GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#21426 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kaže grade dobar imidž, a građani im krivi. Uletili u tramvaj kod Sebilja, rekli putnicima da ne smiju mrdnuti, zatvorili sva vrata i počeli pisati kazne svima bez karata. Pun tramvaj turista, migranata i naše raje. O kakvom imidžu pričamo ?
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21427 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Niko nije uletio, vec su ljudi usli u vozilo regularno.
Pokazali sluzbene iskaznice i zamolili da svi pokazu karte. S obzirom da preko pola tramvaja nije imalo kartu vozilo je zaustavljeno i svima su napisane doplatne karte od 26.60 KM.
Voziti se bez karte ne moze.
Ocito to neki jos nisu shvatili.
Pričamo o imidžu da je Gras partner SFFa i da je povecao broj tramvaja iza 18 sati do ponoci... Vozi 6 tramvaja vise.... Pa je uvedena nocna linija u 2 i u 3 ujutro.
Pompezni naslov iznerviranog novinara koji se vozio bez karte pa mu je krivo sto je platio kaznu. Klasika.
Kaze u tekstu. Zacudili su se sto su ih kaznili. Ahahahahaha. Pa prijatelji. Nemate karte.
Pokazali sluzbene iskaznice i zamolili da svi pokazu karte. S obzirom da preko pola tramvaja nije imalo kartu vozilo je zaustavljeno i svima su napisane doplatne karte od 26.60 KM.
Voziti se bez karte ne moze.
Ocito to neki jos nisu shvatili.
Pričamo o imidžu da je Gras partner SFFa i da je povecao broj tramvaja iza 18 sati do ponoci... Vozi 6 tramvaja vise.... Pa je uvedena nocna linija u 2 i u 3 ujutro.
Pompezni naslov iznerviranog novinara koji se vozio bez karte pa mu je krivo sto je platio kaznu. Klasika.
Kaze u tekstu. Zacudili su se sto su ih kaznili. Ahahahahaha. Pa prijatelji. Nemate karte.
-
kakaljin
- Posts: 13502
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#21428 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Svako ko nema kartu ne treba da se vozi gradskim prevozom,man_464 wrote:Niko nije uletio, vec su ljudi usli u vozilo regularno.
Pokazali sluzbene iskaznice i zamolili da svi pokazu karte. S obzirom da preko pola tramvaja nije imalo kartu vozilo je zaustavljeno i svima su napisane doplatne karte od 26.60 KM.
Voziti se bez karte ne moze.
Ocito to neki jos nisu shvatili.
Pričamo o imidžu da je Gras partner SFFa i da je povecao broj tramvaja iza 18 sati do ponoci... Vozi 6 tramvaja vise.... Pa je uvedena nocna linija u 2 i u 3 ujutro.
Pompezni naslov iznerviranog novinara koji se vozio bez karte pa mu je krivo sto je platio kaznu. Klasika.
Kaze u tekstu. Zacudili su se sto su ih kaznili. Ahahahahaha. Pa prijatelji. Nemate karte.
Ali ja hocu da platim kartu za dvije stanice, a ne od Bascarsije do Ilidze da platim kartu i hocu da mi ta karta vrijedi u svim prevozima ali je nema.
Neka naprave normalan sistem naplate karata i zatvore stanice da u stanicu ne mozes uci bez karte pa ce se i naplata povecati i ljudi ce placati karte.
Pod prvo da gradski prevoz vozi po redu voznje na svim linijama i da se zna da se moze planirati i dosta bi se povecalo koristenje i naplata sa ovim predlozima.
Ko ce snositi troskove za korisnike koji plate mjesecnu ili godisnju kartu a nemaju redovan prevoz.
Ali na zalost Gras nista ne radi po tom pitanju
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21429 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Tarifni sistem kojeg je formiralo Ministarstvo saobraćaja KS je u banani. Nametnut je grasu kao kantonalnoj firmi. Privatnik se ubacio u sistem i ne poštuje tarife niti mjesečne. Barem bi karte morale uzajamno vrijediti.
