GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
puz_u_salati
Posts: 318
Joined: 29/03/2018 10:58

#21001 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by puz_u_salati »

Ma Gras ukinuti i to je to. Drugog rješenja nema.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#21002 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by walk_M-A-N »

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... asa-358187
Adem Zolj, premijer Kantona Sarajevo, očekuje da će na sjednici Skupštine KS-a 24. aprila biti izabrana skupština preduzeća, kako bi se nakon toga imenovao i nadzorni odbor, a poslije toga i direktor.
- Nešto će se radikalno morati uraditi, jer ovo mjesečno smanjene gubitaka nije dovoljno. EBRD nam je ponudio studiju o transformaciji javnih preduzeća. Do kraja godine ćemo se opredijeliti kako rješavati problem Grasa i ostala četiri komunalna preduzeća. Negdje će se morati presjeći i odvojiti onaj dio koji je finansijski rentabilan od onoga koji proizvodi gubitke. Vlada KS-a građanima mora osigurati prevoz, a kako će to uraditi, građane ne zanima, izjavio je Zolj.
Neke građane zanima.
Neke je strah radikalnih poteza koje donosi neka nova stranačka garnitura.
Izgleda neka EBRD odlučuje o Grasu i Vodovodu, a mi haj'mo jedni slaviti suverenu i nezavisnu državu, drugi je rušiti, treći je krasti a četvrti živjeti dobro od kredita.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21003 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Kantonalna javna komunalna preduzeća ne mogu i ne smiju biti privatizovana.

U slučaju gradskog prijevoza, jedno od rješenja je da se kompromisno uvede privatni prijevoznik koji će morati podjednako da vozi i rentabilne i nerantabilne linije i da igra po pravilima i vozi po redovima vožnje koje donosi ministarstvo saobraćaja. A ne svako 2 sata ili u najboljem slučaju svako sat, što smo vidjeli iz posljednjih upada na linije. Npr: red vožnje je svakih 25 minuta na liniji za Faletiće i trasa linije je uz ploču preko Vratnika. Ipak privatnik mijenja trasu i ide preko Darive i vozi svako 2 sata (1 sat u špici). To je nedopustivo. Hoćeš liniju? Može. Ali moraš voziti kako je to i regulisano, a ne svako 2 sata da bi tebi bilo rentabilno. Zarada nije poenta gradskog saobraćaja.

Jedinstveni tarifni sistem mora biti uveden, i da kuponi gradskog saobraćaja važe podjednako kod oba prijevoznika, jer bez toga nema tog koji će me uvjeriti da je privatnik donio dobro. Ovako voze samo na linijama koje oni hoće, na linijama koje imaju profit, a ako ih zapadne neka nerentabilna ili je ukinu kao što su ukinuli 21b,31,29,68, ili je prorijede toliko da se ne isplati čekati. Inače odustali su od linije za Poljine (Ili se dva dana za redom kombi nije pojavio po redu vožnje) jer Gras opet vozi, neki dan vidjeh, mislio sam da i dalje nema GRAS-ovog kombija ali sam se prevario.

Privatnik da, ali u kontrolisanim uslovima koji će važiti za svakog od operatera, ma koliko ih bilo. Inače ne. U svim razvijenijim i uređenijim Zemljama privatnik nema šta da traži u JGP.
User avatar
trambusek88
Posts: 5147
Joined: 03/10/2009 23:51

#21004 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Nema privatizacije kantonalnih komunalnih preduzeća. Morao bi se prvo zakon mijenjati.
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#21005 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

man_464 wrote:Kantonalna javna komunalna preduzeća ne mogu i ne smiju biti privatizovana.

U slučaju gradskog prijevoza, jedno od rješenja je da se kompromisno uvede privatni prijevoznik koji će morati podjednako da vozi i rentabilne i nerantabilne linije i da igra po pravilima i vozi po redovima vožnje koje donosi ministarstvo saobraćaja. A ne svako 2 sata ili u najboljem slučaju svako sat, što smo vidjeli iz posljednjih upada na linije. Npr: red vožnje je svakih 25 minuta na liniji za Faletiće i trasa linije je uz ploču preko Vratnika. Ipak privatnik mijenja trasu i ide preko Darive i vozi svako 2 sata (1 sat u špici). To je nedopustivo. Hoćeš liniju? Može. Ali moraš voziti kako je to i regulisano, a ne svako 2 sata da bi tebi bilo rentabilno. Zarada nije poenta gradskog saobraćaja.

