Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#21326 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:Izvini, nisam znao.
:mrgreen:
zenicablues
Posts: 259
Joined: 20/11/2009 17:27

#21327 Re: Zeničani

Post by zenicablues »

kamen spoticanja wrote:
clio_dci120 wrote:Meni je Nedzad Terzic najbolji, samo njemu idem zadnjih 5-6 godina, cak sam jednom iz Sarajeva dolazio sedmicno dva tri puta, konstantno mjesec dana, da mi radi jedan zub.
Mislim da mi je kameni vadio jedan jedini zub u zivotu, ali nisam siguran je li on taj zubar iz SDA. Ako mu ime pocinje sa N. onda jeste, i bas je dobro vadio zube. :=) Kad sam ga prvi put vidio, kotnam da je samo asistent starijeg zubara, ono da priprema, dok sam ja mislio da on priprema zub da ga stariji zubar vadi, on vec zub izvadio. :)
a ti si mene ipak pomjesao :)
samak je odlican s klijestima...samo je skup
ne znam radi li Kratina vise...on je nekad bio mag

Sammak je trenutno broj 1. što se tiče vađenja zuba, operacija, protetike i ostalih skupljih stvari... ono što kod njega nervira je da mu je postalo iz mizerluka da popravlja zube, jer mu je to malo novca, pa to daje onim mladim doktoricama da se uče na pacijentima, a ako nešto pogriješe zna biti veoma nezgodan prema njima. S obzirom da je on hirurg može kvalitetno intervenisati ako nešto pođe po zlu u slučaju operacije ili vađenja...
Uglavnom skup, pouzdan, otresit, ponekad i odvratan, ali odradi posao nakon kojeg je pacijent u konačnici zadovoljan niz godina, pa samim tim zaboravi i na cijenu koju je platio... A sa druge strane nije mi samo jasno kako je od svog posla uspio da sagradi onoliku vilu na Hamidi koja vrijedi više od 2. miliiona KM.Pa zar se u tom poslu vrte tolike pare???
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21328 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ne vrijedi ono dva miliona. Vidio sam kako izgleda i ne vrijedi ni blizu miliona. A da se pare vrte,vrte se, ali kod njega.

Dok je ovaca,biće i vune. Sam opis doticnog koji si napisao u zadnjem postu dosta govori.
User avatar
Njanjavi
Posts: 5019
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#21329 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Nachi kamen je samak :lol:
Kako znate bit suptilni mahalashi kad se potrudite :lol:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#21330 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Kako li ti to skonta :lol:

Jednostavno je, ko ima para (neka) ide Sammaku. Covjek je majstor svog posla.
Ovi nasi su mahom prevaranti i smecari.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#21331 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Fazon je u tome što ko imalo ima para povečaju mu se standardi....pa mu onda obični starinski lijek za zub nije dovoljan nego eto mora biti vaki naki...
Pa onda nije dovoljno samo popraviti i izlijećiti zub nego daj još para pa navuci još kakvih glet masa...
I ako je jeftino odmah ne valja...
Ja sam zadnji zub popravio u Minhenu '96-te...obični crni lijek je na njemu...i dan danas je kao jučer urađen.
Znaći nisu potrebni dijamanti na zubima da to bude dobro nego je potreban kvalitet rada i znanje.
A kod nas plati zube 3000 maraka i konta to je to....kad ono za par dana navlaka spala...odvrno se šaraf.....i sl.
A raja konta što je skuplje to je kvalitetnije...
zenicablues
Posts: 259
Joined: 20/11/2009 17:27

#21332 Re: Zeničani

Post by zenicablues »

channel10 wrote:Ne vrijedi ono dva miliona. Vidio sam kako izgleda i ne vrijedi ni blizu miliona. A da se pare vrte,vrte se, ali kod njega.

