GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
-
puz_u_salati
- Posts: 318
- Joined: 29/03/2018 10:58
#21001 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ma Gras ukinuti i to je to. Drugog rješenja nema.
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#21002 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... asa-358187
Neke je strah radikalnih poteza koje donosi neka nova stranačka garnitura.
Izgleda neka EBRD odlučuje o Grasu i Vodovodu, a mi haj'mo jedni slaviti suverenu i nezavisnu državu, drugi je rušiti, treći je krasti a četvrti živjeti dobro od kredita.
Neke građane zanima.Adem Zolj, premijer Kantona Sarajevo, očekuje da će na sjednici Skupštine KS-a 24. aprila biti izabrana skupština preduzeća, kako bi se nakon toga imenovao i nadzorni odbor, a poslije toga i direktor.
- Nešto će se radikalno morati uraditi, jer ovo mjesečno smanjene gubitaka nije dovoljno. EBRD nam je ponudio studiju o transformaciji javnih preduzeća. Do kraja godine ćemo se opredijeliti kako rješavati problem Grasa i ostala četiri komunalna preduzeća. Negdje će se morati presjeći i odvojiti onaj dio koji je finansijski rentabilan od onoga koji proizvodi gubitke. Vlada KS-a građanima mora osigurati prevoz, a kako će to uraditi, građane ne zanima, izjavio je Zolj.
Neke je strah radikalnih poteza koje donosi neka nova stranačka garnitura.
Izgleda neka EBRD odlučuje o Grasu i Vodovodu, a mi haj'mo jedni slaviti suverenu i nezavisnu državu, drugi je rušiti, treći je krasti a četvrti živjeti dobro od kredita.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21003 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kantonalna javna komunalna preduzeća ne mogu i ne smiju biti privatizovana.
U slučaju gradskog prijevoza, jedno od rješenja je da se kompromisno uvede privatni prijevoznik koji će morati podjednako da vozi i rentabilne i nerantabilne linije i da igra po pravilima i vozi po redovima vožnje koje donosi ministarstvo saobraćaja. A ne svako 2 sata ili u najboljem slučaju svako sat, što smo vidjeli iz posljednjih upada na linije. Npr: red vožnje je svakih 25 minuta na liniji za Faletiće i trasa linije je uz ploču preko Vratnika. Ipak privatnik mijenja trasu i ide preko Darive i vozi svako 2 sata (1 sat u špici). To je nedopustivo. Hoćeš liniju? Može. Ali moraš voziti kako je to i regulisano, a ne svako 2 sata da bi tebi bilo rentabilno. Zarada nije poenta gradskog saobraćaja.
Jedinstveni tarifni sistem mora biti uveden, i da kuponi gradskog saobraćaja važe podjednako kod oba prijevoznika, jer bez toga nema tog koji će me uvjeriti da je privatnik donio dobro. Ovako voze samo na linijama koje oni hoće, na linijama koje imaju profit, a ako ih zapadne neka nerentabilna ili je ukinu kao što su ukinuli 21b,31,29,68, ili je prorijede toliko da se ne isplati čekati. Inače odustali su od linije za Poljine (Ili se dva dana za redom kombi nije pojavio po redu vožnje) jer Gras opet vozi, neki dan vidjeh, mislio sam da i dalje nema GRAS-ovog kombija ali sam se prevario.
Privatnik da, ali u kontrolisanim uslovima koji će važiti za svakog od operatera, ma koliko ih bilo. Inače ne. U svim razvijenijim i uređenijim Zemljama privatnik nema šta da traži u JGP.
U slučaju gradskog prijevoza, jedno od rješenja je da se kompromisno uvede privatni prijevoznik koji će morati podjednako da vozi i rentabilne i nerantabilne linije i da igra po pravilima i vozi po redovima vožnje koje donosi ministarstvo saobraćaja. A ne svako 2 sata ili u najboljem slučaju svako sat, što smo vidjeli iz posljednjih upada na linije. Npr: red vožnje je svakih 25 minuta na liniji za Faletiće i trasa linije je uz ploču preko Vratnika. Ipak privatnik mijenja trasu i ide preko Darive i vozi svako 2 sata (1 sat u špici). To je nedopustivo. Hoćeš liniju? Može. Ali moraš voziti kako je to i regulisano, a ne svako 2 sata da bi tebi bilo rentabilno. Zarada nije poenta gradskog saobraćaja.
