Ukrajina

zigzag
Posts: 9444
Joined: 18/04/2014 11:26

#214676 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Prostri se putine :lol: :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#214677 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »



:lol:
Svi su ovi proputin maga zgadija isti glupanderi
Labirint
Posts: 2939
Joined: 24/06/2013 14:37

#214678 Re: Ukrajina

Post by Labirint »

sumirprimus wrote: 24/02/2025 21:51

:lol:
Svi su ovi proputin maga zgadija isti glupanderi
Fakat ovo izjavio ? :run:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#214679 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »

Lupa i gore, hajcaju se sad i na nas opet :lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#214680 Re: Ukrajina

Post by Optimus09 »

...
User avatar
no_sekirli
Posts: 7009
Joined: 02/10/2013 18:36

#214681 Re: Ukrajina

Post by no_sekirli »

A Vucica sta se ofira :lol:
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#214682 Re: Ukrajina

Post by sumirprimus »


Jedan.je budanov :thumbup:
Nema mira dok se ne vrati sva teritorija. Sve drugo je laz
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#214683 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Vjerujem da je GUR sposoban potpaliti vatru ispod Kremlja.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#214684 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

Auu, ako je pola od ovoga istina, Ukrajini će goditi da malo odmore od USA

Ukratko, kontinuitet šupaluka. Trump je samo lošeg stila.

Ovdje je dosta odgovora koje smo ovdje pitali.
Zašto nije srušen most za Krim?
Zašto nisu nagrdili Ruse dok su bježali iz Hersona?
Zašto nisu napali Ruse kada je Prigožin krenuo na Moskvu?
Zašto je propala ofenziva? Kako to da su Rusi imali plan napada?

Ukratko, Biden.

Last edited by A_A_AKCIJA on 24/02/2025 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#214685 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Nakon Tridon Mk2 topova, Švedska ide dalje.
Iz službe povlači 45 komada JAS 39 c/d Gripena, koje zamjenjuje novom verzijom e/f.
Od ovih 45 penzionisanih, 14 ce biti predato Ukrajini.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#214686 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Vec se nazire da je Amerika zapravo uvijek vodila istu politiku spram Ukrajine, samo Trump to sad radi bez manira, ko drvosjeca.
zigzag
Posts: 9444
Joined: 18/04/2014 11:26

#214687 Re: Ukrajina

Post by zigzag »

Koliko je to teško održavati? F-16, Mirage pa Gripen. Sve to traži mehaničare.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#214688 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Ma valjda su i piloti i mehanicari vec odavno tamo.
Bitan je Meteor AA. Ispaljuje se iz niskog leta, dohvaća Suhoje sa kabovima na 200 km.
60 km no escape zone.
Samo je skup jbg. 2 mil. eura komad
User avatar
no_sekirli
Posts: 7009
Joined: 02/10/2013 18:36

#214689 Re: Ukrajina

Post by no_sekirli »

A_A_AKCIJA wrote: 24/02/2025 22:55 Auu, ako je pola od ovoga istina, Ukrajini će goditi da malo odmore od USA

Ukratko, kontinuitet šupaluka. Trump je samo lošeg stila.

Ovdje je dosta odgovora koje smo ovdje pitali.
Zašto nije srušen most za Krim?
Zašto nisu nagrdili Ruse dok su bježali iz Hersona?
Zašto nisu napali Ruse kada je Prigožin krenuo na Moskvu?
Zašto je propala ofenziva? Kako to da su Rusi imali plan napada?

Ukratko, Biden.

Nakon svega, jako tesko je citati ovakve izjave. Samo, svaka je na mjestu, ako se pogleda malo sira slika.

Ispast ce na kraju da je stara administracija sve spremila, kako bi nova "zavrsila posao" i prepisala na sebe rudno bogatstvo.
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#214690 Re: Ukrajina

Post by karanana »

evo jos jedna moja teorija zavjere....glede ovih tzv "resursa".....ja mislim da je to patka. ko kod nas sto ima nafte i zlata. jer da ima nekih vrijednih minerala, metala, kuraca palaca, zar to vec davno ne bi poceo kopati sovjetski savez, pa onda ukrajina 1991-2014, pa onda ukrajina pod "okovima" amerike 2014-2022? nego se sad sjetili da ima resursa. ukrajina ima njivu, zito, suncokret..... zitnica evrope i svijeta i to treba postovati. rudnici soli i zeljezne rude, glinice oko soledara i bahmuta.....klinac ima tih supervrijednih minerala, i to jos da se zna koliko ima koliko nema. sve mi smrdi ali ne znam na sta.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35325
Joined: 08/09/2005 20:08

#214691 Re: Ukrajina

Post by Haris.ba »

zigzag wrote: 24/02/2025 23:02 Koliko je to teško održavati? F-16, Mirage pa Gripen. Sve to traži mehaničare.
Mislis sto su razliciti avioni, ili fali li im ljudi? Dobili su obuku i dokumentaciju za odrzavanje. Sa pilotima se obucavaju i mehanicari, samo to nije toliko u masmedijima, jer su piloti vise na oku.
Sve se Ukrima rezervnih dijelova dostavlja po
standardima. U teoriji jeste lakse kada imas samo jedan tip aviona.

