juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2126 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Image

boljih nije bilo, niti će biti...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83383
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2127 Re: juga 1950.-1990.

Post by _BataZiv_0809 »

radostan dan wrote:Image

boljih nije bilo, niti će biti...
:shmizla: stravicniii
User avatar
Doda37
Posts: 1723
Joined: 29/06/2007 23:11

#2128 Re: juga 1950.-1990.

Post by Doda37 »

morao si dvije rupe probusiti :)
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2129 Re: juga 1950.-1990.

Post by Ommadawn »

radostan dan wrote:Image

boljih nije bilo, niti će biti...
Zadnji put ih vidio 1993 u Malmeu u jednoj balkanskoj prodavnici. Zanimljivo, na jednom paketu je pisalo Made in Yugoslavia. Prije par godina ispričam to jednoj prijateljici kad ona veli da se tih pakovanja niko ne sjeća da je počela misliti da je ona to sanjala.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2130 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

Doda37 wrote:morao si dvije rupe probusiti :)
:D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2131 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:fantastičan tekst....
Meni ni dandanas nije jasno kako ono propa... Ko da imas formulu za Coca Colu i pocnes dodavati limuntos u nju. Cak i malo senfa :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65949
Joined: 03/08/2010 19:04

#2132 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

stakasa wrote:
radostan dan wrote:fantastičan tekst....
Meni ni dandanas nije jasno kako ono propa... Ko da imas formulu za Coca Colu i pocnes dodavati limuntos u nju. Cak i malo senfa :D


@radosni je vjerovatno mislio na tekst maljkovica,o jugoplastici
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2133 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

kakavdanakneiskustvu wrote:
stakasa wrote:
radostan dan wrote:fantastičan tekst....
Meni ni dandanas nije jasno kako ono propa... Ko da imas formulu za Coca Colu i pocnes dodavati limuntos u nju. Cak i malo senfa :D


@radosni je vjerovatno mislio na tekst maljkovica,o jugoplastici
Shvatio sam. Imali ljudi dobitnu kombinaciju i vidi sta napravise, uporedi kvalitet Maljkoviceve Jugoplastike i ove Kole sa Vegetom
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2134 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Meni ni dandanas nije jasno kako ono propa... Ko da imas formulu za Coca Colu i pocnes dodavati limuntos u nju. Cak i malo senfa


ko je stajao iza yu sporta? :zoka:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2135 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Doda37 wrote:morao si dvije rupe probusiti :)
nije valjda stalno?
uuuu, rispekt bro... 8-)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2136 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
Meni ni dandanas nije jasno kako ono propa... Ko da imas formulu za Coca Colu i pocnes dodavati limuntos u nju. Cak i malo senfa


ko je stajao iza yu sporta? :zoka:
Zivot ide dalje, radis ono sto znas, vidi Partizana. Hrvatska je imala autohtonu skolu kosarke sa tri giganta i odbace je kao recidiv socijalizma, pocnu sa NBA i koledz forama...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2137 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
Doda37 wrote:morao si dvije rupe probusiti :)
nije valjda stalno?
uuuu, rispekt bro... 8-)
Inace presauguje. Strahota zapazanje, zaboravio ja bio
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65949
Joined: 03/08/2010 19:04

#2138 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

stakasa wrote:
radostan dan wrote:
Meni ni dandanas nije jasno kako ono propa... Ko da imas formulu za Coca Colu i pocnes dodavati limuntos u nju. Cak i malo senfa


ko je stajao iza yu sporta? :zoka:
Zivot ide dalje, radis ono sto znas, vidi Partizana. Hrvatska je imala autohtonu skolu kosarke sa tri giganta i odbace je kao recidiv socijalizma, pocnu sa NBA i koledz forama...

