_BataZiv_0809 wrote:I dalje ne kontam gdje je stan u kojem je frajer prisvojio terasu.

Moderators: _BataZiv_0809, anex
_BataZiv_0809 wrote:I dalje ne kontam gdje je stan u kojem je frajer prisvojio terasu.

Strasnoavenija wrote:_BataZiv_0809 wrote:I dalje ne kontam gdje je stan u kojem je frajer prisvojio terasu.
Ci-Nick wrote:Ne znam nisam nikad bio u ZS ali očito da je čovjek shvatio da nema računice tako jeftino raditi.
Normalno da bi se isplatilo trebao bi biti omjer 1:3 dakle na uloženu 1 marku u materijal 3 marke na računu.
Jer tu je PDV, tu su troškovi rada, troškovi energije, amortizacija, plus uvijek nešto zazvrši i u smeću.
Samo kod nas ljudi očekuju da se najedu za dvije marke. Platiš čašu soka dvije marke a onda ručaš za dvije marke.
channel10 wrote:Znaci lik kupio sve one poslovne prostore i napravio jedan stan![]()
Hass ili ekor?
Ma nisu to stanovi bili. Tu su bile kancelarije više firmi, pa je to sad neko kupio.kakavdanakneiskustvu wrote:channel10 wrote:Znaci lik kupio sve one poslovne prostore i napravio jedan stan![]()
Mo
Hass ili ekor?
kupio bolan stanove iznad poslovnih prostora,na prvom spratu,dugo vremena su bili prazni
channel10 wrote:Ma nisu to stanovi bili. Tu su bile kancelarije više firmi, pa je to sad neko kupio.kakavdanakneiskustvu wrote:channel10 wrote:Znaci lik kupio sve one poslovne prostore i napravio jedan stan![]()
Mo
Hass ili ekor?
kupio bolan stanove iznad poslovnih prostora,na prvom spratu,dugo vremena su bili prazni
N.N. wrote:Upravu je @neiskustvo kolega @ channel10![]()
To su stanovi-poslovne prostorije od vise firmi koje u nekada tu gravitirale.
E sada je ova nakaradna seljacina to sve kupila i od tih vise stanova napravio jos vise stanova![]()
Pravi lik jednosobne i garsonjere i uzet ce dobar kes za njih![]()
A nedavno na vijecu je bila tacka gdje je isto "njemu" trebalo biti prodato ono zemljiste na Mokusnicama, pa je nekako povucena ta tacka jer su mu htjeli kvadrat na tako dobroj lokaciji dati za 300 KM.
I td td.
Ne treba covjek nista sam. Covjek treba da bude lider, da se sastane jedan sat sa nekim (Semirom Karic) iz sluzbe za urbanizam, imovinsko-pravne, geodetske poslove i katastar nekretnina, i da im fino da zadatak; u slijedecih 6 mjeseci vas zadatak je da procesljate svako naselje na podruciju grada Zenice, i da utvrdite cinjenicno stanje nelegalno izgradjenih/dogradjenih/dojebanih/odjebanih nastanbi, skalamerija i inih rukotvorina vrlih majstora ili gazdica. Istovremeno sa evidencijom, trebate/morate poceti proces prijave/tuzbe/rusenja/kontrole svih prostora.Norm wrote:...pa nemoze jedan covjek, pa makar on biJo i GuRu, da popravi sve sto moze 80000 primitivaca da uHaka...avenija wrote:Vidio sam sinoc, mogli su se nekako dogovoriti da se uradi cijela zgrada, strogi centar, neka i grad finansira 1/3 troskova o ostale 2/3 on(HASS) sa stanarima. Ali eto od najave evropskog grada, dobismo korak unazad u odnosu na vladavinu Huse.
Nije mi jasno sta radi taj covjek, proseta li carsijom, Kamberovicima, itd.. Jeste li vidjeli na sto lici Turska cesma? Zar je tesko kontaktirati Turskog ambasadora i pitati za pomoc da se dovode u prvobitno stanje(gdje su i oni sto dizu Erdoganove slike i zastave Turske), o visecim mostovima da ne pricam. Nije mi stvarno jasno sta radi covjek osim obilaska ovih sela sa 30-40 stanovnika.
Sto se usuti za gradsku kafanu ?
