Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
P308 wrote:Je li bilo ovo? Kod mene se na FB vrti ova slika sa komentarom "Evo kako se u Hrvatskoj obracaju turistima....evropska komunikacija...." - navodno je autor slike Aleksandar Hrsum (PinkBH).
Pa ovo i jeste evropski.
Na ovom forumu imas temu "majstori" parkiranja i na njoj par likova koji pogresno parkiranim izgrebu auto, slome retrovizor ... i vecina sudionika to podrzava.
Ovo je bas EU covjek ostavio papir
s' moje sokoćalo
Stvarno odobravas ovo?
Da covjek mu je ukazao na gresku, nije mu zvao pauka ostetio auto itd
uglavnomja wrote:iskreno, da se meni neko parkirao da ne mogu izaci ili proci, i to jos ono ascare bezobrazno, dobio bi slicno pisamce, zavisno od stepena ljutnje i hhitnosti upotrebe auta. i naravno zavisno od tablica
opet je kriv onaj sto je ukazao na SELJAKLUK i nazvao ga pravim imenom, a ne onaj sto jeste seljacina
Nije ukazao na seljakluk nego je vrijedjao na nacionalnoj osnovi
objasni
bosanski je samo prisvojni pridjev u recenici, nigdje nije napisao da su bosanci vaki naki ... nego se odnosi iskljucivo na jednog jedinog seljaka koji je, nazalost, iz bosne.
a sta, u ulcinju bi mu jos posadili palme oko auta, da ne bude bosanskom gospodinu, koji je blokirao (privatni) poarking i prolaz, vruce kad odluci da odblokira aute...
Havatar wrote:Da je napisao samo seljacino to bi bilo ukazivanje na seljakluk , ovako je to bosanska namjerno dodato da bi ga uvrijedio na nacionalnoj osnovi.
Zar niste govorili da je Bosanac teritorijalna odrednica kada ste branili tezu "Bitno je biti Bošnjak", sad ti isti ljudi pricaju o uvredi na nacionalnoj osnovi.
Havatar wrote:Da je napisao samo seljacino to bi bilo ukazivanje na seljakluk , ovako je to bosanska namjerno dodato da bi ga uvrijedio na nacionalnoj osnovi.
Zar niste govorili da je Bosanac teritorijalna odrednica kada ste branili tezu "Bitno je biti Bošnjak", sad ti isti ljudi pricaju o uvredi na nacionalnoj osnovi.
Pa oni su to napisali da bi ga uvrijedili na nacionalnoj osnovi, sigurno nisu mislili na bosanske Hrvate ili Srbe kad su to napisali
Havatar wrote:Da je napisao samo seljacino to bi bilo ukazivanje na seljakluk , ovako je to bosanska namjerno dodato da bi ga uvrijedio na nacionalnoj osnovi.
Tacno.
Evidentno je da par ljudi ovdje odobrava ovaj nacin "upozorenja" nesavjesnim vozacima. Odnosno, da na automobile hrvaskih tablica ako se nepravilno parkiraju u Bosni raja ispisuje poruke ovih i slicnih "epiteta".
Havatar wrote:Da je napisao samo seljacino to bi bilo ukazivanje na seljakluk , ovako je to bosanska namjerno dodato da bi ga uvrijedio na nacionalnoj osnovi.
Zar niste govorili da je Bosanac teritorijalna odrednica kada ste branili tezu "Bitno je biti Bošnjak", sad ti isti ljudi pricaju o uvredi na nacionalnoj osnovi.
Pa oni su to napisali da bi ga uvrijedili na nacionalnoj osnovi, sigurno nisu mislili na bosanske Hrvate ili Srbe kad su to napisali
Ja nisam Bosnjak. Iz mjesanog braka sam, u mjesanom i zivim. Zena mi Bosnjakinja, ali svejedno me ovo vrijedja vise od nekih Velikih Bosnjaka kojima su usta puna Bosne na temama koje se ne ticu apartmana u Makarskoj.
mrAdil wrote:Glupost, ako ko kaznjava za nepropisno parkiranje to je parking sluzba, murija...
Ali nase komsije, Gospoda, namjerno sa ovim "epitetima" pokazuju svu svoju ljubav prema nama.
Pa kako ti se više ne dosadi?
pa gori ste vi koji odgovarate ovakvim pacijentima koji providno pisu po temi samo dda blate hrvatsku tj lazem, mislim da rade za turisticku zajednicu crne gore
Havatar wrote:Da je napisao samo seljacino to bi bilo ukazivanje na seljakluk , ovako je to bosanska namjerno dodato da bi ga uvrijedio na nacionalnoj osnovi.
Zar niste govorili da je Bosanac teritorijalna odrednica kada ste branili tezu "Bitno je biti Bošnjak", sad ti isti ljudi pricaju o uvredi na nacionalnoj osnovi.
Havatar wrote:Da je napisao samo seljacino to bi bilo ukazivanje na seljakluk , ovako je to bosanska namjerno dodato da bi ga uvrijedio na nacionalnoj osnovi.
Zar niste govorili da je Bosanac teritorijalna odrednica kada ste branili tezu "Bitno je biti Bošnjak", sad ti isti ljudi pricaju o uvredi na nacionalnoj osnovi.
Pa oni su to napisali da bi ga uvrijedili na nacionalnoj osnovi, sigurno nisu mislili na bosanske Hrvate ili Srbe kad su to napisali
Stani ba, polako, kako može znati ko je?
Kako ti znaš koga je htio uvrijediti?
