Manchester United FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21176 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Gerro wrote:Guglam li sta ? Slobodno pitaj nekog ko je studirao bosanski jezik i knjizevnost sta je pravilno i reci ce ti da je ovo moje koliko god zvucalo i izgledalo ruznije
"Doci cete" - ko ce doci, vi
"Stici ce te(be)" - koga, tebe.

Razlicita znacenja

:thumbup:


Ja sam imao Bosanski u osnovnoj, srednjoj..

I BHS na fakultetu.... mislim da mi je dovoljno da nikoga ne pitam sta je pravilno.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21177 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

Bogami slabo te uciteljica naucila.

Koji fax si zavrsio?
User avatar
perscitus
Posts: 680
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#21178 Re: Manchester United FC

Post by perscitus »

Nenaglašeni (kraći) oblik drugog lica množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, ćete, piše se spojeno: vi ćete ga povesti.

Spoj nenaglašenog oblika trećeg lica jednine ili množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, će, i nenaglašenog oblika genitiva lične zamenice ti, te, piše se odvojeno: on će te povesti.
:D
Mislim ko da je bitno, al eto.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21179 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Gerro wrote:Bogami slabo te uciteljica naucila.

Koji fax si zavrsio?
Boli te neka stvar. Ti ocigledno nisi ni srednju, jer se ovo u srednjoj nauci. A nisam fax zavrsio nego fakultet ili faks.
Last edited by skafiskafsnjak on 20/10/2019 20:47, edited 1 time in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21180 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

perscitus wrote:Nenaglašeni (kraći) oblik drugog lica množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, ćete, piše se spojeno: vi ćete ga povesti.

Spoj nenaglašenog oblika trećeg lica jednine ili množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, će, i nenaglašenog oblika genitiva lične zamenice ti, te, piše se odvojeno: on će te povesti.
:D
Mislim ko da je bitno, al eto.
Bola, da mu nacrtas, on ce reci, pitaj nekog ko je studirao Bosanski :D
User avatar
Edin H.
Posts: 53595
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#21181 Re: Manchester United FC

Post by Edin H. »

skafiskafsnjak wrote:
Boli te neka stvar. Ti ocigledno nisi ni srednju, jer se ovo u srednjoj nauci.
Kakvoj srednjoj? :shock:

Valjda u osnovnoj.

Ali ipak nije ovo tema o tome, nisu bas ni svi nasi treneri lingvsti :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21182 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Edin H. wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Boli te neka stvar. Ti ocigledno nisi ni srednju, jer se ovo u srednjoj nauci.
Kakvoj srednjoj? :shock:

Valjda u osnovnoj.

Ali ipak nije ovo tema o tome, nisu bas ni svi nasi treneri lingvsti :D
Ne znam...previse je komplikovano za OŠ :roll:

Cemo cete ce ovo ono...

Nema veze, nikad mu nije kasno.
Danas na ovoj temi dva dobra. Liverpool nije dobio...i Gerro malo gramatike naucio
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21183 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

Jbt lik laze da je zavrsio fakultet nek sam i ovo vidio.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21184 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Evo trudit cu se da dokazem da jesam...
Sad cu skenirati diplomu pa "okaciti" ovdje :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21185 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

pa vjerujem da bi je okačio da imaš, al haj šta fali što si i SSS samo se ne treba stiditi toga, to je vec ruzno iskreno
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21186 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Auu ubacio i nasa slova. Napredujes, masala :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21187 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

Dzaba skreces sa teme lazni fakultetlijo :bih:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21188 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

E jebiga...sto izbaci nasa slova :(
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21189 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

jebiga, sto ljudi lazu oko obrazovanja. Milion pitanja :oops:
User avatar
Logovan
Posts: 102802
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21190 Re: Manchester United FC

Post by Logovan »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21191 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Milion pitanja, izmedju ostalog , jel cete ili ce te
:lol: :lol:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21192 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

će te je uvijek odvojeno. Svako sa 10 % obrazovanja to zna. Nikako mi nije jasno kako to neznadeš moj skafisnjakakfakfa
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21193 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Gerro wrote:će te je uvijek odvojeno. Svako sa 10 % obrazovanja to zna. Nikako mi nije jasno kako to neznadeš moj skafisnjakakfakfa
Pise se "ne znas" ili u vas na selu "ne znades" :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21194 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

skafiskafsnjak wrote:
Gerro wrote:će te je uvijek odvojeno. Svako sa 10 % obrazovanja to zna. Nikako mi nije jasno kako to neznadeš moj skafisnjakakfakfa
Pise se "ne znas" ili u vas na selu "ne znades" :D
nekad mi te zao kako slabo prepoznajes sarkazam jel :oops:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#21195 Re: Manchester United FC

Post by skafiskafsnjak »

Ja samo vidim kad je neko nepismen...sarkazam slabo, upravu si.

Jebga..prosuli ste vec upisane bodove, shvatam, nije ti lahko.

Come on United :evil:
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#21196 Re: Manchester United FC

Post by dzipalo »

Gerro wrote:će te je uvijek odvojeno. Svako sa 10 % obrazovanja to zna. Nikako mi nije jasno kako to neznadeš moj skafisnjakakfakfa
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#21197 Re: Manchester United FC

Post by Charuga »

Kralj te jebo, čovjek ubjeđuje pola foruma da je "će te" pravilno ... :lol:

Ću, ćeš, će, ćemo, ćete, će. Osnovno obrazovanje.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#21198 Re: Manchester United FC

Post by Gerro »

Charuga wrote:Kralj te jebo, čovjek ubjeđuje pola foruma da je "će te" pravilno ... :lol:

Ću, ćeš, će, ćemo, ćete, će. Osnovno obrazovanje.
Moderator si pa me strah ako ti kazem da nisi u pravu da ces me banovati ko sto si to do sad obicno radio, tako da ti necu dati razloga da me banujes, a nisi u pravu vjeruj mi. Meni je tetka uciteljica pa znam
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24698
Joined: 26/08/2007 17:10

#21199 Re: Manchester United FC

Post by Charuga »

Ne vrijedi, da se vratimo temi ...
User avatar
Logovan
Posts: 102802
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#21200 Re: Manchester United FC

Post by Logovan »

Ovo postaje sve zanimljivije. :D
Post Reply