Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21401 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:
Norm wrote:...znaci nema razlike? Znas li koliko je ljekara napustilo BiH, ne nuzno iz Zenice? Koliko je inzinjera, programera Hapliciralo za posao u DE...ili kao sto jedan uvazeni clan nasega 'Visokoga drusta' u Zenici kaze: 'nama ne treba tog kadra'...u 21 vijeku, nama ne treba IT kadra i ljekara...ali ako vi kazete da je tako onda :thumbup:
Koliko je sad a koliko prije rata?
Prije rata sta? prije rata ko? Ljekari i IT inzinjeri? Medicinari? Keramicari, masinbravari? O cemu pricamo? mislim ne spinuj bezveze...
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21402 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Norm wrote:Prije rata sta? prije rata ko? Ljekari i IT inzinjeri? Medicinari? Keramicari, masinbravari? O cemu pricamo? mislim ne spinuj bezveze...
Citirao sam ti post u kojem si postavio pitanje
Znas li koliko je ljekara napustilo BiH, ne nuzno iz Zenice? Koliko je inzinjera, programera Hapliciralo za posao u DE
Ja te pitam koliko je prije rata a koliko sad? Sta je tu spin? Sto se busas a uopste ne baratas statistikom. O ovim stvarima se ne prica rekla-kazala, nego se izbace konkretni brojevi. Statistika ne poznaje rijeci nego brojeve.

Ja ti opet kazem, najveci broj je otisao ovih preko noci svrsenih medicinara, sreca, jer meni takav ovdje ne treba ni krv da uzima, a kamol sta drugo.

A i ovi drugi su i prije isli, samo se nije paznja obracala, doduse nije se ni za kv obracala, pa se poslije rata vidjela sansa da se ide, pa navalili.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21403 Re: Zeničani

Post by Norm »

..koja bolan statistika, hebla te statistika? koliko je IT sektor bio razvijen u 90 tim godinama u svijetu a ne u BiH? hajmo statisticki?
Koliko je BiH imala IT inzinjera? statisticki...
Koliko je uzivotima svih nas a ne govorim o proizvodnim tehnologijama bila zastupljena IT grana u 90-tim? statisticki...
Koliko je uznapredovala medicina i IT sektor u medicini? statisticki...
Samo znas spinovat, doFu naucio, jel? statisticki... ;-)

Obzirom da statisticki vrlo dobro baratas pojmom statistike, daj mi molim te te podatke, statisticki iz oba perioda statisticki obradjene po granama djelatnosti da statisticki i mi koji pojima nemamo o statistici vidimo koliko je IT inzinjera i doktora statisticki napustilo zemlju prije rata i koliko je to isto statisticki gledano u istom statistickom kvartalu tih istih zanimanja statisticki napustilo zemlju u odgovarajucem kvartalu ove godine.
Takodje molio bih, obzirom da jako dobro baratate statistickim podacima da nas prosvjetlite i kazete nam statistiski koliko je statisticki gledano bilo univerziteta koji su statisticki izbacivali IT kadrove 90-tih godina, i sada kao i statisticke podatke upotrebe novih IT tehnologija u medicini u tom i periodu nakon 22 god. naravno ako to stastisticki nije previse za vas...

Ako Guru kaze da nema razlike i da nama ne trebaju ti kadrovi i da je statisticki isti broj ljekara i IT strucnjaka napustilo zemlju prije 23. god.??? i sada ko sam ja da sumnjam...mislim da ipak tehnologija nije uznapredovala i da nema potrebe za takvom vrstom kadrova...sve isto ostalo a svijet se okrenuo za 180 stepeni...ali vjerovat ocima ili Guru-u...Guru-u naravno...
a ja znam i ljekara koji su otisli...i IT strucnjaka...ali hebi ga nisam u doFu timu pa ne baratam statistickim podacima...
Pitanje, ako ti zatreba , ne dao Bog oprat guzicu u bolnici ko ce to uraditi? Ljekar? ili neki medicinar kojih nece biti...

Nego sta vec spinijes...
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21404 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ovo sad je demagodija. Ne odgovaras na pitanja, nego okreces temu pa okolisas. Saam si postavio pitanje znam li ja koliko je otislo...Ja kazem da ne znam, de mi ti reci, kad se vec busas. De mi konkretan broj. Ja ne znam bez brojeva, moram nesto s necim uporedit pa da vidim stanje. Sve ostalo je demagogija.

To sto mi nemamo IT strucnjaka...Pa zar nismo mi vazda bili poznati kao glupi bosanci? Kako moze glup co'ek bit strucnjak?

