Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2126

Post by Macuser »

@galaksija
To sto ti pitas, to nema nikakve veze sa postojanjem ili nepostojanjem piramida. To je potplacivanje, to je kupovina nekoga. Hoces mozda da znas da li bi se neko prodao za milion eura? To je vrlo individualno. Postoje ljudi koji su ubijali po Bosni (Sreberenica) za nekoliko maraka. Da li bi ti nesto slicno radio za milion eura?
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2127

Post by _galaksija »

Macuser wrote:@galaksija
To sto ti pitas, to nema nikakve veze sa postojanjem ili nepostojanjem piramida. To je potplacivanje, to je kupovina nekoga. Hoces mozda da znas da li bi se neko prodao za milion eura? To je vrlo individualno. Postoje ljudi koji su ubijali po Bosni (Sreberenica) za nekoliko maraka. Da li bi ti nesto slicno radio za milion eura?
Bez teksta.Ovo se dvoje ne moze porediti!!!Poredis Srebrenicu sa piramidom.Smjesno.Eto dokle smo dosli.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2128

Post by Macuser »

Ne! Ne poredim (gluho bilo). Hocu da ti pokazem koliko je tvoje pitanje neugodno. Potkupljivanje ljudi je nemoralno.
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2129

Post by _galaksija »

Macuser wrote:Ne! Ne poredim (gluho bilo). Hocu da ti pokazem koliko je tvoje pitanje neugodno. Potkupljivanje ljudi je nemoralno.
Znam ja sta je nemoralno ,ali isto tako znam sta najvise uspjeva kod ljudi,a ti pricaj sta hoces...na zalost...ali `PARA VRTI TAMO GDJE BURGIJA NE MOZE` :D
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2130

Post by Macuser »

Postoji granica (bar za normalne ljude) koja se ne moze preci. Preporucujem: Mesa Selimovic - Tvrdjava.
Glavni lik, Ahmet Sabo, ostaje moralno cist do stepena egzistencijalne traume.
Last edited by Macuser on 13/01/2006 11:53, edited 1 time in total.
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#2131

Post by Sinapsa »

car-x wrote:
znanje wrote:
Goran_35 wrote:Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Ako je tek "nešto" tj. ako nisi ni sam siguran da je piramida, zar ne bi i ti više volio da to nešto ispituju kvalifikovani stručnjaci, a ne ovaj (makar i samoproglašeni) "ekspert za piramide"?
npr. znanje?!!

znaci u tome je fazon..
jeste care u tome je fazon...Znanje nije sebi dao dzaba ovaj nick....nije se uclanio dzaba samo radi piramide....nije to bas slucajno da je ovaj covjek (pametan, visokoobrazovan covjek sa dugogodisnjim radnim stazom, kojemu bi se sa malo truda i ime i prezime moglo izresersirati) dao toliko komentara na ovu temu kao da mu se radi o .......
Da je malo manje arogantan, malo manje autista, malo manje emotivno vezan za ovu temu, malkice vise objektivan (a ne moze jer je subjekt) mogao bi ga covjek znatno vise razumjeti i uvaziti.
Diskusija mu nije jaca strana, jer on ovdje nije prvenstveno radi piramide nego radi sebe. Ko mu je kriv kada je svojim arogantnim, omalovazavajucim stilom, ne samo na ovom forumu nego i prije ovoga foruma, kada je krenula sva ova prica o piramidi, onemogucio normalnu diskusiju i koegzistenciju.
Kao da ne zna da je inteligentnijom strategijom mogao da pridobije ljude i uspijesno relativira piramidu...kol´ko tol´ko.

Da je on toliko siguran u svoje tvrdnje (koje ce se mozda i tacnim ispostaviti...to se ne zna) nebi ovoliko i neumorno galamio...vec bi rekao ROVITE!!! tamo gdje se srednjevjekovnoj nekropoli ne moze nauditi i ukljucio bi se u nadgledanje iskopavanja.....
Ali posto nije 100% siguran, jer ne moze biti, onda galami i galamice do proljeca. Bude li mu srece a nekima nesrece galamice i dalje ali onda ne preko ovoga foruma...ima tu i boljih metoda za profiliranje....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2132

Post by Prenj »

Ja i dalje cekam odgovore!
User avatar
Sinapsa
Posts: 839
Joined: 01/06/2004 18:28