Dok je ovaca,biće i vune. Sam opis doticnog koji si napisao u zadnjem postu dosta govori.
Za tvoju informaciju vjeruj da vrijedi.... Pa jedna soba mu je preko 60 m2, stolarija plaćena par stotina hiljada KM,projekat vile je masno placen, bazen itd...Međutim, ono što kod njega treba razdvojiti je razliku kod njegove ličnosti i njegove stručnosti. O njegovoj ličnosti dovoljno govori da se sada sa nekoliko izvođača radova (pravnih lica) nosa po sudu zbog neplacenih izvedenih radova i isporucenog materijala. O njegovoj profesionalnosti govori mnogo zadovoljnih pacijenata, lakših za nekoliko hiljada KM. Al što voli žene i rastura tuđe veze i brakove...(ups odosmo daleko sa tracevima)....
User avatar
Njanjavi
Posts: 5019
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#21333 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Dok mu ne dohaka jednom krkan sa metkom.
I veci su se jebaci znali usrat do izavrata od batina i straha.
Naletice levat jednom kad se najmanje nada.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#21334 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Jbg, nekom je bitno da mu stomatolog dobro uradi zube a nekom jel mu stomatolog dobar covjek il zenskaros :mrgreen:
User avatar
Njanjavi
Posts: 5019
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#21335 Re: Zeničani

Post by Njanjavi »

Al jebo majku kako saznaju sve oko te vile.
Mensecini da pojedinci znaju bolje od njega sta mu je u vili, kakva stolarija, kolko para i ostalo.
Ta che fbi, kakva cia i bakraci za zenicke radio mileve :roll:
User avatar
jasko_ba
Posts: 8472
Joined: 13/11/2006 17:47

#21336 Re: Zeničani

Post by jasko_ba »

Ko je Samak sad? Ima li gdje slika :D
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#21337 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ovo je bio sa-x.com
Pa je postao klix.ba
E prešao je u novu fazu i sada je na dobrom putu da postane mahalanje.ba ili torokuše.com

:lol: :lol: :lol:

Idemo dalje...znamo više
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#21338 Re: Zeničani

Post by channel10 »

zenicablues wrote:
channel10 wrote:Ne vrijedi ono dva miliona. Vidio sam kako izgleda i ne vrijedi ni blizu miliona. A da se pare vrte,vrte se, ali kod njega.

Dok je ovaca,biće i vune. Sam opis doticnog koji si napisao u zadnjem postu dosta govori.
Za tvoju informaciju vjeruj da vrijedi.... Pa jedna soba mu je preko 60 m2, stolarija plaćena par stotina hiljada KM,projekat vile je masno placen, bazen itd...Međutim, ono što kod njega treba razdvojiti je razliku kod njegove ličnosti i njegove stručnosti. O njegovoj ličnosti dovoljno govori da se sada sa nekoliko izvođača radova (pravnih lica) nosa po sudu zbog neplacenih izvedenih radova i isporucenog materijala. O njegovoj profesionalnosti govori mnogo zadovoljnih pacijenata, lakših za nekoliko hiljada KM. Al što voli žene i rastura tuđe veze i brakove...(ups odosmo daleko sa tracevima)....
Bio sam i vidio. Sumnjam da ce toliko izaći jer su to ogromne pare.

Sto se tice stručnosti, ne znam. Vjerovatno je stručan jel, dok i dalje tako dobro radi, ali sto kupa raju, vala bolje i od VIK-a :D.

Umjesto da čovjeku popravi zub, on ga navede na liječenje istog ili operaciju. Umjesto da čovjek plati 25-30 KM, plati 150.To sve košta pacijente bespotrebnog izletanja love iz džepa, ali Bože moj, dok je ovaca biće i vune. Popravi jedan zub, a naplati dva ili jos gore, zbrusi zdrav dio drugog zuba,jer je Bože moj kvar na spoju dva zuba. Pacijent ode u drugu ordinaciju i sazna da treba jedan zub popraviti umjesto dva kako je drugi rekao itd. A nije ni jedini koji tako radi.
A sto se tice naplate, to će se sve jednog dana naplatiti.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#21339 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

700 stanova isključeno sa grijanja ove godine....
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#21340 Re: Zeničani

Post by avenija »