Ljakari, ing i ostali vss a narocito kv su i prije rata odlazili ulg. za Njemacku, samo nismo obracali paznju na to. Ti ljudi vec u kontinuitetu nekih 30-40 godina zive dobro.

Sad je navala ovih njegovatelja, mozda ce neko i njih komentarisat za nekih 30-40 godina...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21405 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Norm wrote:
channel10 wrote: Razlog je isti, da mu/im bude bolje. Ili hoces da kazes da kod nas pravim radom moze biti bolje nego u Njemackoj? Znaci da se stvore uslove u kojima cemo bolje zivjeti nego u Njemackoj?!

Aha :izet: dobro sam kako si ti......
...nije problelm odlaska radi boljeg zivota, problem je masovnog iseljavanja radi zivota uopste...ko govori o boljitku ovdje u odnosu na Njemacku? o kakvim uslovima pricamo? pa ovdje niko od svoga rada, postenog nemoze dobro zivjeti, jednostavno jer ako ima imalo empatije ne moze mu biti dobro ma koliko da ima...drugo su oni koji misle samo na sebe sad i odmah...a zasto soHu i doFu nisu stvorili uslove dostojne covjeka koji hoce da radi, pa nemora biti ko u Njemackoj ali eto da se radi...stvorili su uslove za Almy begovsku fameliju...i taj isti doFu kojeg sada branite...mnoge stvari ce se poceti otkrivati i ko je i od cega hajrovao, polako...
A ja sam dobro :thumbup: , hvala na pitanju, za mene vise nije ni sporno, ali za moju djecu jeste...za djecu mnogih jeste...e vidis, za razliku od mnogih, ja ne mislim samo na sebe...a vjeruj mi da imam...i znanje i imanje...ali nisam sretan jer vidim jad i cemer prouzrokovan 'ljudima iz naroda' koji preferiraju samo jedno...i vidim drekavce koji na sav gloos vicu da je dobro, jer im je neko nesto dao...i to samo njima... :bih: :bih: :bih:

...ne odgovori mi na pitanje, da li mislis da je doFu ili soHu (ili bilo ko kome damo gloos) trebao da bude tu radi sebe ili nas???
Sve se slazem, ali narod ih bira. Pa ako izabiru, neka ih onda i ebe.

Sto se tice pitanja, zar treba uopste odgovarati?

Svi ovi sto idu, idu ponajvise zbog sebe i svoje porodice. Ne mogu vise da prate cjelokupnu situaciju u drzavi i ne zele vise da cuju za SDA, Fude, Dodike, Covice i ostale. Jednostavno zele da zive svoje zivote,a ne da budu samo puki posmatraci. I ja ih ne osudjujem. Drago mi je za svakoga koji je uspio otici i da Bog da osigurali i sebi i svojoj djeci normalnu buducnost.
Ovo kod nas je svakim dana sve blize situaciji Causeskua i tome se veselim. Samo da se sto prije desi.
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#21406 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Imao sam srecu da se ispalim odavde i da vidim kako je zivjeti u normalnom drustvu. Sad situaciju u gradu gledam kao 15 000 teladi koji su za SDA i 15 000 junica za koje je Fudo alternativa. Toliko su okvirno glasova dobile dvije potpuno identicne politike u ovom gradu. Ko ce ovdje da izvede neke promjene? Mozda 3000 Raminih White walkera? Narod je pokvaren i politika je samo preslikac onoga kakav je "puk".

Ne krivim vise ni Izetbegovica, Fudu, Kelesturu, Covica jer dok pijem kafu u gradu od 15 ljudi u objektu 12 bi radilo iste stvari kao ovi gore nabrojani.

Zao mi samo raje koja voli ovaj grad i zemlju a koji zbog svog postenja i malog broja nece nikada doci do izrazaja.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21407 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:Ovo sad je demagodija. Ne odgovaras na pitanja, nego okreces temu pa okolisas. Saam si postavio pitanje znam li ja koliko je otislo...Ja kazem da ne znam, de mi ti reci, kad se vec busas. De mi konkretan broj. Ja ne znam bez brojeva, moram nesto s necim uporedit pa da vidim stanje. Sve ostalo je demagogija.

To sto mi nemamo IT strucnjaka...Pa zar nismo mi vazda bili poznati kao glupi bosanci? Kako moze glup co'ek bit strucnjak?

