GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#21026 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Šta pričate gluposti, do gornje kule na Carini cesta je dobra i široka; redovno se kamioni veliki mimiolaze i kombiji nikada problema nisu imali. Pored toga ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.

Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
puz_u_salati
Posts: 318
Joined: 29/03/2018 10:58

#21027 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by puz_u_salati »

Ma grasovci su uvijek u pravu. ;)
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21028 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

BadBoy wrote:Šta pričate gluposti, do gornje kule na Carini cesta je dobra i široka; redovno se kamioni veliki mimiolaze i kombiji nikada problema nisu imali. Pored toga ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.

Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
Kod doma je siroko. Tacno.
Kad ideš prema Kovacima od doma 2 kombija se ne mogu mimoici. Nema teorije.

Od doma ka gore nakon onih malih lezecih. Postupno se sužava i pred samu kapiju postaje kritično.
puz_u_salati wrote:Ma grasovci su uvijek u pravu. ;)
Nekad jesu. Nekad nisu.

Što li je privatnik odlucio da preko Darive za Faletice?
Da ne bi "handrljao" vozilo uz plocu niz plocu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21029 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

BadBoy wrote: ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.

Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
sirina je mozda od 0:00-6:00 kad nema mali milon auta nakaradno uparkiranih :)
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#21030 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

man_464 wrote:
BadBoy wrote:Šta pričate gluposti, do gornje kule na Carini cesta je dobra i široka; redovno se kamioni veliki mimiolaze i kombiji nikada problema nisu imali. Pored toga ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.

Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
Kod doma je siroko. Tacno.
Kad ideš prema Kovacima od doma 2 kombija se ne mogu mimoici. Nema teorije.

Od doma ka gore nakon onih malih lezecih. Postupno se sužava i pred samu kapiju postaje kritično.
puz_u_salati wrote:Ma grasovci su uvijek u pravu. ;)
Nekad jesu. Nekad nisu.

Što li je privatnik odlucio da preko Darive za Faletice?
Da ne bi "handrljao" vozilo uz plocu niz plocu.
Ne mogu se mimoići na tri mjesta u tri okuke. Ni ja se sa autom ne mimoilazim u okukama. Ostalo sve mogu I do sad su mogli bez problema pa čak i oni veliki žuti japanski manovi
BadBoy
Posts: 9611
Joined: 01/11/2005 21:55

#21031 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

bitanga_sa_otesa wrote:
BadBoy wrote: ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.

Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
sirina je mozda od 0:00-6:00 kad nema mali milon auta nakaradno uparkiranih :)
Eh ovo je tačno jer se stoka parkira u tri reda.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39562
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21032 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

BadBoy wrote:
Eh ovo je tačno jer se stoka parkira u tri reda.
znam,zadnjih par godina,kad god sam prosao,nedelja,subota,radni dan,razlicito doba dana ,uvijek kolaps...
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#21033 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Streptokok »

man_464 wrote:Trasa linija 51 52 55 58 je užasavajuća.

Samo do Vratnika je uz kocku, pa ulica prema vatrogasnom domu uska, skoro pa neprohodna za minibus, onda ide kapija na Vratniku gdje se do sada dva puta Centrotransov kombi na vanrednoj vožnji nasukao jer nije znao proći. Prema Sedreniku nastavlja lin55, krivina pod "180 stepeni" samo manji kombi može smotati, onda minibus MAN ne može, nema teorije, onda pola propala cesta prema Zmajevcu, obratno prema Bolnici film strave i užasa pokaj Bolnice Podhrastovi, uspon, pretežak i za slabije luksuzno auto. Cesta propala većinom, posebno dio od doma Bjelave pa niz Višnjik.

Lin52 prema Faletićima, pa kad prođe Vratnik, pa i nekako, ali opet ima užasnih dijelova ceste, a linija je važna jer vozi u prilično zabačen dio Grada. Linija za Mihrivode 58, i nije tako problematična, nije previša zatjevna, ali ima loših dijelova u povratku.

Što se tiče Memli - lošije strane, ne znam stanje, ali po pričama, kažu da ima još strmijih ulica, a da li Kombi ide istim, ne znam, rijetko sam gore išao.
pa za sve postoji rješenje, fino gospodi sa okolnih brda koja žive u centru sarajeva uvesti komercijalnu cijenu karte i to je to. dosta su drugi plaćali njihove vožnje.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#21034 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by walk_M-A-N »

Laž. Pola sata kašnjenja jutros.
Ništa novo, u Grasu nema reda vožnje ni odgovornosti.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ani-358714
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21035 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Kapaciteti nisu pojačani sto se tice tramvaja.
Neko je slagao. Pojačati bi se moglo da ima dovoljno vozača.....No nema....