Jedinstveni tarifni sistem mora biti uveden, i da kuponi gradskog saobraćaja važe podjednako kod oba prijevoznika, jer bez toga nema tog koji će me uvjeriti da je privatnik donio dobro. Ovako voze samo na linijama koje oni hoće, na linijama koje imaju profit, a ako ih zapadne neka nerentabilna ili je ukinu kao što su ukinuli 21b,31,29,68, ili je prorijede toliko da se ne isplati čekati. Inače odustali su od linije za Poljine (Ili se dva dana za redom kombi nije pojavio po redu vožnje) jer Gras opet vozi, neki dan vidjeh, mislio sam da i dalje nema GRAS-ovog kombija ali sam se prevario.

Privatnik da, ali u kontrolisanim uslovima koji će važiti za svakog od operatera, ma koliko ih bilo. Inače ne. U svim razvijenijim i uređenijim Zemljama privatnik nema šta da traži u JGP.
ne treba nijedan prevoznik da vozi po brdima... autobus/kombi na širokaču? ploču - vratnik i gore... takvu rutu uz onakav uspon treba zabraniti, a to što su načičkali kuće po mošćanici, ophodži i sl, nije grad kriv... sve izmjeniti i prilagoditi bespravnoj gradnji, to je podlijeganje problemu
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6563
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#21006 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tvrtko II Kotromanić »

mk ultra wrote:
man_464 wrote:Kantonalna javna komunalna preduzeća ne mogu i ne smiju biti privatizovana.

U slučaju gradskog prijevoza, jedno od rješenja je da se kompromisno uvede privatni prijevoznik koji će morati podjednako da vozi i rentabilne i nerantabilne linije i da igra po pravilima i vozi po redovima vožnje koje donosi ministarstvo saobraćaja. A ne svako 2 sata ili u najboljem slučaju svako sat, što smo vidjeli iz posljednjih upada na linije. Npr: red vožnje je svakih 25 minuta na liniji za Faletiće i trasa linije je uz ploču preko Vratnika. Ipak privatnik mijenja trasu i ide preko Darive i vozi svako 2 sata (1 sat u špici). To je nedopustivo. Hoćeš liniju? Može. Ali moraš voziti kako je to i regulisano, a ne svako 2 sata da bi tebi bilo rentabilno. Zarada nije poenta gradskog saobraćaja.

Jedinstveni tarifni sistem mora biti uveden, i da kuponi gradskog saobraćaja važe podjednako kod oba prijevoznika, jer bez toga nema tog koji će me uvjeriti da je privatnik donio dobro. Ovako voze samo na linijama koje oni hoće, na linijama koje imaju profit, a ako ih zapadne neka nerentabilna ili je ukinu kao što su ukinuli 21b,31,29,68, ili je prorijede toliko da se ne isplati čekati. Inače odustali su od linije za Poljine (Ili se dva dana za redom kombi nije pojavio po redu vožnje) jer Gras opet vozi, neki dan vidjeh, mislio sam da i dalje nema GRAS-ovog kombija ali sam se prevario.

Privatnik da, ali u kontrolisanim uslovima koji će važiti za svakog od operatera, ma koliko ih bilo. Inače ne. U svim razvijenijim i uređenijim Zemljama privatnik nema šta da traži u JGP.
ne treba nijedan prevoznik da vozi po brdima... autobus/kombi na širokaču? ploču - vratnik i gore... takvu rutu uz onakav uspon treba zabraniti, a to što su načičkali kuće po mošćanici, ophodži i sl, nije grad kriv... sve izmjeniti i prilagoditi bespravnoj gradnji, to je podlijeganje problemu
ma jasta ba
srusiti vratnik, obhodzu,sirokacu, faletice i sva ta nova naselja
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#21007 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

Znaci naprvis kucu gdje ne bi trebalo nit je planirano nit je planirano ikad da postoji javni prevoz tu, ali ipak mora biti jer je neko uplanirao kucu bez nekog strucnijeg da mu to odobri?

Svako sebi pravi regulacione planove i jebe mu se za drzavu

A jos da ne spominjem da i najmanji Isuzu minibusi prelaze 5T (6T tezina praznog) pa i 7.5T optereceni ali nekim cudom moraju da savladaju nagibe koji prelaze 10-12% sto je dozvoljni maksimum, ali je i to prekoraceno kako bi se ovim sto postuju drzavu obezbjedio asfaltiran put do kuce (koji isto nikad nije bio planiran nego divlje i nakaradno npeavljen)
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21008 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

mk ultra wrote:Znaci naprvis kucu gdje ne bi trebalo nit je planirano nit je planirano ikad da postoji javni prevoz tu, ali ipak mora biti jer je neko uplanirao kucu bez nekog strucnijeg da mu to odobri?