Ljakari, ing i ostali vss a narocito kv su i prije rata odlazili ulg. za Njemacku, samo nismo obracali paznju na to. Ti ljudi vec u kontinuitetu nekih 30-40 godina zive dobro.

Sad je navala ovih njegovatelja, mozda ce neko i njih komentarisat za nekih 30-40 godina...
...ako sam ista naucio kroz forumanje s tobom to je da si prvak u propisapanju demagogije...spinovanju, ne odgovaranju na pitanja i okolisanju...respect... ;-)

Trazio si statisticke podatke za Ljekare i IT strucnjake iz perioda 90-tih i sada sto je nespojivo ststisticki zbog velike razlike i u tehnologiji i broju i nacinu skolovanja tih kadrova...demagogija i pokusaj spina...respect

Ko je rekao da mi nemamo strucnjaka? spin, zamjena teza...mi imamo strucnjaka, ali nam odlaze bas kao i 90-tih... :lol: :lol: :lol: ostalo je cista nebuloza vezana za pokusaj spina da mi nemamo strucnjaka... :?

Ljudi su odlazili, migrirali, sve je to OK, ali ne u ovolikom broju mladi ljudi, perspektivnih zanimanja, entuzijasti...ovo sto ostaje...propast...kazem ti ne dao Bog da ti treba neko oprat guzicu u KBZ...

Al' treba se nadat da se covjek nece patit puno nego ce odmah umrijet...koji ce nam hurac CT, MRI, ljekar koji zna ocitat nalaz...Inzinjer koji zna popraviti aparat...ne treba nam tog kadra sad kao ni 90-tih...LOGICNO...samo me cudi kako ih treba u Sloveniji, Njemackoj, Svedskoj??? jesu li oni zaostali?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21408 Re: Zeničani

Post by Norm »

Shmeker wrote:Imao sam srecu da se ispalim odavde i da vidim kako je zivjeti u normalnom drustvu. Sad situaciju u gradu gledam kao 15 000 teladi koji su za SDA i 15 000 junica za koje je Fudo alternativa. Toliko su okvirno glasova dobile dvije potpuno identicne politike u ovom gradu. Ko ce ovdje da izvede neke promjene? Mozda 3000 Raminih White walkera? Narod je pokvaren i politika je samo preslikac onoga kakav je "puk".

Ne krivim vise ni Izetbegovica, Fudu, Kelesturu, Covica jer dok pijem kafu u gradu od 15 ljudi u objektu 12 bi radilo iste stvari kao ovi gore nabrojani.

Zao mi samo raje koja voli ovaj grad i zemlju a koji zbog svog postenja i malog broja nece nikada doci do izrazaja.
...i ne osvrci se... :thumbup:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21409 Re: Zeničani

Post by Norm »

channel10 wrote: Sve se slazem, ali narod ih bira. Pa ako izabiru, neka ih onda i ebe.

Sto se tice pitanja, zar treba uopste odgovarati?

Svi ovi sto idu, idu ponajvise zbog sebe i svoje porodice. Ne mogu vise da prate cjelokupnu situaciju u drzavi i ne zele vise da cuju za SDA, Fude, Dodike, Covice i ostale. Jednostavno zele da zive svoje zivote,a ne da budu samo puki posmatraci. I ja ih ne osudjujem. Drago mi je za svakoga koji je uspio otici i da Bog da osigurali i sebi i svojoj djeci normalnu buducnost.
Ovo kod nas je svakim dana sve blize situaciji Causeskua i tome se veselim. Samo da se sto prije desi.
...razumijemo se, ali ja cijelo vrijeme tvrdim da sve ovo nije normalno...oni sto imalo kontaju i znaju i vrijede odose...sta ostaje? ONO potkupljeno sto nas ostale ubjedjuje kako je to normalno i uredu...da tako treba...ode sva ona snaga koja bi bila u stanju dovesti do situacije Causeskua...nema vise KO? sve otislo...tako da i ta opcija polako blijedi...
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#21410 Re: Zeničani