Mislim da bez problema dostizu procenat upotrebe aviona u vojnim uslovima.
karanana wrote: 24/02/2025 23:18 evo jos jedna moja teorija zavjere....glede ovih tzv "resursa".....ja mislim da je to patka. ko kod nas sto ima nafte i zlata.
Kod nas ima i nafte i zlata. Istrazivanje nafte npr.u entitetu RS vrse Rusi kojima nije u interesu da ne uvoze rusku naftu. :mrgreen:
U FBiH se istrazivanje blokira iz drugih razloga.
Zlata isto ima, ali je problem sto ga ima jeftinijeg kopati po Australiji ili Africi.
Slicna je situacija i u Ukraini. Ili, u Afganistanu gdje su nasli nema sta nisu. Poenta nekada i jeste da na trziste ne dolazi konkurent, ako vec imas svoje.
Bernardinac
Posts: 1782
Joined: 19/08/2008 02:14

#214692 Re: Ukrajina

Post by Bernardinac »

drug_profi wrote: 24/02/2025 23:12 Ma valjda su i piloti i mehanicari vec odavno tamo.
Bitan je Meteor AA. Ispaljuje se iz niskog leta, dohvaća Suhoje sa kabovima na 200 km.
60 km no escape zone.
Samo je skup jbg. 2 mil. eura komad
Nije ako bude pogađao.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#214693 Re: Ukrajina

Post by HelaS »

Za onakvu prodaju - predaju rudnih resursa nalazišta rijetkih minerala u Ukrajini, nije li potrebno referendumsko odobrenje u svakoj državi, pa i u Ukrajini?
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#214694 Re: Ukrajina

Post by lajkujMe »

3 Godisnjica pocetka agresije na Ukrajinu dan kada je cijela Ukrajina napadnuta od agresora ogromnim snagama sa kopna zraka i mora. Taj dan je zapoceta prva bitka za Hostomel velika pobjeda Ukrajinske vojske i tezak poraz Ruske vojske i VDVa. Podsjetnik te velike ali vazne bitke njihov "2 maj" i prvi znak hrabrog otpora i Ukrajinaca.

https://youtu.be/r0Ji7KqqEqg?si=hbFAcdlQLkz21LBu
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#214695 Re: Ukrajina

Post by A_A_AKCIJA »

Bravo Turci!

Naš oficijelni stav je da želimo Ukrajinu u NATO savezu

User avatar
no_sekirli
Posts: 7009
Joined: 02/10/2013 18:36

#214696 Re: Ukrajina

Post by no_sekirli »

Brkica se osjeca zapostavljen, malo ce on zgusnuti corbu :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#214697 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Svi mi u Europi moramo biti saveznici.
Sa klauzulom ako jedan odstupi od politike saveza da ce biti iskljucen.
Ako napadne drugog clana saveza da su odmah svi protiv njega.
Evropa mora stvoriti zid oko sebe, ukljucujuci Tursku, mozda Kavkaz radi plina.
Migracije da budu kontrolisane. Barem jedna airborne brigada EU snaga da je uvijek spremna za akciju. Granice prema Rusiji i Bliskom istoku dobro utvrdjene i kontrolisane.
Rusima strogu vizni rezim obavezan. Nema vise vrsljanja po Europi.
Kad i ako to postignemo, ameri nas mogu za q povuc. Nek vade i oni turisticke vize dok se ne riješe magaraca.
Seawolf
Posts: 9179
Joined: 14/06/2012 22:59

#214698 Re: Ukrajina

Post by Seawolf »

drug_profi wrote: 25/02/2025 00:40 Svi mi u Europi moramo biti saveznici.
Sa klauzulom ako jedan odstupi od politike saveza da ce biti iskljucen.
Ako napadne drugog clana saveza da su odmah svi protiv njega.
Evropa mora stvoriti zid oko sebe, ukljucujuci Tursku, mozda Kavkaz radi plina.
Migracije da budu kontrolisane. Barem jedna airborne brigada EU snaga da je uvijek spremna za akciju. Granice prema Rusiji i Bliskom istoku dobro utvrdjene i kontrolisane.
Rusima strogu vizni rezim obavezan. Nema vise vrsljanja po Europi.
Kad i ako to postignemo, ameri nas mogu za q povuc. Nek vade i oni turisticke vize dok se ne riješe magaraca.
Lijepo zamišljeno, ali za očuvati takvo nešto nije niti približno dovoljna jedna zračnodesantna brigada.

Potrebna je respektabilna vojna sila sa jedinstvenom stalnom profesionalnom kopnenom vojskom od najmanje 250.000 aktivnih pripadnika i združena ratna mornarica čija je snaga jednaka najmanje polovini snage U.S. Navy.

Samo tako se može stvoriti i zaštititi to o čemu pišeš. Bez takve združene i jedinstvene oružane sile se ne treba ni pomišljati o nezavisnoj i stabilnoj Evropi.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#214699 Re: Ukrajina

Post by drug_profi »

Jasno je to meni, ali se evo guzaju deceniju oko te jedne interventne brigade.
Da je makar to postici, pa da onda razmisljamo o zajednickoj vojnoj sili gdje bi sadasnje vojske glumile teritorijalce.
MAha
Posts: 1144
Joined: 26/12/2002 00:00

#214700 Re: Ukrajina

Post by MAha »

HelaS wrote: 24/02/2025 23:49 Za onakvu prodaju - predaju rudnih resursa nalazišta rijetkih minerala u Ukrajini, nije li potrebno referendumsko odobrenje u svakoj državi, pa i u Ukrajini?
Jest, tako smo i mi referendumski dali da se vadi zlato i statijaznam sve u Varesu
Post Reply