Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2126 Re: Dolazi zima - zimske gume
posto je ova tema aktivnija, moze li mi neko pomoci oko pitanja sto sam postavio na temi Gume??? 
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2127 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislim da bi bile OK. Broj sire, ali postotak je za broj manji, tako da bi trebalo biti OK, ne bas nekih previse problema.Qler wrote:posto je ova tema aktivnija, moze li mi neko pomoci oko pitanja sto sam postavio na temi Gume???
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2128 Re: Dolazi zima - zimske gume
Fazon je sto su gume skoro nove, par hiljada presao sa njima, GY Eagle F1 Asymetric2... grehota da ih prodam jer ne mogu ih prodati koliko vrijede, a ne kupuju mi se sad jos i ljetne nove
ovako samo felge promijenim, posto imam 17'' 4x108 a sad mi trebaju 17'' 5x108.
Usput, ako kome trebaju ove 4x108 17''
mozem ose dogovoriti 
Usput, ako kome trebaju ove 4x108 17''
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2129 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma bit ce to OK, nije to razlika jer ono sto si dobio na sirini, smanjio si postotak i tako da nece biti veceg odstupanja.Qler wrote:Fazon je sto su gume skoro nove, par hiljada presao sa njima, GY Eagle F1 Asymetric2... grehota da ih prodam jer ne mogu ih prodati koliko vrijede, a ne kupuju mi se sad jos i ljetne noveovako samo felge promijenim, posto imam 17'' 4x108 a sad mi trebaju 17'' 5x108.
Usput, ako kome trebaju ove 4x108 17''mozem ose dogovoriti
Voznja ce biti manje udobna, ali ces dobiti malo na lezanju i kocenju.
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2130 Re: Dolazi zima - zimske gume
alu su felge
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2131 Re: Dolazi zima - zimske gume
Imas na ovom linku kalkulator pa ubaci sto treba, dobices alternative.Qler wrote:posto je ova tema aktivnija, moze li mi neko pomoci oko pitanja sto sam postavio na temi Gume???
http://www.vredestein.hr/automobilske-gume/search/model
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2132 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znam drug ali nije sve u testovima. Ne ponasa se svaka guma isto kad je nova i kad je koristis sezonu, dvije, ili tri. Iz licnog iskustva i iz iskustava drugih ljudi, GoodYear je tu standardno dobar. Evo mojim UG7+ ce cetvrta zima sad, tri zime su super sluzile, bez nekog velikog pada performansi. Kakav je Continental tu tek treba da se vidi.drugi profil wrote:Imao sam istu dilemu. UG7 sve cetiri sam i ja vozio 5 sezona i prezdovoljan sam bio. Cak i po suhom snijegu na ledenoj cesti sam izlazio uzbrdo prosle zime kad je vec guma 6 godina stara i prilicno potrosena bila. Ta guma jeste odlicna, kao sto je i UG8, medjutim UG7+ ne znam da li mozes naci da su mladje. UG8 na testovima ima "lateralno proklizavanje na snijegu" sto ce reci da bi u zasnjezenoj krivini mogao izgubiti upravljivost. Sve je to do vozaca i nacina voznje, ali kad za iste pare dobijes TS850 staru par mjeseci koja nema bitne mane na testovima, onda mi je dilema postala besmislena.
Iskreno meni je taj Continental malo suhvali, iako sam i ja stavio ljetne Continental. Zadjnih 10 godina, na svim testovima su u vrhu, uglavnom prvi, i uglavnom su testovi Njemacki, a i Continental je Njemacki.
Tako da... Jako me interesuju iskustva ljudi koji su tri i vise sezona na Continental gumama, posebno zimskim.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2133 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima toga sto govoris. Vidjecemo.
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2134 Re: Dolazi zima - zimske gume
drugi profil wrote:Imas na ovom linku kalkulator pa ubaci sto treba, dobices alternative.Qler wrote:posto je ova tema aktivnija, moze li mi neko pomoci oko pitanja sto sam postavio na temi Gume???
http://www.vredestein.hr/automobilske-gume/search/model
Hvala, pise da moze...
Last edited by Qler on 07/11/2013 09:44, edited 1 time in total.
- JOINT_1921
- Posts: 2433
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#2135 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakve mogu biti gume koje su skladistene u garazi, taman i hladan prostor godinama... Nove su gume, ali godiste 2006 i 2007 
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#2136 Re: Dolazi zima - zimske gume
baci taj komp u smeceQler wrote:drugi profil wrote:Imas na ovom linku kalkulator pa ubaci sto treba, dobices alternative.Qler wrote:posto je ova tema aktivnija, moze li mi neko pomoci oko pitanja sto sam postavio na temi Gume???
http://www.vredestein.hr/automobilske-gume/search/model
Nece da otvori stranicu...
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2137 Re: Dolazi zima - zimske gume
E ne znam sta je. Meni link radi. Nek proba jos neko ili idi na http://www.vredestein.hr pa polako dalje. Snaci ces se.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2138 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne vjerujem da bi to bilo preporucljivo za upotrebu. Zavisi tu dosta i od proizvodjaca.JOINT_1921 wrote:Kakve mogu biti gume koje su skladistene u garazi, taman i hladan prostor godinama... Nove su gume, ali godiste 2006 i 2007
- JOINT_1921
- Posts: 2433
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#2139 Re: Dolazi zima - zimske gume
Continental i Kleber su u pitanju, nisu presle ni 1000 km, stojale u garazi sve vrijeme... 
