Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2101 Re: Raiffeisen banka

Post by phillie »

jahac96 wrote:Jedno pitanje, na bankomatu za uplatu novca koji je maksimalni a koji minimalni iznos koji se moze uplatiti?
I jos jedno, kada uplacujemo pare na bankomatu i otvori se ono da li ubacimo sve pare skupa recimo 120KM ( 50x1 20x3 i 10x1 )
Ili ubacujemo jednu po jednu novcanicu
Minimalno je 90 KM a max. cini mi se 2000

Pare ubacujes odjednom.... postoji mogucnost da ti vrati dio novca, ali tad ponovis postupak i sa tim novcem i on ti obracuna sve ukupno. Meni se to desilo, uplacivao 200KM (4x50) i samo mi vrati dva fesa. Ja ponovo za uplatu i to prodje i na kraju sve obracuna (na displeju i na papiricu)

Kome se zuri da mu novci budu odmah raspolozivi na kartici, odlicna opcija.
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2102 Re: Raiffeisen banka

Post by detroit-mercy »

Black swan wrote:tuse sve redom
ocito imaju visak para
Ja bih ipak rekao da im je to primarni business :mrgreen:
Jel Bingo tusi raju reklamama zato sto ima visak proizvoda ili da poveca prodaju :mrgreen:
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#2103 Re: Raiffeisen banka

Post by jahac96 »

phillie wrote:
jahac96 wrote:Jedno pitanje, na bankomatu za uplatu novca koji je maksimalni a koji minimalni iznos koji se moze uplatiti?
I jos jedno, kada uplacujemo pare na bankomatu i otvori se ono da li ubacimo sve pare skupa recimo 120KM ( 50x1 20x3 i 10x1 )
Ili ubacujemo jednu po jednu novcanicu
Minimalno je 90 KM a max. cini mi se 2000

Pare ubacujes odjednom.... postoji mogucnost da ti vrati dio novca, ali tad ponovis postupak i sa tim novcem i on ti obracuna sve ukupno. Meni se to desilo, uplacivao 200KM (4x50) i samo mi vrati dva fesa. Ja ponovo za uplatu i to prodje i na kraju sve obracuna (na displeju i na papiricu)

Kome se zuri da mu novci budu odmah raspolozivi na kartici, odlicna opcija.
Ne moze biti minimalno 90KM ja maloprije uplatio 50, i jos sam jednom uplatio samo 30 jer nisam znao kako se uplacuje pa da probam haha. Ja budala sve jednu po jednu novcanicu ubacivao i isao ponovo na opciju da uplatim, hvala ti ovo je bas dobra stvar bolje nego cekati u redu....
Samo eto taj minimalni i maximalni iznos su malo cudni ima li ko strucan da nam kaze haha
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2104 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Ako se ne varam maximalan broj novčanica je 90 i maximalan iznos je 3000KM po uplati, a za minimalno nema ograničenja, može se uplatiti i 10KM.
Sve se novčanice slože jedna na drugu i ubace, ako neku ne primi nju vrati a ostale će ostaviti koje je primilo, neće vratiti sve.
Jako korisna usluga koju neke banke imaju godinama, mada dobro je da su je ikako i omogućili, koliko sam samo puta zakasnio u banku da uplatim...

Druga korisna stvar im je ovaj povrat 10% za kupovinu u Bingu Utorkom sa plačanjem VISA karticama, baš sam to probao prošle sedmice i danas mi legao povrat na karticu, mada to neće trajati dugo, samo do 27.06. i više nema povrata.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#2105 Re: Raiffeisen banka

Post by jahac96 »

Mehemed wrote:Ako se ne varam maximalan broj novčanica je 90 i maximalan iznos je 3000KM po uplati, a za minimalno nema ograničenja, može se uplatiti i 10KM.
Sve se novčanice slože jedna na drugu i ubace, ako neku ne primi nju vrati a ostale će ostaviti koje je primilo, neće vratiti sve.
Jako korisna usluga koju neke banke imaju godinama, mada dobro je da su je ikako i omogućili, koliko sam samo puta zakasnio u banku da uplatim...

