Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21476 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

don vito wrote:Sve cestitke Nasoj stranci za doprinos donosenju novog Zakona o radu. Opravdali su povjerenje onih koji su dali glasove NS.
:bih:



P.S. Samo ignorisati narandzaste ublehase.
Sada barem imam radi čega izaći na izbore. Golem je to sevap. :thumbup:
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#21477 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by MuaDib »

Maystor wrote:Zašto niste predložili svoju verziju zakona, ili bar amandmane?
Zato što su eventualni amandmani u ravni s onim zahtjevima sindikata, zbog kojih su isključeni i socijalno-ekonomskog dijaloga.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#21478 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dustaban »

gospodja profiterka wrote:Hajde, dosta više te demagogije! Zna se kako funkcionira ili bi trebao funkcionirati parlamentarni sistem, a ukoliko još poneko ne zna - pitajte Kojovića i Gratza, oni će vam objasniti. Stida i srama nemate. Da su svi samoproglašeni opozicionari i branitelji radničkih prava uradili ono što je uradila Naša stranka imali bismo danas najbolji zakon o radu u Evropi. Vi ste obična haustorska spadala i štetočine. Ubijte se zbog onoga što ste u zadnjih pet-šest godina uradili od opozicije u ovoj zemlji, bruko jedna. Onaj vam budalaš po tviteru bunca o "bošnjačkoj Syrizi", a vi mi ovdje naprđujete o borbi protiv nacionalista i eksploatatora. I to ko? Ljevičari koji skijati mogu samo u Austriji, o državnom trošku. Jedan ratni milioner, ispao iz vagine SDA, koji, provjereno, radnike godinama drži na ugovoru o djelu, ne uplaćuje doprinose, ljudi nemaju ni zdravstveno ni penziono niti pravo na godišnji odmor, a primanja su im mizerna, najblaže rečeno. Kad slome nogu, skupljaju po komšiluku za doktora. I ONO prdi o radničkim pravima. Bagro!

I još nešto da vam kažem: ovdje Majdan nećete praviti, budite sigurni!! Mojoj familiji nećete staviti nož pod grlo zbog svojih fotelja, pa kud puklo da puklo. Meni je, kao građanki benignih namjera u svijetu vukova, najvažnija pravna sigurnost koja proističe iz poštivanja propisanih procedura. U zemlji koja se klati na ivici ponora i raspada, onaj ko mi pokuša od Sarajeva praviti Kijev bit će moj smrtni i zakleti neprijatelj, pa da nas je jedna majka rodila. Iš!
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21479 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

P.S.
Kako Naša stranka u sekundi uleti u sve buduće koalicije na svim nivoima vlasti, to je za disertacije na kakvoj ozbiljnoj politologiji. Ne ovoj našoj, ova proizvodi "bošnjačku Syrizu".
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#21480 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iPod »

Onako od srca i iskreno, mislim da niste trebali podržati SDA, jer ovaj zakon oni ne predlažu, a niti donose kako bi ga provodili, u to sam 100% siguran. Mislim da ćete i vi to Peđa vidjeti veoma skoro.

Ovim što podržavate ovaj zakon praktično im dajete oružje u ruke, a i sami naravno znate da niste u mogućnosti spriječiti njegovu zloupotrebu koje će sasvim sam siguran biti jako mnogo.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#21481 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dustaban »

Orange Revolution wrote:Vi ste smeće od stranke.
Pitate li se kako ćete podigunute glave hodati gospodine Kojoviću,Gratzu i ostali.
Izdali ste i svoje članstvo i građane.
:place1:
De ba, smiri se... i uči !
:mrgreen:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21482 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

dustaban wrote:
Orange Revolution wrote:Vi ste smeće od stranke.
Pitate li se kako ćete podigunute glave hodati gospodine Kojoviću,Gratzu i ostali.
Izdali ste i svoje članstvo i građane.
:place1:
De ba, smiri se... i uči !
:mrgreen:
Kasno je za učenje.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#21483 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dustaban »

iPod wrote:Onako od srca i iskreno, mislim da niste trebali podržati SDA...
Ova recenica sve govori - nebitan je Zakon, nije trebalo podrzati SDA!