ćosić,petrović,kukoč?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2139 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

Da, Zadar, Cibona i Jugoplastika. Tri skole, infrastrukture, filozofije. A preuzeli su i jaku reprezentaciju, Tudjman kesiro, mogli kako su htjeli
Odoh u off
Last edited by stakasa on 14/05/2015 18:43, edited 1 time in total.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2140 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

stakasa wrote: Zivot ide dalje, radis ono sto znas, vidi Partizana. Hrvatska je imala autohtonu skolu kosarke sa tri giganta i odbace je kao recidiv socijalizma, pocnu sa NBA i koledz forama...
a ko igra u partizanu sve ove godine? :D

alex marić iz australije, par francuza, poljak, itd, itd...

bilo je par dobrih domaćih igrača, ali u različitim generacijama i različitim sezonama.

znači, ne može se sastaviti petorka da bude sigurna za evropu, bez stranaca.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2141 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
stakasa wrote: Zivot ide dalje, radis ono sto znas, vidi Partizana. Hrvatska je imala autohtonu skolu kosarke sa tri giganta i odbace je kao recidiv socijalizma, pocnu sa NBA i koledz forama...
a ko igra u partizanu sve ove godine? :D

alex marić iz australije, par francuza, poljak, itd, itd...

bilo je par dobrih domaćih igrača, ali u različitim generacijama i različitim sezonama.

znači, ne može se sastaviti petorka da bude sigurna za evropu, bez stranaca.
Nije se raspo sistem ko ovamo. Neise
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2142 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

stakasa wrote:Da, Zadar, Cibona i Jugoplastika. Tri skole, infrastrukture, filozofije. A preuzeli su i jaku reprezentaciju, Tudjman kesiro, mogli kako su htjeli
Odoh u off
propast hrvatske košarke za razliku od relativne -nepropasti- srpske, rezultat je toga što je srpska struka bila jača od hrvatske.
to je ono što pravi razliku...
kao što je hrvatska rukometna struka jača od srpske.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2143 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

Cjenjeni kolega radosni - Kukoca, Radzu, Cosica, Komazeca, Petrovica... su iz svoje basce brali, nije bas da nisu znali
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2144 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

stakasa wrote:Cjenjeni kolega radosni - Kukoca, Radzu, Cosica, Komazeca, Petrovica... su iz svoje basce brali, nije bas da nisu znali
:zoka: vidi...

propast hrvatske košarke za razliku od relativne -nepropasti- srpske, rezultat je toga što je srpska struka bila jača od hrvatske.
struka - zanat - posao = treneri...

vidi još nešto -

maljković je vodio i brusio rađu i kukoča. još se živo sjećam poraza od silne barselone u splitu, i konstatacije - ne žalite, ova djeca imajunepunih sedamnaest, biće šampioni evrope, sigurno.

zoran slavnić je brusio i u vatru bacio petrovića.

itd...

no dobro...evo, nek nije do struke. bašču i dalje imaju...što ne beru nove kukoče?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65949
Joined: 03/08/2010 19:04

#2145 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

nesto nisam siguran da je barcelona igrala u splitu 1985. ili 1986. kad su kukoč ili radja imali po 17 godina
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2146 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

da rovimo po guglu, meni se čini da je tako, a moguće da sam pomatušio...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65949
Joined: 03/08/2010 19:04

#2147 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

radostan dan wrote:da rovimo po guglu, meni se čini da je tako, a moguće da sam pomatušio...

jugoplastika nije bila prvak juge tih godina,pa zbog toga tesko da je barca igrala u splitu,mislim da ta dvojica nisu do sezone 1986/87 bas igrali nesto puno u klubu
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2148 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

polako, polako, jesam star, ali nisam lud... :D
daj mi još malo vremena.
jugoplastika nije bila prvak juge tih godina,pa zbog toga tesko da je barca igrala u splitu
ja nisam rekao da su igrali kup prvaka, nego da su - igrali u splitu. i da je komentator prilikom odjave rekao to što je rekao.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65949
Joined: 03/08/2010 19:04

#2149 Re: juga 1950.-1990.

Post by kakavdanakneiskustvu »

radostan dan wrote:polako, polako, jesam star, ali nisam lud... :D
daj mi još malo vremena.
jugoplastika nije bila prvak juge tih godina,pa zbog toga tesko da je barca igrala u splitu
ja nisam rekao da su igrali kup prvaka, nego da su - igrali u splitu. i da je komentator prilikom odjave rekao to što je rekao.


a sad,ne mogu tvrditi da nisu igrali u splitu,ali ne bih rekao da je jugoplastika do sezone 1987/88 igrala u euro kupovima a da su kukoč i radja bili u sastavu
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2150 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

:zoka:

sezona 85/86 -
evropski kup ili kup rajmonda saporte
jugoplastika - barselona 90:99... revanš 98:103

sezona 86/87
kup radivoja koraća
jugosplastika - barselona 77:86...revanš 68:105





ostaje mi da -iskopam- sastave timova...
Locked