Post by Paulaner »

smartXL wrote:
Norm wrote: ...samo me interesuje vidite li vi razliku izmedju tog i ovoga sad odlaska...tad su uglavnom odlazili mladi neobrazovani ljudi iz zabiti i zaostalih ruralnih predjela, njegovatelji uglavnom fasistickih ideologija kojima su vrata bila zatvorena za prosperitet (sto je bas cudno jer sa takvim idejama su bas i tada bili za uzora) sada odlaze mladi obrazovani ljudi iz GROODOVOO...i da li to znaci da doFu ili soHu nisu tu zbog nas...nego zbog sebe... :?
Sad idu uglavnom oni sto su vanredno zavrsili medEcinsku skolu, mali je broj vss koji odose (precentualno je slicno kao i prije rata), a mali je broj i onih koji su redovno zavrsili istu ovu medEcinsku. Sta je tu sporno? Da je dobro, nije, ali ce toga uvijek biti, jer kod nas je od vajkada Njemacka bila i bice zemlja iz snova, taman da je ovdje situacija kao iz bajke.
Momak nemas pojma sta pises.Ja licno znam 30-tak mladih ljudi koji su otisli u Njemacku sto Doktora sto Medicinskih tehnicara.Ne znam niti jednu osobu koja je zavrsila vandredno skolu a sad je u Njemackoj.Stavise znam ih par ali su zaposleni u KBZ! Da dobro si procitao,u bolnici rade bivsi Muzicari i servirke iz kuhinje sa vandredno zavrsenom Medicinskom skolom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83397
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21411 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Bruka ih je otisla sa diplomama svjeze nastancanim u Sirokom Brijegu, da se ne lazemo...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21412 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Norm wrote:
channel10 wrote: Sve se slazem, ali narod ih bira. Pa ako izabiru, neka ih onda i ebe.

Sto se tice pitanja, zar treba uopste odgovarati?

Svi ovi sto idu, idu ponajvise zbog sebe i svoje porodice. Ne mogu vise da prate cjelokupnu situaciju u drzavi i ne zele vise da cuju za SDA, Fude, Dodike, Covice i ostale. Jednostavno zele da zive svoje zivote,a ne da budu samo puki posmatraci. I ja ih ne osudjujem. Drago mi je za svakoga koji je uspio otici i da Bog da osigurali i sebi i svojoj djeci normalnu buducnost.
Ovo kod nas je svakim dana sve blize situaciji Causeskua i tome se veselim. Samo da se sto prije desi.
...razumijemo se, ali ja cijelo vrijeme tvrdim da sve ovo nije normalno...oni sto imalo kontaju i znaju i vrijede odose...sta ostaje? ONO potkupljeno sto nas ostale ubjedjuje kako je to normalno i uredu...da tako treba...ode sva ona snaga koja bi bila u stanju dovesti do situacije Causeskua...nema vise KO? sve otislo...tako da i ta opcija polako blijedi...
Ma ima ko. Klat ce se oni izmedju sebe. Samo polako. Onda ovi "potkupljeni". To nije vidjelo covjeka. Takav ce za marku havariju napraviti.

Sto se tice odlazaka, ne idu samo medicinski tehnicari. Cujem da su sad poceli i elektricari da idu. Polako ljudi odlaze gdje je bolje i ne treba im zamjeriti.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21413 Re: Zeničani

Post by channel10 »

_BataZiv_0809 wrote:Bruka ih je otisla sa diplomama svjeze nastancanim u Sirokom Brijegu, da se ne lazemo...
Znaci ubrzo ce se makar dio vratiti, mada i to nije sigurno. Posto zna da je kupio i da nista ne zna, nece raditi to nego ce recimo raditi nesto drugo (ukoliko se snadje).

Sto se tice stancanja diploma, to sad svi rade. Eno gore sam vam napisao sta rade ovi na zenickom univerzitetu. Ako to nije stancanje, ne znam onda sta je.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21414 Re: Zeničani

Post by Norm »

channel10 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Bruka ih je otisla sa diplomama svjeze nastancanim u Sirokom Brijegu, da se ne lazemo...
Znaci ubrzo ce se makar dio vratiti, mada i to nije sigurno. Posto zna da je kupio i da nista ne zna, nece raditi to nego ce recimo raditi nesto drugo (ukoliko se snadje).

Sto se tice stancanja diploma, to sad svi rade. Eno gore sam vam napisao sta rade ovi na zenickom univerzitetu. Ako to nije stancanje, ne znam onda sta je.
... ne znam o kojim se diplomama radi ali nije to bas sve tako...pa nije ni svaba lud, traze se radnici sa diplomama, znanjem jezika i iskustvom...sama diploma bas ne pije vode...za njegovatelje, znam da se organizovano sredjuje volontiranje od god. dana koje se upisuje kao radni staz i to sve preko visoko 'moralnog' SDA strucnjaka...za ljekare i ing. je ipak malo drugacije, zato i kazem ko zna i vrijedi ode...sta nam ostaje? Spahija :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83397
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21415 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

channel10 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Bruka ih je otisla sa diplomama svjeze nastancanim u Sirokom Brijegu, da se ne lazemo...
Znaci ubrzo ce se makar dio vratiti, mada i to nije sigurno. Posto zna da je kupio i da nista ne zna, nece raditi to nego ce recimo raditi nesto drugo (ukoliko se snadje).

