GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21376 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Spram nase od 26.60 KM = cca 13.50 eura... Je drasticna.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#21377 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A kolika je prosjecna plata u Becu a kolika u Sarajevuman_464 wrote:Spram nase od 26.60 KM = cca 13.50 eura... Je drasticna.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21378 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Trenutno nije relevantno za diskusiju, ali sigurno ne 8-9 puta veca.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#21379 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
man_464 wrote:Trenutno nije relevantno za diskusiju, ali sigurno ne 8-9 puta veca.
Znaci nekih 3800 eura mjesecno.Kako nije relevantno - spominjes da su u Becu drakonske kaze a ustvari kada se poravnja sa primanjima u skoro istoj ravni.Sta oce li kaznjavati ove sa 11 eur ? To popije kafu i pojede kolacic u kaficu eto mu 11 eur.Average Salary in Vienna, Austria
Average Salary
€46,512
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#21380 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
zapravo jeste 9 puta veca.man_464 wrote:Trenutno nije relevantno za diskusiju, ali sigurno ne 8-9 puta veca.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21381 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
S obzirom da su u pitanju bili turisti oni nisu domicilni ni u Beču ni u Sarajevu. Stoga opet nije relevantno.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#21382 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Momcic je sto kaze vjesalica uporan 
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21383 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Momcic je tu kad god ti zatreba ko uporan. Samo javi.

- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#21384 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
drug_profi wrote:zapravo jeste 9 puta veca.man_464 wrote:Trenutno nije relevantno za diskusiju, ali sigurno ne 8-9 puta veca.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#21385 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ima li istine u ovome sto novine pisu da je UIO prodala par turskih tramvaja koji su u voznom stanju,a sad GRAS hoce da od te privatne firme koja je uzela tramvaje za staro gvozdje,otkupi iste
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21386 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Otisla su 3 holandska tramvaja, brojevi 570 571 573 potom dva ceska nisam siguran koji numero.... Vec dugo su stajali... I jedan turski koji nikad nije radio u Sarajevu... Iz njega su vitalni dijelovi i ostali rezervni dijelovi povađeni....
Slike cu vam naci pa postavim... Imaju slike sa sječenja i transporta.
Turski tramvaji
553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 576 su u redovitom saobraćaju... Ostalih 6 komada... 4 su kompletna.... Dva su vec bila rasturena i planirana za dijelove.
Slike cu vam naci pa postavim... Imaju slike sa sječenja i transporta.
Turski tramvaji
553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 576 su u redovitom saobraćaju... Ostalih 6 komada... 4 su kompletna.... Dva su vec bila rasturena i planirana za dijelove.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#21387 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kanibalizam
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21388 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Evo nove vijesti.
https://www.klix.ba/biznis/uio-prodala- ... ook+status
Sada odlaze 4 turska tramvaja, koji nisu bili ukljuceni nikad u Saobraćaj. Gb 910 915 916 920.
Steta je vozila 915 916 920 jer su ta vozila bila kompletna i mogla su po potrebi nekad biti i ukljucena.
Zaključno s ovim
Otisla su (pisem brojeve prije renumeracije. Sada nakon renumeracije svi pocinju sa 5xx, pa da ne bude zabune)
3 holandska 801 802 815
6 turskih 903 907 910 915 916 920
2 češka nisam siguran koji brojevi.
https://www.klix.ba/biznis/uio-prodala- ... ook+status
Sada odlaze 4 turska tramvaja, koji nisu bili ukljuceni nikad u Saobraćaj. Gb 910 915 916 920.
Steta je vozila 915 916 920 jer su ta vozila bila kompletna i mogla su po potrebi nekad biti i ukljucena.
Zaključno s ovim
Otisla su (pisem brojeve prije renumeracije. Sada nakon renumeracije svi pocinju sa 5xx, pa da ne bude zabune)
3 holandska 801 802 815
6 turskih 903 907 910 915 916 920
2 češka nisam siguran koji brojevi.
- insaneinthebrain
- Posts: 25541
- Joined: 12/08/2013 12:51
#21389 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Idu tramvaji ko halva. Kako je krenulo ovi iz tesnja ce citav gras u staro zeljezo rastaviti. A mi u Sarajevu cemo se po qrcu od ovce vozati u dogledno vrijeme 
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#21390 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
U članku lijepo piše
Da su u pregovoru sa Grasom
Tako da će se to međusobno taliti poslovima itd
Samo glupi ne kontaju
Da su u pregovoru sa Grasom
Tako da će se to međusobno taliti poslovima itd
Samo glupi ne kontaju
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21391 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Što se tice prvih 6 vozila tu nije grijeh ako odu.... Ova 4 su šteta. Mislim... Svakako tu ce biti kompenzacija sigurno.