Svako sebi pravi regulacione planove i jebe mu se za drzavu

A jos da ne spominjem da i najmanji Isuzu minibusi prelaze 5T (6T tezina praznog) pa i 7.5T optereceni ali nekim cudom moraju da savladaju nagibe koji prelaze 10-12% sto je dozvoljni maksimum, ali je i to prekoraceno kako bi se ovim sto postuju drzavu obezbjedio asfaltiran put do kuce (koji isto nikad nije bio planiran nego divlje i nakaradno npeavljen)
Vratnik postoji hiljadu godina prije I jednog drugog planiranog naselja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#21009 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bitanga_sa_otesa »

siguran sam da je i prije hiljadu godina postojao gradski prevoz,na konju i magarcu :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#21010 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

da, postoje i druga brdska naselja i od prije velike selidbe naroda
da li je prije 50 - 100 godina vozio kombi na vratnik?

Baruthana i Baruthana 2
Hladivode
pa i dio ovamo prema sedreniku... sve je to bilo 1000 godina? koliko je samo iza rata napravljeno, i onda imaš da odjednom cesta koja je korištena za konjsku zapregu i za pješake, postaje cesta za sigurno 20 000 ljudi

nije predviđeno toliko širenje, cesta je preuska i prestrma za penjanje bilo čega preko 5T

a da ne govorim penjanje kombija na Jarčedole, Mojmilo - Turkušiće (Novopazarska), Hum, dijelove Buća i Boljakovog potoka itd... :run:

Upravo radi ovoga svega postoje standardi, a nije standardno da kombi vozi takvom cestom i tim opterećenjem. Možda u Indiji i po Andama dole po J. Ameriki... I nikad niko to nije nacrtao niti predvidio da bude, jer je nemoguće uklopiti u standard. I onda opet očekuješ od države da standardizira nešto što je neko razjebao. E pa ne može...
BadBoy
Posts: 9609
Joined: 01/11/2005 21:55

#21011 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BadBoy »

Jeste, prije 50 godina je uredno vozio kombi za Vratnik do Carine.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21012 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Kombi prijevoz je najproblematičniji iz mnogo razloga:

1. Vozila se maksimalno opterećuju.
2. Teren je krajnje nepogodan, ogromni su usponi.
3. Nema sredstava za održavanje dovoljno, a troškovi su ogromni.
4. Zimi nema šanse da se odvija normalno, taman da su najnovija vozila sa najboljim gumama.
5. I nova vozila potraju kratko, nakon 5 godina su već dosta istrošena.
6. Cestovna infrastruktura je loša, posebno u Starom Gradu gdje se dva luksuzna auta jedva mimoilaze.

Tramvaj nov, kada se kupi, očekuješ da ti služi idućih najmanje 30 pa sve do 50 godina.
Trolejbus 20 do 30 godina najviše. (Naši sadašnji su sa 27 godina prestali voziti u Ženevi)
Autobus 15 do 20 godina, najviše, a standard je da nakon 10 godina rada vozila budu iz Europe preprodata Istočnije, pa tako i mi dobijamo niskopodne srazmjerno moderne autobuse koji datiraju iz 2000-tih (2002-2007...)
Minibus u našim uslovima, ako poživi 10 godina, može se nogom udariti u guzicu i zahvaliti Bogu da je toliko potrajao.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21013 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amar1994 »

mk ultra wrote:da, postoje i druga brdska naselja i od prije velike selidbe naroda
da li je prije 50 - 100 godina vozio kombi na vratnik?

Baruthana i Baruthana 2
Hladivode
pa i dio ovamo prema sedreniku... sve je to bilo 1000 godina? koliko je samo iza rata napravljeno, i onda imaš da odjednom cesta koja je korištena za konjsku zapregu i za pješake, postaje cesta za sigurno 20 000 ljudi

nije predviđeno toliko širenje, cesta je preuska i prestrma za penjanje bilo čega preko 5T

a da ne govorim penjanje kombija na Jarčedole, Mojmilo - Turkušiće (Novopazarska), Hum, dijelove Buća i Boljakovog potoka itd... :run:

