Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2101 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Taman da mi se slazu uz reputaciju na forumu :)

Mislim da odoh danas u Maju da kupim TS-850 i podmetace :)
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2102 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

Jel rano da se presaltam na zimske gume ? :)
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2103 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

skafiskafsnjak wrote:Jel rano da se presaltam na zimske gume ? :)
Imas jos 9 dana fore :D al kako cujem od raje u drugim kantonima i Rs-u vec opominju kad zaustave :-)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2104 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ado-šampion »

Qler wrote:U principu Dunlop i Continental su mi prvi izbor. Na proslom autu sam imao GY UG8, nisu lose, ali su mi bile bolje UG7+... Mozda je do mene, ali eto. Pa kontam, posto sam bio super zadovoljan sa Winterspor 3D da probam 4D, a TS850 svi hvale...
Sta je problem s UG8?

Ja imam trenutno UG7+ s kojim sam jako zadovoljan vec nekoliko sezona, ali samo dvije. Mozda cu ove zime uzeti jos dvije, pa ne znam da li da idem opet s GY, s kojim sam dosad jako zadovoljan, ili da predjem na Continental.

Ljetne su mi Conti PremiumContact, s njima sam isto prezadovoljan, kudikamo bolje od Pirelli P3000 koje sam imao prije.
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#2105 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Imao sam istu dilemu. UG7 sve cetiri sam i ja vozio 5 sezona i prezdovoljan sam bio. Cak i po suhom snijegu na ledenoj cesti sam izlazio uzbrdo prosle zime kad je vec guma 6 godina stara i prilicno potrosena bila. Ta guma jeste odlicna, kao sto je i UG8, medjutim UG7+ ne znam da li mozes naci da su mladje. UG8 na testovima ima "lateralno proklizavanje na snijegu" sto ce reci da bi u zasnjezenoj krivini mogao izgubiti upravljivost. Sve je to do vozaca i nacina voznje, ali kad za iste pare dobijes TS850 staru par mjeseci koja nema bitne mane na testovima, onda mi je dilema postala besmislena.
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2106 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

ado-šampion wrote:
Qler wrote:U principu Dunlop i Continental su mi prvi izbor. Na proslom autu sam imao GY UG8, nisu lose, ali su mi bile bolje UG7+... Mozda je do mene, ali eto. Pa kontam, posto sam bio super zadovoljan sa Winterspor 3D da probam 4D, a TS850 svi hvale...
Sta je problem s UG8?

Ja imam trenutno UG7+ s kojim sam jako zadovoljan vec nekoliko sezona, ali samo dvije. Mozda cu ove zime uzeti jos dvije, pa ne znam da li da idem opet s GY, s kojim sam dosad jako zadovoljan, ili da predjem na Continental.

Ljetne su mi Conti PremiumContact, s njima sam isto prezadovoljan, kudikamo bolje od Pirelli P3000 koje sam imao prije.

Ma nema problema, odlične su. Glupo je reci da guma u toj klasi ne valja. Pogotovo po bljuzgi i mokrom. Drze fenomenalno. Samo imao sam, mozda subjektivan, osjecaj, da bi me ug7+ izvukle po cistom snijegu gdje ove ug8 nisu mogle par puta... mozda je i do mene...
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2107 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Eto legle ts-850, frisko :)

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#2108 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Qler wrote:Eto legle ts-850, frisko :)

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Cestitam, sretne ti bile.
Edisontije
Posts: 126
Joined: 28/10/2012 20:16

#2109 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Edisontije »

Qler wrote:Eto legle ts-850, frisko :)

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
Imam ih na Opel Astri H predobre su i odlično se ponašaju na snijegu, isprobano prošle zime :-D
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2110 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

Qler wrote:Eto legle ts-850, frisko :)

Sent from my Lumia 920 using Tapatalk
:thumbup:

Haj, navozo' se daBogda
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#2111 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ajdin_nine »

da li neko zna koja je guma bolja za zime. sportiva snow winter ili sava eskimo s3? sportiva kosta 82 a sava 81 KM, tako da cijena ne igra nista kljucno
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2112 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

ajdin_nine wrote:da li neko zna koja je guma bolja za zime. sportiva snow winter ili sava eskimo s3? sportiva kosta 82 a sava 81 KM, tako da cijena ne igra nista kljucno

Sava je za nase uslove dokazana. Pogotovo kad zapada snijeg. Ostalo onako.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2113 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