Karta za 2 stanice ne postoji nigdje. Postoje verzije vremenskih karata od 15 minuta... Koje su povoljnije... Ali nas tarifni sistem to nema integrisano. Sve dok MS KS ne sjedne i ne reogranizira tarife nista. Do tad ako nekome je mnogo da plati za 2 stanice i smatra da je to malo moze to reci u komercijali centrotransa i voziti se dzaba ili kako to i spada ko nema karte da proseta te dvije stanice.
Karta za 2 stanice ne postoji nigdje. Postoje verzije vremenskih karata od 15 minuta... Koje su povoljnije... Ali nas tarifni sistem to nema integrisano. Sve dok MS KS ne sjedne i ne reogranizira tarife nista. Do tad ako nekome je mnogo da plati za 2 stanice i smatra da je to malo moze to reci u komercijali centrotransa i voziti se dzaba ili kako to i spada ko nema karte da proseta te dvije stanice.
-
kakaljin
- Posts: 13502
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#21430 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A sta je sa redom voznje koji se ne postuje.man_464 wrote:Tarifni sistem kojeg je formiralo Ministarstvo saobraćaja KS je u banani. Nametnut je grasu kao kantonalnoj firmi. Privatnik se ubacio u sistem i ne poštuje tarife niti mjesečne. Barem bi karte morale uzajamno vrijediti.
Karta za 2 stanice ne postoji nigdje. Postoje verzije vremenskih karata od 15 minuta... Koje su povoljnije... Ali nas tarifni sistem to nema integrisano. Sve dok MS KS ne sjedne i ne reogranizira tarife nista. Do tad ako nekome je mnogo da plati za 2 stanice i smatra da je to malo moze to reci u komercijali centrotransa i voziti se dzaba ili kako to i spada ko nema karte da proseta te dvije stanice.
Ko je tu kriv, ako se ne moze ispostovati red voznje neka se onda koriguje i napravi koji se u potpunosti moze ispostovati.
Vise sam figurativno rekao 2 stanice, ali se razumije da je vremenska karta.
-
SSemir
- Posts: 4584
- Joined: 26/02/2009 08:42
#21431 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
.
Last edited by SSemir on 14/08/2018 17:53, edited 1 time in total.
-
SSemir
- Posts: 4584
- Joined: 26/02/2009 08:42
#21432 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
I sta je problem u tome?liaar wrote:Kaže grade dobar imidž, a građani im krivi. Uletili u tramvaj kod Sebilja, rekli putnicima da ne smiju mrdnuti, zatvorili sva vrata i počeli pisati kazne svima bez karata. Pun tramvaj turista, migranata i naše raje. O kakvom imidžu pričamo ?
- BHF_Manijak
- Posts: 28535
- Joined: 02/03/2009 23:21
- Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo
#21433 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Problem je u dvostrukkim arsinima. Djevojkama moze zanovjetati za kartu, pored iole krupnijeg lika, "zajebanijeg izgleda" prodje i pokuni se k'o picka. Eto sta je problem. Kad se pocne svima naplacivati i jednako kaznjavati, onda nece biti problema. 
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21434 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Problem sa redom voznje u tramvajskom saobracaju je prisutan samo kad je udes, zastoj, nevrijeme i slicno. To je jedini sektor gdje se 100% postuje red voznje. Izadje tacno tramvaja koliko je po redu voznje... Svi ostali sektori su manje kontrolisani od strane revizora....kakaljin wrote:A sta je sa redom voznje koji se ne postuje.man_464 wrote:Tarifni sistem kojeg je formiralo Ministarstvo saobraćaja KS je u banani. Nametnut je grasu kao kantonalnoj firmi. Privatnik se ubacio u sistem i ne poštuje tarife niti mjesečne. Barem bi karte morale uzajamno vrijediti.
Karta za 2 stanice ne postoji nigdje. Postoje verzije vremenskih karata od 15 minuta... Koje su povoljnije... Ali nas tarifni sistem to nema integrisano. Sve dok MS KS ne sjedne i ne reogranizira tarife nista. Do tad ako nekome je mnogo da plati za 2 stanice i smatra da je to malo moze to reci u komercijali centrotransa i voziti se dzaba ili kako to i spada ko nema karte da proseta te dvije stanice.