Upravo radi ovoga svega postoje standardi, a nije standardno da kombi vozi takvom cestom i tim opterećenjem. Možda u Indiji i po Andama dole po J. Ameriki... I nikad niko to nije nacrtao niti predvidio da bude, jer je nemoguće uklopiti u standard. I onda opet očekuješ od države da standardizira nešto što je neko razjebao. E pa ne može...
i ti ga pretjera za Jarcedole i Vratnik :lol:

pogledaj malo stare slike Sarajeva :-D

bili pametni ljudi pa gradili na brdima , ne ko one budale uz miljacku , pa svaki put kad je malo jaca kisa kuknjava , polavi nam , drzava nista ne radi itd :lol: :lol:

ne moguce je kurac moj , za sve ima rjesenje ali ne na Balkanu i u BiH gdje je sve naopako :-)


Image



kineske lamele za kombije i autobuse su zakon 8-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21014 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amar1994 »

man_464 wrote:Kombi prijevoz je najproblematičniji iz mnogo razloga:

1. Vozila se maksimalno opterećuju.
2. Teren je krajnje nepogodan, ogromni su usponi.
3. Nema sredstava za održavanje dovoljno, a troškovi su ogromni.
4. Zimi nema šanse da se odvija normalno, taman da su najnovija vozila sa najboljim gumama.
5. I nova vozila potraju kratko, nakon 5 godina su već dosta istrošena.
6. Cestovna infrastruktura je loša, posebno u Starom Gradu gdje se dva luksuzna auta jedva mimoilaze.

Tramvaj nov, kada se kupi, očekuješ da ti služi idućih najmanje 30 pa sve do 50 godina.
Trolejbus 20 do 30 godina najviše. (Naši sadašnji su sa 27 godina prestali voziti u Ženevi)
Autobus 15 do 20 godina, najviše, a standard je da nakon 10 godina rada vozila budu iz Europe preprodata Istočnije, pa tako i mi dobijamo niskopodne srazmjerno moderne autobuse koji datiraju iz 2000-tih (2002-2007...)
Minibus u našim uslovima, ako poživi 10 godina, može se nogom udariti u guzicu i zahvaliti Bogu da je toliko potrajao.
dobro imate ikako sta je radio i sta radi menadzment :-) , pogotovo sta su radili za rezervne dijelove :run:

boldirano je kljuc svega , al zato ima para za 3 predsjednika , 999999 ministara , 999999 njihovih zamjenika i 999999 sekretarica :bih: :run:


ovo pod 6. , gori su sahtovi i propale ceste cijelim gradom nego sama sirina istih .
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#21015 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

Ovi u San Francisco CA rade na principu zicare
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#21016 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by AmiĐa_Idriz »

Pa nista onda praviti zicare svakoj mahali u SG-u :mrgreen:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21017 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Ne može se porediti San Francisko sa širokim bulevarima i Širokača, Sedrenik, Faletići gdje se fićo i peglica ne mogu mimoići.

Ovo sa slike radi na principu vučnih sajli i imaju postrojenja koja pokreću sajle koje vuku ove "tramvaje"
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21018 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amar1994 »

Navedeno ko primjer inteligentnog rjesenja :thumbup:
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6563
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#21019 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tvrtko II Kotromanić »

mk ultra wrote:da, postoje i druga brdska naselja i od prije velike selidbe naroda
da li je prije 50 - 100 godina vozio kombi na vratnik?

Baruthana i Baruthana 2
Hladivode
pa i dio ovamo prema sedreniku... sve je to bilo 1000 godina? koliko je samo iza rata napravljeno, i onda imaš da odjednom cesta koja je korištena za konjsku zapregu i za pješake, postaje cesta za sigurno 20 000 ljudi

nije predviđeno toliko širenje, cesta je preuska i prestrma za penjanje bilo čega preko 5T

a da ne govorim penjanje kombija na Jarčedole, Mojmilo - Turkušiće (Novopazarska), Hum, dijelove Buća i Boljakovog potoka itd... :run:

Upravo radi ovoga svega postoje standardi, a nije standardno da kombi vozi takvom cestom i tim opterećenjem. Možda u Indiji i po Andama dole po J. Ameriki... I nikad niko to nije nacrtao niti predvidio da bude, jer je nemoguće uklopiti u standard. I onda opet očekuješ od države da standardizira nešto što je neko razjebao. E pa ne može...
bio je kombi i za Hladivode i za Faletice i za Hresu i za Brusulje, da ne spominjem memli stranu, vozio sasvim regularno
nisu krivi ljudi koji tu zive sto je gras imao/ima nesposobne uprave
User avatar
mk ultra
Posts: 24036
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#21020 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mk ultra »