Uh jasta! Beton lokacija, a potraznja za malim stanovima nikad veca.N.N. wrote: E sada je ova nakaradna seljacina to sve kupila i od tih vise stanova napravio jos vise stanova![]()
Pravi lik jednosobne i garsonjere i uzet ce dobar kes za njih![]()
...ma njiHa ne brOOjim, a nesto kontam da u zGroodu jos ima pa makar 15000-18000 normalnih...avenija wrote:Zbog cega si izostavio ovih 40 000 van gradske jezgre ? Mislis da prave manju stetu po graduNorm wrote:...pa nemoze jedan covjek, pa makar on biJo i GuRu, da popravi sve sto moze 80000 primitivaca da uHaka...avenija wrote:Vidio sam sinoc, mogli su se nekako dogovoriti da se uradi cijela zgrada, strogi centar, neka i grad finansira 1/3 troskova o ostale 2/3 on(HASS) sa stanarima. Ali eto od najave evropskog grada, dobismo korak unazad u odnosu na vladavinu Huse.
Nije mi jasno sta radi taj covjek, proseta li carsijom, Kamberovicima, itd.. Jeste li vidjeli na sto lici Turska cesma? Zar je tesko kontaktirati Turskog ambasadora i pitati za pomoc da se dovode u prvobitno stanje(gdje su i oni sto dizu Erdoganove slike i zastave Turske), o visecim mostovima da ne pricam. Nije mi stvarno jasno sta radi covjek osim obilaska ovih sela sa 30-40 stanovnika.
Sto se usuti za gradsku kafanu ?
Takvi su najgori
...taj lider na kojeg aludiras, e za njega sam ja od prvog dana tvrdio da on nije tu zbog nas nego sebe i svog interesa...hebe se njemu za Zenicu i za urbanizam i uhljebe i nerad i vjecnog direktora Sluzbe za Urbanizam, IP poslove i katastar nekretnina....a sta mislite ko mu je sredio zemljiste u Crkvicama za onu beMzisku???...a eto ja proglasen mazlumom...nejse, ima jos vremena...Ja_Ja wrote: Ne treba covjek nista sam. Covjek treba da bude lider, da se sastane jedan sat sa nekim (Semirom Karic) iz sluzbe za urbanizam, imovinsko-pravne, geodetske poslove i katastar nekretnina, i da im fino da zadatak; u slijedecih 6 mjeseci vas zadatak je da procesljate svako naselje na podruciju grada Zenice, i da utvrdite cinjenicno stanje nelegalno izgradjenih/dogradjenih/dojebanih/odjebanih nastanbi, skalamerija i inih rukotvorina vrlih majstora ili gazdica. Istovremeno sa evidencijom, trebate/morate poceti proces prijave/tuzbe/rusenja/kontrole svih prostora.
Uvijek se kod nas od muhe medvjed stvara, pravi se bauk od javne uprave. Nista mi ne trebamo sami izmisljati. Da u ebeni google ukucaju sta i kako da rade izbacio bi im milion rezultata koje bi mogli da implementiraju u Zenici i da rijese gotovo sve i jedan problem u roku od godinu dana.
Nece i ne zna stoka da radi, navikla na supljiranje, i jos tome narod dovela do ludila da je i narod postao gotovo ubjedjen da ili ne moze bolje ili da trebaju nadnaravni trud i znanje za rijesavanje obicnih, svakodnevnih problema.
u Cirihu nema korupcijeExNihilo wrote:Hajmo malo konkretno...
Kako se može prijaviti korupcija pri zapošljavanju u institucijama kantona/općine?
kod bosanke tamo gdje CMphillie wrote:Jel neko vidio, gdje u carsiji ima kupiti karti za utakmicu BiH Svedska u subotu?
kamen spoticanja wrote:kod bosanke tamo gdje CMphillie wrote:Jel neko vidio, gdje u carsiji ima kupiti karti za utakmicu BiH Svedska u subotu?
nisam vala cit'o nistaphillie wrote:kamen spoticanja wrote:kod bosanke tamo gdje CMphillie wrote:Jel neko vidio, gdje u carsiji ima kupiti karti za utakmicu BiH Svedska u subotu?Pise li sta na karti za djecu, treba li i njima karta