Ko je tu kriv, ako se ne moze ispostovati red voznje neka se onda koriguje i napravi koji se u potpunosti moze ispostovati.
Vise sam figurativno rekao 2 stanice, ali se razumije da je vremenska karta.
Problem se rješava sistemskim ulaganjem u vozni park javnog kantonalnog preduzeća i da se obezbijedi dovoljno vozača. Pa autobusa i trolejbusa ima ispravnih po garaži stoje jer NEMA ko da vozi. Malo se stanje popravilo od 2015... Kad je pola linija palo kad su svi na godišnji odmor otišli u julu i avgustu....
Problematika propustenih voznji se rješava ako to ne moze gras uvođenjem alternative koja MORA poštovati postojeći raspored ministarstva, karte javnog prevoznika i sve tarife.
Jok. Centrotrans hoće profitabilne linije pa tako imam situacije da imamo linija gdje gras 100% vozi po redu voznje ali se trpa i centrotrans. A ima linija gdje je gras na 50 do 70 % ispunjenog rasporeda ali nema profita i tu privatnik neće da vozi.
Bez integrisanja privatnika u sistem i tarife kako spada, nema napretka. Pogledaj. Hoce da prepuste linije u starom gradu privatniku. Ok. Gras nema kombija. Ali privatnik nece da vozi svako 20 minuta. On uvodi svoj red svako 2 sata i cijena karte 2 marke. To nije poenta jgp. Btw usput godinu isti taj opstruira nabavu minibusa. Evo opet je raspisan tender za 17 minibusa za gras. U medjuvremenu nelojalna konkuencija BEZ tendera nabavlja 10 novih minibusa bez problema. I opet ce neko oboriti tender grasu. Pitam se ko? Sejari koji je vlasnik 54% cts.
Javni prevoz nam je u banani. Los i neefikasan. Ali ovo sto rade sa privatnikom je jos gore. Ljudi odredjeni doživljavaju kao jgp samo Vijecnica Dobrinja. Razgledajte malo okolo. Ja bi tu liniju skroz ukinuo. Niko da ne vozi. Linija samo pomodarstvo. Gubi smisao u guzvama. Nije vise ni express...
Ima tu jos da se diskutuje...
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21435 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Slazem se 100%.BHF_Manijak wrote:Problem je u dvostrukkim arsinima. Djevojkama moze zanovjetati za kartu, pored iole krupnijeg lika, "zajebanijeg izgleda" prodje i pokuni se k'o picka. Eto sta je problem. Kad se pocne svima naplacivati i jednako kaznjavati, onda nece biti problema.
Sto su i uradili pomenutom članku. Svi, bez obzira ko su su bili kaznjeni. Kad bi kontrola svaki dan zaustavljala tramvaje i pisala.kazne i zvala policiju na mjesto gdje je neko bez karte uhvacen svi bi se istresli na kontrolore jer zaustavljaju tramvaj, a niko na nesavjesne bez karte.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#21436 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
problem je što su ljudi držani kao taoci, šta ako je tek ušao neko u tramvaj ?SSemir wrote:I sta je problem u tome?liaar wrote:Kaže grade dobar imidž, a građani im krivi. Uletili u tramvaj kod Sebilja, rekli putnicima da ne smiju mrdnuti, zatvorili sva vrata i počeli pisati kazne svima bez karata. Pun tramvaj turista, migranata i naše raje. O kakvom imidžu pričamo ?
a po tekstu klix-a, nisu dopustili ni da se kupi vozna karta, jer inače ti ponude da kupiš kartu, napustiš vozilo ILI dobiješ kaznu. U ovom slučaju su vrata bila zatvorena, nikome nije ponuđeno da kupi kartu, nego su odmah pisali kazne.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21437 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pa nema sta neko nekog da nudi.
Ulazis i kupujes.
Nema niko da te nudi da Kupis. Obavezna je kupovina karte. Ko nema kartu slijedi kazna.
Najviše me nervira sto se neko cudi sto su ih kaznili a nisu imali kartu.
Ulazis i kupujes.
Nema niko da te nudi da Kupis. Obavezna je kupovina karte. Ko nema kartu slijedi kazna.
