Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2126 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

Ma.Le.Na wrote:je'no pitanje :oops:

idete li vi ikad kod frizera samo da vam siske skrati?
ne bih da se sisam skroz...skoro sam...a brzo mi kosa raste pa bni samo siske..
a nesto mi bezze samo siske..

kako to ide?
koliko se to placa?
hoce li me izbacit iz radnje? :cry: :D
ja u zadnje vrijeme samo siske sisam :D
udjes, 5 minuta dok ti to odradi, izadjes :D
meni moja nis i ne naplati.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2127 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyblue18 »

alica.k wrote: meni moja nis i ne naplati.
Hocu i ja tako :cry: :lol:

Ja u zadnje vrijeme pustam kosu i odem mom firzeru da mi skrati vrhove a on mi naravno kao i uvijek uzme 30 maraka :cry: i sve psujem u sebi "pa bolan samo su vrhovi" :x :cry: :lol: :-)
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#2128 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by nova_korisnica »

ladyblue18 wrote:
alica.k wrote: meni moja nis i ne naplati.
Hocu i ja tako :cry: :lol:

Ja u zadnje vrijeme pustam kosu i odem mom firzeru da mi skrati vrhove a on mi naravno kao i uvijek uzme 30 maraka :cry: i sve psujem u sebi "pa bolan samo su vrhovi" :x :cry: :lol: :-)
je li se mozda kod Kene shishas? :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2129 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Ma.Le.Na »

:D
moracu se odvazit :D


ma kontam ja otici mojoj frizerki...ne bi mi ni naplatila..ali necu stici daleko mi
pa kontala otici bilo gdje...samo da ih malo skrati...ravno nista spec..
pa reko kako reaguju na tako nove musterije samo za siske :D

a lady i meni tako..
i ja pustam..25KM sisanje svaki put..
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2130 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyblue18 »

nova_korisnica wrote:
je li se mozda kod Kene shishas? :D
Njah. :D

Ma znam ja da oni naplacuju prema duzini ali majka mu stara, 5 minuta mu nije da mi skine vrhove i za to mi uzme trijes maraka :roll: tacno mi dodje da sama sebi vrhove skracujem ali vec vidim na sta bi to licilo :skoljka: :lol:
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#2131 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by nova_korisnica »

ladyblue18 wrote:
nova_korisnica wrote:
je li se mozda kod Kene shishas? :D
Njah. :D

Ma znam ja da oni naplacuju prema duzini ali majka mu stara, 5 minuta mu nije da mi skine vrhove i za to mi uzme trijes maraka :roll: tacno mi dodje da sama sebi vrhove skracujem ali vec vidim na sta bi to licilo :skoljka: :lol:
meni je to uvijek glupo bilo prema duzini! dodjes sa kosom do pola ledja i odreze ti vrhove...30 km (ili vise sta ja znam)..dodje cura sa kosom do ispod uha i trazi neki super extra moderni najnoviji ovakvi onakvi friz i naplati joj 20 km
mislim :? na ovu drugu potrosi sigurno 20 min, na prvu 5....
razmisljam da promjenim frizera svakako...zadnji put me oshishao za 5 min i vidi se vala da nije vise vremena utrosio...
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#2132 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Rosebud_ »

Stvarno vam jesu preskupe te frizerske usluge. Evo meni moja firzerka, ako i naplati, ne uzme vise od 2 marke za te siske. Jos mi nije kratka kosa - haman do po' ledja. :-)

Negdje sam vec spomenula, van KS, pranje-sisanje-feniranje, makar mene, kosta 15 KM najvise. A nije fus.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2133 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Ma.Le.Na »

pa dok doputujem do tog tamo jeftinog...isto mi ga dodje..
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2134 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

ladyblue18 wrote:
nova_korisnica wrote:
je li se mozda kod Kene shishas? :D
Njah. :D

Ma znam ja da oni naplacuju prema duzini ali majka mu stara, 5 minuta mu nije da mi skine vrhove i za to mi uzme trijes maraka :roll: tacno mi dodje da sama sebi vrhove skracujem ali vec vidim na sta bi to licilo :skoljka: :lol:
pa meni moja nikad nije naplacivala sisanje prema duzini, vec samo kad hocu isfenirat, il kad me farba, pramenove izvlaci i tako :S
ne znam kako drugima radi, nisam nikad pitala, al ja kod nje idem vec godinama, i nikad mi nije naplatila razlicito kad se odem osisat, a siske bukvalno nikad ne naplati. vrhove da...
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#2135 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by kinderlada »

Ja kupila onaj sprej za zaštitu kose, Loreal Hotcurle, roza bočica. Ali nisam zadovoljna, piše da se stavlja na svaki pramen kose, ali ja pošto uvijam sa peglom, onda to zapinje i ne moze onako glatko da provučem peglu kroz kosu.

Inače što se tiče uvijanja kose sa peglom u odnosu na figaro, ja sam pravo oduševljena, puno je laksše a i loknice su divne. Čak se i preko noći održe, spavanje ih samo malkice opusti da budu još prirodnije i krupnije.

