Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#2101 Re: Alfa Romeo

Post by shiny »

Dragi alfisti... vjerovatno ste pisali, ali sam se ja pogubila u ovih 70 i nesto stranica, pa mi ne zamjerite. Kojem autoelektričaru vjerujete u Sarajevu i okolici?
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2102 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

shiny wrote:Dragi alfisti... vjerovatno ste pisali, ali sam se ja pogubila u ovih 70 i nesto stranica, pa mi ne zamjerite. Kojem autoelektričaru vjerujete u Sarajevu i okolici?
model? problem?
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2103 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

direstraits0078 wrote:
Walther wrote:
ono kad bas nemas nikakve ideje :roll: kakvo ce ovo izgledati u kao "Progression" verzija :(

srednji dio je kastrofa, sve kontrole ubacili u ICS jer je to eto modern a onda prazninu ostavili........ PRAZNU :? previse fake alu/carbona, naslon za ruku je presirok
Prazninu ostavili praznu? Kod drugih proizvodjaca ili modela je praznina popunjena? :lol: Naslon za ruku presirok? :lol: Odoh popiti toplo mlijeko i na spavanje. :run:
Prazninu je ostala "prazna" jer nema nista u njoj. Kontas? Mogli su staviti unutra sporet, frizider ili fritezu. Sad je u sred armature "rupa" jer je sve ICS sto je generalno jako glupo. Dok vozis moras prckati po ICS. Sve je to puno lakse sa direktnim tasterom. Kako se to radi vidi u 155, 164, 156, 159, itd, itd. itd. Taj "jog dial" fazon je bio popularan prije 10+ godina sa BMW 5 serijom. Kasno Marko na Kosovo stize. Takav naslon izgleda jako cudno i prvi put je takav u AR. 166 (klasa iznad) je imala naslonjac za 1/3 tog.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2104 Re: Alfa Romeo

Post by direstraits0078 »

Walther wrote:
direstraits0078 wrote:
Walther wrote:
ono kad bas nemas nikakve ideje :roll: kakvo ce ovo izgledati u kao "Progression" verzija :(

srednji dio je kastrofa, sve kontrole ubacili u ICS jer je to eto modern a onda prazninu ostavili........ PRAZNU :? previse fake alu/carbona, naslon za ruku je presirok

Prazninu ostavili praznu? Kod drugih proizvodjaca ili modela je praznina popunjena? :lol: Naslon za ruku presirok? :lol: Odoh popiti toplo mlijeko i na spavanje. :run:
Prazninu je ostala "prazna" jer nema nista u njoj. Kontas? Mogli su staviti unutra sporet, frizider ili fritezu. Sad je u sred armature "rupa" jer je sve ICS sto je generalno jako glupo. Dok vozis moras prckati po ICS. Sve je to puno lakse sa direktnim tasterom. Kako se to radi vidi u 155, 164, 156, 159, itd, itd. itd. Taj "jog dial" fazon je bio popularan prije 10+ godina sa BMW 5 serijom. Kasno Marko na Kosovo stize. Takav naslon izgleda jako cudno i prvi put je takav u AR. 166 (klasa iznad) je imala naslonjac za 1/3 tog.

:lol:

Šuplja crna rupa. :lol:

Evo vidimo da su svi izbacili "jog dial", BMW ga je zamijenio telepatskim uređajem treće generacije.

Vrijeme je za toplo mlijeko pred spavanje...
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#2105 Re: Alfa Romeo

Post by shiny »

Walther wrote:
shiny wrote:Dragi alfisti... vjerovatno ste pisali, ali sam se ja pogubila u ovih 70 i nesto stranica, pa mi ne zamjerite. Kojem autoelektričaru vjerujete u Sarajevu i okolici?
model? problem?
147 - izbacuje mi right and left light failure svaki put kad upalim - a svjetla normalno rade...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2106 Re: Alfa Romeo

Post by bitanga_sa_otesa »

da nisu neke kineske sijalice?mislim da auto mjeri otpor sijalica u strujnom kolu i tako daje informaciju o gresci...
User avatar
SAID5
Posts: 599
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#2107 Re: Alfa Romeo

Post by SAID5 »

pozicije?
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#2108 Re: Alfa Romeo

Post by shiny »

Pa sve je moguće, nedavno sam ga uzela, ne znam koje su sijalice... Vizuelno sva rade, duga, kratka, prednja, stražnja, štopke, žmigavci... samo me nervira svaki put kad palim, pišti upozorenje... ovo je prvo auto koje ovako otvoreno priča samnom o svojim problemima, zato ne znam treba li da se zabrinem..
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2109 Re: Alfa Romeo

