Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2126 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Skromna brojka
Strani jezici i kandidati za Predsjedništvo BiH: Falatar poliglota, ostali skromno
https://www.klix.ba/vijesti/bih/strani- ... /180920070

Ovogodišnji kandidati za članove Predsjedništva BiH ne mogu se pohvaliti velikim brojem stranih jezika koje govore. Većina njih pored jezika konstitutivnih naroda u BiH poznaje još engleski jezik.

Kandidat SDA za člana Predsjedništva BiH Šefik Džaferović, prema podacima sa zvanične web stranice Parlamentarne skupštine BiH, a u kojoj trenutno obnaša dužnost zamjenika predsjedavajućeg Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH, pasivno govori engleski i njemački jezik.

Na istoj web stranici navedeno je da zastupnik u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Željko Komšić, koji je kandidat DF-a za člana Predsjedništva BiH, od stranih jezika govori samo engleski jezik.

Engleski jezik je jedini strani jezik koji poznaje i kandidat Nezavisnog bloka za člana Predsjedništva BiH Senad Šepić. Nešto više jezika poznaje SDP-ov kandidat za Predsjedništvo BiH Denis Bećirović koji pored engleskog jezika govori i ruski jezik.

Aktuelni član Predsjedništva BiH i kandidat Saveza za pobjedu za člana Predsjedništva BiH Mladen Ivanić, prema zvaničnoj biografiji objavljenoj na web stranici Predsjedništva BiH, govori engleski i njemački jezik.

Za razliku od Ivanića, član Predsjedništva BiH i kandidat HDZ-a za člana Predsjedništva BiH Dragan Čović nije naveo da li poznaje ijedan strani jezik. Mediji su ranije izvještavali o njegovom skromnom poznavanju stranih jezika.

Nepoznato je i da li ijedan strani jezik govori kandidat SBB-a za člana Predsjedništva BiH Fahrudin Radončić s obzirom na to da na web stranici Parlamentarne skupštine BiH, u kojoj Radončić obnaša dužnost delegata u Domu naroda PSBiH, ova rubrika nije popunjena.

Boriša Falatar, kandidat Naše stranke za člana Predsjedništva BiH, može se pohvaliti da u poređenju s drugim kandidatima na ovogodišnjim izborima poznaje najveći broj stranih jezika, odnosno engleski, francuski, španski, italijanski i portugalski jezik.

Nije poznato ni da li strane jezike govori predsjednik RS-a i kandidat SNSD-a za člana Predsjedništva BiH Milorad Dodik. Pred kraj 2000. godine Dodik je medijima izjavio kako se namjerava odmarati uz intenzivno učenje engleskog jezika.
Da nekoga nisu izostavili hmmmm ko bi mogao biti nesto se nemogu sjetiti :-) :-) ah da da Hadzikadica su izostavili kao da ga Bog nije ni dao :-)
Skoro totalno da ga blokiraju medijski, ovakvu gromadu od intelektualca i covjeka skromnog
a jedna li si Bosno sa ovakvim medijima i ovakvim narodom :-) bas smo pogan od naroda

I onda neko mene pita sto ja hadzikadica Ovako zustro podrzavam....ja sam inace buntovnik, kad vidim nepravdu, priklanjam se onome kome je nepravda ucinjena...a ovo covjeku je velika nepravda ucinjena, ucinjena je nepravda Bosni i njenom narodu kad se blokira ovaj covjek da ne dodje na mjesto predsjednistva...i zato sam svim srcem uz njega :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
sinuhe
Posts: 12582
Joined: 03/06/2011 11:33

#2127 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by sinuhe »

Da, vidio sam ovo. :-)
Eh, treba prevaliti pa glasati za Hadzikadica.
neon-x
Posts: 848
Joined: 18/07/2012 19:13

#2128 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by neon-x »

Vidim da je clanak promijenjen, dodali su za Hadzikadica da govori aktivno Engleski jezik.