I kako da covjek smatra ozbiljnom stranku koju vodi sujeta a ne razum i logika.
User avatar
Zavatoni
Posts: 1641
Joined: 06/07/2005 07:44
Location: Sarajevo

#21484 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Zavatoni »

Jedini ste pokazali kako se treba ponašati u demokratskom društvu...bez šuplje i demagogije...konkretno i amandmanski...kroz pregovore do boljih rješenja u ovom zakonu koji je bio neizbježan...
Opravdali ste moj glas koji sam vam dao na izborima.
Hvala.
:thumbup:
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#21485 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iPod »

dustaban wrote:
iPod wrote:Onako od srca i iskreno, mislim da niste trebali podržati SDA...
Ova recenica sve govori - nebitan je Zakon, nije trebalo podrzati SDA!

I kako da covjek smatra ozbiljnom stranku koju vodi sujeta a ne razum i logika.
Dozvolit ćeš mi da imam pravo na svoje mišljenje koje sam obrazložio u nastavku koji ti nisi citirao.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#21486 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

dustaban wrote:
iPod wrote:Onako od srca i iskreno, mislim da niste trebali podržati SDA...
Ova recenica sve govori - nebitan je Zakon, nije trebalo podrzati SDA!

I kako da covjek smatra ozbiljnom stranku koju vodi sujeta a ne razum i logika.
A usput receno, ti 'neki', mrtvi hladni, sjede u koaliciji sa SDA na raznim nivoima :zzzz:


Da se razumijemo, duboko sam protiv SDA bavljenja politikom, bolje reci politikanstvom, al sam isto tako i protiv demagogije i populizma.

Edit- ne odnosi se komentar direktno na post forumasa iPod, vise moj uopsteni komentar na pojedine.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21487 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

-LIBERO- wrote:
dustaban wrote:
iPod wrote:Onako od srca i iskreno, mislim da niste trebali podržati SDA...
Ova recenica sve govori - nebitan je Zakon, nije trebalo podrzati SDA!

I kako da covjek smatra ozbiljnom stranku koju vodi sujeta a ne razum i logika.
A usput receno, ti 'neki', mrtvi hladni, sjede u koaliciji sa SDA na raznim nivoima :zzzz:


Da se razumijemo, duboko sam protiv SDA bavljenja politikom, bolje reci politikanstvom, al sam isto tako i protiv demagogije i populizma.
Pa demagogija i populizam i jesu naši najgori demoni. Da nije toga, SDA bi davno otišla na deponiju. Ali stranka koja ima ovakvu opoziciju ne mora se plašiti za svoju budućnost.
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#21488 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by de balzac »

gospodja profiterka wrote:Hajde, dosta više te demagogije! Zna se kako funkcionira ili bi trebao funkcionirati parlamentarni sistem, a ukoliko još poneko ne zna - pitajte Kojovića i Gratza, oni će vam objasniti. Stida i srama nemate. Da su svi samoproglašeni opozicionari i branitelji radničkih prava uradili ono što je uradila Naša stranka imali bismo danas najbolji zakon o radu u Evropi. Vi ste obična haustorska spadala i štetočine. Ubijte se zbog onoga što ste u zadnjih pet-šest godina uradili od opozicije u ovoj zemlji, bruko jedna. Onaj vam budalaš po tviteru bunca o "bošnjačkoj Syrizi", a vi mi ovdje naprđujete o borbi protiv nacionalista i eksploatatora. I to ko? Ljevičari koji skijati mogu samo u Austriji, o državnom trošku. Jedan ratni milioner, ispao iz vagine SDA, koji, provjereno, radnike godinama drži na ugovoru o djelu, ne uplaćuje doprinose, ljudi nemaju ni zdravstveno ni penziono niti pravo na godišnji odmor, a primanja su im mizerna, najblaže rečeno. Kad slome nogu, skupljaju po komšiluku za doktora. I ONO prdi o radničkim pravima. Bagro!