Druga korisna stvar im je ovaj povrat 10% za kupovinu u Bingu Utorkom sa plačanjem VISA karticama, baš sam to probao prošle sedmice i danas mi legao povrat na karticu, mada to neće trajati dugo, samo do 27.06. i više nema povrata.
Eh hvala ti puno, jer sam vidio da na bankomatu kada uplacujem pise nesto 90 ali nisam znao da je to broj novcanica ja mislio govori da je max 90KM i kontam bas kakva glupost, hvala sto si mi objasnio sada vise ne svracam u banku i ne gubim vrijeme
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2106 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Nekad sam znao čekati po pola sata da dođem na red, bude dug red a neki se dosta dugo zadrže, a ova opcija uplate na bankomatima u posljednje vrijeme nije radila u Visokom, kažu mi da je usljed toga došlo zbog nepravilnog korištenja, možda neko nešta ubacivao u bankomat u mjesto gdje se pare ubacuju pa zaglavilo i pokvarilo se.
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#2107 Re: Raiffeisen banka

Post by jahac96 »

Mehemed wrote:Nekad sam znao čekati po pola sata da dođem na red, bude dug red a neki se dosta dugo zadrže, a ova opcija uplate na bankomatima u posljednje vrijeme nije radila u Visokom, kažu mi da je usljed toga došlo zbog nepravilnog korištenja, možda neko nešta ubacivao u bankomat u mjesto gdje se pare ubacuju pa zaglavilo i pokvarilo se.
samo steta sto nemaju vise takvih bankomata na vise mjesta, ali i ovo je za sada dovoljno
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2108 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Tačno. U Visokom imaju dva bankomata, ali samo na ovom jednom koji je uz poslovnicu se može uplatiti novac, na onom drugom ne može.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2109 Re: Raiffeisen banka

Post by phillie »

jahac96 wrote:
Mehemed wrote:Ako se ne varam maximalan broj novčanica je 90 i maximalan iznos je 3000KM po uplati, a za minimalno nema ograničenja, može se uplatiti i 10KM.
Sve se novčanice slože jedna na drugu i ubace, ako neku ne primi nju vrati a ostale će ostaviti koje je primilo, neće vratiti sve.
Jako korisna usluga koju neke banke imaju godinama, mada dobro je da su je ikako i omogućili, koliko sam samo puta zakasnio u banku da uplatim...

Druga korisna stvar im je ovaj povrat 10% za kupovinu u Bingu Utorkom sa plačanjem VISA karticama, baš sam to probao prošle sedmice i danas mi legao povrat na karticu, mada to neće trajati dugo, samo do 27.06. i više nema povrata.
Eh hvala ti puno, jer sam vidio da na bankomatu kada uplacujem pise nesto 90 ali nisam znao da je to broj novcanica ja mislio govori da je max 90KM i kontam bas kakva glupost, hvala sto si mi objasnio sada vise ne svracam u banku i ne gubim vrijeme
hahaha isti sam i ja, vidio brojku 90 i automaski bosnjo skonto minimalna uplata, a maksimalna 3.000 cccc
Hvala Mehemedu
jahac96
Posts: 475
Joined: 06/03/2012 14:18

#2110 Re: Raiffeisen banka

Post by jahac96 »

phillie wrote: hahaha isti sam i ja, vidio brojku 90 i automaski bosnjo skonto minimalna uplata, a maksimalna 3.000 cccc
Hvala Mehemedu
A zamisli mene bosnje bilo me strah da ubacim vise novcanica od jednom kontam ukrast ce mi bankomat pa da moram razbijati ukrade li mi cenera :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2111 Re: Raiffeisen banka

Post by phillie »

Jbg, ne znas jel Beslagic u ovom ili je jos u Vispakovom kafe aparatu :D :D
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#2112 Re: Raiffeisen banka

Post by Almir_ »

Nije mi jasno,kako rfb obracunava mobilno bankarstvo...mobilno bankarstvo + vodjenje racuna..
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#2113 Re: Raiffeisen banka

Post by victom »

odmah poslije Unicredita, NLBa, Sbera, Vakufske, Razvojne banke, Sparkassea, Union banke, Zirat banke, Pro Kredit banke, BBIa, Intesa SanPaoloa, Bor Banke, Asa banke i Addiko banke, RF je najbolja banka.
Last edited by victom on 01/03/2021 06:02, edited 2 times in total.
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#2114 Re: Raiffeisen banka

Post by Almir_ »

Imam jedno hitno pitanje,dva puta mi uzimaju po 8 km godisnju naknadu.
Kazu u banci to je sto imam dvije kartice,maesto i masterkard.Tacno je ti,ali kako nije mi jasno ovo je jedan racun?
Mehemed
Posts: 6192
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2115 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Almir_ wrote:Imam jedno hitno pitanje,dva puta mi uzimaju po 8 km godisnju naknadu.
Kazu u banci to je sto imam dvije kartice,maesto i masterkard.Tacno je ti,ali kako nije mi jasno ovo je jedan racun?
Provjeri ti to bolje odkud dvije kartice, nebi trebalo da imaju dvije kartice vezane za jedan račun, tu maestro bolje ukini.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2116 Re: Raiffeisen banka