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#21392 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Mene interesuje odgovornost.man_464 wrote:Evo nove vijesti.
https://www.klix.ba/biznis/uio-prodala- ... ook+status
Sada odlaze 4 turska tramvaja, koji nisu bili ukljuceni nikad u Saobraćaj. Gb 910 915 916 920.
Steta je vozila 915 916 920 jer su ta vozila bila kompletna i mogla su po potrebi nekad biti i ukljucena.
.

GRASov dug od 18 mil. KM za PDV nije nastao preko noći. Kada moja firma zakasni s plaćanjem PDV, već sutradan imam na vratima inspektore UIO i kontrolu, i sljedeći mjesec blokiran račun, a mog direktora u glavobolji sa prekršajnom prijavom, kao odgovorno lice.
Da li je direktor GRAS-a dobio prekršajnu prijavu?
Zašto su inspektori UIO čekali da se dugovanje GRAS-a nagomila, pa pa tek onda da plijene opremu? Da li postoji odgovornost direktora i inspektora UIO?
Zašto šuti Vlada i Skupština Kantona Sarajevo?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#21393 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Vrijedi li GRAS uopste 139 miliona maraka ??high_volume wrote:Mene interesuje odgovornost.man_464 wrote:Evo nove vijesti.
https://www.klix.ba/biznis/uio-prodala- ... ook+status
Sada odlaze 4 turska tramvaja, koji nisu bili ukljuceni nikad u Saobraćaj. Gb 910 915 916 920.
Steta je vozila 915 916 920 jer su ta vozila bila kompletna i mogla su po potrebi nekad biti i ukljucena.
.
GRASov dug od 18 mil. KM za PDV nije nastao preko noći. Kada moja firma zakasni s plaćanjem PDV, već sutradan imam na vratima inspektore UIO i kontrolu, i sljedeći mjesec blokiran račun, a mog direktora u glavobolji sa prekršajnom prijavom, kao odgovorno lice.
Da li je direktor GRAS-a dobio prekršajnu prijavu?
Zašto su inspektori UIO čekali da se dugovanje GRAS-a nagomila, pa pa tek onda da plijene opremu? Da li postoji odgovornost direktora i inspektora UIO?
Zašto šuti Vlada i Skupština Kantona Sarajevo?
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#21394 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nema sanse da toliko vrijedi imovina. Vrijedi biznis JGP i vise, ali imovina ne.
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#21395 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ma kakvi to, to je samo za realni sektor. Kad pogledas spisak duznika na stranici UIO, glava te zaboli od banana drzave. Bolnice, MUP-ovi, rudnici, Javni RTV servis, sluzbe za zaposljavanje... i naravno sampioni Zeljeznice F BiH sa 200+ miliona. Ne znam da je iko ikad odgovarao. Sta odgovarao, bio pozvan na odgovornost.high_volume wrote:GRASov dug od 18 mil. KM za PDV nije nastao preko noći. Kada moja firma zakasni s plaćanjem PDV, već sutradan imam na vratima inspektore UIO i kontrolu, i sljedeći mjesec blokiran račun, a mog direktora u glavobolji sa prekršajnom prijavom, kao odgovorno lice.
Da li je direktor GRAS-a dobio prekršajnu prijavu?
Zašto su inspektori UIO čekali da se dugovanje GRAS-a nagomila, pa pa tek onda da plijene opremu? Da li postoji odgovornost direktora i inspektora UIO?
Zašto šuti Vlada i Skupština Kantona Sarajevo?
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#21396 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
dug za doprinose nije neki bauk
kako se ko penzioniše tako uplate
to nije sporno
zatezne kamate se lako otpišu
tako da dug nije relativno velik DA SE VLAST BAVI OVIM PROBLEMOM za 5 godina na nuli bi bili
kako se ko penzioniše tako uplate
to nije sporno
zatezne kamate se lako otpišu
tako da dug nije relativno velik DA SE VLAST BAVI OVIM PROBLEMOM za 5 godina na nuli bi bili
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#21397 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Stečaj bi omogućio otpis i ostalih dugovanja prema državi.
Samo se ovdje stečaj posmatra kao kraj priče, te je stoga to ovdje zabranjena riječ, a on je u stvari prilika za novi početak bez tereta na leđima,
Nekada je u zakonu o stečaju bio poseban tretman preduzeća od opšte važnosti za javnost, ne znam da li još uvijek važi isti zakon, ali po tome je bilo moguće izdvojiti iz stečajne mase sva dobra potrebna za obavljanje djelatnosti javne usluge. Benefit je bio što bi se stekla zakonska mogućnost državi za otpis potraživanja po osnovi poreza i doprinosa, prestali bi važiti kolektivni i pojedinačni ugovori o radu bez otpremnina. Država, koliko znam, ne može otpisati ništa sve dok firma nije u stečaju.