Sto se tice stancanja diploma, to sad svi rade. Eno gore sam vam napisao sta rade ovi na zenickom univerzitetu. Ako to nije stancanje, ne znam onda sta je.
Ma sa tim sirokobrijeskim diplomama likovi rade kao njegovatelji. Ne treba ti tu neko aman zaman znanje.

Nego evidentno je da su nam ljudi najveca izvozna uzdanica i da se u tom smijeru sve krece. Inace te sirokobrijeske skole su pod specijalnim pokroviteljstvom odredjene politicke partije i zasticene su ko međedi.

I Norm, idu svi. I koji vrijede i koji ne vrijede, ne znam zasto se uporno provlaci ta generalizacija.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21416 Re: Zeničani

Post by Norm »

Paulaner wrote:
smartXL wrote:
Sad idu uglavnom oni sto su vanredno zavrsili medEcinsku skolu, mali je broj vss koji odose (precentualno je slicno kao i prije rata), a mali je broj i onih koji su redovno zavrsili istu ovu medEcinsku. Sta je tu sporno? Da je dobro, nije, ali ce toga uvijek biti, jer kod nas je od vajkada Njemacka bila i bice zemlja iz snova, taman da je ovdje situacija kao iz bajke.
Momak nemas pojma sta pises.Ja licno znam 30-tak mladih ljudi koji su otisli u Njemacku sto Doktora sto Medicinskih tehnicara.Ne znam niti jednu osobu koja je zavrsila vandredno skolu a sad je u Njemackoj.Stavise znam ih par ali su zaposleni u KBZ! Da dobro si procitao,u bolnici rade bivsi Muzicari i servirke iz kuhinje sa vandredno zavrsenom Medicinskom skolom.
...ma zna on vrlo dobro samo je majstor spina i baratanja statistickim podacima... ;-)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21417 Re: Zeničani

Post by smartXL »

_BataZiv_0809 wrote:Bruka ih je otisla sa diplomama svjeze nastancanim u Sirokom Brijegu, da se ne lazemo...
Ne samo Siroki Brijeg nego i Medicinksa skola u Zenici u nazad par godina iste takve stanca. Ja ih dvoje znam sto su zavrsili i skrasili se u Njemackoj. Takvih je na vazdan.

Norm, nauci sta je demagogija a sta spin, pa se javi :) Ja mrzim demagogiju, a to upravo radis. Kukas, zastrasujes a ne nudis nikakvo rjesenje. S takvima nema napretka.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21418 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
I Norm, idu svi. I koji vrijede i koji ne vrijede, ne znam zasto se uporno provlaci ta generalizacija.
...ma nisam mislio generalizovati ali nije isto kada ode ljekar sa iskustvom ili IT strucnjak i neko sa SirokoBrijeskom diplomom...nije isto s stanovista pokusaja razvoja zemlje i stvaranja boljih uslova za zivot...svaka cast svakome u njegovom poslu ali i u tvojoj bransi znas koliko znanje i iskustvo znaci...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21419 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ja recimo znam ljude koji su radili kao tehnicari, ali i doktore koji nisu radili recimo u zenickoj bolnici jer ovdje nisu mogli dobiti mjesto (vjerovatno zbog toga sto nisu iz pravog naroda). Imali ovdje sve, pa opet otisli gore jer misle da im je bolje, jbg.

A za te diplome, to vam sad svi stancaju. Nema potrebe ici u Siroki. Eto vam gore primjer zenickog univerziteta koji se upravi izjednacio sa travnickim, kiseljackim i drugim kupoprodajnim fakultetima. Samo daj nama lovu, predavanja nece biti jer nemamo para da platimo profesore. Jos u onom gore slucaju ispadaju travnicki i kiseljacki univerzitet fer naspram zenickog :-)
Last edited by channel10 on 05/09/2017 22:02, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83397
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21420 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
I Norm, idu svi. I koji vrijede i koji ne vrijede, ne znam zasto se uporno provlaci ta generalizacija.
...ma nisam mislio generalizovati ali nije isto kada ode ljekar sa iskustvom ili IT strucnjak i neko sa SirokoBrijeskom diplomom...nije isto s stanovista pokusaja razvoja zemlje i stvaranja boljih uslova za zivot...svaka cast svakome u njegovom poslu ali i u tvojoj bransi znas koliko znanje i iskustvo znaci...
Nisam mislio na to, nego na tu neku tezu koja se uporno provlaci ko biva sve sto vrijedi ode vani. Jbga znam ja da na ovom forumu vise ljudi pise iz inostranstva nego iz BiH i da im takva prica godi uhu, ali malo realnosti nije na odmet.