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#2140 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne znam sta bih ti rekao. Grehota baciti, a rizicno staviti. Mozda da probas, pa oprezno. Ako vidis da to nije to, u hajfish.JOINT_1921 wrote:Continental i Kleber su u pitanju, nisu presle ni 1000 km, stojale u garazi sve vrijeme...
- JOINT_1921
- Posts: 2433
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#2141 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne bih ja stavljao na svoje auto, ja bih prodao... 
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2142 Re: Dolazi zima - zimske gume
shandrprcSA wrote:baci taj komp u smeceQler wrote:drugi profil wrote: Imas na ovom linku kalkulator pa ubaci sto treba, dobices alternative.
http://www.vredestein.hr/automobilske-gume/search/model
Nece da otvori stranicu...
IE11 nece da otvori, Firefox otvorio bez problema...
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2143 Re: Dolazi zima - zimske gume
napiši u pm šta nudiš, te felge i gume ljetne koliko sam skontao, to može i za mog mondea 2, jest da trenutno me mjenjač zajebaje pa se oko njega moram pozabaviti prvoQler wrote:Fazon je sto su gume skoro nove, par hiljada presao sa njima, GY Eagle F1 Asymetric2... grehota da ih prodam jer ne mogu ih prodati koliko vrijede, a ne kupuju mi se sad jos i ljetne noveovako samo felge promijenim, posto imam 17'' 4x108 a sad mi trebaju 17'' 5x108.
Usput, ako kome trebaju ove 4x108 17''mozem ose dogovoriti
- BarbaDue
- Posts: 65066
- Joined: 03/02/2008 22:28
- Location: pogledaj iza sebe
#2144 Re: Dolazi zima - zimske gume
najgore što ti niko neće vjerovati, to isto kao kad prodaješ svoje auto koje si čuvao...ti samo znaš koliko ono vrijedi, ali kad kupac vidi godište on ti ne vjeruje jer zna da danas svako laže. najbolje je ako znaš da su gume skladištene po propisu dati ih nekom svom, nekome ko ti vjeruje.JOINT_1921 wrote:Ne bih ja stavljao na svoje auto, ja bih prodao...
- BackInBlack
- Posts: 736
- Joined: 06/08/2011 22:46
#2145 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sigurno je vec neko pitao na ovoj temi ... mrsko mi trazit 
Nisam nesto dobar sa lovom ovih dana, stize zima i uskoro registracija auta pa sam kontao proci nekako jeftinije ako kupim protect gume. Mene bi zanimalo mogu izdrzati ove gume makar 2-3 zime? Ima iko kakvo iskustva pozitivnog, negativnog ?
1kom 60km sa ugradnjom xD (ako se plati gotovinom)
Nisam nesto dobar sa lovom ovih dana, stize zima i uskoro registracija auta pa sam kontao proci nekako jeftinije ako kupim protect gume. Mene bi zanimalo mogu izdrzati ove gume makar 2-3 zime? Ima iko kakvo iskustva pozitivnog, negativnog ?
1kom 60km sa ugradnjom xD (ako se plati gotovinom)
- Qler
- Posts: 25830
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2146 Re: Dolazi zima - zimske gume
Protekt je smece samo takvo. To nije ni za sta dalje od koristenja po strogom snijegu, ono na selu, da odes u lov sa golfom 1....
Bolje ti je Tigar, Debica, ili bilo sta jeftinije od njih, nego to, a vjerujem da je razlika u cijeni minimalna. Pogledaj par stranica nazad, neki billboard neko je slikao, 99KM 205/55 R16 guma, tako da vjerujem da je u tvojoj dimenziji daleko jeftinije a bolje je od protekt...
Bolje ti je Tigar, Debica, ili bilo sta jeftinije od njih, nego to, a vjerujem da je razlika u cijeni minimalna. Pogledaj par stranica nazad, neki billboard neko je slikao, 99KM 205/55 R16 guma, tako da vjerujem da je u tvojoj dimenziji daleko jeftinije a bolje je od protekt...
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2147 Re: Dolazi zima - zimske gume
u prilog tvoje tvrdnje cu reci da nikada nisam imao bolje gume na terencu od protekt guma, koje su isti auto izvlacili gdje brendirana guma nije mogla
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2148 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja bio svjedok takve scene, kad lik s makbelkama ode uz brdo, utabani snijeg bio, a nas 20 nabacuj lance na -10. i to nije bilo zalijetanja jer je bio u pola nase koloneBakir1 wrote:u prilog tvoje tvrdnje cu reci da nikada nisam imao bolje gume na terencu od protekt guma, koje su isti auto izvlacili gdje brendirana guma nije mogla
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#2149 Re: Dolazi zima - zimske gume
na nekom druzenju sve MT strasne gume, krampon vaki krampon naki ime nema spisat se, 4 gume ko arb blokeri, sa podsmjehom se gleda na protekt gume kad ono ode pajero gdje nije mogao patrol sa krutim difovima i 2x spere, te otkljucavaj zakljucavaj cimaj a jok.
od tada, iako sada ti terenci spavaju, kada budem imao nekog za sume samo opet protekt nista drugo
od tada, iako sada ti terenci spavaju, kada budem imao nekog za sume samo opet protekt nista drugo
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2150 Re: Dolazi zima - zimske gume
Protekt guma je super na snijegu i za izvlacenje.. Ima odlicnu saru. Ali za voznju i sve ostalo je VELIKI rizik s njima voziti jer su to gume na kojima je nalijepljena sara i nikad nisu prosle nikakav atest i slicno.Bakir1 wrote:u prilog tvoje tvrdnje cu reci da nikada nisam imao bolje gume na terencu od protekt guma, koje su isti auto izvlacili gdje brendirana guma nije mogla
