoglasnom odlukom Općinskog vijeća prije 10 godina.

De mi broj tog što podmićuje da ne pratim, da mi cijelu porodicu, pa i prijatelje podmiti...da ne pratimo. Koji si ti kralj. :thumbup:
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#21484 Re: Zeničani

Post by avenija »

smartXL wrote:Procitaj slobodnu bosnu, procitaj klix sa vijestima vezane iz Zenice.
Ne samo oni nego svi koji su imalo citaniji i gledaniji medij.
Tako na klix-u imamo naslov da privrednici sve cesce sele iz Zenice u Kakanj a do sada nijedan nije preselio, BOHA jos nije donijela odluku nego je ovo vjerovatno pritisak da im se pomogne u Zenici sto naravno i treba. Fudo da je onakav kakav treba da bude vec bi sjedio sa njima prvi radni dan i omogucio neke olaksice.
Last edited by avenija on 09/09/2017 13:06, edited 1 time in total.
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21485 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Opstruise privatnik kojem je prethodna uprava prodala nesto sto zakonski nije mogla. Dok se taj spor ne rijesi, tekso da ce Bajra moc nastavit gradit. Znaci prodali su covjeku zenicatransovu zemlju a prodali i Bajri u medjuvremenu. :lol: Duple pare uzeli, pa se sad kao vi hebite, dogovrite se cije je. doduse, Bajra i nije neki covjek...

Za KTG ti se necu vracat vise, vidim koji ti je cilj. Ja ti kazem da je crnogorac zaradio zemlju samo sa jednim potpisom dok smo mi tim istim potpisom tu istu zemlju izgubili. Pametnom je dosta. Zato te pitam mozes mislit kako bi sve to zavrsilo da je elektrana izgradjena, vjerujem da bi nam i toplanu hladno uzeli pa nam masno prodavali toplotnu energiju. Vjerujem da bi ovako bilo kad smo na foru popusili komad nase zemlje (a vi o tome sutite, koji ste bili placeni samo da iznosite pozitivne price o Zenci). Pa jbt zar zenickom novinaru treba platit da bi pricao pozitivne stvari, zar to ne bi trebalo doci samo od sebe, ali kao profesionalac treba iznositi i lose stvari, da bi se popravile. Zato i jesmo sad ovdje gdje jesmo, do guse u kreditima a probleme nismo rijesili.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21486 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

avenija wrote:
smartXL wrote:Procitaj slobodnu bosnu, procitaj klix sa vijestima vezane iz Zenice.
Ne samo oni nego svi koji su imalo citaniji i gledaniji medij.
Tako na klix-u imamo naslov da privrednici sve cesce sele iz Zenice u Kakanj a do sada nijedan nije preselio, BOHA jos nije donijela odluku nego je ovo vjerovatno pritisak da im se pomogne u Zenici sto naravno i treba. Fudo da je onakav kakav treba da bude vec bi sjedio sa njima prvi radni dan i omogucio neke olaksice.
Upravo tako.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21487 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:
Casual's wrote: Nisam tebi uopšte odgovarao u gornjem dijelu, niti sam se doticao tebe vezano za GGM.
Ja ti gore napisah sve, ti isto pitaš i pišeš.

Zenictrans je poslovao u + sve do prije par godina ( kada se u priču prijevoza uključio Biss Tours & Prevoz putnika Zavidovici ). Mislim da su i prvi u BiH imali Euro 4 autobuse, beskontakno plaćanje itd..Sve zbog pozitivnog poslovanja.

Ako su već bili plaćani (a nisu), manje su nego Almir, Mirza i ostala bagra sa lažnim profilima koja širi spiku kakvu ti na ovom forumu širiš.
Mene si citiro, i odgovaro na pitanja, ali nisi odgovorio, nego okreces pricu i pricas o drugim, nebitinim stvarima. Vjerovatno si i ti jedan od tih koji je spinovao godinama dok je pare uzimao. Za norma koji ne zna sta je spin, to je upravo ovo sto radite. Ne šricate o kriminalu i losim stvarima nego se iznose stvari samo koje vam odgovaraju. Na GGM je to primjer kako konstantno pricate da je razvio grad...to niko ne spori, ali sutite o 12 mil KM za vangradsku dionicu koja su bila obezbjedjena ovim kreditom. Zbog cega sutite i to ne spominjete...Vise vam se ne placa, sad slobodno pricajte o tim stvarima.