#2133

Post by Sinapsa »

airman1 wrote:Raja mojih godina se dobro sjeca Prajsa i Troje u Gabeli. Nije u pitanju da li ima piramide ili ne u pitanju je da ce za tako smjelu tvrdnju sigurno citava naucna i "naucna" zajednica da skoci i povice "ubleha". Pa ce da se sve osporava. Meni je licno to sve zabavno, ako ima piramide, super, provuci koridor C 5 blizu Visokog, napavi hotele i razvaljuj, a ako nema piramide, pa jedino se Osmanagic tu obrukao i niko vise. Kao sto neko rece njegova je lova i njegova reputacija, ne vidim zasto bi se neko palio oko toga. Mislim pristojna diskusija i tako to, u ostalom koliko nas je ovdje ustinu kvalifikovano da takvu tvrdnju osporava ili podrzava? Naravno ni Osmanagic nije arheolog svjetskog glasa ali nije to bio ni Sliman kad je "otkrio" Troju u Turskoj! Niti jedan etablirani strucnjak nece rizikovati svoju "reputaciju" i sam objaviti tako bombasticne i spekulativne tvrdnje, nit ce otvoreno podrzati nekoga ko to tvrdi. Ali da se nekakv svetski priznati arheolog pojavio u Visokom, naoruzan svim najmodernijim "alatima" koliko nasih "naucinh" radnika bi se utrkivalo da mu se uvuce dajuci mu podrsku? Treba se malo odmaknuti i pustiti covjeka da radi, pa ako ima nesto super, ako nema opet super.
airman1 wrote:Najveci neprijatelj napretka je sujeta i tastina naucnika, zacementiranih u vlastite ideje i ono sto su naucili u skoli. Sama ideja piramide je apsolutno nebitna, ono sto je bitno je stav oficijelne nauke spram novina. Kada je Prajs ustvrdio da se Troja nalazi u Gabeli najvece osude su dolazile od arheologa iz Zemaljskog muzeja u Sarajevu. Naravno jedna takva bombasticna izjava ce sigurno izazvati mnoge kontroverze, medjutim cinjenica da je oficijelna nauka, koja je nekad bila osnov napretka i razvoja civilizacije, postala izuzetno konzervativna u pogledu bilo kakvih opservacija od strane amatera. Smijesno je ovdje navoditi primjere ljudi koji su bez formalnog obrazovanja u struci postigli epohalna otkrica u nauci. Dapace, mislim da oficijelna nauka moze, u velkoj mejri zahvaliti svoj danasnji polozaj tim "amaterima" koji su, ne obaziuruci se na konvencije istandarde isli naprijed, a narocito tamo gdje se oficijelna nauka nije usudjivala ici zbog straha od "blamaze" u slucaju eventuialnog neuspjeha. Uostalom ko god je makar i povrsno studirao, bio je u stanju sagledati sav jad i cemer "oficijelnih" naucnih radnika, njihovu aroganciju i uzak pogled na svijet. Samo zato sto je ideja fantasticna ne znaci da je i nemoguca. Medjutim mi (Bosanci) smo takvi, mi smo ili za ili protiv, bez cinjenica ili usprotiv cinjenicama. Jer, bojim se sve da Osmanagic iskopa citavu piramidu, prepunu kojekavih cudesa da bi i dalje bio osporavan, samo zato jer je nije neko drugi pronasao. Nasa posla.
stav vrijedan citiranja....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2134

Post by Prenj »

Porediti i dovoditi Osmanagica i Schliemanna u isti kontekst je apsolutno neprimjereno iz vise razloga.
Npr. Schliemanna je prvo proveo tri godine na iskopavanju i istrazivanju mjesta gdje je pronadjena Troja, pa je tek onda napisao knjigu, dok je kod Semira sve upravo obratno.
Evo kako izgleda i ostatak biografije ... pa uporedite.
Schliemann was the son of a poor pastor. A picture of Troy in flames in a history book his father had given him when he was seven years old remained in his memory throughout his life and sustained his fervent belief in the historical foundations of the Homeric poems. At the age of 14 he was apprenticed to a grocer, and it was in the grocer's shop that he heard Homer declaimed in the original Greek. After several years in the shop, ill health forced him to leave, and he became a cabin boy on a ship bound from Hamburg to Venezuela. After the vessel was wrecked off the Dutch coast, he became office boy and then bookkeeper for a trading firm in Amsterdam. He had a passion and a flair for languages, as well as a remarkable memory; these factors, combined with great energy and determination, enabled him to learn to read and write fluently between 8 and 13 languages--accounts vary, but his competence certainly included Russian and both ancient and modern Greek.

