Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.
Locked
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2126 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

zgubidann wrote:
istocnjak wrote:
zgubidann wrote: A i ja bi isto poklonio samo neznam gdje da te nadzem :) ima ona pijaca dole izpod pijace preko puta kvadranta pa ima dole nekih bradonja opravljaju mobitele pa jedino dole da ostavim to , il da njih poselemami
Ne navracam dolje ali znam neke izviđenja sto rade u halal mesnici kao mesari. Procitao sam tvoje postove koje si ranije pisao i vidim da si vec prijetio BHF-u, a koliko sam skontao i meni si sada uputio neke prijetnje u prenesenom smislu.

Zar ne?

To bi trebali negdje da se nadzemo pa da prodiuskutujemo :) hos na toj pijaci jel ti valja , ima ih dole vise u onoj supici a valjda ste svi isti cim se druzite sto bi reko jedan ko svaki pa nek ti oni prenesu kad i sta .......
daif,daif........... :lol:
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2127 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

Ahmmed wrote:
arzuhal wrote:
sahan wrote: Hadzi Loju onda obavezno procitaj :thumbup:
Ako Bog da :) I Legenda o Ali-paši je obavezna...Duh muslimana iz bosanskih brda :)

I Poema o Gazi-Husrevbegu :)
Eh,ima li ko kakvih linkova za ove knjige?Zahvaljivam :D
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2128 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

giordania wrote:
daif,daif........... :lol:
:lol:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2129 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:Uh nadrobiste vi ovdje svega,co`ek ne dodje po dana i ima sta i vidjet...hOptimus nogu dobi,kad dodje novi, la`netullah alejke!! :mrgreen: nego kompleks je gadna stvar,tako vele,jelle brate Arzuhale,insan nakvu tjeskobu u sebi osjeti ma razdire ga a ne mERe nista,ubi ga to u pojam,katkad bi vrito do neba.... 8-)
al nejse,na ignore je kako god...moRebit puka potreba za komunikacijom,pa da bilo kako se na sebe skrene paznja...

@ISotcnjak,hvala barte na sprintericama gdje cuo i ne cuo... :thumbup: :mrgreen: nego kako se bolan ono prodajes Ruzmarini i Zvjezdici da te naFale raji po Vratniku,ih ih ko te ne zna.... finjaka pucas ovo ono,lafo ode ranije lec...a vratnicke hanume navecer nisu rahat od njegovog zavodnickog glasa :mrgreen: :P
Ma ko se ba prodaje sve je to tako k'o sto sam rek'o ... sahih potvrdjeno ... nista daif ... :D
Last edited by istocnjak on 07/09/2009 17:17, edited 1 time in total.
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2130 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

ružmarin-a wrote:
istocnjak wrote:Vezano za asikovanje u Islamu, mislim da dvoje mladih ljudi svakako treba da se upoznaju sa iskrenim nijetom da zasnuju brak ali niposto da cine blud jer od toga nema hajra. Na kraju od takvih veza ne bude nista vec samo navuku na sebe nesrecu, jer blud covjeka vodi u dusevno siromastvo. Naime, takav grijeh stvara nematerijalnu perdu i biva uskracivanjem nafake od Allaha dž.š.

Dakle pored dusevnog, blud vodi i u materijalno siromastvo.

Asikovanje u Islamu treba da bude cisto i drugarski. Takodjer ima brace koja serijatski asikuju sa djevojkama godinama i grijeh je sto zavlace djevojku toliko dugo pa na kraju ostane neudata a oni ozene neku sasvim drugu. To nije u redu jer se mozda nekom drugom ta ista djevojka svidjela ...