Ovaj clanak mi lici na damage control nakon one jucerasnje Beciroviceve blamaze. "Pored engleskog jezika govori i ruski". Pretpostavljam da to znanje bazira na osnovnoskolskom ruskom i srednjeskolskom engleskom. Kak teb ja zovjut i hau du ju du.

Dzaferovic je isto naveo poznavanje engleskog i njemackog. Bas bih volio cuti kako zvuci taj njegov engleski :)

Dva glavna favorita u Bosnjaka :(
rt_6
Posts: 29
Joined: 31/08/2018 14:05

#2129 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by rt_6 »

Reagovanje: FTV i Radio Federacije protiv promjena u BiH

Federalna TV i Radio Federacije BiH donose uredničke odluke koje nisu neutralne, a time ni u interesu javnosti. Posljednji primjer je njihova odluka da sučeljavanje kandidata za člana Predsjedništva BiH podijele u dva dijela, jedan sa kandidatima stranaka koje su do sada bile najprisutnije u bh. političkom životu, a drugi sa kandidatima manjih ili novih stranaka i političkih pokreta. Time FTV i RF šalju javnosti poruku koga oni smatraju „favoritima“, a koga „autsajderima“. Time FTV i RF staju na stranu dosadašnjeg sistema umjesto na stranu promjene, na stranu novca i političkog uticaja umjesto na stranu naroda.

Iako njihovi zvanični dokumenti definišu neutralnost kao princip koji vodi njihove odluke, urednici FTV-a i RF-a donose odluke u skladu sa svojim ličnim mišljenjima, a Regulatorna agencija za komunikacije očigledno nema problem s takvim pristupom. U ovom slučaju, lično mišljenje urednika FTV-a i RF-a sprečava da se snage promjene suoče sa snagama prošlosti, podjela, korupcije i nesposobnosti, u programima javnog servisa.

Kao što FTV i RF dokumenti nalažu „informativni programi trebaju ponuditi gledateljima i slušateljima sadržaje sa dovoljno činjenica i na uravnotežen način, tako da oni mogu formirati sopstveno mišljenje. Programska reputacija tačnog i nepristrasnog informatora je ono čemu uposlenici javnih servisa moraju težiti i na čemu javni servisi grade svoj kredibilitet pred javnošću“. To očigledno nije bio kriterij pri određivanju učesnika sučeljavanja kandidata za članove Predsjedništva BiH.

Radi informisanja javnosti, ovako izgleda raspored sučeljavanja kandidata za člana Predsjedništva BiH:

U programu Federalne televizije:
27. septembra u 20.10 sati: Amer Jerlagić, Senad Šepić, Mirsad Hadžikadić, Boriša Falatar, Jerko Ivanković Lijanović
1. oktobra u 20.10 sati: Šefik Džaferović, Denis Bećirović, Fahrudin Radončić, Željko Komšić, Diana Zelenika

U programu Radija Federacije BiH:
20. septembra: Šefik Džaferović, Denis Bećirović, Fahrudin Radončić, Željko Komšić, Diana Zelenika
24. septembra: Amer Jerlagić, Senad Šepić, Mirsad Hadžikadić, Boriša Falatar, Jerko Ivanković Lijanović

Vidljivo je da ovakvim raspoređivanjem kandidata u svom programu FTV „vodećim“ strankama takođe daje priliku da nove ideje preuzmu od kandidata manjih ili novih stranaka i političkih pokreta.

Vrijeme je da se narod probudi i da vidi da je manipulisan od strane i stranaka i medija.

Narode, progledaj!

Mirsad Hadžikadić – Platforma za progres
Nastavak medijske blokade na nesto drugaciji nacin. Nemogucnost obracunavanja licem u lice sa politickim "zvjerkama", Hadzikadicu, ali i ostalim "autsajderima" se svjesno oduzima sansa da se dokazu sirim narodnim masama i ljudima koji svakodnevno prate javne medijske servise. :(
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2130 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

SDA, SDP, SNSD, SDS i HDZ su zlocudni tumori ovog drustva. Sve su unistili i jedu preostalo zdravo tkivo.

