GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21351 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

un1ted wrote:Revizori su najveća gamad. Nisam ni jednog normalnog sreo.
Mentalno bolesne osobe ne mogu biti na radnom mjestu, bilo kojem, tako da su svi zaposleni sigurno normalni.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#21352 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

konektovan wrote:Man 464 je grasov uhljeb, ili mu babko radi i rovari u njemu, više ofir :-) an postao braneci neodbranjivo......
Kaze da studira farmaciju. Koji su mu motivi za ovakve stavove , je misterija . Nit su zdravorazumski nit logicni
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21353 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by konektovan »

Sodom1 wrote:
konektovan wrote:Man 464 je grasov uhljeb, ili mu babko radi i rovari u njemu, više ofir :-) an postao braneci neodbranjivo......
Kaze da studira farmaciju. Koji su mu motivi za ovakve stavove , je misterija . Nit su zdravorazumski nit logicni
Zna svaku liniju napamet, vozila koja su ispravna, neispravna, pa nisi fan real madrida da znas ko igra a ko ne igra.. :mrgreen:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21354 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Ne studira više.
Diplomirao. 13.07. :thumbup:

Razlozi su upravo zdravorazumski. Ovo nije pravi povod, mislim na komentar oko ovog članka.... Uvijek cu biti na strani javnog kantonalnog preduzeća koje korisnicima nudi subvencije i mjesečne karte i mozes koristiti sve vidove prijevoza.

Ne mogu biti na strani privatnickog lobija koji ilegalno upada u linijski sistem, posluje komercijalno, a i ako imas mjesečnu njihovu, nista dalje od te linije na kojoj se vozis ne vrijedi ti. Koji debilizam, kupis mjesečnu i vazi ti kod njih samo na toj liniji na kojoj putujes.

Nejse da se vratim na temu.

U svakom slučaju, ne podržavam i nikako ne opravdavam ako je zaista učinjeno kao što je napisano u clanku, to je losa slika grada i grasa. Ali clanak je napisan veoma tendenciozno, i sa nikakvim dokazom i bez oglašavanja obje strane.

Za sve one koji misle da cim neko podrzi GRAS, radi u istom, samo nek nastave tako, jednostavno nema smisla takvim mentalnim sklopovima bilo sta objašnjavati.

Po meni je krajnje nelogicno i nije zdravorazumski da ako redovno koristis javni prijevoz zelis da ti dodje privatnik kojem ces svaki dan dati pare za pojedinacnu kartu i basnoslovno skuplje proći, nego kod javnog preduzeća kod kojeg imas relativno povoljnu pretplatnu kartu i mozes koristiti je neograničeno.

Na svemu ima mjesta da popravlja... Od starosti vozila, čistoće, odnosa osoblja prema putnicima, pozitivnog marketinga.... Ali nikako to ne mozes uraditi kad nemas iste uslove kao nelagalni privatnicki lobi koji maze oci ljudima do momenta ulijetanja na liniju. Onda prika imas 1 bus svako sat ili dva, klima upitna, karta kako on hoće, nedjeljom ne vozi jer mu nema profita......

I tako.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21355 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

đuture dežurni na temi likovi koji o svemu mudruju a lafo ne znaju ništa,
ali zato napadaju momčića što piše nešto što njihovoj šupljikanerskoj ne odgovara
a to sve lafo auta ima vozaju se,nikad iz auspuha svog nisu izašli,ali tačno znaju ko je ukro koji šaraf i gdje
kakve hablešćine
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#21356 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by un1ted »

man_464 wrote:
un1ted wrote:Revizori su najveća gamad. Nisam ni jednog normalnog sreo.
Mentalno bolesne osobe ne mogu biti na radnom mjestu, bilo kojem, tako da su svi zaposleni sigurno normalni.