I još nešto da vam kažem: ovdje Majdan nećete praviti, budite sigurni!! Mojoj familiji nećete staviti nož pod grlo zbog svojih fotelja, pa kud puklo da puklo. Meni je, kao građanki benignih namjera u svijetu vukova, najvažnija pravna sigurnost koja proističe iz poštivanja propisanih procedura. U zemlji koja se klati na ivici ponora i raspada, onaj ko mi pokuša od Sarajeva praviti Kijev bit će moj smrtni i zakleti neprijatelj, pa da nas je jedna majka rodila. Iš!
:thumbup:

p.s. impresioniran tvojim lucidnim komentarima, @MisterYes ti onomad ponudi brak :D , meni budi sestra :D mladja, starija, svejedno...
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21489 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

de balzac wrote:
gospodja profiterka wrote:Hajde, dosta više te demagogije! Zna se kako funkcionira ili bi trebao funkcionirati parlamentarni sistem, a ukoliko još poneko ne zna - pitajte Kojovića i Gratza, oni će vam objasniti. Stida i srama nemate. Da su svi samoproglašeni opozicionari i branitelji radničkih prava uradili ono što je uradila Naša stranka imali bismo danas najbolji zakon o radu u Evropi. Vi ste obična haustorska spadala i štetočine. Ubijte se zbog onoga što ste u zadnjih pet-šest godina uradili od opozicije u ovoj zemlji, bruko jedna. Onaj vam budalaš po tviteru bunca o "bošnjačkoj Syrizi", a vi mi ovdje naprđujete o borbi protiv nacionalista i eksploatatora. I to ko? Ljevičari koji skijati mogu samo u Austriji, o državnom trošku. Jedan ratni milioner, ispao iz vagine SDA, koji, provjereno, radnike godinama drži na ugovoru o djelu, ne uplaćuje doprinose, ljudi nemaju ni zdravstveno ni penziono niti pravo na godišnji odmor, a primanja su im mizerna, najblaže rečeno. Kad slome nogu, skupljaju po komšiluku za doktora. I ONO prdi o radničkim pravima. Bagro!

I još nešto da vam kažem: ovdje Majdan nećete praviti, budite sigurni!! Mojoj familiji nećete staviti nož pod grlo zbog svojih fotelja, pa kud puklo da puklo. Meni je, kao građanki benignih namjera u svijetu vukova, najvažnija pravna sigurnost koja proističe iz poštivanja propisanih procedura. U zemlji koja se klati na ivici ponora i raspada, onaj ko mi pokuša od Sarajeva praviti Kijev bit će moj smrtni i zakleti neprijatelj, pa da nas je jedna majka rodila. Iš!
:thumbup:

p.s. impresioniran tvojim lucidnim komentarima, @MisterYes ti onomad ponudi brak :D , meni budi sestra :D mladja, starija, svejedno...
Sasvim sigurno - starija. :D
A MisterYes mi može biti tetak.
Hakiz
Posts: 48411
Joined: 30/07/2015 20:01

#21490 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Saka wrote:
Hakiz wrote:Ja bih više volio da pripravnost ulazi u radno vrijeme, ili redovno ili prekovremeni rad. Recimo da se kolektivnim ugovorom ne reguliše naknada za pripravnost. Ostaju pravilnik o radu i ugovor o radu. Moja firma donese pravilnik o radu i u ugovoru o radu propiše da je naknada za pripravnost 10 KM mjesečno. A firma zahtijeva pripravnost 24-7-365. Imaš mogućnost ne pristati na takav govor o radu, a to znači da nemaš posao. Ako pristaneš, jebo takav život. Sve po zakonu.
A ljudi moji vi sad u svemu polazite od toga da će poslodavci sve zloupotrebljavati ako se ne stavi u zakon.
Hoće. Zašto ne bi? I do sada su, pa će i od sada.
leechild
Posts: 37
Joined: 17/07/2014 18:02