FTV

Gamad najobicnija. Nisam pogledao ovaj kanal godinama. A pretplatu im nikad necu platiti. Neka im placaju SDA i SDP uhljebi. Radije bih se odrekao televizora nego ovim govnarima dao 10pf.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#2131 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by visocicaguy »

FaceTV, 21.9. - 7. dan glasanja:

Image

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2132 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by General War »

rt_6 wrote:
Reagovanje: FTV i Radio Federacije protiv promjena u BiH

Federalna TV i Radio Federacije BiH donose uredničke odluke koje nisu neutralne, a time ni u interesu javnosti. Posljednji primjer je njihova odluka da sučeljavanje kandidata za člana Predsjedništva BiH podijele u dva dijela, jedan sa kandidatima stranaka koje su do sada bile najprisutnije u bh. političkom životu, a drugi sa kandidatima manjih ili novih stranaka i političkih pokreta. Time FTV i RF šalju javnosti poruku koga oni smatraju „favoritima“, a koga „autsajderima“. Time FTV i RF staju na stranu dosadašnjeg sistema umjesto na stranu promjene, na stranu novca i političkog uticaja umjesto na stranu naroda.

Iako njihovi zvanični dokumenti definišu neutralnost kao princip koji vodi njihove odluke, urednici FTV-a i RF-a donose odluke u skladu sa svojim ličnim mišljenjima, a Regulatorna agencija za komunikacije očigledno nema problem s takvim pristupom. U ovom slučaju, lično mišljenje urednika FTV-a i RF-a sprečava da se snage promjene suoče sa snagama prošlosti, podjela, korupcije i nesposobnosti, u programima javnog servisa.

Kao što FTV i RF dokumenti nalažu „informativni programi trebaju ponuditi gledateljima i slušateljima sadržaje sa dovoljno činjenica i na uravnotežen način, tako da oni mogu formirati sopstveno mišljenje. Programska reputacija tačnog i nepristrasnog informatora je ono čemu uposlenici javnih servisa moraju težiti i na čemu javni servisi grade svoj kredibilitet pred javnošću“. To očigledno nije bio kriterij pri određivanju učesnika sučeljavanja kandidata za članove Predsjedništva BiH.

Radi informisanja javnosti, ovako izgleda raspored sučeljavanja kandidata za člana Predsjedništva BiH:

U programu Federalne televizije:
27. septembra u 20.10 sati: Amer Jerlagić, Senad Šepić, Mirsad Hadžikadić, Boriša Falatar, Jerko Ivanković Lijanović
1. oktobra u 20.10 sati: Šefik Džaferović, Denis Bećirović, Fahrudin Radončić, Željko Komšić, Diana Zelenika

U programu Radija Federacije BiH:
20. septembra: Šefik Džaferović, Denis Bećirović, Fahrudin Radončić, Željko Komšić, Diana Zelenika
24. septembra: Amer Jerlagić, Senad Šepić, Mirsad Hadžikadić, Boriša Falatar, Jerko Ivanković Lijanović

Vidljivo je da ovakvim raspoređivanjem kandidata u svom programu FTV „vodećim“ strankama takođe daje priliku da nove ideje preuzmu od kandidata manjih ili novih stranaka i političkih pokreta.

Vrijeme je da se narod probudi i da vidi da je manipulisan od strane i stranaka i medija.

Narode, progledaj!

Mirsad Hadžikadić – Platforma za progres
Nastavak medijske blokade na nesto drugaciji nacin. Nemogucnost obracunavanja licem u lice sa politickim "zvjerkama", Hadzikadicu, ali i ostalim "autsajderima" se svjesno oduzima sansa da se dokazu sirim narodnim masama i ljudima koji svakodnevno prate javne medijske servise. :(
Kako se banda migolji :-)
Moguce je da je FTV poslusala ove forumske kriticare, kako Mirso nema taj kapacitet, nema baze, samo jedan jezik zna...ma ' ta ce Mirso.
Last edited by General War on 22/09/2018 10:30, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2133 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by General War »

Kikibombona wrote:SDA, SDP, SNSD, SDS i HDZ su zlocudni tumori ovog drustva. Sve su unistili i jedu preostalo zdravo tkivo.