Za pozitivno poslovanje Zenicatransa nije mjerilo to sto su se kupovali autobusi i bezkontaktno placanje. Pa i konzum je opremao i renovirao super i hipermarkete u paralelno sa tim filjao dugovanja. Ne mozes preko noci napravit ovoliki dug, ako govorimo o dugu poreznoj. Imaju oni i drugih dugovanja, doduse poceli su isplacivat radnicima, onim koji su nekad ranije tuzili.

Sto se tice laznih profila, vidim i da vama ne fali, slobodnu bosnu ste kupili, portal klix, a za fb da ne govorim. Tu se vrti i vasa zatvorena frupa na fb, znas o kojoj govorim i znas sta radite...
..ko o cemu ti o Normu... :lol: :lol: :lol: i jos nesto decko koji sve zna, definicija spina nije samo ono sto procitas na googlu ili wikipediji... ;-)
decko osim toga imas i pisana djela, procitaj malo nesto iz knjiga...i jos nesto spinas moj, neznam zasto ali si me ubijedio da pratis moje komentare i objave godinama, ali avaj Jopet si se izvalio...moj stav o GGM-u i protracenim miliJonima je iznesen jos dok je to bila aktuelna tema...sad su svi vozovi prosli, oni sto su trebali odgovarati sad su pod skutama Guru-a, zasticeni k'o medjedi...e, to je ono sto tebe ocito boli jer najodgovorniji za to vise nije medju nama a onaj sto ga je 'nasljedio' nastavio njegovim stopama stiteci bas one koji su saucesnici u pronevjerama o kojima TI ovdje pricas...a to tebe najvise boli, sto ima nas koji znamo, kontamo i sad prozivamo odgovorne za svu sutnju i zastitu sudionika u miliJonskim pronevjerama...no i pored svega sto se zna pokusava se kompletna krivica svaliti na novinare ili sto pisu ili sto ne pisu... :?
Tanak si ko lizalo...moze Guru to i bolje... ;-)
Last edited by Norm on 09/09/2017 23:14, edited 1 time in total.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21488 Re: Zeničani

Post by Norm »

..a za KTG sam takodje iznio stav, medjutoa nije sve onako se prikazuje...Montenegro je ispao mala maca za igrace koje trenutno stiti Guru licno...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#21489 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Primjetim veceras u gradu potpuno elektricni Mitsubishi :) Nase table, bas smo fancy grad :)Fino vidjet za promjenu od silnih Golfova dviconja :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21490 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Norm, necu vise da ulazim s tobom u raspravu, jer ako ti postavim opet koje pitanje na temu koju si i sad naceo, u svojoj nemoci da kazes bilo sta konkretno, napast ces me da te spinujem :lol:

Ne da mi se opet kroz primjere da ti objasnim sta je spin a sta demagogija. Zbog tvog ovakvog pisaja, bez konkretnih stvari, ovdje na forumu te godinama niko ne hebe ni 2 %

Kad vec spominjes novinare i njihovu ulogu, pogledaj jadan ne bio sta znaci cenzura npr. u S. Koreji. Nemas medijske slobode, narod nema pristup informacijama iz svijeta...Slicnu metodu su kod nas provodili godinama, novinari nisu nista lose pisali iz Grada a to ti je klasicni spin (kad prestavljas samo sta ti odgovara).

Al eto reko sam, necu dalje u diskusiju jer ces me prozvat spinatorom... 8-)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21491 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:Norm, necu vise da ulazim s tobom u raspravu, jer ako ti postavim opet koje pitanje na temu koju si i sad naceo, u svojoj nemoci da kazes bilo sta konkretno, napast ces me da te spinujem :lol:

Ne da mi se opet kroz primjere da ti objasnim sta je spin a sta demagogija. Zbog tvog ovakvog pisaja, bez konkretnih stvari, ovdje na forumu te godinama niko ne hebe ni 2 %

Kad vec spominjes novinare i njihovu ulogu, pogledaj jadan ne bio sta znaci cenzura npr. u S. Koreji. Nemas medijske slobode, narod nema pristup informacijama iz svijeta...Slicnu metodu su kod nas provodili godinama, novinari nisu nista lose pisali iz Grada a to ti je klasicni spin (kad prestavljas samo sta ti odgovara).