To nije bas tačno. Moja žalba predana na protokol grasa bas govori o njima i njihovim ponašanju koje je najmanje normalno.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21357 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

vješalica wrote:đuture dežurni na temi likovi koji o svemu mudruju a lafo ne znaju ništa,
ali zato napadaju momčića što piše nešto što njihovoj šupljikanerskoj ne odgovara
a to sve auta ima vozaju se,nikad iz auspuha svog nisu izašli,ali tačno znaju ko je ukro koji šaraf i gdje
kakve hablešćine
Tačno!
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21358 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Centrotransovi diverzanti upadaju u GRASova vozila i prave smutnju :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21359 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Zna svaku liniju napamet, vozila koja su ispravna, neispravna, pa nisi fan real madrida da znas ko igra a ko ne igra.. :mrgreen:
pa sta mislis tesko upratit 50 autobusa? koga to zanima lako sve sazna,pogotovo danas kad postoji internet i forum o autobusima.
znam i ja 1500 trafostanica u sarajevskom kantonu,kako se zovu i gdje su .jesam li i ja lud???
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21360 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Zna svaku liniju napamet, vozila koja su ispravna, neispravna, pa nisi fan real madrida da znas ko igra a ko ne igra.. :mrgreen:
pa sta mislis tesko upratit 50 autobusa? koga to zanima lako sve sazna,pogotovo danas kad postoji internet i forum o autobusima.
znam i ja 1500 trafostanica u sarajevskom kantonu,kako se zovu i gdje su .jesam li i ja lud???
Nisi lud, ti si onda najuludji ako to sve znas..... :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21361 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Nisi lud, ti si onda najuludji ako to sve znas..... :mrgreen:
znam ja jos stosta sem toga....
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21362 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Nisi lud, ti si onda najuludji ako to sve znas..... :mrgreen:
znam ja jos stosta sem toga....
Pazi, ako si se bavio tim, naravno da covjek to sve zapamti, ali ovaj man, eto kaze da ne radi u grasu, zna u svakom momentu koji bus radi koji ne radi, kojem je zracni jastuk vrisnuo, kojem ne radi klima, koji ide za briješce sa kasnjenjem od pola sata, trolejbus tsj i taj pokvaren, malo mi ro cudno, sumnjam da ce neko slobodno vrijeme trošiti na takve stvari?!
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39559
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21364 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: Pazi, ako si se bavio tim, naravno da covjek to sve zapamti, ali ovaj man, eto kaze da ne radi u grasu, zna u svakom momentu koji bus radi koji ne radi, kojem je zracni jastuk vrisnuo, kojem ne radi klima, koji ide za briješce sa kasnjenjem od pola sata, trolejbus tsj i taj pokvaren, malo mi ro cudno, sumnjam da ce neko slobodno vrijeme trošiti na takve stvari?!
pa pise njih 10 sto vole autobuse na forumu bhbus,vjerovatno zato i znaju sve jer prate sta se desava...lako onda iskopira ovdje informacije ako nekog zanima...rekoh ti vec ako te nesto interesuje naucices ...
User avatar
konektovan
Posts: 51446
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#21365 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by konektovan »

Naš aKRADEmik dragi,.... :(
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21366 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

man_464 wrote:Ne studira više.
Diplomirao. 13.07. :thumbup:

Razlozi su upravo zdravorazumski. Ovo nije pravi povod, mislim na komentar oko ovog članka.... Uvijek cu biti na strani javnog kantonalnog preduzeća koje korisnicima nudi subvencije i mjesečne karte i mozes koristiti sve vidove prijevoza.

Ne mogu biti na strani privatnickog lobija koji ilegalno upada u linijski sistem, posluje komercijalno, a i ako imas mjesečnu njihovu, nista dalje od te linije na kojoj se vozis ne vrijedi ti. Koji debilizam, kupis mjesečnu i vazi ti kod njih samo na toj liniji na kojoj putujes.

Nejse da se vratim na temu.

U svakom slučaju, ne podržavam i nikako ne opravdavam ako je zaista učinjeno kao što je napisano u clanku, to je losa slika grada i grasa. Ali clanak je napisan veoma tendenciozno, i sa nikakvim dokazom i bez oglašavanja obje strane.

Za sve one koji misle da cim neko podrzi GRAS, radi u istom, samo nek nastave tako, jednostavno nema smisla takvim mentalnim sklopovima bilo sta objašnjavati.

Po meni je krajnje nelogicno i nije zdravorazumski da ako redovno koristis javni prijevoz zelis da ti dodje privatnik kojem ces svaki dan dati pare za pojedinacnu kartu i basnoslovno skuplje proći, nego kod javnog preduzeća kod kojeg imas relativno povoljnu pretplatnu kartu i mozes koristiti je neograničeno.