Jedinstveni tarifni sistem mora biti uveden, i da kuponi gradskog saobraćaja važe podjednako kod oba prijevoznika, jer bez toga nema tog koji će me uvjeriti da je privatnik donio dobro. Ovako voze samo na linijama koje oni hoće, na linijama koje imaju profit, a ako ih zapadne neka nerentabilna ili je ukinu kao što su ukinuli 21b,31,29,68, ili je prorijede toliko da se ne isplati čekati. Inače odustali su od linije za Poljine (Ili se dva dana za redom kombi nije pojavio po redu vožnje) jer Gras opet vozi, neki dan vidjeh, mislio sam da i dalje nema GRAS-ovog kombija ali sam se prevario.
Privatnik da, ali u kontrolisanim uslovima koji će važiti za svakog od operatera, ma koliko ih bilo. Inače ne. U svim razvijenijim i uređenijim Zemljama privatnik nema šta da traži u JGP.
- trambusek88
- Posts: 5147
- Joined: 03/10/2009 23:51
#21004 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nema privatizacije kantonalnih komunalnih preduzeća. Morao bi se prvo zakon mijenjati.
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#21005 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ne treba nijedan prevoznik da vozi po brdima... autobus/kombi na širokaču? ploču - vratnik i gore... takvu rutu uz onakav uspon treba zabraniti, a to što su načičkali kuće po mošćanici, ophodži i sl, nije grad kriv... sve izmjeniti i prilagoditi bespravnoj gradnji, to je podlijeganje problemuman_464 wrote:Kantonalna javna komunalna preduzeća ne mogu i ne smiju biti privatizovana.
U slučaju gradskog prijevoza, jedno od rješenja je da se kompromisno uvede privatni prijevoznik koji će morati podjednako da vozi i rentabilne i nerantabilne linije i da igra po pravilima i vozi po redovima vožnje koje donosi ministarstvo saobraćaja. A ne svako 2 sata ili u najboljem slučaju svako sat, što smo vidjeli iz posljednjih upada na linije. Npr: red vožnje je svakih 25 minuta na liniji za Faletiće i trasa linije je uz ploču preko Vratnika. Ipak privatnik mijenja trasu i ide preko Darive i vozi svako 2 sata (1 sat u špici). To je nedopustivo. Hoćeš liniju? Može. Ali moraš voziti kako je to i regulisano, a ne svako 2 sata da bi tebi bilo rentabilno. Zarada nije poenta gradskog saobraćaja.
Jedinstveni tarifni sistem mora biti uveden, i da kuponi gradskog saobraćaja važe podjednako kod oba prijevoznika, jer bez toga nema tog koji će me uvjeriti da je privatnik donio dobro. Ovako voze samo na linijama koje oni hoće, na linijama koje imaju profit, a ako ih zapadne neka nerentabilna ili je ukinu kao što su ukinuli 21b,31,29,68, ili je prorijede toliko da se ne isplati čekati. Inače odustali su od linije za Poljine (Ili se dva dana za redom kombi nije pojavio po redu vožnje) jer Gras opet vozi, neki dan vidjeh, mislio sam da i dalje nema GRAS-ovog kombija ali sam se prevario.
Privatnik da, ali u kontrolisanim uslovima koji će važiti za svakog od operatera, ma koliko ih bilo. Inače ne. U svim razvijenijim i uređenijim Zemljama privatnik nema šta da traži u JGP.
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6563
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#21006 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
ma jasta bamk ultra wrote:ne treba nijedan prevoznik da vozi po brdima... autobus/kombi na širokaču? ploču - vratnik i gore... takvu rutu uz onakav uspon treba zabraniti, a to što su načičkali kuće po mošćanici, ophodži i sl, nije grad kriv... sve izmjeniti i prilagoditi bespravnoj gradnji, to je podlijeganje problemuman_464 wrote:Kantonalna javna komunalna preduzeća ne mogu i ne smiju biti privatizovana.