Najviše me nervira sto se neko cudi sto su ih kaznili a nisu imali kartu.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#21438 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ja se slažem da treba da kazne ljude bez karte, ali znači vozio sam se tramvajem preko 10 godina, uvijek, ali uvijek kada neko nije imao kartu, nisu tramvaj zatvarali i odmah pisali, revizor uputi putnika do vozača da kupi putnu kartu i upozori ga o mogućnosti dobijanja kazne, ako ne kupi istu. Ako ovaj odbije, kaznu napišu IZVAN vozila.man_464 wrote:Pa nema sta neko nekog da nudi.
Ulazis i kupujes.
Nema niko da te nudi da Kupis. Obavezna je kupovina karte. Ko nema kartu slijedi kazna.
Najviše me nervira sto se neko cudi sto su ih kaznili a nisu imali kartu.
Znači apsolutno ni po kakvom osnovu nemaju pravo držati ljude taocima zbog nekolicine turista i migranata, koji su bili u većini onih koji su dobili kazne. Poznato je da takve zlostavljaju svakako (pišu im kaznu od 52KM umjesto 26,50), uzimaju dokumente i slično, što naravno nemaju pravo ali o tome nije riječ. Istjeraj napolje sve bez karte, i piši prekršaje.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21439 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A zamisli da su zvali i policiju... Na sta imaju pravo?
Udjes u tramvaj.... Nema neko kartu. Pises doplatnu. Nemassta cekat vani. Jer bi onda neko reko: ko ste vi da na javnoj površini mene legitimisete i pisete kaznu?
Komplet procedura nije bila talačka jer je clanak napuhan. Vidi se i po stilu pisanja. Ljudi usli u vozilo. Ko nema karte napisali kazne i tramvaj nastavio svojim putem.
I niko ne krivi putnike bez karte koji su prouzročili zastoj i cekanje, nego kontrolu karata.
Udjes u tramvaj.... Nema neko kartu. Pises doplatnu. Nemassta cekat vani. Jer bi onda neko reko: ko ste vi da na javnoj površini mene legitimisete i pisete kaznu?
Komplet procedura nije bila talačka jer je clanak napuhan. Vidi se i po stilu pisanja. Ljudi usli u vozilo. Ko nema karte napisali kazne i tramvaj nastavio svojim putem.
I niko ne krivi putnike bez karte koji su prouzročili zastoj i cekanje, nego kontrolu karata.
- insaneinthebrain
- Posts: 25532
- Joined: 12/08/2013 12:51
#21440 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
počelo je, puca se na sve strane. jos samo da tramvaji krenu iskakati iz sina
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180814119
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180814119
- Matijevic_Vlado
- Posts: 3491
- Joined: 03/10/2012 14:27
- Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..
#21441 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Hahahaha joj vijesti i kasabe
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21442 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Matijevic_Vlado wrote:Hahahaha joj vijesti i kasabe
ŠOK, NEVJERICA. UŽAS, STRAVA i HOROR.
Sve za par klikova.
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
#21443 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ali bitno je pljuvati po centri kad se desi problem s vozilom
-
SSemir
- Posts: 4584
- Joined: 26/02/2009 08:42
#21444 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Neces vjerpvati ali i to je normalno.liaar wrote:problem je što su ljudi držani kao taoci, šta ako je tek ušao neko u tramvaj ?SSemir wrote:I sta je problem u tome?liaar wrote:Kaže grade dobar imidž, a građani im krivi. Uletili u tramvaj kod Sebilja, rekli putnicima da ne smiju mrdnuti, zatvorili sva vrata i počeli pisati kazne svima bez karata. Pun tramvaj turista, migranata i naše raje. O kakvom imidžu pričamo ?
a po tekstu klix-a, nisu dopustili ni da se kupi vozna karta, jer inače ti ponude da kupiš kartu, napustiš vozilo ILI dobiješ kaznu. U ovom slučaju su vrata bila zatvorena, nikome nije ponuđeno da kupi kartu, nego su odmah pisali kazne.
U tom cijenjenom zapadu sam nemal broj puta bio svjedok kako revizor kaze vozacu busa da stane ili da uspori dok on ne ispise kazne svima onima koje je ulovio pa da ispise kazne.
