Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Gerro wrote:Guglam li sta ? Slobodno pitaj nekog ko je studirao bosanski jezik i knjizevnost sta je pravilno i reci ce ti da je ovo moje koliko god zvucalo i izgledalo ruznije
"Doci cete" - ko ce doci, vi
"Stici ce te(be)" - koga, tebe.
Razlicita znacenja
Ja sam imao Bosanski u osnovnoj, srednjoj..
I BHS na fakultetu.... mislim da mi je dovoljno da nikoga ne pitam sta je pravilno.
Nenaglašeni (kraći) oblik drugog lica množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, ćete, piše se spojeno: vi ćete ga povesti.
Spoj nenaglašenog oblika trećeg lica jednine ili množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, će, i nenaglašenog oblika genitiva lične zamenice ti, te, piše se odvojeno: on će te povesti.
Mislim ko da je bitno, al eto.
perscitus wrote:Nenaglašeni (kraći) oblik drugog lica množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, ćete, piše se spojeno: vi ćete ga povesti.
Spoj nenaglašenog oblika trećeg lica jednine ili množine prezenta pomoćnog glagola htjeti, će, i nenaglašenog oblika genitiva lične zamenice ti, te, piše se odvojeno: on će te povesti.
Mislim ko da je bitno, al eto.
Bola, da mu nacrtas, on ce reci, pitaj nekog ko je studirao Bosanski
Charuga wrote:Kralj te jebo, čovjek ubjeđuje pola foruma da je "će te" pravilno ...
Ću, ćeš, će, ćemo, ćete, će. Osnovno obrazovanje.
Moderator si pa me strah ako ti kazem da nisi u pravu da ces me banovati ko sto si to do sad obicno radio, tako da ti necu dati razloga da me banujes, a nisi u pravu vjeruj mi. Meni je tetka uciteljica pa znam