Kosovo ALL ABOUT - Preko 80 drzava priznalo nezavisnost!

Post Reply
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2101 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by KatarinaKosaca »

Ti srbi u enklavama o kojima ti pises a koji su prihvatili kosovo kao svoju drzavu rade, evo sada se useljavaju u nove kuce, uskoro ce se vozati novim autoputevima a svoja politicka i sva druga prava kao i svi ostali iz drugih naroda ostvaruju demokratski i legalno preko svojih srpskih politicara i stranaka u parlamentu i vladi kosova.
Ko ima je napravio kuće?
Šta im je sa starim kućama?
Znaš li šta se desi i šta se dešavalo ako pređu nevidljivu crtu razdvajanja?

Što ne mogu ubleha... :roll:
Nego, upravo jedan poslanik LDP-a govori ono što napisah maloprije.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2102 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

Pojede ih mrak na tom novom autoputu ka Žutoj kući.
User avatar
Erzsebet
Posts: 2157
Joined: 04/02/2009 18:31
Location: Amsterdam

#2103 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Erzsebet »

Možda vi smete više od nas, a možda mi smemo više od vas :). Znamo da vi vežbate za funkciju ministra, ali vam neće uspeti :).

Šef pregovaračkog tima Tomislavu Nikoliću...
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2104 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

To je samo predstava za javnost, sve je dogovoreno i već trebalo biti završeno, samo su stvar malo zajebali Srbi iz Mitrovice koji su na straži od 2004. godine, iz razumljivih razloga.

Stvari stoje ovako-

Priština kreće na sever Kosova.
EU fol iznenađena.
Srbija (zvanična) se fol buni i brine, a u stvari čeka da se završi farsa i da bude dovedena pred svršen čin, čime će Tadić imati opravdanje pred građanima i biračima da se ne miješa, a sa druge strane prima pohvale iz Brisela i potvrđuje svoju privrženost svemu što mu iz EU kažu - narede.
Obzirom na stanje na terenu nakon toga, Srbija priznaje Kosovo i postaje članica EU - Tadić i dalje na vlasti, Srbija u EU, Kosovo priznato od strane Srbije - čime Srbija daje legitimitet onima koji su načinili presedan i silovanje međunarodnog prava i njihovim odlukama, što je bitno i za eventualne sledeće slučajeve svuda u svijetu.

Istovremeno, šteta i nije toliko velika, obzirom da Srbija ne bi ni znala šta da radi sa Kosovom sve i da joj ga vrate, jer sa takvom organizacijom, ekonomijom, običajima, plemenskom i porodičnom povezanošću, dakle van svih standarda od onoga čemu se teži - EU, postavlja se pitanje - i šta će joj.
Doduše, ostaje mala bruka prema onima iz Mitrovice, aL to je svakako sića, statistički zanemarljiva, aL eto, ostavićemo utisak da smo kO fol sve pokušali.

E sad, niko nije javio Mitrovčanima za ovo pa su malo zajebali stvar i ne dadoše se, jer silna Rosa ne uradi ništa i stanje nakon dan-dva osta nepromjenjeno, Priština nema snage da ih otjera, Beograd zbog domaće javnosti i sviranja ku.cu svih ovih godina ne može...šta da se radi, stanje se ne promjeni...hajmo angažovati majmune da popale prelaze, obzirom na nemoć BG-a i PRIŠ-e, ima ko može i ima mandat da raguje u ekscesnim situacijama, eto Kfora da zauzme sjevernu granicu, koju će nakon izvjesnog vremena predati kosovskoj vladi.

Time se stvari vraćaju u kolosijek i prvobitni plan može ići ka daljoj realizaciji.

A svakome kome je do takve ljepote za koju baca šuplju da vlada u enklavama, bih poželio da u istoj živi, ne mora mjenjati nacionalnost uopšte, pa nek nam se javi i prenese utiske, smije li prozor otvoriti a ne izaći iz kuće, ide li u prodavnicu ili mu vojnici Kfora donose hljeb, itd, itd.

ps - preporučljivo čitati uz pjesmu Kerbera, ne znam kako se zove, ima dio - vuci siti, ovce bleje, aL je ovaj život lep.
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2105 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

radostan dan wrote:To je samo predstava za javnost, sve je dogovoreno i već trebalo biti završeno, samo su stvar malo zajebali Srbi iz Mitrovice koji su na straži od 2004. godine, iz razumljivih razloga.