I nigdje ne vidjo da narod kritikuje ove sto kaznjavaju vec se ljute na ove sto nisu kupili karte pa zbog njih ispastaju.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21445 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Naravno, kad neće klix, ima ko hoće.perfect_guy wrote:ali bitno je pljuvati po centri kad se desi problem s vozilom
SSemir wrote: Neces vjerpvati ali i to je normalno.
U tom cijenjenom zapadu sam nemal broj puta bio svjedok kako revizor kaze vozacu busa da stane ili da uspori dok on ne ispise kazne svima onima koje je ulovio pa da ispise kazne.
I nigdje ne vidjo da narod kritikuje ove sto kaznjavaju vec se ljute na ove sto nisu kupili karte pa zbog njih ispastaju.
-
Melisa84
- Posts: 217
- Joined: 14/09/2010 13:21
#21446 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Tramvajski saobraćaj GRAS-a jutros je obustavljen nakon što je došlo do sukoba revizora sa jednim od putnika na terminalu na Ilidži.
Prema izjavama očevidaca, došlo je do sukoba revizora i jednog putnika, pri čemu je revizor "bacio" putnika na prozor. Tako je prozor tramvaja završio na pločniku. Također se navodi da je revizor putniku pocijepao košulju.
Na mjesto događaja izašli su pripadnici MUP-a KS, a zbog toga što je tramvajski saobraćaj obustavljen već neko vrijeme, stvorile su se velike gužve i mnogi jutros zbog toga kasne na posao.
Oko osam sati tramvaji su ponovo počeli voziti, pošto je policija obavila uviđaj.
https://faktor.ba/vijest/estok-obraun-r ... i-307385#6

Prema izjavama očevidaca, došlo je do sukoba revizora i jednog putnika, pri čemu je revizor "bacio" putnika na prozor. Tako je prozor tramvaja završio na pločniku. Također se navodi da je revizor putniku pocijepao košulju.
Na mjesto događaja izašli su pripadnici MUP-a KS, a zbog toga što je tramvajski saobraćaj obustavljen već neko vrijeme, stvorile su se velike gužve i mnogi jutros zbog toga kasne na posao.
Oko osam sati tramvaji su ponovo počeli voziti, pošto je policija obavila uviđaj.
https://faktor.ba/vijest/estok-obraun-r ... i-307385#6
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#21447 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ma ne bi oni, sve fakultetlije, biće da je putnik rekao revizoru da je "Ana Karenjina" bezveze knjiga, i ovog prenijelo. Dešava se.
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#21448 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
NEZGODA NA ILIDŽIMelisa84 wrote:Tramvajski saobraćaj GRAS-a jutros je obustavljen nakon što je došlo do sukoba revizora sa jednim od putnika na terminalu na Ilidži.
Prema izjavama očevidaca, došlo je do sukoba revizora i jednog putnika, pri čemu je revizor "bacio" putnika na prozor. Tako je prozor tramvaja završio na pločniku. Također se navodi da je revizor putniku pocijepao košulju.
Na mjesto događaja izašli su pripadnici MUP-a KS, a zbog toga što je tramvajski saobraćaj obustavljen već neko vrijeme, stvorile su se velike gužve i mnogi jutros zbog toga kasne na posao.
Oko osam sati tramvaji su ponovo počeli voziti, pošto je policija obavila uviđaj.
https://faktor.ba/vijest/estok-obraun-r ... i-307385#6
Sarajevo: Muškarac tokom vožnje izgubio ravnotežu i izbio prozor na tramvaju
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /180815027
Mediji
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21449 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Joj novinara u napadu zadnjih dana. Sve snage uprli na blaćenje grasa jer je neki novinarcic kolega kažnjen doplatnom kartom jer se svercao.
Al cuj naslova. Bacio revizor putnika. Zelja za par klikova i nekom popularnošću. Ccccc
Laz iza lazi.
Al cuj naslova. Bacio revizor putnika. Zelja za par klikova i nekom popularnošću. Ccccc
Laz iza lazi.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79554
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#21450 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Šta si ti iz sektora za odbranu imidža firme na klixovom forumu?