drugi profil wrote:Imao sam istu dilemu. UG7 sve cetiri sam i ja vozio 5 sezona i prezdovoljan sam bio. Cak i po suhom snijegu na ledenoj cesti sam izlazio uzbrdo prosle zime kad je vec guma 6 godina stara i prilicno potrosena bila. Ta guma jeste odlicna, kao sto je i UG8, medjutim UG7+ ne znam da li mozes naci da su mladje. UG8 na testovima ima "lateralno proklizavanje na snijegu" sto ce reci da bi u zasnjezenoj krivini mogao izgubiti upravljivost. Sve je to do vozaca i nacina voznje, ali kad za iste pare dobijes TS850 staru par mjeseci koja nema bitne mane na testovima, onda mi je dilema postala besmislena.
Uzmi u obzir isto da na testovima ADAC-a vec nekoliko sezona u najbitnijim (tj. najzastupljenijim dimenzijama) Continental uvijek drzi prvo mjesto. TS 850 (ja ih isto imam u BiH na autu), Continental ContiSport 5 itd. UG8 na testu je samo malo losiji u odredjenoj kategoriji, kao i Michelin, kao i Bridgestone, kao i Dunlop. Koje god uzmes neces se zeznuti, bitno je da su one svestrane (a sve su), da imaju vrlo kvalitetnu strukturu, tj. da je nosivi dio gume izradjen od vrlo kvalitetnih materijala (ovdje je Michelin tata mata) tako da nece doci do balona, kvrga i slicnih gluposti. Ima tu i navijanja (s obzirom da je Continental cistokrvna njemacka firma).
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2114 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Teufik wrote:
ajdin_nine wrote:da li neko zna koja je guma bolja za zime. sportiva snow winter ili sava eskimo s3? sportiva kosta 82 a sava 81 KM, tako da cijena ne igra nista kljucno

Sava je za nase uslove dokazana. Pogotovo kad zapada snijeg. Ostalo onako.
U tome i jeste problem sa Savom, sto je vrlo dobra kada je iskopavanje u pitanju, u ostalim segmentima, pogotovo po suhom, ja bi rekao da nije ni onako, nego ispodprosjecna.
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2115 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

jefferson wrote:
Teufik wrote:
ajdin_nine wrote:da li neko zna koja je guma bolja za zime. sportiva snow winter ili sava eskimo s3? sportiva kosta 82 a sava 81 KM, tako da cijena ne igra nista kljucno

Sava je za nase uslove dokazana. Pogotovo kad zapada snijeg. Ostalo onako.
U tome i jeste problem sa Savom, sto je vrlo dobra kada je iskopavanje u pitanju, u ostalim segmentima, pogotovo po suhom, ja bi rekao da nije ni onako, nego ispodprosjecna.
Ok jefferson, znam, Ajdin je pitao "za zime". Pa stoga takav moj odgovor. Nek je voza po snijegu a kad osusi nek metne ljetne.Sala :D
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2116 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Par mojih jarana ima Sportive, a imali su prije Savu izadovoljniji su Sportivom.

Usput, ove TS-850 su odlicne :) tihe, udobne, a poslije ovih ljetnih koje sam dobio na autu (ponovilo se malo)... lebde na cesti :)
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#2117 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

Uzeo sam i ja danas Conti TS850, 165/65/R15, oko 130 KM po komadu.

Nisam ih još stavio, preko vikenda ću, a i sada su mi na autu zimske Barum gume, ali sam ih vozio cijelo ljeto tako da sam htio zamijeniti i uzeti najbolje, a na proljeće opet pregledam ADAC-ov test pa uzimam najbolje ljetne :D
User avatar
Qler
Posts: 25829
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2118 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Koje ti je auto pa je ta dimenzija?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2119 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by bingov buraz »

ajdin_nine wrote:da li neko zna koja je guma bolja za zime. sportiva snow winter ili sava eskimo s3? sportiva kosta 82 a sava 81 KM, tako da cijena ne igra nista kljucno
Ovde nema Sportive ali možda ti posluži

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
Gray
Posts: 4037
Joined: 14/06/2005 02:47

#2120 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gray »

Qler wrote:Koje ti je auto pa je ta dimenzija?

CLio III
ajdin_nine
Posts: 57
Joined: 16/08/2008 20:17

#2121 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ajdin_nine »

bingov buraz wrote:
ajdin_nine wrote:da li neko zna koja je guma bolja za zime. sportiva snow winter ili sava eskimo s3? sportiva kosta 82 a sava 81 KM, tako da cijena ne igra nista kljucno
Ovde nema Sportive ali možda ti posluži

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm
zahvaljujem
User avatar
exCVILA
Posts: 6
Joined: 27/07/2013 14:52

#2122 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by exCVILA »

Neko je pitao za Nokian ja gledao Han Derventa raskrsnica prema Sokolcu Bobar pumpa.Cijena 205/55/16 163,00 KM. Mislim da su pravo jeftine s obzirom da se na ADAC testu bas dobro kotiraju.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2123 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by BarbaDue »

ajdin_nine wrote:da li neko zna koja je guma bolja za zime. sportiva snow winter ili sava eskimo s3? sportiva kosta 82 a sava 81 KM, tako da cijena ne igra nista kljucno
ja danas stavih sportiva...pa nek ide u klinac
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2124 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

exCVILA wrote:Neko je pitao za Nokian ja gledao Han Derventa raskrsnica prema Sokolcu Bobar pumpa.Cijena 205/55/16 163,00 KM. Mislim da su pravo jeftine s obzirom da se na ADAC testu bas dobro kotiraju.
Ovdje gdje sam ja u SAD, kunu se u Nokian!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2125 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Qler wrote:Koje ti je auto pa je ta dimenzija?
Renault 100%!!!
Post Reply