U slučaju gradskog prijevoza, jedno od rješenja je da se kompromisno uvede privatni prijevoznik koji će morati podjednako da vozi i rentabilne i nerantabilne linije i da igra po pravilima i vozi po redovima vožnje koje donosi ministarstvo saobraćaja. A ne svako 2 sata ili u najboljem slučaju svako sat, što smo vidjeli iz posljednjih upada na linije. Npr: red vožnje je svakih 25 minuta na liniji za Faletiće i trasa linije je uz ploču preko Vratnika. Ipak privatnik mijenja trasu i ide preko Darive i vozi svako 2 sata (1 sat u špici). To je nedopustivo. Hoćeš liniju? Može. Ali moraš voziti kako je to i regulisano, a ne svako 2 sata da bi tebi bilo rentabilno. Zarada nije poenta gradskog saobraćaja.
Jedinstveni tarifni sistem mora biti uveden, i da kuponi gradskog saobraćaja važe podjednako kod oba prijevoznika, jer bez toga nema tog koji će me uvjeriti da je privatnik donio dobro. Ovako voze samo na linijama koje oni hoće, na linijama koje imaju profit, a ako ih zapadne neka nerentabilna ili je ukinu kao što su ukinuli 21b,31,29,68, ili je prorijede toliko da se ne isplati čekati. Inače odustali su od linije za Poljine (Ili se dva dana za redom kombi nije pojavio po redu vožnje) jer Gras opet vozi, neki dan vidjeh, mislio sam da i dalje nema GRAS-ovog kombija ali sam se prevario.
Privatnik da, ali u kontrolisanim uslovima koji će važiti za svakog od operatera, ma koliko ih bilo. Inače ne. U svim razvijenijim i uređenijim Zemljama privatnik nema šta da traži u JGP.
srusiti vratnik, obhodzu,sirokacu, faletice i sva ta nova naselja
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#21007 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Znaci naprvis kucu gdje ne bi trebalo nit je planirano nit je planirano ikad da postoji javni prevoz tu, ali ipak mora biti jer je neko uplanirao kucu bez nekog strucnijeg da mu to odobri?
Svako sebi pravi regulacione planove i jebe mu se za drzavu
A jos da ne spominjem da i najmanji Isuzu minibusi prelaze 5T (6T tezina praznog) pa i 7.5T optereceni ali nekim cudom moraju da savladaju nagibe koji prelaze 10-12% sto je dozvoljni maksimum, ali je i to prekoraceno kako bi se ovim sto postuju drzavu obezbjedio asfaltiran put do kuce (koji isto nikad nije bio planiran nego divlje i nakaradno npeavljen)
Svako sebi pravi regulacione planove i jebe mu se za drzavu
A jos da ne spominjem da i najmanji Isuzu minibusi prelaze 5T (6T tezina praznog) pa i 7.5T optereceni ali nekim cudom moraju da savladaju nagibe koji prelaze 10-12% sto je dozvoljni maksimum, ali je i to prekoraceno kako bi se ovim sto postuju drzavu obezbjedio asfaltiran put do kuce (koji isto nikad nije bio planiran nego divlje i nakaradno npeavljen)
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21008 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Vratnik postoji hiljadu godina prije I jednog drugog planiranog naselja.mk ultra wrote:Znaci naprvis kucu gdje ne bi trebalo nit je planirano nit je planirano ikad da postoji javni prevoz tu, ali ipak mora biti jer je neko uplanirao kucu bez nekog strucnijeg da mu to odobri?
Svako sebi pravi regulacione planove i jebe mu se za drzavu
A jos da ne spominjem da i najmanji Isuzu minibusi prelaze 5T (6T tezina praznog) pa i 7.5T optereceni ali nekim cudom moraju da savladaju nagibe koji prelaze 10-12% sto je dozvoljni maksimum, ali je i to prekoraceno kako bi se ovim sto postuju drzavu obezbjedio asfaltiran put do kuce (koji isto nikad nije bio planiran nego divlje i nakaradno npeavljen)
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#21009 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
siguran sam da je i prije hiljadu godina postojao gradski prevoz,na konju i magarcu 
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#21010 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
da, postoje i druga brdska naselja i od prije velike selidbe naroda
da li je prije 50 - 100 godina vozio kombi na vratnik?