In 1846 his firm sent him to St. Petersburg as an agent. There he founded a business on his own and embarked, among other things, on the indigo trade. In 1852 he married Ekaterina Lyschin. He made a fortune at the time of the Crimean War, mainly as a military contractor. In the 1850s he was in the United States and became a U.S. citizen, retaining this nationality for the rest of his life. Returning to Russia he retired from business at the age of 36 and began to devote his energies and money to the study of prehistoric archaeology, particularly the problem of identifying the site of Homeric Troy. To train himself, he travelled extensively in Greece, Italy, Scandinavia, Germany, and Syria and then went around the world, visiting India, China, and Japan (he wrote a book about the last two countries). He also studied archaeology in Paris.

In 1868 Schliemann took his large fortune to Greece, visiting Homeric sites there and in Asia Minor, and the following year he published his first book, Ithaka, der Peloponnes und Troja ("Ithaca, the Peloponnese, and Troy"). In this work he argued that Hisarlk, in Asia Minor, and not Bunarbashi, a short distance south of it, was the site of Troy and that the graves of the Greek commander Agamemnon and his wife, Clytemnestra, at Mycenae, described by the Greek geographer Pausanias, were not the tholoi (vaulted tombs) outside the citadel walls but lay inside the citadel. He was able to prove both theories by excavation in the course of the next few years

_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2135

Post by _galaksija »

Macuser wrote:Postoji granica (bar za normalne ljude) koja se ne moze preci. Preporucujem: Mesa Selimovic - Tvrdjava.
Glavni lik, Ahmet Sabo, ostaje moralno cist do stepena egzistencijalne traume.
Hej bledoliki citala sam ja Mesu jos kad si ti izgovarao ba-ba i ma-ma :D to je samo lik iz knjige,navedi mi nesto realnije.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2136

Post by Macuser »

_galaksija wrote:Hej bledoliki citala sam ja Mesu jos kad si ti izgovarao ba-ba i ma-ma :D to je samo lik iz knjige,navedi mi nesto realnije.
Meni je, sasvim normalno, da ti vjerujes u piramidu. Eto, recimo, ti ne znas nista o meni, ni kako izgledam, ni gdje zivim, ni koliko sam star, a vec, arogantno, a priori, tvrdis da si Selimovica citala prije mene. Mislim, na osnovu CEGA, donosis takav zakljucak?
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2137

Post by _galaksija »

Macuser wrote:
_galaksija wrote:Hej bledoliki citala sam ja Mesu jos kad si ti izgovarao ba-ba i ma-ma :D to je samo lik iz knjige,navedi mi nesto realnije.
Meni je, sasvim normalno, da ti vjerujes u piramidu. Eto, recimo, ti ne znas nista o meni, ni kako izgledam, ni gdje zivim, ni koliko sam star, a vec, arogantno, a priori, tvrdis da si Selimovica citala prije mene. Mislim, na osnovu CEGA, donosis takav zakljucak?
Pa meni licis na nekog malisana ,djelujes tako,bez ljutis.OK? :-D A, da ja ne samo da vjerujem u piramidu ,vjerujem ti ja i u zmajeve .....
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2138

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 16:52, edited 1 time in total.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2139

Post by Macuser »

_galaksija wrote: Pa meni licis na nekog malisana ,djelujes tako,bez ljutis.OK? :-D A, da ja ne samo da vjerujem u piramidu ,vjerujem ti ja i u zmajeve .....
Hvala na komplimentu.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2140

Post by cernica »

MINIMIZIRANJE – RECEPT ZA PONIZAVANJE I ZABRANJIVANJE

Veoma je cest slucaj, a I na temi ovog foruma se jasno vidi, da protivnici (nekog ili neceg) ukoliko zele ostvariti svoje ciljeve ili opravdati svoje teorije I ideje, svjesno idu na minimiziranje npr. likova protiv kojih jesu.

U ovom slucaju meta je Semir Osmanagic. On se sasvim pozrtvovano stavio ispred svih u Fondaciji kako bi pokupio svu “vatru” sa svih strana. On, vi I mi sasvim dobro znamo da iza Fondacije stoji znatan broj vrsnih strucnjaka, kulturnih radnika I organizacija koji ce u skoro vrijeme preuzeti odgovornost da su na prvoj strani I linijama Fondacije.
Semir je, kako sam kaze, samo inicijator neceg sto ne pripada njemu licno, nego je cijeli Projekat, kao sto su I ciljevi Fondacije, od visokog drzavnog I naucnog znacaja.