Linija 31 je pojačana to je tacno.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#21036 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by liaar »

Samo opravdanja.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#21037 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Haris.ba »

Streptokok wrote:
pa za sve postoji rješenje, fino gospodi sa okolnih brda koja žive u centru sarajeva uvesti komercijalnu cijenu karte i to je to. dosta su drugi plaćali njihove vožnje.
Da se uvede kapitalizam u Gras? :D

Nema šanse.
nj0be
Posts: 108
Joined: 18/04/2009 22:20

#21038 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nj0be »

Ne vidim bolju temu za ovo pitanje, pa prebacite ako postoji bolja.

Da li ima neko literature vezano za "Standarde u međunardnom prijevozu robe i putnika"?
Hitno je baš
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#21039 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

ako negdje ima, ima na saobraćajnom fakultetu
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21040 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

liaar wrote:Samo opravdanja.
To što nema vozača to je po odluci da je zabranjeno zapošljavanje vez posebnog odobrenja nadležnih. Inače ima dosta vozača pred penziju, ali u toku su obuke novih (prekvalifikacija kadra). Tako da onoliko koliko bude penzionisano, biće samo nadopunjeno ovim prekvalifikacijama.

Trenutni kapaciteti tramvajskog saobraćaja su premašeni (radi 42 tramvaja u špici), a unazad 10ak godina broj je bio i za 10 vozila veći, ali su vozila bila manja (nije bilo turskih koji kupe za trećinu više od čeških), ali neosporno je da bi barem 50 tramvaja moralo raditi kako bi se gužve smanjile. Ovako dalje ne može.
dresdener78
Posts: 918
Joined: 04/08/2011 09:23
Location: CZ/D/BiH

#21041 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dresdener78 »

Padinski dijelovi gradova se mogu saobraćajno opsluživati i na druge načine od drumskog prevoza:

U gruzinskom gradu Čiatura služi nekoliko žičara kao standardno saobraćajno sredstvo:

Image

U Medellínu (Kolumbija) su uveli sistem eskalatora:
Image

Image

Te su uveli javne žičare za stanovništvo teško pristupačnih padinskih dijelova grada:
Image
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21042 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Jedino i prihvatljivo - žičara, za neke od naših starogradskih naselja.
User avatar
trambusek88
Posts: 5149
Joined: 03/10/2009 23:51

#21043 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

walk_M-A-N wrote:Laž. Pola sata kašnjenja jutros.
Ništa novo, u Grasu nema reda vožnje ni odgovornosti.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ani-358714
Pola sata?

Ako je tramvaj onda pola sata može biti samo ako je problem neki. Jer i bez pojačanja samo trica ide u prosjeku svako 4 minute.

Ne znam šta je na tramvajima pojačano, a linija Nedžarići Dobrinja je pojačana, i ide svako deset minuta, s tim da jedan ide standardnom trasom (u pravcu Nedžarića pored Imzita, svako pola sata u uobičajnom terminu), dok dva idu trasom trolejbusa (pored Merkatora i Gimnazije) u oba pravca.

Nekad je jedan dodatni, nekad dva u zavisnosti od trenutnih kapaciteta.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#21044 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

Kakva zicara, pa jedva su ovu jednu obnovili, :-) ,Ali zato je medijski popraceno kao da su otisli na mjesec :lol:
Da nije Bilo vanjskih para i vanjske pameti ni sad ne BI bila obnovljena
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#21045 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

dresdener78 wrote:Padinski dijelovi gradova se mogu saobraćajno opsluživati i na druge načine od drumskog prevoza:

U gruzinskom gradu Čiatura služi nekoliko žičara kao standardno saobraćajno sredstvo:

Image

U Medellínu (Kolumbija) su uveli sistem eskalatora:
Image

Image

Te su uveli javne žičare za stanovništvo teško pristupačnih padinskih dijelova grada:
Image
ja u ovu prvu ne bih ulazio, ja bih pješke
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#21046 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Streptokok »

ankara također ima žičaru da rubni dio grada.
User avatar
mk ultra
Posts: 24037
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#21047 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

ona prva mi liči ko one korpe iz Koksare Lukavac :mrgreen:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#21048 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by MOSALJOZE »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sindika ... /180426015
"Imamo informacije da se Vlada KS odlučila na ovakvo riješenje kako bi pomogla i zaštitila KJKP GRAS kao kantonalno javno preduzeće, dok radnici tog preduzeća ovu vrstu naknade primaju u novcu", navode u Sindikatu
:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#21049 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by liaar »

Ide demant kroz par minuta
User avatar
trambusek88
Posts: 5149
Joined: 03/10/2009 23:51

#21050 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

GRAS-ovi radnici nemaju potrebe ni za kupon ni za naknadu jer imaju službene karte.
Naknade primaju oni koji dolaze iz Visokog, Kiseljaka itd...
Post Reply