Kako god, prvo su kuce pravljene pa cesta provucena... a nove kuce nastavljaju da nicu iznad

Neodrzivo je vjeruj mi, ma ko vozio i kad... Cesto sam se znao zateci u nekim naseljima i ulicama

Hekim oglu alipase, zagrici, mladjani i ulice iznad, atife karalic gdje sam mislio da mi se prevrnu auto nazad, ili ulicice po adema buca, iznad hotela italia pa gore.. njima treba kosi lift a ne kombi pa ni auto... i cesto sam se pitao kako su donijeli materijal, pijesak, blokove... :shock:

Garantujem ti da ne postoji kombi koji ce to izdrzati i da bude sigurno...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#21021 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amar1994 »

mk ultra wrote:Kako god, prvo su kuce pravljene pa cesta provucena... a nove kuce nastavljaju da nicu iznad

Neodrzivo je vjeruj mi, ma ko vozio i kad... Cesto sam se znao zateci u nekim naseljima i ulicama

Hekim oglu alipase, zagrici, mladjani i ulice iznad, atife karalic gdje sam mislio da mi se prevrnu auto nazad, ili ulicice po adema buca, iznad hotela italia pa gore.. njima treba kosi lift a ne kombi pa ni auto... i cesto sam se pitao kako su donijeli materijal, pijesak, blokove... :shock:

Garantujem ti da ne postoji kombi koji ce to izdrzati i da bude sigurno...
za to se vec slazem :thumbup:
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#21022 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

kombije dati privatniku, pa da vidimo kako ide, tj ne ide
nagib je taman za žičare za ta naselja što ih spominjete
i kaže, pa to ti je čaršija, ma kakva čaršija, to je brdo da ne može gore biti nikako
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#21023 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Ne mozes na silu privatniku dati
Eto vev privatnik radi i vozi samo po svom redu voznje i po parama koje daje opcina
Ako nece niko da vozi u najgore dijelove grada,to je zavrsena stvar,nek lome svoja privatna vozila jer su svakako 90% nelegalno naseljeni
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 9157
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#21024 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitar sa Kariba »

U S. Gradu imaju ba dvije (dobro tri) ulice koje treba pokriti prevozom. Memli strana Bistrik, a ona losija strana :D Kovaci-Vratnik dvije (uz Logavinu ne ide kombi a ulica je od nedavno nova). Sedrenik i Sirokaca idu kroz Centar. E sad memli strana: Bistrik nova ulica, Hrid-Jarcedoli jos noviji asfalt, prosireno, uradjeni odljevni kanali sve po PS-u. Mozda je jedino problem onaj dio od Ispod Hrida do Mahmutovca. S.B.Basagica eno se radi ulica, uz Kovace kocka ali siroka uluca, Vratnik noviji asfalt iza Visegradske kapije isto sredjeno da nema rupe nigdje. Stara cesta preko Darive do Obhodze kompletna sredjena i prosirena kao i put prema Faleticima. Sve uradila opština S. Grad. I sad ni to ne valja GRAS-u?!
Ma hajte molim vas.....
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#21025 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Trasa linija 51 52 55 58 je užasavajuća.

Samo do Vratnika je uz kocku, pa ulica prema vatrogasnom domu uska, skoro pa neprohodna za minibus, onda ide kapija na Vratniku gdje se do sada dva puta Centrotransov kombi na vanrednoj vožnji nasukao jer nije znao proći. Prema Sedreniku nastavlja lin55, krivina pod "180 stepeni" samo manji kombi može smotati, onda minibus MAN ne može, nema teorije, onda pola propala cesta prema Zmajevcu, obratno prema Bolnici film strave i užasa pokaj Bolnice Podhrastovi, uspon, pretežak i za slabije luksuzno auto. Cesta propala većinom, posebno dio od doma Bjelave pa niz Višnjik.

Lin52 prema Faletićima, pa kad prođe Vratnik, pa i nekako, ali opet ima užasnih dijelova ceste, a linija je važna jer vozi u prilično zabačen dio Grada. Linija za Mihrivode 58, i nije tako problematična, nije previša zatjevna, ali ima loših dijelova u povratku.

Što se tiče Memli - lošije strane, ne znam stanje, ali po pričama, kažu da ima još strmijih ulica, a da li Kombi ide istim, ne znam, rijetko sam gore išao.
Post Reply