FTV

Gamad najobicnija. Nisam pogledao ovaj kanal godinama. A pretplatu im nikad necu platiti. Neka im placaju SDA i SDP uhljebi. Radije bih se odrekao televizora nego ovim govnarima dao 10pf.
:thumbup:
Jbt, jebu narod kod ociju...i onda ce kenjat kako eto narod kriv i sve je do demokratije :mastakazes:
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#2134 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by soha96 »

Pisite mailove ftvu povodom ovoga, neka vide da ne prolazi nezapazeno.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2135 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Nivelacija »

sinoc sam pitao 2-3 covjeka oko 45 godina i nijedan ne zna jos ko je Hadzikadic, niti da je kandidat..

znaci najbolji kandidat je jos anoniman za siru javnost ali ima jos 15 dana..

fali promocije
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2136 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Nivelacija wrote:sinoc sam pitao 2-3 covjeka oko 45 godina i nijedan ne zna jos ko je Hadzikadic, niti da je kandidat..

znaci najbolji kandidat je jos anoniman za siru javnost ali ima jos 15 dana..

fali promocije
za to su sve krivi nasiji mediji :evil: :evil: :evil: :evil:

najbolje kandidata blokiraju a onda kukaju kako nam je stanje u drzavi
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#2137 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by soha96 »

Evo koliko puta je klix objavio clanak u septembru mjesecu o sljedecim kandidatima:

Hadzikadic 5 puta

Sefik 9 + minimom toliko u vidu sda stranackih objava i objava o Bakiru

Radoncic 10 + minimum toliko u vidu stranackih objava

Becirovic 14 + desetak stranackih objava

Komsic 21

Covic 15
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2138 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

soha96 wrote:Evo koliko puta je klix objavio clanak u septembru mjesecu o sljedecim kandidatima:

Hadzikadic 5 puta

Sefik 9 + minimom toliko u vidu sda stranackih objava i objava o Bakiru

Radoncic 10 + minimum toliko u vidu stranackih objava

Becirovic 14 + desetak stranackih objava

Komsic 21

Covic 15

kao sto rece Jospic Pejakovic na predizbornom skupu Hadzikadica...najveci neprijatelj Hadzikadica je njegova anonimnost...

a toj anonimnosti doprinose BH mediji, da hadzikadicu daju prostora na Tv:u i u novinama kao drugima siguran sam da bi glatko odnio pobjedu na ovim izborima.
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#2139 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by soha96 »

Trebao je malo keshirati klix, kad mogu Jala Buba i Merlin moze i Mirsad :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2140 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

soha96 wrote:Evo koliko puta je klix objavio clanak u septembru mjesecu o sljedecim kandidatima:

Hadzikadic 5 puta

Sefik 9 + minimom toliko u vidu sda stranackih objava i objava o Bakiru

Radoncic 10 + minimum toliko u vidu stranackih objava

Becirovic 14 + desetak stranackih objava

Komsic 21

Covic 15
Klix je je jedan od boljih privatnih medija u BiH. Svi svjetski mediji imaju svoje favorite, CNN, FOX, Guardian, itd. Na Klixu svi dobiju odredjen prostor i to je za pohvalu.

Pogledaj Saff, tamo ima samo SDA, dok se svi ostali pljuju. Vecina medija je kao Saff.

Klix je privatni medij, ima svoju uredjivacku politiku. Pristrasni su, naravno, kao svaki medij, ali opet dopuste da se plasiraju razlicita misljenja.

