Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
leki hz
Posts: 767
Joined: 09/09/2011 21:08

#2101 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by leki hz »

nera18 wrote:
leki hz wrote:Zna li neko kakve su avonove farbe za kosu,kupila sam ali ne znam da li isušuju kosu
pisala sam vec, jako sam zadovoljna njima, svaka farba isusuje kosu, no da je ova avonova pretjerano jaka, nije
ok hvala puno :)
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#2102 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by kinderlada »

Kupih ja sebi peglu za kosu konacno :-D

Eh sad mi treba onaj zastitini sprej. Ali nemam pojma koji je dobar, pa ako neko ima preporuku i cijenu, neka javi :)
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2103 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by LaCici »

Ja ti mogu reci koji da NE kupujes. :-D A to je Taft heat style, uzas, meni uljepi svu kosu i imam osjecaj da s njim vise gori kosa. A u DM-u ni jedan drugi nisam vidjela. :roll: Mozda ima negdje drugo, i meni bi trebao, pa valjda ce nam se neko javiti sa info.
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#2104 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by kinderlada »

A u CM-u? Nisam ni ja gledala, a i kad vidim kako da se odlucim kad ne znam koji valja. Ali eto za pocetak znam vec jedan koji ne valja :) Thanks :wink:

A peglati kosu ili uvijati je bez ovog spreja, mislim da je cisto izivljavanje na kosi.... Iako u principu to ni ne treba cesto, ali eto za ponekad, dok izgustiram peglu :D
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#2105 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Strpljiva »

kinderlada wrote:A u CM-u? Nisam ni ja gledala, a i kad vidim kako da se odlucim kad ne znam koji valja. Ali eto za pocetak znam vec jedan koji ne valja :) Thanks :wink:

A peglati kosu ili uvijati je bez ovog spreja, mislim da je cisto izivljavanje na kosi.... Iako u principu to ni ne treba cesto, ali eto za ponekad, dok izgustiram peglu :D
Mogu ti samo poželjeti sreću. :) Nema tog spreja koji će štititi kosu.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2106 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by LaCici »

Ja sam za sada zadovoljna kako mi kosa izgleda a peglam max 2 puta sedmicno. Kod mene je keramicka pegla tako da ona manje steti kosi, ali u svakom slucaju bih voljela naci neki sprej da je bar malo zastiti. I jednom mjesecno uradim i regeneraciju kose (uz farbanje) u salonu, tako da je za sada ok.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2107 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

LaCici wrote:Ja sam za sada zadovoljna kako mi kosa izgleda a peglam max 2 puta sedmicno. Kod mene je keramicka pegla tako da ona manje steti kosi, ali u svakom slucaju bih voljela naci neki sprej da je bar malo zastiti. I jednom mjesecno uradim i regeneraciju kose (uz farbanje) u salonu, tako da je za sada ok.
e ima u cm onaj sprej - pise stepeni koliko podnosi kosa
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#2108 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by kinderlada »

Pa i ja cu peglati samo ponekad, uzela sam onu peglu Remington sleek and curl, pise isto da su keramicke ploce i ima regulaciju temperature, ja stavim na 150-160 i sasvim je ok.

@ Michun: a znas li ciji je taj sprej u CM-u i koliko otprilike kosta?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2109 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

kinderlada wrote:Pa i ja cu peglati samo ponekad, uzela sam onu peglu Remington sleek and curl, pise isto da su keramicke ploce i ima regulaciju temperature, ja stavim na 150-160 i sasvim je ok.

@ Michun: a znas li ciji je taj sprej u CM-u i koliko otprilike kosta?
dm-ov je sori, tj balea. i kosta 6-7 KM.
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2111 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by LaCici »

Jesi li ga probala, znas li kakav je?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2112 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

LaCici wrote:Jesi li ga probala, znas li kakav je?
imam ga kuci...al ne koristim ja peglu tak da ne mogu reci da li pomaze sta kod pegle. mirise ok :D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2113 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by LaCici »

OK hvala ti, probat cu. :wink:
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#2114 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Rosebud_ »

Imal kakav fin tutorijal za 'samofeniranje'? Slomih se trazeci al nista. :?
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#2115 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anestezija123 »

Ja peglam povremeno kosu, i doslovno me boli kad je peglam jer znam da se unistava... :sad:
ALI, napravim jednom sedmicno ili jednom u dvije sedmice masku za kosu sa medom, maslinovim uljem i zumancetom i stavim je tako na suhu kosu ("prljavu" po mogucnosti) i drzim sto duze (vecinom kad ucim u kuci citav dan) i onda je operem normalno. Zaista pomaze, inace nisam nikad vjerovala u te kucne carolije :D ali ovo je stvarno super! Kazu mi da nisam nikad bolju kosu imala, a eto par mjeseci ovo koristim. Probajte obavezno, ali ne odustajte ako vam nakon prvog pranja ne bude k'o s neke reklame. :)
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#2116 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Allenass »

anestezija123 wrote:Ja peglam povremeno kosu, i doslovno me boli kad je peglam jer znam da se unistava... :sad:
ALI, napravim jednom sedmicno ili jednom u dvije sedmice masku za kosu sa medom, maslinovim uljem i zumancetom i stavim je tako na suhu kosu ("prljavu" po mogucnosti) i drzim sto duze (vecinom kad ucim u kuci citav dan) i onda je operem normalno. Zaista pomaze, inace nisam nikad vjerovala u te kucne carolije :D ali ovo je stvarno super! Kazu mi da nisam nikad bolju kosu imala, a eto par mjeseci ovo koristim. Probajte obavezno, ali ne odustajte ako vam nakon prvog pranja ne bude k'o s neke reklame. :)