Na svemu ima mjesta da popravlja... Od starosti vozila, čistoće, odnosa osoblja prema putnicima, pozitivnog marketinga.... Ali nikako to ne mozes uraditi kad nemas iste uslove kao nelagalni privatnicki lobi koji maze oci ljudima do momenta ulijetanja na liniju. Onda prika imas 1 bus svako sat ili dva, klima upitna, karta kako on hoće, nedjeljom ne vozi jer mu nema profita......

I tako.
Sta mlatis.... cuj pojedinacnu kartu.I Centrotrans ima mjesecne karte i pola Evrope koja ima gradski prevoz u privatnim rukama i sve funkcionise normalno.To povoljniju kartu placamo iz budzeta da se zakrpe ogromni gubitci poslovanja GRASA tako da kad se sabere koliko im grad i kanton godisnje dadnu para ta karta izadje i skuplje od privatnika sto naplacuju -Zasto ja da placam kartu GRASU ako se ne vozim istim ?? jel moje pare idu u budzet kantona i opstina itd ?? Jeli zivimo u socijalizmu ili kapitalizmu da se jednom vec odlucimo.

GRAS je jednostavno neprofitabilna firma zbog prevelikog broja zaposlenih,kradje,lopovluka i zaposljavanja to podobnoj a ne strucnoj liniji.Ko to privatnicima donira autobuse i daje pare eto samo onako iz budzeta ??? Sami sebi pokrivaju troskove i imaju linije koje su ekonomski opravdane i kolicinu autobusa koja je ekonomski opravdana.

To za drakonske kazne po Becu kojeg se cesto svadjas - ja kroz crveno slucajno sa autom pored policije u istom gradu- kad ljudi lagano pored mene stadose fino zamolise da pazim da su ulice tijesne i ima semafora na bas cudnim mjestima / Ako vec pricamo o kulturi jeli.Ovde neki stranac kupi kartu da se vozi i revizor mu jos bubne kaznu jer ovaj nije skontao da nije ponistio... sta kad kupi onu od vozaca -dizajn 1972 pa je "cjepne" i kao ponistena :lol: .A za pasose da ne spominjem... po zakonu niko ti pasos ne moze uzeti osim drzavnih sluzbi/organa koje imaju to pravo definisano po zakonu.Cak i u hotelu NEMAJU pravu da zadrze pasos - mogu da ga skeniraju i vrate - da ne pricam o tome kako neki revizor gradskog prevoza nekome uzima pasos.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21367 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Opce je poznato da Centrotrana se dotira iz budzeta na svim linijama ukljucjujuci i medjugradske i sl u povlastenim kategorijama,tako da nije bas jasno o cemu mlatis?

Da se ne dotira iz budzeta ne bi bio rentabilan, a ti pricu o rentabilnosti zasnivas na neistini
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#21368 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

Drakonska kazna u Becu je 105 € :D
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21369 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

vješalica wrote:Opce je poznato da Centrotrana se dotira iz budzeta na svim linijama ukljucjujuci i medjugradske i sl u povlastenim kategorijama,tako da nije bas jasno o cemu mlatis?

Da se ne dotira iz budzeta ne bi bio rentabilan, a ti pricu o rentabilnosti zasnivas na neistini
Moze li neko obrazlozenje/dokaz/link/nesto ovoga sto govoris ili da ti vjerujem na rijec.I odkako si rekla vise ne vozam auto jer je preko 9ks :D

Za povlastene kategorije RVI itd drzava ne finansira centrotrans neko u sklopu socijalnog programa sufinansira karte tim ljudima.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21370 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

славянин wrote:
vješalica wrote:Opce je poznato da Centrotrana se dotira iz budzeta na svim linijama ukljucjujuci i medjugradske i sl u povlastenim kategorijama,tako da nije bas jasno o cemu mlatis?