Na omladinskim druzenjima i predavanjima koja se organizuju u Sarajevu dosta se je mladih ljudi upoznalo. Mislim da su predavanja brata hafiza Bugarija bila sevep da se dosta mladih ljudi koji su u Islamu na taj nacin i upozna. :-D
halali, ako smijem samo: :-D
1. koliko dugo to treba da bude, po tvom mišljenju a da nije odugovlačenje ?
2. smije li seka onda ako vidi da je ovaj "vuče za nos" da mu kaže: "izvini moram razmotriti drugu/e ponudu i da mu neki otkazni rok, recimo, da on razmotri koji mu je oportunitetni trošak nerješavanja situacije u dogledno vrijeme :wink:

Molim da uvažite humoristični stil izražavanja, sa pravnom formom :oops: :roll:
i hvala na eventualnom otklonu postojećih nejasnoća, odnosno iznalaženju konstruktivnog rješenja ili kompromisa. :thumbup:
Ma ne znam vala sta ga ti kazem vodaju djevojku ... po petero cipela unisti hodajuci ... i na kraju nista ... :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2131 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Ma kakvi bolan...onda mora da je neka pozamasna greska u lancu prenosilaca :mrgreen: ja sam cuo da kad krocis nogom na vratnicki asfalt i zadjes medju sokake,odje`nom podje zveket lonaca i serpi,a Bogami i parmaci se nadju :mrgreen:
tako i Zvjezdica veli....
a bratu Arzuhalu ima da muka dodje od vratnicko-asikske price,al halalit ce nama to on,znamo ga,saburli insan :mrgreen:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2132 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:Ma kakvi bolan...onda mora da je neka pozamasna greska u lancu prenosilaca :mrgreen: ja sam cuo da kad krocis nogom na vratnicki asfalt i zadjes medju sokake,odje`nom podje zveket lonaca i serpi,a Bogami i parmaci se nadju :mrgreen:
tako i Zvjezdica veli....
a bratu Arzuhalu ima da muka dodje od vratnicko-asikske price,al halalit ce nama to on,znamo ga,saburli insan :mrgreen:
Ma neeee rek'o sam ti ... cim dodjes gore i mene spomenes to odmah kahvica, rahatlokum, sokic na razmutu ma gotiva. :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2133 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Ma sve je to divno,ali ipak mene strah da ja to testiram sam,moram Sahana povest sa sobom,zajedno smo jaci! :lol:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2134 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:a bratu Arzuhalu ima da muka dodje od vratnicko-asikske price,al halalit ce nama to on,znamo ga,saburli insan :mrgreen:
Eno ga sav se osafunjo od ove price kaze da vise nogom na brdo nece krocit' ... a sta cu kad vam se svidjaju ovi
ašik-muhabeti sto kazu "lahko je ribu u vodu natjerati" :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2135 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

istocnjak wrote:
BHF_Manijak wrote:a bratu Arzuhalu ima da muka dodje od vratnicko-asikske price,al halalit ce nama to on,znamo ga,saburli insan :mrgreen:
Eno ga sav se osafunjo od ove price kaze da vise nogom na brdo nece krocit' ... a sta cu kad vam se svidjaju ovi
ašik-muhabeti sto kazu "lahko je ribu u vodu natjerati" :D
Bogami ja se nisam ni bunio :lol: ,jedino da nam Arzy nije umoran od tog svega,pa mu se ne da... :mrgreen:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2136 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:Ma sve je to divno,ali ipak mene strah da ja to testiram sam,moram Sahana povest sa sobom,zajedno smo jaci! :lol:
Nista ti sam kreni i uzbrdo ... laganini negdje na pola puta na lijevoj strani udji na vrh sokaka i zaustavi neku @zvjezdicinu konu i sve joj fino ispricaj kako mene znas, kako si dobar samnom i vidjeces gotive (kahvica, sokic, itd). :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28528
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2137 Re: Ramazan, opet ;)

Post by BHF_Manijak »

Evo culi su svi,odnsoo procitat ce sta si rekao moj istocnjace,kojim slcuajem ako me veecras ne bude online,jal sam na CUM-u jal sam sa mladom zaglavio pod pendjerom :lol: mada prije ova prva varijanta :mrgreen:
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2138 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

BHF_Manijak wrote:Evo culi su svi,odnsoo procitat ce sta si rekao moj istocnjace,kojim slcuajem ako me veecras ne bude online,jal sam na CUM-u jal sam sa mladom zaglavio pod pendjerom :lol: mada prije ova prva varijanta :mrgreen:
Evo ... ipak ponesi ovo za svaki slucaj nek se nadje pri ruci ...