Kralj Tvrtko I. wrote:700 stanova isključeno sa grijanja ove godine....
Bice problema sa elektro-mrezom ako elektroprivreda ne izvrsi dodatne pripreme na vrijeme.
Kaze Kaknjo da ce se vratiti 300 starih korisnika jer su vidjeli da je ipak sa grijanjem bolje.
Samo da ne bude problema sa el.energijom nije svjedno kada ti na -10 nestane struje a grijes sa na klima uredjaj kao sto se desilo ove godine u januaru, sva sreca pa ne duze od jedan sat.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#21341 Re: Zeničani

Post by Throttle »

avenija wrote: Kaze Kaknjo da ce se vratiti 300 starih korisnika jer su vidjeli da je ipak sa grijanjem bolje..
Vratit ce malo morgen, ja koga god znam da se iskljucio ne pomislja da se vrati i ovisi o nekom poluraspadnutom sistemu koji crkne kad je najveci minus i tako unazad godinama... Za proslu sezonu sam uštedio preko 300KM grijući se na struju, a temperatura u stanu nije padala nikad ispod 22 osim noću kad je bila 19 stepeni... Problem će biti sa elektro mrežom, pogotovo u centru grada gdje je gušća naseljenost i gdje više ima konzumenata struje, nadam se da će to bit riješeno prije zime i da neće bit nestajanja struje
Mustang1
Posts: 29903
Joined: 29/12/2010 17:31

#21342 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Nece biti rijeseno ne nadajte se dzaba :D Kad je kod nas ista bilo rijeseno. Bit ce obavijesti, nismo ocekivali toliko korisnika grijanja na struju. Nismo ocekivali ovako veliku hladnocu.. I ostale vrste neocekivanja :D
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#21343 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Grijanje nece biti rijeseno najmanje do slijedece grijne sezone ako i tada. Ove zime ce opet biti toplo hladno s pucanjem cijevi po Mittalu. Sad za sad ko god moze treba da bjezi sa gradskog dok se novi sistem ne uvede.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#21344 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Throttle wrote:
avenija wrote: Kaze Kaknjo da ce se vratiti 300 starih korisnika jer su vidjeli da je ipak sa grijanjem bolje..
Vratit ce malo morgen, ja koga god znam da se iskljucio ne pomislja da se vrati i ovisi o nekom poluraspadnutom sistemu koji crkne kad je najveci minus i tako unazad godinama... Za proslu sezonu sam uštedio preko 300KM grijući se na struju, a temperatura u stanu nije padala nikad ispod 22 osim noću kad je bila 19 stepeni... Problem će biti sa elektro mrežom, pogotovo u centru grada gdje je gušća naseljenost i gdje više ima konzumenata struje, nadam se da će to bit riješeno prije zime i da neće bit nestajanja struje

samo će da ne kažem ko se vratiti na zagrijavanje stambenog prostora gradskim grijanjem ako je već to isto grijanje isključio i našao neki drugi način zagrijavanja
ELMauro
Posts: 138
Joined: 03/06/2011 22:27
Location: Somewhere in Middle-earth...

#21345 Re: Zeničani

Post by ELMauro »

Grijanje definitivno neće biti riješeno ove sezone, ponoviće se apsolutno prošla sezona jer su skroz minimalni radovi odrađeni na kotlovima, meni daidža lično radio neke radove, kaže zvali ih 3 puta da intervenišu od kraja sezone, zadnji put u julu... tako da pripremite si konvektore i kada ga crkne kotao upalite po potrebi i molimo se svi da ne bude onolikih minusa kao zimus...
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#21346 Re: Zeničani

Post by triconja »

Cekaj malo, kolika je snaga tih elektricnih grijalica? 10+ kW?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#21347 Re: Zeničani

Post by Throttle »

triconja wrote:Cekaj malo, kolika je snaga tih elektricnih grijalica? 10+ kW?
Konvektor 2kW grije 20m2
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#21348 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

.
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 23/08/2017 20:24, edited 1 time in total.
Mustang1
Posts: 29903
Joined: 29/12/2010 17:31

#21349 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Ovi ponikli na zenickom asfaltu? :D Smanji broj tabova otvorenih pa da ne mijesas teme :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#21350 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mustang1 wrote:
Ovi ponikli na zenickom asfaltu? :D Smanji broj tabova otvorenih pa da ne mijesas teme :oops:

ups,koja greška
Post Reply