Al eto reko sam, necu dalje u diskusiju jer ces me prozvat spinatorom... 8-)
...hajmo jos jednom, postavi sebi pitanje ko si ti da ti bilo ko pa i ja odgovara na tvoja nebulozna pitanja? Koji si ti faktor na ovom podforumu???

...nemozes me prozivati, spominjati, citirati i onda tvrditi da ne zelis ulaziti u raspravu sa mnom...mislim haloo :run: ...ne prozivam te ja bolan ne biJo, sam si sebe tako kvalifikovao...svojim pametnim postovima punim cinjenica... :-)

...za razliku od tebe ja ovdje ni ne pisem da bi me neko, da izvines, ali zato tebe hebu haman pa svi i to 100%... ;-)
I fakat, za kraj, nemoj bolan vise, sta ti znas o S. Koreji osim onoga sto ti plasiraju zapadnjacki mediji? Otkud bolan ti znas kako je u S. Koreji? jel ti mozda Guru objasnio?
:lol: :lol: :lol: da li je to tvoja definicija spina??? :?
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21492 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Pa sta ces onda na forumu jadan ne bio ako neces vodit neku diskusiju. Onda drzi blog kao 32. vijecnik, to je ta forma koja tebi odgovara, monolog. Forum nije za monologa.

Nije moja definicija nego je to spin, a ne ono kako ti zamisljas, valjda cuo za termin spin pa ga guras gdje stignes...Al treba znat gdje stavit 8-) Ni demagogija ti nije bliska, al de da prvo ovo savladas :)
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#21493 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Jeste li izmjerili chune bas dvojica? Ono bas uzivam gledajuci bas kako se natezete... Prezanimljivo mi je gledati vase izlijeve ironije, demagogije I jebenih spinova. Imate jebene poruke pa se handrite tamo. Isto dvoje djece...
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#21494 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ajd bar nije svaki post o Celiku :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#21495 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:Ajd bar nije svaki post o Celiku :lol:

:mrgreen: :thumbup:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#21496 Re: Zeničani

Post by phillie »

Al sinoc utakmice :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21497 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:Pa sta ces onda na forumu jadan ne bio ako neces vodit neku diskusiju. Onda drzi blog kao 32. vijecnik, to je ta forma koja tebi odgovara, monolog. Forum nije za monologa.

Nije moja definicija nego je to spin, a ne ono kako ti zamisljas, valjda cuo za termin spin pa ga guras gdje stignes...Al treba znat gdje stavit 8-) Ni demagogija ti nije bliska, al de da prvo ovo savladas :)
Eno opet...velahavle ja insana...ako iko ne dozvoljava da se kritikuje bilo sta vezano za postove i Guru-a onda si to ti djecace, ako iko koristi definicije pojmova sa wikipedije, onda si to ti djecace, ako iko agresivno nastupa i postavlja nebulozna pitanja na kojima insistira dobiti odgovore onda si to ti djecace, ako iko vrijedja starije uporno insistirajuci na intelektualnoj nadmoci onda si to ti djecace...ali to je samo odraz kucnog (ne)odgoja i kompleksa inferiornosti... ;-)

@Zaitsev, izvinjavam se zaista ali sam lupio par kontri ovom mazlumu, prozivajuci mu jednog i jedinog mu Guru-a i ovaj zagriz'o ko pitbul, nepusca... :lol: da ga i on i ko ga navabi ovdje... :lol:

..a malo i da se foruma, sta ima veze...a nesto kontam ako odemo na PP onda to vec postaje licno?
...ovako je sve transparentno isto mu u Guru-a... :mrgreen:
Jos jednom izvinjavam se forumasima...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21498 Re: Zeničani

Post by Norm »

Throttle wrote:Ajd bar nije svaki post o Celiku :lol:
:thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#21499 Re: Zeničani

Post by Throttle »

...kaže... u sred grada ga ujeo cuko koji je u azilu... :lol: :lol: :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#21500 Re: Zeničani

Post by phillie »

Throttle wrote:...kaže... u sred grada ga ujeo cuko koji je u azilu... :lol: :lol: :lol:
Mozda je dobio vikend slobodno zbog dobrog ponasanja :D mislim cuko
Post Reply