NA FORUMU SE PRIAMIDE NE MOGU DOKAZATI

Na forumu se ne moze nista dokazivati. Jedino sta je moguce je to da se pametuje, nadmudruje itd. Apsurdno je pozivati na bojkot protiv Semira I sugestirati da se radi o samo jednom covjeku. Fraze tipa “pojedinci ili grupe ljudi”, “sekte”, “amateri I zanesenjaci” itd. su uobicajeno pravilo za ponizavanje I pozivanja na bojkot.

FONDACIJA NIJE SAMO JEDAN COVJEK

Fondacija je ozbiljna organizacija/institucija koja okuplja clanove visokog obrazovanja, svih profila, iz zemlje I inostranstva. Ne morate vi vjerovati da li postoje gradjevine ispod brda, ne morate nista pomagati. Mi ne trazimo od vas ni podrsku, nego jedino sto ocekujemo od vas (ako moze)jeste samo malo strpljenja i mrvica tolerancije i objektivnosti.

prijatelski pozdrav svima
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2141

Post by cernica »

MINIMIZIRANJE – RECEPT ZA PONIZAVANJE I ZABRANJIVANJE

Veoma je cest slucaj, a I na temi ovog foruma se jasno vidi, da protivnici (nekog ili neceg) ukoliko zele ostvariti svoje ciljeve ili opravdati svoje teorije I ideje, svjesno idu na minimiziranje npr. likova protiv kojih jesu.

U ovom slucaju meta je Semir Osmanagic. On se sasvim pozrtvovano stavio ispred svih u Fondaciji kako bi pokupio svu “vatru” sa svih strana. On, vi I mi sasvim dobro znamo da iza Fondacije stoji znatan broj vrsnih strucnjaka, kulturnih radnika I organizacija koji ce u skoro vrijeme preuzeti odgovornost da su na prvoj strani I linijama Fondacije.
Semir je, kako sam kaze, samo inicijator neceg sto ne pripada njemu licno, nego je cijeli Projekat, kao sto su I ciljevi Fondacije, od visokog drzavnog I naucnog znacaja.

NA FORUMU SE PRIAMIDE NE MOGU DOKAZATI

Na forumu se ne moze nista dokazivati. Jedino sta je moguce je to da se pametuje, nadmudruje itd. Apsurdno je pozivati na bojkot protiv Semira I sugestirati da se radi o samo jednom covjeku. Fraze tipa “pojedinci ili grupe ljudi”, “sekte”, “amateri I zanesenjaci” itd. su uobicajeno pravilo za ponizavanje I pozivanja na bojkot.

FONDACIJA NIJE SAMO JEDAN COVJEK

Fondacija je ozbiljna organizacija/institucija koja okuplja clanove visokog obrazovanja, svih profila, iz zemlje I inostranstva. Ne morate vi vjerovati da li postoje gradjevine ispod brda, ne morate nista pomagati. Mi ne trazimo od vas ni podrsku, nego jedino sto ocekujemo od vas (ako moze)jeste samo malo strpljenja i mrvica tolerancije i objektivnosti.

prijateljski pozdrav svima
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2142

Post by Prenj »

Oli meni iko dati odgovor na postavljena pitanja i dileme?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2143

Post by mIRCerka »

Prenj wrote:Oli meni iko odgovoriti na postavljena pitanja i dileme?
ja bih...ali kako...ubi em tutan hamo...u pojam...
:D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2144

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 16:52, edited 1 time in total.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2145

Post by kekec »

horoz wrote:... Pa već smo na 87. stranici i mi, piramidaši :D , pišemo o obliku, stranama svijeta, vještačkoj strukturi, geološkim analizama, satelitskim snimcima, podzemnim prolazima... Osnovana je fondacija, osnovaće se i međunarodni savjet, postoje planovi za ovu i naredne godine, znači neko nešto radi i ulaže napore...
Da li su ovo argumenti? :? :D

Jedna druga situacija:
Desila se pljacka banke u Zagrebu.
Utvrdjeno je da je osoba XY dva sata prije pljacke bila u banci. (argument)
Policija, na osnovu ovog argumenta, smatra da je osoba XY svojim boravkom u banci vrsila "osmatranje terena",
utvrdjivala potrebne cinjenice za izvrsenje pljacke i da je direktno povezana sa pljackom, odnosno da pripada
grupi koja je izvrsila pljacku.
Da li je policija u pravu. Da li se osoba XY moze optuziti za pljacku.
Moze, ali sta bi rekao sud? "Zbog nedostatka dokaza, XY se proglasava nevinim.