#21491 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by leechild »

sta vam je bakir dao priznajte, prodali ste se al sigurno za dobre pare
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#21492 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by don vito »

leechild wrote:sta vam je bakir dao priznajte, prodali ste se al sigurno za dobre pare
Narandzasti ublehasi na aparatima
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#21493 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Org »

gospodja profiterka wrote:Hajde, dosta više te demagogije! Zna se kako funkcionira ili bi trebao funkcionirati parlamentarni sistem, a ukoliko još poneko ne zna - pitajte Kojovića i Gratza, oni će vam objasniti. Stida i srama nemate. Da su svi samoproglašeni opozicionari i branitelji radničkih prava uradili ono što je uradila Naša stranka imali bismo danas najbolji zakon o radu u Evropi. Vi ste obična haustorska spadala i štetočine. Ubijte se zbog onoga što ste u zadnjih pet-šest godina uradili od opozicije u ovoj zemlji, bruko jedna. Onaj vam budalaš po tviteru bunca o "bošnjačkoj Syrizi", a vi mi ovdje naprđujete o borbi protiv nacionalista i eksploatatora. I to ko? Ljevičari koji skijati mogu samo u Austriji, o državnom trošku. Jedan ratni milioner, ispao iz vagine SDA, koji, provjereno, radnike godinama drži na ugovoru o djelu, ne uplaćuje doprinose, ljudi nemaju ni zdravstveno ni penziono niti pravo na godišnji odmor, a primanja su im mizerna, najblaže rečeno. Kad slome nogu, skupljaju po komšiluku za doktora. I ONO prdi o radničkim pravima. Bagro!

I još nešto da vam kažem: ovdje Majdan nećete praviti, budite sigurni!! Mojoj familiji nećete staviti nož pod grlo zbog svojih fotelja, pa kud puklo da puklo. Meni je, kao građanki benignih namjera u svijetu vukova, najvažnija pravna sigurnost koja proističe iz poštivanja propisanih procedura. U zemlji koja se klati na ivici ponora i raspada, onaj ko mi pokuša od Sarajeva praviti Kijev bit će moj smrtni i zakleti neprijatelj, pa da nas je jedna majka rodila. Iš!
Svaka ti cast... :thumbup:
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#21494 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kox »

Iako sam član DF-a, djelovanje NS-a prilikom donošenja ZOR-a mi se čini konstruktivnijim pristupom od onog SBB/SDP/DF, obzirom da se zakon u ovakvom ili sličnom obliku morao donijeti. Ono što mi nije jasno je zašto je zakon morao biti donešen po hitnoj proceduri i zašto je NS na to pristala.
I samo da primijetim da je neprocjenjivo čitati vatrene forumske pristalice NS kojima je do juče bilo neprihvatljivo bilo šta što dolazi od SDA kako danas odjednom prepoznaju njihov reformski kapacitet i očekuju njihovu žestoku borbu protiv birokratije na krilima novog zakona :lol:
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21495 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

kox wrote:Iako sam član DF-a, djelovanje NS-a prilikom donošenja ZOR-a mi se čini konstruktivnijim pristupom od onog SBB/SDP/DF, obzirom da se zakon u ovakvom ili sličnom obliku morao donijeti. Ono što mi nije jasno je zašto je zakon morao biti donešen po hitnoj proceduri i zašto je NS na to pristala.
I samo da primijetim da je neprocjenjivo čitati vatrene forumske pristalice NS kojima je do juče bilo neprihvatljivo bilo šta što dolazi od SDA kako danas odjednom prepoznaju njihov reformski kapacitet i očekuju njihovu žestoku borbu protiv birokratije na krilima novog zakona :lol:
Zato što su veći i jači od nas insistirali na brzom donošenju. Pa zar ne razumijete...
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#21496 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sunceKOtepsija »

jos traje sjednica
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#21497 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sunceKOtepsija »

jos traje sjednica
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#21498 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Pokusacu objasniti "hitnu" proceduru...
Radi se o necemu sto gradjani sasvim logicno ne razumiju i sto je dio parlamentarnog posla.
Greska, odnsono, razlog sto smo jucer izasli sa sjednice je sto na Domu naroda Zakon nije predlozen u hitnoj proceduri.