Faktički tim postupkom bi bio imenovan upravnik koji bi izdvojio materijalna sredstva potreba za osnovnu djelatnost, a ostatak (raspala vozila) dao na prodaju, da se namire drugi vjerovnici. GRAS bi postojao i dalje, ali bez dugova prema državi, tereta, sa optimalnim brojem zaposlenih i prilagođenim platama.
Znam da je tada glavni protivargument bio da tu treba sposoban stečajnu upravitelj i da toga kod nas nema.
Pa još gore je ovako. Treba ti sposoban generalni direktor koji pride ima otežan posao.
Samo se ovdje stečaj posmatra kao kraj priče, te je stoga to ovdje zabranjena riječ, a on je u stvari prilika za novi početak bez tereta na leđima,
Nekada je u zakonu o stečaju bio poseban tretman preduzeća od opšte važnosti za javnost, ne znam da li još uvijek važi isti zakon, ali po tome je bilo moguće izdvojiti iz stečajne mase sva dobra potrebna za obavljanje djelatnosti javne usluge. Benefit je bio što bi se stekla zakonska mogućnost državi za otpis potraživanja po osnovi poreza i doprinosa, prestali bi važiti kolektivni i pojedinačni ugovori o radu bez otpremnina. Država, koliko znam, ne može otpisati ništa sve dok firma nije u stečaju.
Faktički tim postupkom bi bio imenovan upravnik koji bi izdvojio materijalna sredstva potreba za osnovnu djelatnost, a ostatak (raspala vozila) dao na prodaju, da se namire drugi vjerovnici. GRAS bi postojao i dalje, ali bez dugova prema državi, tereta, sa optimalnim brojem zaposlenih i prilagođenim platama.
Znam da je tada glavni protivargument bio da tu treba sposoban stečajnu upravitelj i da toga kod nas nema.
Pa još gore je ovako. Treba ti sposoban generalni direktor koji pride ima otežan posao.
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#21398 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Zdravo! Pitanje za MAN-a ili ko zna da li je redovan za Reljevo dom, da li ide po onom rasporedu sto je na web stranici GRAS-a jer iducu sedmicu radim u Rajlovcu kod robota pa da se znam organizovati (pouzdati) u taj bus?
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21399 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Autobus za Reljevo dom 95% prati red vožnje izuzev polaska u 15:50 sa zeljeznicke i 16:25 iz Reljeva, ta dva polaska se ne obavljaju. U ponedjeljak ti javim da li će se održavati i polazak u 17:30 sa Željezničke, odnosno 18:10 iz Reljeva, do petka je bio....
Željeznička: 06:00, 06:40, 07:20, 08:50, 10:00, 11:20, 12:50, 14:15, 15:30, 16:50, 17:30, 19:20, 21:00 i piše u 22:30, ali jok, sad je ljeto pa radi jedan navečer pa umjesto u 22:30 sa stanice bude u 23:00
Reljevo: 06:05, 06:40, 07:10, 08:00, 09:25, 10:40, 12:05, 13:35, 14:55, 16:05, 17:25, 18:10, 19:55, 21:30, 23:00(Trebo bi ako rade dva), ako je jedan onda u 23:25.
U špici zna biti +5 minuta na zacrtano.
Subotom prati raspored, kao i nedjeljom. (Barem do sad.)
Željeznička: 06:00, 06:40, 07:20, 08:50, 10:00, 11:20, 12:50, 14:15, 15:30, 16:50, 17:30, 19:20, 21:00 i piše u 22:30, ali jok, sad je ljeto pa radi jedan navečer pa umjesto u 22:30 sa stanice bude u 23:00
Reljevo: 06:05, 06:40, 07:10, 08:00, 09:25, 10:40, 12:05, 13:35, 14:55, 16:05, 17:25, 18:10, 19:55, 21:30, 23:00(Trebo bi ako rade dva), ako je jedan onda u 23:25.
U špici zna biti +5 minuta na zacrtano.
Subotom prati raspored, kao i nedjeljom. (Barem do sad.)
-
moja tetka
- Posts: 262
- Joined: 27/11/2015 23:31
#21400 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
pogledajte samo tramvajska stajališta do socijalnog i bože pomozi a dalje važi ona što južnije to tužnije..... f u j pravo ruglo grada sve u prvom redu prljavo, zapušteno razvaljeno