Image

ali bice gotiva k'o sto sam ti rek'o kahvica i to ... nista ne brini ... :D
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2139 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Ahmmed wrote: I Poema o Gazi-Husrevbegu :)
Ima li k'o ovu poemu ostao sam zapanjen kada sam je procitao nista se nije promjenilo do danas. Isto se desava.
User avatar
giordania
Posts: 418
Joined: 29/04/2004 22:15

#2140 Re: Ramazan, opet ;)

Post by giordania »

istocnjak wrote:
BHF_Manijak wrote:Evo culi su svi,odnsoo procitat ce sta si rekao moj istocnjace,kojim slcuajem ako me veecras ne bude online,jal sam na CUM-u jal sam sa mladom zaglavio pod pendjerom :lol: mada prije ova prva varijanta :mrgreen:
Evo ... ipak ponesi ovo za svaki slucaj nek se nadje pri ruci ...

Image

ali bice gotiva k'o sto sam ti rek'o kahvica i to ... nista ne brini ... :D
Tvoje je samo da krenes uzbrdo :D
@istocnjak je vec pripremio teren 8-)
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2141 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

giordania wrote: Tvoje je samo da krenes uzbrdo :D
@istocnjak je vec pripremio teren 8-)
Ma davno pripremljen ... :D evo sad ce top da pukne sa tabije ... :D
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2142 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

Ova me ilahija podsjeti na neko vrijeme od prije nekoliko godina kao i predivna druzenja ... :-D

User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2143 Re: Ramazan, opet ;)

Post by pustopoljina »

je li vec vrijeme iftara u sarajevu?
istocnjak
Posts: 1314
Joined: 03/09/2008 23:58
Location: Virtualni dzemat :)

#2144 Re: Ramazan, opet ;)

Post by istocnjak »

pustopoljina wrote:je li vec vrijeme iftara u sarajevu?
Bilo je davno sad ce skoro pa sat vremena. Odakle ti tipkas? :)

Evo ti vidi na vaktiji: http://www.vaktija.ba/
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2145 Re: Ramazan, opet ;)

Post by pustopoljina »

malo sam posvadjana s geografijom :D
ovdje je bio u 19:35 (at)
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#2146 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Zoya »

Merhaba :)
User avatar
zvjezdica_7
Posts: 331
Joined: 09/02/2008 22:02
Location: In a galaxy far far away...

#2147 Re: Ramazan, opet ;)

Post by zvjezdica_7 »

Selam narode. Evo jedna i od mene, rasplače me svaki put :D

User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2148 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Alejkumu selam i selam alejkum! What's up? :-D

Ej, BHF brate! Ne znam jesi li vidio već ovu reklamu turske repke, al' gle protiv kakvog sufijskog bratsva valja igrat u srijedu :thumbup: :bih:

User avatar
Ahmmed
Posts: 4273
Joined: 21/09/2005 22:28

#2149 Re: Ramazan, opet ;)

Post by Ahmmed »

Brate arzuhal,pa gdje ćeš ovo postavljati? :-) :-) Hem Turci, hem muslimani.... :D :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2150 Re: Ramazan, opet ;)

Post by arzuhal »

Ahmmed wrote:Brate arzuhal,pa gdje ćeš ovo postavljati? :-) :-) Hem Turci, hem muslimani.... :D :D
Ledi krv u žilama...kad pomislim kako je samo bilo onima koji su valjali stat pred Sultanovu vojsku...eeej..
Locked