FTV je druga prica. Radi se o javnom servisu. Oni moraju biti nepristrasni. Posto nisu, nabijem ih i od mene nikad pfeninga nece dobiti.
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#2141 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by soha96 »

Pa pisemo ovdje na klixu pa zato uzeh njih za primjer. Imaju pravo naravno da pisu sta hoce ali ako ove “velike face” manje vise ravnopravno zastupaju trebali bi i prema ovakvom kandidatu biti korektniji. Gdje nadje saff da poredis ko te budalastine cita :mrgreen:

Ftv ide koracima rtrsa, to je cisti kriminal.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2142 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Nivelacija »

Vrijedi baciti koju kintu na propagandu i reklamiranje, njemu je to najpotrebnije da ljudi upoznaju njegove kapacitete koji su daleko iznad svih ostalih
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2143 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

Smrcak15 wrote:kao sto rece Jospic Pejakovic na predizbornom skupu Hadzikadica...najveci neprijatelj Hadzikadica je njegova anonimnost...

a toj anonimnosti doprinose BH mediji, da hadzikadicu daju prostora na Tv:u i u novinama kao drugima siguran sam da bi glatko odnio pobjedu na ovim izborima.
I Hadzikadic je malo zakasnio za ove izbore. Trebao je poceti makar godinu ranije. Morao je na neki nacin prikupiti lovu. Ambalaza prodaje proizvod.

Evo, u Zenici, posvuda standovi SDP, SBB, NB, A-SDA itd itd. Klinci nude promotivni materijal. Hadzikadica nigdje nema, tj. njegovih promotora. Ne mozes samo preko fejsbuka doci do ljudi. Moras uloziti u medije i okupirati ulice. Platiti Klixu, FACE TV i slicnim medijima. Tesko je bez novca u danasnjem vremenu bilo sta postici. Ako ulozis u kampanju 100 000km a protivnici po 2 miliona, sanse su drasticno umanjene.

Svaki pocetak je tezak. Hadzikadic ima sve vecu podrsku. Bice veliki uspjeh ako na izborima uzme 50-100 000 glasova. To ce biti cvrst temelj za formiranje jake stranke. Na narednim izborima ce biti poznata faca i onda se moze upustiti u ravnopravnu borbu.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2144 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Nivelacija »

Kikibombona wrote:
Smrcak15 wrote:kao sto rece Jospic Pejakovic na predizbornom skupu Hadzikadica...najveci neprijatelj Hadzikadica je njegova anonimnost...

a toj anonimnosti doprinose BH mediji, da hadzikadicu daju prostora na Tv:u i u novinama kao drugima siguran sam da bi glatko odnio pobjedu na ovim izborima.
I Hadzikadic je malo zakasnio za ove izbore. Trebao je poceti makar godinu ranije. Morao je na neki nacin prikupiti lovu. Ambalaza prodaje proizvod.

Evo, u Zenici, posvuda standovi SDP, SBB, NB, A-SDA itd itd. Klinci nude promotivni materijal. Hadzikadica nigdje nema, tj. njegovih promotora. Ne mozes samo preko fejsbuka doci do ljudi. Moras uloziti u medije i okupirati ulice. Platiti Klixu, FACE TV i slicnim medijima. Tesko je bez novca u danasnjem vremenu bilo sta postici. Ako ulozis u kampanju 100 000km a protivnici po 2 miliona, sanse su drasticno umanjene.

Svaki pocetak je tezak. Hadzikadic ima sve vecu podrsku. Bice veliki uspjeh ako na izborima uzme 50-100 000 glasova. To ce biti cvrst temelj za formiranje jake stranke. Na narednim izborima ce biti poznata faca i onda se moze upustiti u ravnopravnu borbu.
Bas to ako ne moze platiti po 2 promotora i stand zadnjih 15 dana kampanje barem u 5 vecih gradova, Sarajevo, Zenica, Tuzla, Mostar, Bihac, Travnik i koji plakat i letak onda ne znam... pa to nije 10 000 KM..
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2145 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

Nivelacija wrote:Bas to ako ne moze platiti po 2 promotora i stand zadnjih 15 dana kampanje barem u 5 vecih gradova, Sarajevo, Zenica, Tuzla, Mostar, Bihac, Travnik i koji plakat i letak onda ne znam... pa to nije 10 000 KM..
Vjerujem da ce biti.

Kampanju finansira iz vlastitog dzepa. Sigurno je odredio koliko moze dati, vec unaprijed napravio budzet.

Trebao je prije godinu dana pokrenuti kampanju i prikupiti novac. Vec je poznata faca u Americi, mogao je nesto postici na tom planu.