Baruthana i Baruthana 2
Hladivode
pa i dio ovamo prema sedreniku... sve je to bilo 1000 godina? koliko je samo iza rata napravljeno, i onda imaš da odjednom cesta koja je korištena za konjsku zapregu i za pješake, postaje cesta za sigurno 20 000 ljudi
nije predviđeno toliko širenje, cesta je preuska i prestrma za penjanje bilo čega preko 5T
a da ne govorim penjanje kombija na Jarčedole, Mojmilo - Turkušiće (Novopazarska), Hum, dijelove Buća i Boljakovog potoka itd...
Upravo radi ovoga svega postoje standardi, a nije standardno da kombi vozi takvom cestom i tim opterećenjem. Možda u Indiji i po Andama dole po J. Ameriki... I nikad niko to nije nacrtao niti predvidio da bude, jer je nemoguće uklopiti u standard. I onda opet očekuješ od države da standardizira nešto što je neko razjebao. E pa ne može...
da li je prije 50 - 100 godina vozio kombi na vratnik?
Baruthana i Baruthana 2
Hladivode
pa i dio ovamo prema sedreniku... sve je to bilo 1000 godina? koliko je samo iza rata napravljeno, i onda imaš da odjednom cesta koja je korištena za konjsku zapregu i za pješake, postaje cesta za sigurno 20 000 ljudi
nije predviđeno toliko širenje, cesta je preuska i prestrma za penjanje bilo čega preko 5T
a da ne govorim penjanje kombija na Jarčedole, Mojmilo - Turkušiće (Novopazarska), Hum, dijelove Buća i Boljakovog potoka itd...
Upravo radi ovoga svega postoje standardi, a nije standardno da kombi vozi takvom cestom i tim opterećenjem. Možda u Indiji i po Andama dole po J. Ameriki... I nikad niko to nije nacrtao niti predvidio da bude, jer je nemoguće uklopiti u standard. I onda opet očekuješ od države da standardizira nešto što je neko razjebao. E pa ne može...
-
BadBoy
- Posts: 9609
- Joined: 01/11/2005 21:55
#21011 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Jeste, prije 50 godina je uredno vozio kombi za Vratnik do Carine.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21012 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kombi prijevoz je najproblematičniji iz mnogo razloga:
1. Vozila se maksimalno opterećuju.
2. Teren je krajnje nepogodan, ogromni su usponi.
3. Nema sredstava za održavanje dovoljno, a troškovi su ogromni.
4. Zimi nema šanse da se odvija normalno, taman da su najnovija vozila sa najboljim gumama.
5. I nova vozila potraju kratko, nakon 5 godina su već dosta istrošena.
6. Cestovna infrastruktura je loša, posebno u Starom Gradu gdje se dva luksuzna auta jedva mimoilaze.
Tramvaj nov, kada se kupi, očekuješ da ti služi idućih najmanje 30 pa sve do 50 godina.
Trolejbus 20 do 30 godina najviše. (Naši sadašnji su sa 27 godina prestali voziti u Ženevi)
Autobus 15 do 20 godina, najviše, a standard je da nakon 10 godina rada vozila budu iz Europe preprodata Istočnije, pa tako i mi dobijamo niskopodne srazmjerno moderne autobuse koji datiraju iz 2000-tih (2002-2007...)
Minibus u našim uslovima, ako poživi 10 godina, može se nogom udariti u guzicu i zahvaliti Bogu da je toliko potrajao.
1. Vozila se maksimalno opterećuju.
2. Teren je krajnje nepogodan, ogromni su usponi.
3. Nema sredstava za održavanje dovoljno, a troškovi su ogromni.
4. Zimi nema šanse da se odvija normalno, taman da su najnovija vozila sa najboljim gumama.
5. I nova vozila potraju kratko, nakon 5 godina su već dosta istrošena.
6. Cestovna infrastruktura je loša, posebno u Starom Gradu gdje se dva luksuzna auta jedva mimoilaze.
Tramvaj nov, kada se kupi, očekuješ da ti služi idućih najmanje 30 pa sve do 50 godina.