Post by ranger »

shiny wrote:Pa sve je moguće, nedavno sam ga uzela, ne znam koje su sijalice... Vizuelno sva rade, duga, kratka, prednja, stražnja, štopke, žmigavci... samo me nervira svaki put kad palim, pišti upozorenje... ovo je prvo auto koje ovako otvoreno priča samnom o svojim problemima, zato ne znam treba li da se zabrinem..
nek pisti, treba da pisti zbog uroka ;) sijalice nista... :D
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2110 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

shiny wrote:Pa sve je moguće, nedavno sam ga uzela, ne znam koje su sijalice... Vizuelno sva rade, duga, kratka, prednja, stražnja, štopke, žmigavci... samo me nervira svaki put kad palim, pišti upozorenje... ovo je prvo auto koje ovako otvoreno priča samnom o svojim problemima, zato ne znam treba li da se zabrinem..
Imas pogresne pozicije, unutra idu H6W koje su 5x skuplje od "obicnih" tako da je vjerovatno neko nesto improvizirao. Nekome 5W radi bp, nekome javlja gresku :wink: Odi u bolju radnju sa lampicama i trazi pravu ili nazovi u prvi FLAR servis. Lampa je nesto oko 4€/kom

To je kod AR sasvim normalno :D , kad ima PMS slobodno je ostavi na parkingu i uzmi bus jer ces u suprotnom imati trosak. Na srecu takvih dana nema puno i kad radi onda radi :evil: :evil: :evil:
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2111 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

Trebas ovo:
Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2112 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

jesi gledala svjetla na registraciji?
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#2113 Re: Alfa Romeo

Post by shiny »

I na registraciji svjetla rade... mora da je onda do tih sijalica, zamijenit ću ih... hvala vam dragi ljudi!
Walther wrote: To je kod AR sasvim normalno :D , kad ima PMS slobodno je ostavi na parkingu i uzmi bus jer ces u suprotnom imati trosak. Na srecu takvih dana nema puno i kad radi onda radi :evil: :evil: :evil:
Da, žensko ko žensko, počesto se žali bez posebnog razloga. Sreća, nisam još veći problem imala...
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#2114 Re: Alfa Romeo

Post by Walther »

shiny wrote:I na registraciji svjetla rade... mora da je onda do tih sijalica, zamijenit ću ih... hvala vam dragi ljudi!
Walther wrote: To je kod AR sasvim normalno :D , kad ima PMS slobodno je ostavi na parkingu i uzmi bus jer ces u suprotnom imati trosak. Na srecu takvih dana nema puno i kad radi onda radi :evil: :evil: :evil:
Da, žensko ko žensko, počesto se žali bez posebnog razloga. Sreća, nisam još veći problem imala...
Image

http://www.akta.ba/bs/Vijest/pauza/dryd ... arva/30196

Dryden d.o.o. Kakanj - 311. Lahke Brigade bb

:wink: sigurno imaju distributere po citavoj BIH

Za Philips/Osram/... spremi bar 40KM
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#2115 Re: Alfa Romeo

Post by shiny »

Walther wrote:
shiny wrote:I na registraciji svjetla rade... mora da je onda do tih sijalica, zamijenit ću ih... hvala vam dragi ljudi!
Walther wrote: To je kod AR sasvim normalno :D , kad ima PMS slobodno je ostavi na parkingu i uzmi bus jer ces u suprotnom imati trosak. Na srecu takvih dana nema puno i kad radi onda radi :evil: :evil: :evil:
Da, žensko ko žensko, počesto se žali bez posebnog razloga. Sreća, nisam još veći problem imala...
Image

http://www.akta.ba/bs/Vijest/pauza/dryd ... arva/30196

Dryden d.o.o. Kakanj - 311. Lahke Brigade bb

:wink: sigurno imaju distributere po citavoj BIH

Za Philips/Osram/... spremi bar 40KM
Super, hvala za info... čim bude plata :-D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2116 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2117 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Alfa Romeo Giulia max brzina 321 km/h.
Jos cekam vrijeme sa Ringa 8-)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2118 Re: Alfa Romeo

Post by Romeo 80 »

Meni više ništa nije jasno :? Sad gledam ovaj snimak zamaskirane Giulie i naprijed su svjetla skroz drugačija :-)

https://www.facebook.com/edinkobu/video ... =2&theater
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2119 Re: Alfa Romeo

Post by mali_milojica »

Folijom prelijepili farove. U biti je to isti auto.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2120 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Testiranje standardnih varijanti, ne QV...naravno, standardne varijante neće biti agresivne kao QV varijante...
snake c3
Posts: 485
Joined: 05/01/2013 21:06

#2121 Re: Alfa Romeo

Post by snake c3 »

Ovako bi valjda trebala da izgleda normalna verzija
Image
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2122 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

snake c3 wrote:Ovako bi valjda trebala da izgleda normalna verzija
Image
K'o bombon. :mrgreen:
lajkujMe
Posts: 12943
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2123 Re: Alfa Romeo

Post by lajkujMe »

Pozz ljudi opet ja :D

Hitno mi treba broj Kine i Adina servis... Izgubio sam vizitku a na internetu nema sanse da nadjem.
User avatar
drugtito2011
Posts: 2978
Joined: 01/08/2011 18:45

#2124 Re: Alfa Romeo

Post by drugtito2011 »

snake c3 wrote:Ovako bi valjda trebala da izgleda normalna verzija
Image
Ne bi bilo loše počastiti se jednim primjerkom
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#2125 Re: Alfa Romeo

Post by lavic »

Valjda ce mo je vidjeti u novom Fiat/Alfa salonu u nekadasnjem "Mikron'-u na C. vili, nadam se po prihvatljivoj cijeni.
Post Reply