Da bi bila uspjesna, kampanja mora biti inventivna i raznovrsna. Veliku ulogu igra televizija i elektronski mediji. Oglasavanje na istima prilicno kosta.

Za Hadzikadica je trenutno vazan svaki glas. Sto bude imao vise glasova, to ce stranka koju planira formirati biti jaca. Ako dobije 10-20-30 000 glasova, moze komotno dici ruke od Bosne. Treba mu minimalno 50 000 za formiranje stranke. Mora napraviti jak temelj za nastavak politickog djelovanja.

Ja cu ga u tome podrzati. Ako mene pitate, radi se o najboljem kandidatu od rata naovamo. Steta je pustiti ovakvog covjeka.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2146 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Kikibombona wrote:
Nivelacija wrote:Bas to ako ne moze platiti po 2 promotora i stand zadnjih 15 dana kampanje barem u 5 vecih gradova, Sarajevo, Zenica, Tuzla, Mostar, Bihac, Travnik i koji plakat i letak onda ne znam... pa to nije 10 000 KM..
Vjerujem da ce biti.

Kampanju finansira iz vlastitog dzepa. Sigurno je odredio koliko moze dati, vec unaprijed napravio budzet.

Trebao je prije godinu dana pokrenuti kampanju i prikupiti novac. Vec je poznata faca u Americi, mogao je nesto postici na tom planu.

Da bi bila uspjesna, kampanja mora biti inventivna i raznovrsna. Veliku ulogu igra televizija i elektronski mediji. Oglasavanje na istima prilicno kosta.

Za Hadzikadica je trenutno vazan svaki glas. Sto bude imao vise glasova, to ce stranka koju planira formirati biti jaca. Ako dobije 10-20-30 000 glasova, moze komotno dici ruke od Bosne. Treba mu minimalno 50 000 za formiranje stranke. Mora napraviti jak temelj za nastavak politickog djelovanja.

Ja cu ga u tome podrzati. Ako mene pitate, radi se o najboljem kandidatu od rata naovamo. Steta je pustiti ovakvog covjeka.
jadan i crn i cemeran smo mi narod,, jednostavno narod izgubio kompas sta valja a sta smrdi....davati glas istima na vlasti koji te jasu kao magarca i muzu kao kravu muzaru je cisti mazohizam...a imati ovakvog covjeka kao Hadzikadica da biras pa izaberes sadasnje na vlasti je poput osobe koja baca cokoladu a jede papir.

Ja licno cu poravniti sto se tice BiH onako kad vidim stanje pa narod da kuka, samo cu se sjetiti koga su izabrali i odmah ce mi biti lakse srcu, necu to dati da me deprimira.
goodwilly
Posts: 40
Joined: 10/09/2018 14:10
Location: Zenica

#2147 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by goodwilly »

Smrcak15 wrote:
Kikibombona wrote:
Nivelacija wrote:Bas to ako ne moze platiti po 2 promotora i stand zadnjih 15 dana kampanje barem u 5 vecih gradova, Sarajevo, Zenica, Tuzla, Mostar, Bihac, Travnik i koji plakat i letak onda ne znam... pa to nije 10 000 KM..
Vjerujem da ce biti.

Kampanju finansira iz vlastitog dzepa. Sigurno je odredio koliko moze dati, vec unaprijed napravio budzet.

Trebao je prije godinu dana pokrenuti kampanju i prikupiti novac. Vec je poznata faca u Americi, mogao je nesto postici na tom planu.

Da bi bila uspjesna, kampanja mora biti inventivna i raznovrsna. Veliku ulogu igra televizija i elektronski mediji. Oglasavanje na istima prilicno kosta.

Za Hadzikadica je trenutno vazan svaki glas. Sto bude imao vise glasova, to ce stranka koju planira formirati biti jaca. Ako dobije 10-20-30 000 glasova, moze komotno dici ruke od Bosne. Treba mu minimalno 50 000 za formiranje stranke. Mora napraviti jak temelj za nastavak politickog djelovanja.