Trolejbus 20 do 30 godina najviše. (Naši sadašnji su sa 27 godina prestali voziti u Ženevi)
Autobus 15 do 20 godina, najviše, a standard je da nakon 10 godina rada vozila budu iz Europe preprodata Istočnije, pa tako i mi dobijamo niskopodne srazmjerno moderne autobuse koji datiraju iz 2000-tih (2002-2007...)
Minibus u našim uslovima, ako poživi 10 godina, može se nogom udariti u guzicu i zahvaliti Bogu da je toliko potrajao.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#21013 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
i ti ga pretjera za Jarcedole i Vratnikmk ultra wrote:da, postoje i druga brdska naselja i od prije velike selidbe naroda
da li je prije 50 - 100 godina vozio kombi na vratnik?
Baruthana i Baruthana 2
Hladivode
pa i dio ovamo prema sedreniku... sve je to bilo 1000 godina? koliko je samo iza rata napravljeno, i onda imaš da odjednom cesta koja je korištena za konjsku zapregu i za pješake, postaje cesta za sigurno 20 000 ljudi
nije predviđeno toliko širenje, cesta je preuska i prestrma za penjanje bilo čega preko 5T
a da ne govorim penjanje kombija na Jarčedole, Mojmilo - Turkušiće (Novopazarska), Hum, dijelove Buća i Boljakovog potoka itd...![]()
Upravo radi ovoga svega postoje standardi, a nije standardno da kombi vozi takvom cestom i tim opterećenjem. Možda u Indiji i po Andama dole po J. Ameriki... I nikad niko to nije nacrtao niti predvidio da bude, jer je nemoguće uklopiti u standard. I onda opet očekuješ od države da standardizira nešto što je neko razjebao. E pa ne može...
pogledaj malo stare slike Sarajeva
bili pametni ljudi pa gradili na brdima , ne ko one budale uz miljacku , pa svaki put kad je malo jaca kisa kuknjava , polavi nam , drzava nista ne radi itd
ne moguce je kurac moj , za sve ima rjesenje ali ne na Balkanu i u BiH gdje je sve naopako
kineske lamele za kombije i autobuse su zakon
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#21014 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
dobro imate ikako sta je radio i sta radi menadzmentman_464 wrote:Kombi prijevoz je najproblematičniji iz mnogo razloga:
1. Vozila se maksimalno opterećuju.
2. Teren je krajnje nepogodan, ogromni su usponi.
3. Nema sredstava za održavanje dovoljno, a troškovi su ogromni.
4. Zimi nema šanse da se odvija normalno, taman da su najnovija vozila sa najboljim gumama.
5. I nova vozila potraju kratko, nakon 5 godina su već dosta istrošena.
6. Cestovna infrastruktura je loša, posebno u Starom Gradu gdje se dva luksuzna auta jedva mimoilaze.
Tramvaj nov, kada se kupi, očekuješ da ti služi idućih najmanje 30 pa sve do 50 godina.
Trolejbus 20 do 30 godina najviše. (Naši sadašnji su sa 27 godina prestali voziti u Ženevi)
Autobus 15 do 20 godina, najviše, a standard je da nakon 10 godina rada vozila budu iz Europe preprodata Istočnije, pa tako i mi dobijamo niskopodne srazmjerno moderne autobuse koji datiraju iz 2000-tih (2002-2007...)
Minibus u našim uslovima, ako poživi 10 godina, može se nogom udariti u guzicu i zahvaliti Bogu da je toliko potrajao.
boldirano je kljuc svega , al zato ima para za 3 predsjednika , 999999 ministara , 999999 njihovih zamjenika i 999999 sekretarica
ovo pod 6. , gori su sahtovi i propale ceste cijelim gradom nego sama sirina istih .
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#21015 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ovi u San Francisco CA rade na principu zicare
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#21016 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pa nista onda praviti zicare svakoj mahali u SG-u 
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21017 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne može se porediti San Francisko sa širokim bulevarima i Širokača, Sedrenik, Faletići gdje se fićo i peglica ne mogu mimoići.