Dom naroda, redovna procedura, dakle.
Rok za predaju amandmana je najkasnije tri dana prije odrzavanja sjednice.
Poziv za vanrednu sjednicu je upucen dva dana prije odrzavanja sjednice.
Amandmani su se mogli predlagati i samo ukoliko ih Vlada usvoji postaju dio prijedloga o kojem se glasa.

Predstavnicki dom, hitna procedura.
Amandmani se mogu predavati na samoj sjednici.
Vlada se u pauzi izjasnjava koje amandmane prihvata a koje ne.
Predlgaci amandmana koji nisu usvojeni mogu traziti da o njima glasa parlament.
Ukoliko parlament izglasa amandmane oni postaju dio prijedloga o kojem se na kraju glasa. (Dakle, ova opcija zbog nacina na koji je zakon predlozen u Domu naroda nije bila moguca).

Strasti ce se smiriti i onda ce mnogi koji su svoje stavove o ovom zakonu formirali citanjem medijskih i partijskih spinova a ne samog zakona shvatiti da se radi o jednom od "najljevljijih" zakona u EU.

p.k.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#21499 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Pedja Kojovic wrote:Pokusacu objasniti "hitnu" proceduru...
Radi se o necemu sto gradjani sasvim logicno ne razumiju i sto je dio parlamentarnog posla.
Greska, odnsono, razlog sto smo jucer izasli sa sjednice je sto na Domu naroda Zakon nije predlozen u hitnoj proceduri.

Dom naroda, redovna procedura, dakle.
Rok za predaju amandmana je najkasnije tri dana prije odrzavanja sjednice.
Poziv za vanrednu sjednicu je upucen dva dana prije odrzavanja sjednice.
Amandmani su se mogli predlagati i samo ukoliko ih Vlada usvoji postaju dio prijedloga o kojem se glasa.

Predstavnicki dom, hitna procedura.
Amandmani se mogu predavati na samoj sjednici.
Vlada se u pauzi izjasnjava koje amandmane prihvata a koje ne.
Predlgaci amandmana koji nisu usvojeni mogu traziti da o njima glasa parlament.
Ukoliko parlament izglasa amandmane oni postaju dio prijedloga o kojem se na kraju glasa. (Dakle, ova opcija zbog nacina na koji je zakon predlozen u Domu naroda nije bila moguca).

Strasti ce se smiriti i onda ce mnogi koji su svoje stavove o ovom zakonu formirali citanjem medijskih i partijskih spinova a ne samog zakona shvatiti da se radi o jednom od "najljevljijih" zakona u EU.

p.k.
Slažem se da je jedan od najljevljih. Dobar zakon, u velikoj mjeri zahvaljujući vama. :thumbup:

On a different note, šta ćete učiniti s ovolikim glasovima koje ste priskrbili danas? :-D
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#21500 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by maher »

najporaznije je opravdanje za usvajanje zakona, kao to je uslov eu, mmf-a, svjetske banke... bilo koji zakoni bi trebalo da odražavaju nase životne probleme i rješavaju nase probleme, a ne da stvaraju nove... ono što je sigurna posljedica novog zakona o radu, makar kratkoročno, je pitanje stalnog radnog odnosa jer pokušajte danas dići kredit ako niste u stalnom radnom odnosu, odnosno ako imate ugovor na odredjeno ili pokušajte dobiti limit na kartici....ako to postane stalna praksa u budućnosti, i ako ljudi počnu dobivati otkaze u sred otplata kredita to će povući jednu negativnu spriralu i prema zirantima i bankama....smanjice se generalno i potrošnja i potražnja i biće otpustania radnika, a ne novog zapošljavanja...
Locked