Post by phillie »

Mehemed wrote:
Almir_ wrote:Imam jedno hitno pitanje,dva puta mi uzimaju po 8 km godisnju naknadu.
Kazu u banci to je sto imam dvije kartice,maesto i masterkard.Tacno je ti,ali kako nije mi jasno ovo je jedan racun?
Provjeri ti to bolje odkud dvije kartice, nebi trebalo da imaju dvije kartice vezane za jedan račun, tu maestro bolje ukini.
Nekad prije su davali dvije kartice (Visa i Maestro), ali, bar meni, su ukinuli maestro i ostavili visu...pa ima i sest godina.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#2117 Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

Almir_ wrote:Imam jedno hitno pitanje,dva puta mi uzimaju po 8 km godisnju naknadu.
Kazu u banci to je sto imam dvije kartice,maesto i masterkard.Tacno je ti,ali kako nije mi jasno ovo je jedan racun?
Članarina se plaća za karticu a ne za tekući račun, obzirom da ti imaš dvije kartice idu i dvije članarine.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2118 Re: Raiffeisen banka

Post by Ned071 »

kakvi debili rade u ovoj banci, pa to je prestrasno...
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#2119 Re: Raiffeisen banka

Post by Saka »

Ned071 wrote:kakvi debili rade u ovoj banci, pa to je prestrasno...
Malo je reći... :)
Ja se samo čudim što vam je ovoliko trebalo da to skontate...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2120 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Boluju od određene količine kur...olje prema klijentima. Ja sam im u Petak poslao mail sa pritužbom jer se zajebaju. Jutros me zovu, prvo se prave tupavi kao eto nije se ništa desilo pa se onda izvinjavaju...evo sad poslije posla trebam ići do njih i već me huja uhvatila a trudim se da budem miran
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#2121 Re: Raiffeisen banka

Post by Saka »

Ja sam ih odjebo ima i 5-6 godina, puno lakše se diše. Nije ni konkurencija nešto drastično bolja, ipak je ovo Bosna, ali jeste bolja, a to je dovoljno da se kod smetljara ugase svi računi.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2122 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Saka wrote:Ja sam ih odjebo ima i 5-6 godina, puno lakše se diše. Nije ni konkurencija nešto drastično bolja, ipak je ovo Bosna, ali jeste bolja, a to je dovoljno da se kod smetljara ugase svi računi.
Ja skim god progovorim a da je u drugoj banci uvijek imaju neke žalbe. Čak i ozbiljnije nego što su prema ovima...zato sam se malo zainatio da ratujem sa njima jer ipak oni su samo trgovci i cilj im je da prodaju svoje usluge na kojima zarađuju...
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2123 Re: Raiffeisen banka

Post by Ned071 »

ne mozes ti klijenta s kojim poslujes deset godina ljutito nazvat i pitat sto nije platio ratu. kad ti klijent kaze da je platio ratu, onda nesto sutis, kucas, mumljas i bez da se ispricas klijentu, saopcis da je tvoj sluzbenik nesto zaj..o i da klijent mora izac s posla da to popravlja... i tako iz mjeseca u mjesec... il klijentu posaljes prije tri mjeseca sms da je rok za placanje produzen na 20. u mjesecu. a onda 15. zoves da pitas sto rata nije placena...
Hakiz
Posts: 48379
Joined: 30/07/2015 20:01

#2124 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

Saka wrote:Ja sam ih odjebo ima i 5-6 godina, puno lakše se diše. Nije ni konkurencija nešto drastično bolja, ipak je ovo Bosna, ali jeste bolja, a to je dovoljno da se kod smetljara ugase svi računi.
Sve zavisi. Ja u RB imam račun na koji primam platu i drugu karticu koju koristim za plaćanje preko interneta (da ne šaljem broj glavne kartice bespućima interneta, sigurnost). I to je sve ya šta mi banka služi.

I nemam nikakvih problema.