Ovo sa slike radi na principu vučnih sajli i imaju postrojenja koja pokreću sajle koje vuku ove "tramvaje"
Ovo sa slike radi na principu vučnih sajli i imaju postrojenja koja pokreću sajle koje vuku ove "tramvaje"
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#21018 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Navedeno ko primjer inteligentnog rjesenja 
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6563
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#21019 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
bio je kombi i za Hladivode i za Faletice i za Hresu i za Brusulje, da ne spominjem memli stranu, vozio sasvim regularnomk ultra wrote:da, postoje i druga brdska naselja i od prije velike selidbe naroda
da li je prije 50 - 100 godina vozio kombi na vratnik?
Baruthana i Baruthana 2
Hladivode
pa i dio ovamo prema sedreniku... sve je to bilo 1000 godina? koliko je samo iza rata napravljeno, i onda imaš da odjednom cesta koja je korištena za konjsku zapregu i za pješake, postaje cesta za sigurno 20 000 ljudi
nije predviđeno toliko širenje, cesta je preuska i prestrma za penjanje bilo čega preko 5T
a da ne govorim penjanje kombija na Jarčedole, Mojmilo - Turkušiće (Novopazarska), Hum, dijelove Buća i Boljakovog potoka itd...![]()
Upravo radi ovoga svega postoje standardi, a nije standardno da kombi vozi takvom cestom i tim opterećenjem. Možda u Indiji i po Andama dole po J. Ameriki... I nikad niko to nije nacrtao niti predvidio da bude, jer je nemoguće uklopiti u standard. I onda opet očekuješ od države da standardizira nešto što je neko razjebao. E pa ne može...
nisu krivi ljudi koji tu zive sto je gras imao/ima nesposobne uprave
- mk ultra
- Posts: 24036
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#21020 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kako god, prvo su kuce pravljene pa cesta provucena... a nove kuce nastavljaju da nicu iznad
Neodrzivo je vjeruj mi, ma ko vozio i kad... Cesto sam se znao zateci u nekim naseljima i ulicama
Hekim oglu alipase, zagrici, mladjani i ulice iznad, atife karalic gdje sam mislio da mi se prevrnu auto nazad, ili ulicice po adema buca, iznad hotela italia pa gore.. njima treba kosi lift a ne kombi pa ni auto... i cesto sam se pitao kako su donijeli materijal, pijesak, blokove...
Garantujem ti da ne postoji kombi koji ce to izdrzati i da bude sigurno...
Neodrzivo je vjeruj mi, ma ko vozio i kad... Cesto sam se znao zateci u nekim naseljima i ulicama
Hekim oglu alipase, zagrici, mladjani i ulice iznad, atife karalic gdje sam mislio da mi se prevrnu auto nazad, ili ulicice po adema buca, iznad hotela italia pa gore.. njima treba kosi lift a ne kombi pa ni auto... i cesto sam se pitao kako su donijeli materijal, pijesak, blokove...
Garantujem ti da ne postoji kombi koji ce to izdrzati i da bude sigurno...
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#21021 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
za to se vec slazemmk ultra wrote:Kako god, prvo su kuce pravljene pa cesta provucena... a nove kuce nastavljaju da nicu iznad
Neodrzivo je vjeruj mi, ma ko vozio i kad... Cesto sam se znao zateci u nekim naseljima i ulicama
Hekim oglu alipase, zagrici, mladjani i ulice iznad, atife karalic gdje sam mislio da mi se prevrnu auto nazad, ili ulicice po adema buca, iznad hotela italia pa gore.. njima treba kosi lift a ne kombi pa ni auto... i cesto sam se pitao kako su donijeli materijal, pijesak, blokove...![]()
Garantujem ti da ne postoji kombi koji ce to izdrzati i da bude sigurno...