Da se ne dotira iz budzeta ne bi bio rentabilan, a ti pricu o rentabilnosti zasnivas na neistini
Moze li neko obrazlozenje/dokaz/link/nesto ovoga sto govoris ili da ti vjerujem na rijec.I odkako si rekla vise ne vozam auto jer je preko 9ks :D

Za povlastene kategorije RVI itd drzava ne finansira centrotrans neko u sklopu socijalnog programa sufinansira karte tim ljudima.
Hahaha kakve glyposti pises!
Ma veze ti nemas,pa vidi se da lupas cim trazis linkove.
Mijesas subvencije koje se daju za povlastene kategorije kad su u piranju cijene karte tj.razlike do stvarne cijene karte i one cijene koje placa korisnik direktno
Na temi upravo imaju izvjestaji iz budzeta (necu raditi posao za tebe da bi ti bilo sta dokazivala) u kojem jasno stoje tacke dotacije iz budzeta do stvarne cijene karte na povlastene kategorije
A povlastene kategorije poput ucenika Os,srednjih fakukteta nema nikakvog socijalnog programa vec to dotira budzet kantona sarajevo uz unaprijed utvrdjene kriterije od strane prevoznika,i ministarstva saobracaja
Ma ama bas nikakvog pojma nemas
Kakva glypost na temi da ne povjerujes
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21371 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

I sta si rekla , Centrotrans dobija pare iz budzeta- ne za povlastene karre nego onako ??

Nadobudna si ono kao da te gledam za nekim salterom ono kuckas ... ljuta na sebe i na svijet jer sanjas da budes ministrica :lol:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21372 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

славянин wrote:I sta si rekla , Centrotrans dobija pare iz budzeta- ne za povlastene karre nego onako ??

Nadobudna si ono kao da te gledam za nekim salterom ono kuckas ... ljuta na sebe i na svijet jer sanjas da budes ministrica :lol:
Ti tvrdiš da ne dobija,samo nisi uočio razliku između dvije firme,i to jedne kojok je osnivač,vlasnik i titular Kanton Sarajevo i kao takav ima milion obaveza prema istoj u odnosu na privat kompaniju ;)
Mnogi neće to skontati na temi i može im biti vrlo vrlo frustrirajuće pa će piskarati kao i obično čiste gluposti
I ne,nisam na šalteru...žao mi je,tamo sam gdje ti nećeš biti da još imaš na raspolaganju barem 20 života....i svaki bi potrošio u pisanje gluposti po forumima poput ovog ;)
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#21373 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by славянин »

vješalica wrote:
славянин wrote:I sta si rekla , Centrotrans dobija pare iz budzeta- ne za povlastene karre nego onako ??

Nadobudna si ono kao da te gledam za nekim salterom ono kuckas ... ljuta na sebe i na svijet jer sanjas da budes ministrica :lol:
Ti tvrdiš da ne dobija,samo nisi uočio razliku između dvije firme,i to jedne kojok je osnivač,vlasnik i titular Kanton Sarajevo i kao takav ima milion obaveza prema istoj u odnosu na privat kompaniju ;)
Mnogi neće to skontati na temi i može im biti vrlo vrlo frustrirajuće pa će piskarati kao i obično čiste gluposti
I ne,nisam na šalteru...žao mi je,tamo sam gdje ti nećeš biti da još imaš na raspolaganju barem 20 života....i svaki bi potrošio u pisanje gluposti po forumima poput ovog ;)
Aha sada opravdanja tipa imaju obaveze prema drzavi bla bu.

Jesi sigurna u to zadnje :D
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21374 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Samo kratka Ispravka.

Ne učestvujem na forumu bhbus.. Koji je spomenut... Vec gradskiprevoz.freeforums.com......

Ostale nebuloze necu komentarisati.

Centrotrans ima mjesečne karte koje ti vaze samo na jednoj liniji. Provjereno. Linija 17b, 41a, 27.....

Karta se ne cjepka, niti je dizajn iz 1972. Elektronski poništaci sa magnetnom trakom su tu do 2000tih godina....

Čovjek ti ja napisao koja je kazna... Tacno 105 eura. Nebuloze su poređenje saobraćajnih propisa i voznja bez karte. Mijesas razlicite stvari.

Nisam nigdje napisao da kontrola naplate smije zadrzati pasoš. Ne znam otkud to u komplet prici.

Centrotrans ima dotacije iz budzeta plus posluje po nekim svojim tarifama, negdje karta marka, negdje dvije, negdje 1.80... A ima i skupljih tipa 2.5 marke... Ne vozi nedjeljom gdje mu nije profitabilno, red voznje svako 2 sata....
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#21375 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

Ti si rekao da su drasticne.
Ja sam morao potraziti da vidim koliko je kazna . stotinjak € meni nije drasticno.
Post Reply