U slucaju piramida ne postoji sud.
Postoji samo vrijeme, koje ce tacno pokazati istinu, a i ukazati na "greske u postupku".
Do "kopaca" je kada ce prava istina izaci na povrsinu. A, s obzirom na sve fondacije,
komisije, dozvole i sl. cini mi se da im se ne zuri.

"Sta se to iza brda valja",
"Dal´su piramide il´pretvorbe nove neke..."
Propast1
Posts: 444
Joined: 24/02/2005 09:39

#2146

Post by Propast1 »

bas bi volio znati da li ovde na forumu ima bas onih koji vjeruju u te piramide i koji su to razlozi zbog kojih u to vjeruju?

ponekad ovde svratim nebi li cuo kakav takav argument za piramide, ali nikad nista. A balon od piramide postaje sve veci.

I posto sigurno mnogi ovde to prate jedno pitanje: Da li je ikada poslije vijesti novinarke Aide za AP koju su prenijeli svjetski mediji o piramidi u Visokom ikada iko ozbiljan napisao bilo kakvu vijest?

Ako jeste, bilo bi interesantno vidjeti sta je to (link mozda?), a ako nije onda .... je sve vec napisano
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2147

Post by cernica »

JEDAN OD… wrote: cernice, vidim da te prsti svrbe, rado bi nam rekao, pa hajde vec jednom, kazi slobodno - ti si druga violina te fondacije. mozda si cak upravo ti i otkrio sve ove piramide? kazi, bolan, otvoreno, svoji smo - ionako smo ga vec dovoljno naprdili na ovoj temi; kazu nema vece intime nego kad ljudi jedni pred drugima mogu otvoreno... sve reci
IZVOD IZ INTERVJU-A SA SEMIROM OSMANAGICEM

11. Koji tim stručnjaka će raditi na iskopavanjima?

JEZGRO TIMOVA JE SLIJEDECE: U GEOLOSKOM NADZORU IMAMO ISKUSNOG GEOLOGA NADJIJU NUKIC IZ SARAJEVA, DOKTORA GEOLOSKIH NAUKA STJEPANA CORICA IZ AUSTRIJSKOG GEOLOSKOG DRUSTVA, GEOLOGA IBRICU PERISTIJA IZ CRNE GORE I MLADOG GEOLOGA NEDIMA JUKICA IZ TUZLE.
U ARHEOLOSKOM TIMU SU SEAD PILAV KOJI JE DIPLOMIRAO ARHEOLOGIJU NA UNIVERZITETU U SVEDSKOJ, SILVANA COBANOV KOJA JE ZAVRSILA ARHEOLOGIJU U ZADRU I SASA JANKOVIC KOJI JE STUDIRAO ARHEOLOGIJU U BEOGRADU. OD STRANACA IMAMO TIM ISKUSNIH ARHEOLOGA KAO STO SU: RICHARD ROYCE IZ AUSTRALIJE, ALLYSON MCDAVID IZ SAD, CHRIS MUNDLIGLER IZ KANADE, MARTIN ANER IZ AUSTRIJE. LISTA NIJE KONACNA I JOS CE SE MIJENJATI I DOPUNJAVATI DO POCETKA PROLJETNOG ISTRAZIVANJA.


***

Intervju u cijelosti mozete procitati na…
http://www.visocko-oko.co.ba/pocetna.shtml
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2148

Post by Prenj »

cernica wrote:
Intervju u cijelosti mozete procitati na…
http://www.visocko-oko.co.ba/pocetna.shtml
Citam ja intervju .... sve do ovog dijela gdje Semir kaze za sebe ....
"ZA EKSPERTNO OKO VISE NIJE BILO SUMNJE: KAMENI MEGALITI GRADE STEPENASTU PIRAMIDU VISOKU 220 METARA, A OBRADJENE PLOCE ARHITEKTONSKOG PJESCARA SU POPLOCALE PRILAZNI PLATO."
... i onda me je izdalo strpljenje.
Mozda pokusam poslije da se vratim ovom humoristicnom stivu.
quark
Posts: 33
Joined: 14/10/2005 16:07