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#21022 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kombije dati privatniku, pa da vidimo kako ide, tj ne ide
nagib je taman za žičare za ta naselja što ih spominjete
i kaže, pa to ti je čaršija, ma kakva čaršija, to je brdo da ne može gore biti nikako
nagib je taman za žičare za ta naselja što ih spominjete
i kaže, pa to ti je čaršija, ma kakva čaršija, to je brdo da ne može gore biti nikako
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#21023 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne mozes na silu privatniku dati
Eto vev privatnik radi i vozi samo po svom redu voznje i po parama koje daje opcina
Ako nece niko da vozi u najgore dijelove grada,to je zavrsena stvar,nek lome svoja privatna vozila jer su svakako 90% nelegalno naseljeni
Eto vev privatnik radi i vozi samo po svom redu voznje i po parama koje daje opcina
Ako nece niko da vozi u najgore dijelove grada,to je zavrsena stvar,nek lome svoja privatna vozila jer su svakako 90% nelegalno naseljeni
- Pitar sa Kariba
- Posts: 9157
- Joined: 30/03/2011 15:00
- Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.
#21024 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
U S. Gradu imaju ba dvije (dobro tri) ulice koje treba pokriti prevozom. Memli strana Bistrik, a ona losija strana
Kovaci-Vratnik dvije (uz Logavinu ne ide kombi a ulica je od nedavno nova). Sedrenik i Sirokaca idu kroz Centar. E sad memli strana: Bistrik nova ulica, Hrid-Jarcedoli jos noviji asfalt, prosireno, uradjeni odljevni kanali sve po PS-u. Mozda je jedino problem onaj dio od Ispod Hrida do Mahmutovca. S.B.Basagica eno se radi ulica, uz Kovace kocka ali siroka uluca, Vratnik noviji asfalt iza Visegradske kapije isto sredjeno da nema rupe nigdje. Stara cesta preko Darive do Obhodze kompletna sredjena i prosirena kao i put prema Faleticima. Sve uradila opština S. Grad. I sad ni to ne valja GRAS-u?!
Ma hajte molim vas.....
Ma hajte molim vas.....
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#21025 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Trasa linija 51 52 55 58 je užasavajuća.
Samo do Vratnika je uz kocku, pa ulica prema vatrogasnom domu uska, skoro pa neprohodna za minibus, onda ide kapija na Vratniku gdje se do sada dva puta Centrotransov kombi na vanrednoj vožnji nasukao jer nije znao proći. Prema Sedreniku nastavlja lin55, krivina pod "180 stepeni" samo manji kombi može smotati, onda minibus MAN ne može, nema teorije, onda pola propala cesta prema Zmajevcu, obratno prema Bolnici film strave i užasa pokaj Bolnice Podhrastovi, uspon, pretežak i za slabije luksuzno auto. Cesta propala većinom, posebno dio od doma Bjelave pa niz Višnjik.
Lin52 prema Faletićima, pa kad prođe Vratnik, pa i nekako, ali opet ima užasnih dijelova ceste, a linija je važna jer vozi u prilično zabačen dio Grada. Linija za Mihrivode 58, i nije tako problematična, nije previša zatjevna, ali ima loših dijelova u povratku.
Što se tiče Memli - lošije strane, ne znam stanje, ali po pričama, kažu da ima još strmijih ulica, a da li Kombi ide istim, ne znam, rijetko sam gore išao.
Samo do Vratnika je uz kocku, pa ulica prema vatrogasnom domu uska, skoro pa neprohodna za minibus, onda ide kapija na Vratniku gdje se do sada dva puta Centrotransov kombi na vanrednoj vožnji nasukao jer nije znao proći. Prema Sedreniku nastavlja lin55, krivina pod "180 stepeni" samo manji kombi može smotati, onda minibus MAN ne može, nema teorije, onda pola propala cesta prema Zmajevcu, obratno prema Bolnici film strave i užasa pokaj Bolnice Podhrastovi, uspon, pretežak i za slabije luksuzno auto. Cesta propala većinom, posebno dio od doma Bjelave pa niz Višnjik.
Lin52 prema Faletićima, pa kad prođe Vratnik, pa i nekako, ali opet ima užasnih dijelova ceste, a linija je važna jer vozi u prilično zabačen dio Grada. Linija za Mihrivode 58, i nije tako problematična, nije previša zatjevna, ali ima loših dijelova u povratku.
Što se tiče Memli - lošije strane, ne znam stanje, ali po pričama, kažu da ima još strmijih ulica, a da li Kombi ide istim, ne znam, rijetko sam gore išao.