Ja cu ga u tome podrzati. Ako mene pitate, radi se o najboljem kandidatu od rata naovamo. Steta je pustiti ovakvog covjeka.
jadan i crn i cemeran smo mi narod,, jednostavno narod izgubio kompas sta valja a sta smrdi....davati glas istima na vlasti koji te jasu kao magarca i muzu kao kravu muzaru je cisti mazohizam...a imati ovakvog covjeka kao Hadzikadica da biras pa izaberes sadasnje na vlasti je poput osobe koja baca cokoladu a jede papir.

Ja licno cu poravniti sto se tice BiH onako kad vidim stanje pa narod da kuka, samo cu se sjetiti koga su izabrali i odmah ce mi biti lakse srcu, necu to dati da me deprimira.
Ma @Smrcak15 najgore je što su ljudi nezainteresirani za politiku, neće ni da se informišu kakvi su kandidati. Tako je Hadžikadiću samo teže. Sigurno je da bi bilo dosta drugačije glasačko stanje da svi znaju za prof.dr. Hadžikadića.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2148 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

Smrcak15 wrote:jadan i crn i cemeran smo mi narod,, jednostavno narod izgubio kompas sta valja a sta smrdi....davati glas istima na vlasti koji te jasu kao magarca i muzu kao kravu muzaru je cisti mazohizam...a imati ovakvog covjeka kao Hadzikadica da biras pa izaberes sadasnje na vlasti je poput osobe koja baca cokoladu a jede papir.

Ja licno cu poravniti sto se tice BiH onako kad vidim stanje pa narod da kuka, samo cu se sjetiti koga su izabrali i odmah ce mi biti lakse srcu, necu to dati da me deprimira.
Pogledaj video na dnu clanka i sve ce ti biti jasno. Ovako razmislja 80-90% naroda. Glup narod.

ANKETA: Znaju li građani koga biraju na izborima

http://ba.n1info.com/a285216/Vijesti/Vi ... orima.html
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2149 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

U poredjenju s ostalim kandidatima za člana Predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, u posljednjih sedam dana, ubjedljivo najviše pretraga na Google pretraživaču bilo je za Mirsada Hadžikadića.
To pokazuje da je zanimanje za njegovu kandidaturu i program koji nudi veliko uprkos medijskoj blokadi. Građani BiH žele promjene.

Image
User avatar
SmokingMan
Posts: 22522
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#2150 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by SmokingMan »

Kikibombona wrote:
Smrcak15 wrote:jadan i crn i cemeran smo mi narod,, jednostavno narod izgubio kompas sta valja a sta smrdi....davati glas istima na vlasti koji te jasu kao magarca i muzu kao kravu muzaru je cisti mazohizam...a imati ovakvog covjeka kao Hadzikadica da biras pa izaberes sadasnje na vlasti je poput osobe koja baca cokoladu a jede papir.

Ja licno cu poravniti sto se tice BiH onako kad vidim stanje pa narod da kuka, samo cu se sjetiti koga su izabrali i odmah ce mi biti lakse srcu, necu to dati da me deprimira.
Pogledaj video na dnu clanka i sve ce ti biti jasno. Ovako razmislja 80-90% naroda. Glup narod.

ANKETA: Znaju li građani koga biraju na izborima

http://ba.n1info.com/a285216/Vijesti/Vi ... orima.html
Narod nije navikao na ono što Mirsad prezentuje,a ne priča ništa što pažljivi slušlac ne bi mogao shvatiti,letargično glsačko tijelo je shodno svome mentalitetu naviklo na površnost,fino upakovani i prihvatljivi nacionalizam,retoriku koja se od izbora do izbora ne mjenja.U poređenju sa ostalim iskusnijim kandidatima čije se agende i način interpretacije gotvo i ne razlikuju,Mirsad meni barem za sada djeluje kao jedno pravo osviježenje,ali da ne idealiziramo stvari,ja sam mišljenja da Mirsad neće dobiti neophodan broj glasova kako bi oformio ostranku,barem ne ovaj put.
Locked