madner wrote:Abu Sakkar wrote:madner wrote:Puste zelje.
Nije to želja, to je što kažu u Džibutiju educated guess. Ništa spekularno odmah, i vjerovatno duže od ovog roka, znaš ono ko valjak kad ga ućeifi dok asfaltira ulicu. E, tako.
To se kaze popuslic na cijeloj liniji.
Sa ovom lovom ce podkupiti Egipatsku populaciju, MB ce postati krivac za ekonomski debalk post Mubaraka a drzava i narod ce imati unutrasnjeg neprijatelja za obracun. To je tako providna igra da mi nije jasno kako MB to nije skontao, no haj.
Ma haveru, trebaće milijarde i miljarde samo da Egipat nastavi plutati. džaba ba ove "donacije" bez prihoda od turizma i Sueza, to je danas imaš, sutra nemaš, progutala centralan banka. Samo inflaciju da uspore. Neće narod od toga vidjeti feninga.
Da, to im je plan od početka. MB je bio jako naivan što je uopšte krenuo u ovo avanturu i ukazao povjerenje vojsci. Trebali su se držati što dalje od ovog sranja. Pustiti neke druge levate da ih fealaul ishadri. Davno sam o tome pisao, još dok su bili aktuelni predsjednički izbori, trebali su onog levata Baradeija pustiti da se kandiduje za predsjednika i dati mu podršku. npr. Čovječe, oni su onim ustavom dali veća ovlaštenja vojsci nego što je imala u doba Mubaraka
Ovako, nakon 25 januara, kad su legli u krevet s vojskom izgubili su dosta povjerenja na ulici, mimo svoje baze naravno.
Sve bitne instuticije, od armije do policijskih i obavještajnih struktura su ostaele netaknute u čvrstoj ruci feleoula. Kao i mediji... Iskreno ja sam očekivao sličan rasplet.