Ali kako da kosu zaštitim a da mi ta zaštita ne lijepi kosu i ne čupa je?

Tek sam sad vidjela da je ovaj moj sprej zapravo namijenjen uvijanju kose sa figarom :(
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#2136 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by rinna0304 »

kinderlada wrote:Ja kupila onaj sprej za zaštitu kose, Loreal Hotcurle, roza bočica. Ali nisam zadovoljna, piše da se stavlja na svaki pramen kose, ali ja pošto uvijam sa peglom, onda to zapinje i ne moze onako glatko da provučem peglu kroz kosu.

Inače što se tiče uvijanja kose sa peglom u odnosu na figaro, ja sam pravo oduševljena, puno je laksše a i loknice su divne. Čak se i preko noći održe, spavanje ih samo malkice opusti da budu još prirodnije i krupnije.

Ali kako da kosu zaštitim a da mi ta zaštita ne lijepi kosu i ne čupa je?

Tek sam sad vidjela da je ovaj moj sprej zapravo namijenjen uvijanju kose sa figarom :(
jel mozes objasnit kako uvijas kosu s peglom ? ja pokusala s ovom svojom braun es3 al nikako mi ne ispadnu bas fine lokne nego samo se malo uvije i skroz brzo izravna :S

probaj staviti sprej za zastitu malo prije peglanja na citavu kosu i ostaviti 1-2 min pa onda pocesljat meni tako uspjeva.. mad malo se mrsi unutrasnji dio kose... i mislim da ne bi trebalo imat veze jel za figaro il peglu bitno je da ima tu neku kao zastitu
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#2137 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by kinderlada »

Ja sam našla na youtube video, ukucaj uvijanje kose sa peglom i neka cura iz Hrvatske lijepo objasni. Ja ti ne znam postaviti video ovdje, pa pokušaj sama tako :-D
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#2138 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by maybelline »

Jel neko zna ime ili broj telefona frizerskog salona u Robotu u Hrasnom, na istom je spratu kao CM (odmah prekoputa). Imali su neku dobru ponudu za šišanje pa hocu da vidim ima li termina?
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#2139 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by radenska »

cini mi se da je t ponuda, 18 KM sisanje i feniranje istekla ljetos. Ja se vala sisam kod one svoje frizerke i prezadovoljna sam. 8 KM feniranje, 10 sisanje, pramenovi 50
User avatar
maybelline
Posts: 970
Joined: 26/01/2008 17:41
Location: Sarajevo

#2140 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by maybelline »

radenska wrote:cini mi se da je t ponuda, 18 KM sisanje i feniranje istekla ljetos. Ja se vala sisam kod one svoje frizerke i prezadovoljna sam. 8 KM feniranje, 10 sisanje, pramenovi 50
Ma jok, ima opet neka ponuda, vazi do 01.01. Ako se neko sjeti bit cu mnogo zahvalna, da ne moram klapati do Robota :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2141 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

e da, jel koristio ko onaj loccitane sampon za volumen?
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2142 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

Michun wrote:e da, jel koristio ko onaj loccitane sampon za volumen?
jap i to sam ga haman potrosila.
dobar je sampon :D nije da da neki strasan volumen, al meni i mojoj kosi pravo odgovara.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#2143 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by nera18 »

robot? senad? image?
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#2144 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by 4m3l »

Kako se sisati i kakvu frizuru praviti za ovakav oblik lica ?

Image
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#2145 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by drekalica28 »

Lutijena wrote:Da li ste koristili ove twist rollere za kosu? Image
ovo izgleda interesantno.
gdje ih ima uzeti? :)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2146 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

drekalica28 wrote:ovo izgleda interesantno.
gdje ih ima uzeti? :)
mescini da sam ih ja vidjela u cm katalogu, i to na nekom snizenju. al posto imam kratku kosu, nisam puno obracala paznju :)
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#2147 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by drekalica28 »

alica.k wrote:
drekalica28 wrote:ovo izgleda interesantno.
gdje ih ima uzeti? :)
mescini da sam ih ja vidjela u cm katalogu, i to na nekom snizenju. al posto imam kratku kosu, nisam puno obracala paznju :)
svratit ću sutra pa ću pitati imaju li ovo.
hvala. :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2148 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

4m3l wrote:Kako se sisati i kakvu frizuru praviti za ovakav oblik lica ?

Image
ja sam bas htjela napisati, nesto kao malo duzi bob.
i onda nadjoh ovo, viktorija...jes da mi se ona ne dopada ali friz joj dobro stajao
http://www.beauty-and-the-bath.com/Tria ... Shape.html
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2149 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

maloprije mi je nestalo mog sampona, pa sam stavila ovaj nekakav od afrodite za bebe :D bas mi je super kosa :)
http://www.kozmetika-afrodita.com/bs/nj ... --novo.php
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#2150 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by zamzija »

ja sam ljetos koristila afroditin od kamilice i odustala od njega jer me je užasno svrbila kosa i bila mlitava, valjda to zavisi od vrste kose :)
Post Reply