Idu i intelektualci i balvani.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21421 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Bruka ih je otisla sa diplomama svjeze nastancanim u Sirokom Brijegu, da se ne lazemo...
Ne samo Siroki Brijeg nego i Medicinksa skola u Zenici u nazad par godina iste takve stanca. Ja ih dvoje znam sto su zavrsili i skrasili se u Njemackoj. Takvih je na vazdan.

Norm, nauci sta je demagogija a sta spin, pa se javi :) Ja mrzim demagogiju, a to upravo radis. Kukas, zastrasujes a ne nudis nikakvo rjesenje. S takvima nema napretka.
hahahahaaa, znas ti znas, samo kada si bez argumenata onda sa mnom nema napretka...naprotiv, ja i dalje tvrdim da sa takvima kao ti i sponzorom ti nema napretka, a ja nisam na prodaju...nikada ni bio i ni za kakva obecanja... jer nafaka nije od guru-a... ;-)
A Norm ne kuka na svoju, samo tebi nedam za pravo kada kazes da je sve med i mlijeko... ;-)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21422 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Norm wrote:
hahahahaaa, znas ti znas, samo kada si bez argumenata onda sa mnom nema napretka...naprotiv, ja i dalje tvrdim da sa takvima kao ti i sponzorom ti nema napretka, a ja nisam na prodaju...nikada ni bio i ni za kakva obecanja... jer nafaka nije od guru-a... ;-)
A Norm ne kuka na svoju, samo tebi nedam za pravo kada kazes da je sve med i mlijeko... ;-)
Ko kaze da je sve med i mlijeko? Kad sam ja to rekao, de citiraj post. Ja ne mogu slusat suplju u prazno pricu. Pokreno si diskusiju, pa si zapeo, saam se spotakao na svom pitanju.

Pokusao bih ja tebi jos sto-sta objasnit, ali ne mogu kad si demagos i to sa iskustvom. Ni za jedan jedini problem nisi ponudio neko rjesenje, godinama to traje s tvoje strane. Zato si demagog.

Kad ne znas odgovorit, onda okrenes pricu pa napadas da je spin u pitanju :kiss:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#21423 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:
Norm wrote:
hahahahaaa, znas ti znas, samo kada si bez argumenata onda sa mnom nema napretka...naprotiv, ja i dalje tvrdim da sa takvima kao ti i sponzorom ti nema napretka, a ja nisam na prodaju...nikada ni bio i ni za kakva obecanja... jer nafaka nije od guru-a... ;-)
A Norm ne kuka na svoju, samo tebi nedam za pravo kada kazes da je sve med i mlijeko... ;-)
Ko kaze da je sve med i mlijeko? Kad sam ja to rekao, de citiraj post. Ja ne mogu slusat suplju u prazno pricu. Pokreno si diskusiju, pa si zapeo, saam se spotakao na svom pitanju.

Pokusao bih ja tebi jos sto-sta objasnit, ali ne mogu kad si demagos i to sa iskustvom. Ni za jedan jedini problem nisi ponudio neko rjesenje, godinama to traje s tvoje strane. Zato si demagog.

Kad ne znas odgovorit, onda okrenes pricu pa napadas da je spin u pitanju :kiss:
...trazenje statistickih podataka iz 90-tih je spin...ti si bas bukvalac...ali tebi i guru-u nedam za pravo... :kiss: :kiss: :kiss:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#21424 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Norm wrote:...trazenje statistickih podataka iz 90-tih je spin...ti si bas bukvalac...ali tebi i guru-u nedam za pravo... :kiss: :kiss: :kiss:
Nisam ti iz cista mira to spomenuo, jer si saam zapoceo na tu temu, onim tonom kao sve znas

Znas li ti koliko...

Ne znam, de mi ti reci. Djeluje da si jebeno upucen, a ustvari si demagog
enkoo83
Posts: 233
Joined: 20/12/2013 16:31

#21425 Re: Zeničani

Post by enkoo83 »

Kod Smarta je sve transparentno :mrgreen:
Post Reply