Ko traži više, uazi u kredite itd, sigurno da ima više šanse da naiđe na problem.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2125 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Ned071 wrote:ne mozes ti klijenta s kojim poslujes deset godina ljutito nazvat i pitat sto nije platio ratu. kad ti klijent kaze da je platio ratu, onda nesto sutis, kucas, mumljas i bez da se ispricas klijentu, saopcis da je tvoj sluzbenik nesto zaj..o i da klijent mora izac s posla da to popravlja... i tako iz mjeseca u mjesec... il klijentu posaljes prije tri mjeseca sms da je rok za placanje produzen na 20. u mjesecu. a onda 15. zoves da pitas sto rata nije placena...
E zbog toga sam sad sa njima u ratu. Kod mene drugi slučaj ali isto gubljenje vremena. Evo mail koji sam im poslao u Petak
Poštovani,

Kao dugogodišnji klijent banke moram izraziti svoje nezadovoljstvo poštovanjem Vas kao institucije i Vaših uposlenika prema tuđem vremenu.

Naime nakon bezbroj poziva Vaše prodajne službe i upornog nuđenja VISA Magic card napokon sam „popustio“ pri pozivu koji mi je upućen 30.05.2017. Na upit gdje želim da preuzmem karticu naveo sam Vašu filijalu Skenderija.

Dana 09.06.2017. dolazi mi SMS obavijest da je kartica izradjena i da je mogu preuzeti u izabranoj filijali.

Dana 13.06.2017. dolazim u filijalu i službenica me obavještava da se to može odmah uraditi ali se treba puno čekati pa je bolje da ugovrimo termin do koga će dotična da završi papirologiju i gdje bih ja trebao da dođem i samo potpišem ugovor i ostalu dokumentaciju koja je potrebna.

Termin je dogovoren za Petak 16.06.2017. u jutarnjim satima jer moje obaveze mi ne dopuštaju drugačiji raspored. Danas dolaskom u Vašu filijalu ne nalazim službenicu sa kojom sam imao razgovor, prima me druga Vaša kolegica koja mi obavještava da je kolegica koja je trebala da me primi na prezentaciji u KCUS. Poziva je telefonom i u toku razgovra sa njom mi upućuje upit da li odogovara da dođem u 14:30 na što ja odogovaram negativno kao i na upit za sutrašnji (op. Subota 17.06.2017.) dan. Po tome me obavještava da će me kolegica koja je na prezentaciji na KCUS kontaktirati do kraja dana. Sada je 18:20 minuta ja taj poziv još nisam dobio a neću ga ni dobiti, jel tako?

Sljedeći sve ovo gore navedeno možete uvidjeti da je bilo sasvim dovoljno vremena da se pripremi dokumentacija u periodu između 09 i 16. 06.2017 godine. Zašto to nije urađeno je moj upit Vama? Zašto ako nije bilo mogućnosti da Vaša službenica i kolegica završi dokumentaciju zbog obaveza koje su joj u međuvremenu zadate od strane menadžmenta filijale ili banke istu nije prenijela na drugog Vašeg službenika da je završi? Zašto na kraju krajeva niko nije bio u mogućnosti da pozove jedan od mojih brojeva telefona koje imate u bazi i sa kojih me stalo pozivate te da mi javi da neće biti mogučnosti da se danas završi procedura oko preuzimanja predmetne kartice.

Poštovane dame i gospodo pošto ja za razliku od Vas strašno cijenim svoje slobodno vrijeme kojeg imam na kapaljku, ovim putem želim i da Vas obavjestim da ja odustajem od Visa Magic Card te da samim time možete da je stornirate. Takođe bih zamolio i da se u vašu bazu pored mog imena i korisničke šifre upiše da ne želim više da me kontaktiraju iz Vaše prodaje kao ni iz anketnog dijela Vaše službe. Za bilo kakvu vrstu Vaših proizvoda ja više nisam zainteresovan.

Mislim da sam bio krajnje korektan i prošli put kad su se Vaše službe ponašale smijem reći amaterski (vjerujem da prepiske i pozive imate snimljene u bazi) te da sam i sada krajnje korektan kada Vas ljubazno upozoravam na greške koje činite u Vašem radu i odnosu prema klijentima što nije moje da činim nego je to posao osoba koje su postavljene na odgovorna mjesta Vašoj organizaciji.

S poštovanjem
Tek sam jutros dobio poziv sa nonšalantnim "Dobro jutro ta i ta je evo ja Vam završila papirologiju" i pošto sam ja odbio da dođem onda je tek krenulo izvinjavanje i "priznanje" da čita upravo ovaj iznad mail...a i Ponedjeljak (juče) je propao onako da niko ne zove...
Post Reply