#2149

Post by quark »

Našla sam do sada najbolje, nezavisno, naučno istraživanje o bosanskim piramidama:

http://vrisak.info/index.php?option=com ... 5&Itemid=1
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2150

Post by terapija »

cernica wrote:MINIMIZIRANJE – RECEPT ZA PONIZAVANJE I ZABRANJIVANJE

Veoma je cest slucaj, a I na temi ovog foruma se jasno vidi, da protivnici (nekog ili neceg) ukoliko zele ostvariti svoje ciljeve ili opravdati svoje teorije I ideje, svjesno idu na minimiziranje npr. likova protiv kojih jesu.

U ovom slucaju meta je Semir Osmanagic. On se sasvim pozrtvovano stavio ispred svih u Fondaciji kako bi pokupio svu “vatru” sa svih strana. On, vi I mi sasvim dobro znamo da iza Fondacije stoji znatan broj vrsnih strucnjaka, kulturnih radnika I organizacija koji ce u skoro vrijeme preuzeti odgovornost da su na prvoj strani I linijama Fondacije.
Semir je, kako sam kaze, samo inicijator neceg sto ne pripada njemu licno, nego je cijeli Projekat, kao sto su I ciljevi Fondacije, od visokog drzavnog I naucnog znacaja.

NA FORUMU SE PRIAMIDE NE MOGU DOKAZATI

Na forumu se ne moze nista dokazivati. Jedino sta je moguce je to da se pametuje, nadmudruje itd. Apsurdno je pozivati na bojkot protiv Semira I sugestirati da se radi o samo jednom covjeku. Fraze tipa “pojedinci ili grupe ljudi”, “sekte”, “amateri I zanesenjaci” itd. su uobicajeno pravilo za ponizavanje I pozivanja na bojkot.

FONDACIJA NIJE SAMO JEDAN COVJEK

Fondacija je ozbiljna organizacija/institucija koja okuplja clanove visokog obrazovanja, svih profila, iz zemlje I inostranstva. Ne morate vi vjerovati da li postoje gradjevine ispod brda, ne morate nista pomagati. Mi ne trazimo od vas ni podrsku, nego jedino sto ocekujemo od vas (ako moze)jeste samo malo strpljenja i mrvica tolerancije i objektivnosti.

prijateljski pozdrav svima
Nisam nikada citirao, ali evo da probam kako ovaj "Button" radi...

Cernica, vidim, mnogo se stavljas u zastitu g. Semira O. kao i cijelog Projekta, ili kako se ves nazivaju aktivnosti oko istrazivanja bosanskih piramida. Volio bih samo da posteno odgovoris zbog cega to radis? Siguran si da piramida postoji. Ja, iskreno receno, ne vjerujem u to, iako bi malo ko od mene bio sretniji, da zaista nekim cudom Visocica nije brdo nego piramida. Ako si toliko siguran, zasto onda jednostavno ne kuliras??
Hocu reci, niko ti ne moze uzeti nista, ko se zadnji smije najsladje se smije i.t.d.

Trazis, zatim, toleranciju, strpljenje i objektivnost. Zasto za pocetak ne budes ti taj koji ce, umjesto da zajedno sa drugom stranom samo zaostrava konflikt, popustiti? (Znas ono pametniji popusta...) Kazes piramida je tu, pa OK onda, ionako mozes samo dobiti, cemu ovo ubijedjivanje?

Sta meni ovdje najvise smeta, jeste to da nikada jos nisam cuo da se osniva neka fondacija s ciljem sponzoriranja naucnih istrazivanja prije nego se iznesu na vidjelo cvrsti, ponavljam CVRSTI dokazi. Ko (normalan) je jos spreman (posteno) investirati u nesto sto visi u zraku? A o pisanju knjige o necemu za sto se jos sa sigurnoscu ne zna da postoji (a ne radi se o SF romanu) da i ne govorimo :) Oprosti na sarkazmu, morao sam. Ovo je vec neko spomenuo prije mene, ali nisam prvi koji se ponavlja na ovom forumu ;)

Ako je zaista istina sve sto si do sada pisao, zelim ti samo da malo racionalnije sagledas cinjenice.

Pozdrav svima, u nadi da nam se ipak neko cudo desi (ne mora to biti piramida)

terapija
Locked