GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21026 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Šta pričate gluposti, do gornje kule na Carini cesta je dobra i široka; redovno se kamioni veliki mimiolaze i kombiji nikada problema nisu imali. Pored toga ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.
Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
-
puz_u_salati
- Posts: 318
- Joined: 29/03/2018 10:58
#21027 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ma grasovci su uvijek u pravu. 
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21028 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kod doma je siroko. Tacno.BadBoy wrote:Šta pričate gluposti, do gornje kule na Carini cesta je dobra i široka; redovno se kamioni veliki mimiolaze i kombiji nikada problema nisu imali. Pored toga ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.
Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
Kad ideš prema Kovacima od doma 2 kombija se ne mogu mimoici. Nema teorije.
Od doma ka gore nakon onih malih lezecih. Postupno se sužava i pred samu kapiju postaje kritično.
Nekad jesu. Nekad nisu.puz_u_salati wrote:Ma grasovci su uvijek u pravu.
Što li je privatnik odlucio da preko Darive za Faletice?
Da ne bi "handrljao" vozilo uz plocu niz plocu.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39562
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#21029 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
sirina je mozda od 0:00-6:00 kad nema mali milon auta nakaradno uparkiranihBadBoy wrote: ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.
Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21030 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne mogu se mimoići na tri mjesta u tri okuke. Ni ja se sa autom ne mimoilazim u okukama. Ostalo sve mogu I do sad su mogli bez problema pa čak i oni veliki žuti japanski manoviman_464 wrote:Kod doma je siroko. Tacno.BadBoy wrote:Šta pričate gluposti, do gornje kule na Carini cesta je dobra i široka; redovno se kamioni veliki mimiolaze i kombiji nikada problema nisu imali. Pored toga ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.
Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
Kad ideš prema Kovacima od doma 2 kombija se ne mogu mimoici. Nema teorije.
Od doma ka gore nakon onih malih lezecih. Postupno se sužava i pred samu kapiju postaje kritično.
Nekad jesu. Nekad nisu.puz_u_salati wrote:Ma grasovci su uvijek u pravu.
Što li je privatnik odlucio da preko Darive za Faletice?
Da ne bi "handrljao" vozilo uz plocu niz plocu.
-
BadBoy
- Posts: 9611
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21031 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Eh ovo je tačno jer se stoka parkira u tri reda.bitanga_sa_otesa wrote:sirina je mozda od 0:00-6:00 kad nema mali milon auta nakaradno uparkiranihBadBoy wrote: ispred vatrogasnog doma na Mejdanu je proširenje ogromno.
Ko ne vjeruje snimit ću vam trasu.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39562
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#21032 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
znam,zadnjih par godina,kad god sam prosao,nedelja,subota,radni dan,razlicito doba dana ,uvijek kolaps...BadBoy wrote:
Eh ovo je tačno jer se stoka parkira u tri reda.
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#21033 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
pa za sve postoji rješenje, fino gospodi sa okolnih brda koja žive u centru sarajeva uvesti komercijalnu cijenu karte i to je to. dosta su drugi plaćali njihove vožnje.man_464 wrote:Trasa linija 51 52 55 58 je užasavajuća.
Samo do Vratnika je uz kocku, pa ulica prema vatrogasnom domu uska, skoro pa neprohodna za minibus, onda ide kapija na Vratniku gdje se do sada dva puta Centrotransov kombi na vanrednoj vožnji nasukao jer nije znao proći. Prema Sedreniku nastavlja lin55, krivina pod "180 stepeni" samo manji kombi može smotati, onda minibus MAN ne može, nema teorije, onda pola propala cesta prema Zmajevcu, obratno prema Bolnici film strave i užasa pokaj Bolnice Podhrastovi, uspon, pretežak i za slabije luksuzno auto. Cesta propala većinom, posebno dio od doma Bjelave pa niz Višnjik.
Lin52 prema Faletićima, pa kad prođe Vratnik, pa i nekako, ali opet ima užasnih dijelova ceste, a linija je važna jer vozi u prilično zabačen dio Grada. Linija za Mihrivode 58, i nije tako problematična, nije previša zatjevna, ali ima loših dijelova u povratku.
Što se tiče Memli - lošije strane, ne znam stanje, ali po pričama, kažu da ima još strmijih ulica, a da li Kombi ide istim, ne znam, rijetko sam gore išao.
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#21034 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Laž. Pola sata kašnjenja jutros.
Ništa novo, u Grasu nema reda vožnje ni odgovornosti.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ani-358714
Ništa novo, u Grasu nema reda vožnje ni odgovornosti.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ani-358714
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21035 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kapaciteti nisu pojačani sto se tice tramvaja.
Neko je slagao. Pojačati bi se moglo da ima dovoljno vozača.....No nema....
Linija 31 je pojačana to je tacno.
Neko je slagao. Pojačati bi se moglo da ima dovoljno vozača.....No nema....
Linija 31 je pojačana to je tacno.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#21036 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Samo opravdanja.
- Haris.ba
- Posts: 35306
- Joined: 08/09/2005 20:08
#21037 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Da se uvede kapitalizam u Gras?Streptokok wrote:
pa za sve postoji rješenje, fino gospodi sa okolnih brda koja žive u centru sarajeva uvesti komercijalnu cijenu karte i to je to. dosta su drugi plaćali njihove vožnje.
Nema šanse.
-
nj0be
- Posts: 108
- Joined: 18/04/2009 22:20
#21038 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne vidim bolju temu za ovo pitanje, pa prebacite ako postoji bolja.
Da li ima neko literature vezano za "Standarde u međunardnom prijevozu robe i putnika"?
Hitno je baš
Da li ima neko literature vezano za "Standarde u međunardnom prijevozu robe i putnika"?
Hitno je baš
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#21039 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ako negdje ima, ima na saobraćajnom fakultetu
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21040 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
To što nema vozača to je po odluci da je zabranjeno zapošljavanje vez posebnog odobrenja nadležnih. Inače ima dosta vozača pred penziju, ali u toku su obuke novih (prekvalifikacija kadra). Tako da onoliko koliko bude penzionisano, biće samo nadopunjeno ovim prekvalifikacijama.liaar wrote:Samo opravdanja.
Trenutni kapaciteti tramvajskog saobraćaja su premašeni (radi 42 tramvaja u špici), a unazad 10ak godina broj je bio i za 10 vozila veći, ali su vozila bila manja (nije bilo turskih koji kupe za trećinu više od čeških), ali neosporno je da bi barem 50 tramvaja moralo raditi kako bi se gužve smanjile. Ovako dalje ne može.
-
dresdener78
- Posts: 918
- Joined: 04/08/2011 09:23
- Location: CZ/D/BiH
#21041 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Padinski dijelovi gradova se mogu saobraćajno opsluživati i na druge načine od drumskog prevoza:
U gruzinskom gradu Čiatura služi nekoliko žičara kao standardno saobraćajno sredstvo:

U Medellínu (Kolumbija) su uveli sistem eskalatora:


Te su uveli javne žičare za stanovništvo teško pristupačnih padinskih dijelova grada:

U gruzinskom gradu Čiatura služi nekoliko žičara kao standardno saobraćajno sredstvo:

U Medellínu (Kolumbija) su uveli sistem eskalatora:


Te su uveli javne žičare za stanovništvo teško pristupačnih padinskih dijelova grada:

- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21042 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Jedino i prihvatljivo - žičara, za neke od naših starogradskih naselja.
- trambusek88
- Posts: 5149
- Joined: 03/10/2009 23:51
#21043 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pola sata?walk_M-A-N wrote:Laž. Pola sata kašnjenja jutros.
Ništa novo, u Grasu nema reda vožnje ni odgovornosti.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... ani-358714
Ako je tramvaj onda pola sata može biti samo ako je problem neki. Jer i bez pojačanja samo trica ide u prosjeku svako 4 minute.
Ne znam šta je na tramvajima pojačano, a linija Nedžarići Dobrinja je pojačana, i ide svako deset minuta, s tim da jedan ide standardnom trasom (u pravcu Nedžarića pored Imzita, svako pola sata u uobičajnom terminu), dok dva idu trasom trolejbusa (pored Merkatora i Gimnazije) u oba pravca.
Nekad je jedan dodatni, nekad dva u zavisnosti od trenutnih kapaciteta.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#21044 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kakva zicara, pa jedva su ovu jednu obnovili,
,Ali zato je medijski popraceno kao da su otisli na mjesec 
Da nije Bilo vanjskih para i vanjske pameti ni sad ne BI bila obnovljena
Da nije Bilo vanjskih para i vanjske pameti ni sad ne BI bila obnovljena
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#21045 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ja u ovu prvu ne bih ulazio, ja bih pješkedresdener78 wrote:Padinski dijelovi gradova se mogu saobraćajno opsluživati i na druge načine od drumskog prevoza:
U gruzinskom gradu Čiatura služi nekoliko žičara kao standardno saobraćajno sredstvo:
U Medellínu (Kolumbija) su uveli sistem eskalatora:
Te su uveli javne žičare za stanovništvo teško pristupačnih padinskih dijelova grada:
- Streptokok
- Posts: 3459
- Joined: 27/10/2014 08:18
#21046 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ankara također ima žičaru da rubni dio grada.
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#21047 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ona prva mi liči ko one korpe iz Koksare Lukavac 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#21048 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sindika ... /180426015

"Imamo informacije da se Vlada KS odlučila na ovakvo riješenje kako bi pomogla i zaštitila KJKP GRAS kao kantonalno javno preduzeće, dok radnici tog preduzeća ovu vrstu naknade primaju u novcu", navode u Sindikatu
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#21049 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ide demant kroz par minuta
- trambusek88
- Posts: 5149
- Joined: 03/10/2009 23:51
#21050 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
GRAS-ovi radnici nemaju potrebe ni za kupon ni za naknadu jer imaju službene karte.
Naknade primaju oni koji dolaze iz Visokog, Kiseljaka itd...
Naknade primaju oni koji dolaze iz Visokog, Kiseljaka itd...