Haj malo ohladite, možda je neko sam napisao pa slikao, cisto iz ljubomore prema Hrvatskoj.
insomnia78 wrote:
Ma budalastina, rekla mu je: sta, mislili ste proci pored mene k'o pored turskog groblja
s' moje sokoćalo
kad bi taj koji je postavio klip znao da se to kod nas ne gleda kao uvreda, i koliko je to stara i česta "doskočica", znao bi i on da je smješan! tu sintagmu nitko ne koristi u kontekstu vrijeđanja po nacionalnoj, a još manje vjerskoj osnovi..joj idiotizma!!!
stvarno budalaština
joj tebe, ako to nekome trebas objasniti onda taj neko nije vrijedan ni replike cuj uvreda prosao kao pored turskog groblja. sta je iduce, pitanje hocete tursku kafu ce biti jos jedna uvreda na nacionalnoj?
mrAdil wrote:Glupost, ako ko kaznjava za nepropisno parkiranje to je parking sluzba, murija...
Ali nase komsije, Gospoda, namjerno sa ovim "epitetima" pokazuju svu svoju ljubav prema nama.
Pa kako ti se više ne dosadi?
Istog takog cuka sam i ja imao, pa sve isao po mahali da sakuplja druge da im iznajmi kucicu.
insomnia78 wrote:
Ma budalastina, rekla mu je: sta, mislili ste proci pored mene k'o pored turskog groblja
s' moje sokoćalo
kad bi taj koji je postavio klip znao da se to kod nas ne gleda kao uvreda, i koliko je to stara i česta "doskočica", znao bi i on da je smješan! tu sintagmu nitko ne koristi u kontekstu vrijeđanja po nacionalnoj, a još manje vjerskoj osnovi..joj idiotizma!!!
stvarno budalaština
joj tebe, ako to nekome trebas objasniti onda taj neko nije vrijedan ni replike cuj uvreda prosao kao pored turskog groblja. sta je iduce, pitanje hocete tursku kafu ce biti jos jedna uvreda na nacionalnoj?
To jeste uvrijedljivo za muslimane posto se odnosi na muslimansko groblje
mrAdil wrote:Glupost, ako ko kaznjava za nepropisno parkiranje to je parking sluzba, murija...
Ali nase komsije, Gospoda, namjerno sa ovim "epitetima" pokazuju svu svoju ljubav prema nama.
Pa kako ti se više ne dosadi?
pa gori ste vi koji odgovarate ovakvim pacijentima koji providno pisu po temi samo dda blate hrvatsku tj lazem, mislim da rade za turisticku zajednicu crne gore
Kazi ti nama doktore ko smije pisati po temi, a ko ne. I ko radi za turisticke zajednice, a ko ne. I ko blati Lijepu nasu, a ko ne... A svi ostali petljaju i lazu, sreca da te imamo da nam otvoris oci.
joj tebe, ako to nekome trebas objasniti onda taj neko nije vrijedan ni replike cuj uvreda prosao kao pored turskog groblja. sta je iduce, pitanje hocete tursku kafu ce biti jos jedna uvreda na nacionalnoj?
žalim onoga tko se sa nečim takvim toliko solidarizira, a odnosi se na Turke sa kojima su kršćani ratovali, pre 500 godina....
al ajde...to su te razne na koje se pozivaju oni što ih ne razumiju, u političkoj znanosti naziva ih se "tiranima"
To nema veze sa tiranima nego se odnosi na muslimansko groblje i mozda vi prolazite tako pored muslimanskog groblja ali muslimani ne prolaze i kod nas ne postoji takav izraz i to jeste uvrijedljivo a vi izmedju sebe mrzite kog hocete.
mrAdil wrote:Glupost, ako ko kaznjava za nepropisno parkiranje to je parking sluzba, murija...
Ali nase komsije, Gospoda, namjerno sa ovim "epitetima" pokazuju svu svoju ljubav prema nama.
Pa kako ti se više ne dosadi?
Istog takog cuka sam i ja imao, pa sve isao po mahali da sakuplja druge da im iznajmi kucicu.
Ne čudim se. Tko bi se uopće zadržao pored takvog gazde. Pokušao jadničak nekog drugog preveslati i po mogućnosti naći pravi dom.
Havatar wrote:
To jeste uvrijedljivo za muslimane posto se odnosi na muslimansko groblje
Kako to ba, ima li iko osim muslimana u Turskoj?
Tursko se kod nemuslimana koji su bili pod Turcima odnosi na sve muslimane i sve ih zovu Turci makar to je svima poznato pa tako i ovo u vezi sa grobljem ima veze sa tim.
stvaraju se bespotrebne tenzije. nije dobro nikako.
ovoga je uvijek bilo i uvijek ce biti a ove pojedinacne ispade samo zaludjeni ili uvrijedjene mlade mogu koristiti za kompleksaske izljeve bijesa.
obrnite uloge, posmatrajte sve sto se desavalo u zadnjih mjesec dana ili, eto, dvije, tri godine, od 'slucaja makarska'...
ljudi iz frustracije svasta su kadri uraditi. a, eto, ispada - mi smo olicenje kulture i nikome od nas ne bi palo na pamet da se slicno obracuna sa hajvanima 'sa druge strane'. da - ahaaa
Havatar wrote:
To jeste uvrijedljivo za muslimane posto se odnosi na muslimansko groblje
Kako to ba, ima li iko osim muslimana u Turskoj?
Tursko se kod nemuslimana koji su bili pod Turcima odnosi na sve muslimane i sve ih zovu Turci makar to je svima poznato pa tako i ovo u vezi sa grobljem ima veze sa tim.