Ja sam to probala, ali mi se od meda sva kosa ukruti odmah po nanošenju tako da jedva uspijem staviti to na kosu do kraja. :(
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#2117 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anestezija123 »

Probaj staviti onaj tecniji med, bude glatko fino onda. Ili manju kolicinu meda. A isto tako mozes kosu navlaziti malo prije stavljanja maske jer se lakse stavlja. I ja sam se u pocetku malo napatila jer mi je jako gusta kosa i puno je ima pa me je cupalo sve, ali kasnije sam se uhodala tako.
Znaci, navlazi kosu rukama prvo pa onda polako stavljaj. Na kraju mozes "umociti" samo kosu od vrhova u posudu u kojoj ti je ta maska.
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#2118 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Allenass »

Morat cu stavljati manje meda, i onda tako, na vlažnu kosu. :thumbup:
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#2119 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by anestezija123 »

Probaj, isplati se malo "napatiti". :D I da, ako imas svjetliju kosu, mozes na kraju isprati cajem od kamilice. Mirise divno poslije, a mislim da i to nesto lijepo radi kosi. :D
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#2120 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Loulou »

Michun wrote:
kinderlada wrote:Pa i ja cu peglati samo ponekad, uzela sam onu peglu Remington sleek and curl, pise isto da su keramicke ploce i ima regulaciju temperature, ja stavim na 150-160 i sasvim je ok.

@ Michun: a znas li ciji je taj sprej u CM-u i koliko otprilike kosta?
dm-ov je sori, tj balea. i kosta 6-7 KM.
Ja imam Thermal Protect Spray (Smooth) od Indole (oko 14 KM u cm-u), ali kako mi pegla samo zauzima mjesto na polici, ne znam koliko je sprej funkcionalan što se peglanja kose tiče. Špricala sam ga po kosi nekoliko puta, zbog sušenja fenom, lijepo miriši, nije bilo nus pojava. :D
User avatar
rinna0304
Posts: 865
Joined: 23/07/2011 13:23
Location: Sarajevo

#2121 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by rinna0304 »

Loulou wrote:
Michun wrote:
kinderlada wrote:Pa i ja cu peglati samo ponekad, uzela sam onu peglu Remington sleek and curl, pise isto da su keramicke ploce i ima regulaciju temperature, ja stavim na 150-160 i sasvim je ok.

@ Michun: a znas li ciji je taj sprej u CM-u i koliko otprilike kosta?
dm-ov je sori, tj balea. i kosta 6-7 KM.
Ja imam Thermal Protect Spray (Smooth) od Indole (oko 14 KM u cm-u), ali kako mi pegla samo zauzima mjesto na polici, ne znam koliko je sprej funkcionalan što se peglanja kose tiče. Špricala sam ga po kosi nekoliko puta, zbog sušenja fenom, lijepo miriši, nije bilo nus pojava. :D
dobar sprej samo sto (bar meni ) nekako skori malo kosu pa kad poslije pocesljam malo se cupa al predobro stiti kosu :D
nez jel bilo pitanje ovdje jel mi moze neko onak fino objasnit kako da peglom uvijem kosu :$ pokusala preko youtube al slabo mi nekako ide xD jednom cak uspjela da spalim citav pramen kose .. tako da xD hvala unaprijed :D
Lutijena
Posts: 19901
Joined: 12/12/2009 18:00

#2122 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Lutijena »

Da li ste koristili ove twist rollere za kosu? Image
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#2123 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by drekalica28 »

Allenass wrote:
anestezija123 wrote:Ja peglam povremeno kosu, i doslovno me boli kad je peglam jer znam da se unistava... :sad:
ALI, napravim jednom sedmicno ili jednom u dvije sedmice masku za kosu sa medom, maslinovim uljem i zumancetom i stavim je tako na suhu kosu ("prljavu" po mogucnosti) i drzim sto duze (vecinom kad ucim u kuci citav dan) i onda je operem normalno. Zaista pomaze, inace nisam nikad vjerovala u te kucne carolije :D ali ovo je stvarno super! Kazu mi da nisam nikad bolju kosu imala, a eto par mjeseci ovo koristim. Probajte obavezno, ali ne odustajte ako vam nakon prvog pranja ne bude k'o s neke reklame. :)

Ja sam to probala, ali mi se od meda sva kosa ukruti odmah po nanošenju tako da jedva uspijem staviti to na kosu do kraja. :(
ova maska se zapravo pravi nad šerpom proključale vode, znači na pari.
zbog toga med ne kruti kosu. ;-)
a maslinovo ulje i jaje se bolje....udruže. :mrgreen:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2124 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Ma.Le.Na »

je'no pitanje :oops:

idete li vi ikad kod frizera samo da vam siske skrati?
ne bih da se sisam skroz...skoro sam...a brzo mi kosa raste pa bni samo siske..
a nesto mi bezze samo siske..

kako to ide?
koliko se to placa?
hoce li me izbacit iz radnje? :cry: :D
User avatar
Allenass
Posts: 1398
Joined: 20/04/2010 01:23

#2125 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Allenass »

Ma.Le.Na wrote:je'no pitanje :oops:

idete li vi ikad kod frizera samo da vam siske skrati?
ne bih da se sisam skroz...skoro sam...a brzo mi kosa raste pa bni samo siske..
a nesto mi bezze samo siske..

kako to ide?
koliko se to placa?
hoce li me izbacit iz radnje? :cry: :D
Ma neće, što bi, to je sasvim normalno. :)
Nećeš ih sama sebi sjeći. :D
Post Reply