Stvari stoje ovako-

Priština kreće na sever Kosova.
EU fol iznenađena.
Srbija (zvanična) se fol buni i brine, a u stvari čeka da se završi farsa i da bude dovedena pred svršen čin, čime će Tadić imati opravdanje pred građanima i biračima da se ne miješa, a sa druge strane prima pohvale iz Brisela i potvrđuje svoju privrženost svemu što mu iz EU kažu - narede.
Obzirom na stanje na terenu nakon toga, Srbija priznaje Kosovo i postaje članica EU - Tadić i dalje na vlasti, Srbija u EU, Kosovo priznato od strane Srbije - čime Srbija daje legitimitet onima koji su načinili presedan i silovanje međunarodnog prava i njihovim odlukama, što je bitno i za eventualne sledeće slučajeve svuda u svijetu.

Istovremeno, šteta i nije toliko velika, obzirom da Srbija ne bi ni znala šta da radi sa Kosovom sve i da joj ga vrate, jer sa takvom organizacijom, ekonomijom, običajima, plemenskom i porodičnom povezanošću, dakle van svih standarda od onoga čemu se teži - EU, postavlja se pitanje - i šta će joj.
Doduše, ostaje mala bruka prema onima iz Mitrovice, aL to je svakako sića, statistički zanemarljiva, aL eto, ostavićemo utisak da smo kO fol sve pokušali.

E sad, niko nije javio Mitrovčanima za ovo pa su malo zajebali stvar i ne dadoše se, jer silna Rosa ne uradi ništa i stanje nakon dan-dva osta nepromjenjeno, Priština nema snage da ih otjera, Beograd zbog domaće javnosti i sviranja ku.cu svih ovih godina ne može...šta da se radi, stanje se ne promjeni...hajmo angažovati majmune da popale prelaze, obzirom na nemoć BG-a i PRIŠ-e, ima ko može i ima mandat da raguje u ekscesnim situacijama, eto Kfora da zauzme sjevernu granicu, koju će nakon izvjesnog vremena predati kosovskoj vladi.

Time se stvari vraćaju u kolosijek i prvobitni plan može ići ka daljoj realizaciji.

A svakome kome je do takve ljepote za koju baca šuplju da vlada u enklavama, bih poželio da u istoj živi, ne mora mjenjati nacionalnost uopšte, pa nek nam se javi i prenese utiske, smije li prozor otvoriti a ne izaći iz kuće, ide li u prodavnicu ili mu vojnici Kfora donose hljeb, itd, itd.

ps - preporučljivo čitati uz pjesmu Kerbera, ne znam kako se zove, ima dio - vuci siti, ovce bleje, aL je ovaj život lep.
sto si se bolan mucio ..trebao si :mrgreen: ovaj post citirat od prije par dana i to je to :mrgreen:

by zavrzlama on 27/07/2011 20:00 sve je ovo izrezirano u stabu a cilj je "pustanje niz vodu suvisnog tereta srbiji" a teret su preostali srbi na Kosovu,kojim srbija ne moze reci Kosovo je vasa drzava ,nego sve svaljuju na zli zapad i ratoborne albance...vec dugo se zna da srbija samo ceka trenutak da se rijesi kosova i kosovskih srba,samo je jos nepoznanica sta je kompezacija srbiji ..da li pobjeda DS-a i reizbor tadica ili guranje nosa u BIH...
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#2106 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by psydelija »

irvinx1 wrote:Ti Srbi u enklavama ne mogu da setaju normalno ulicom. Sreca pa ima finih Albanaca da im pomognu. A ni druge etnicke skupine na jugu Kosobva nisu u dobroj poziciji.
neistina!

ja bio 2008 i 2010 u gracanici, pristini, strpcu i prizrenu...
08 sam imao neku dozu straha, ali neprilika nije bilo, a prosle godine nije mi ni naum palo da razmisljam o neprilikama... govorio sam srpski ko da sam u cacku... :D drago im kada cuju, pa pitaju: "o zemljak, izdakljen si?!" svi su ljubazni do bola... medjuetnicki sukobi su davno prevazidjeni.
ortak iz gracanice radi u centru pristine, albanac mu gazda...
Last edited by psydelija on 30/07/2011 19:02, edited 1 time in total.
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#2107 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by psydelija »

da se citiram pa da idem da malo privredjujem: :D
psydelija wrote:daj se malo uozbiljite... kakav rat-kakvi bakraci...
ovo je ciljano "maslo" medjunarodne zajednice, vlade ks i vl.srbije, i bice uskoro reseno...

ako se bude puskaralo, svi ce izgubiti, a ponajvise srbi.
kosovo je realnost, kosovo je nezavisno!

u vezi severa kosova, klasicna opstrukcija koja se diriguje iz beograda...
cilj kosovske policije je bio ne uspostaviti drzavu na s.kosova, drzava postoji, vec smanjiti obim nelegalne trgovine koji uz veliku nadoknadu propustaju kps policajci srpske nacionalnosti... ti isti policajci su na platnom spisku i mup-a srbije...

... a svi koji se loze da srbija, srpska vojska ili policija moze ista da urade na kosovu ili bilo gde u okolini porucujem da su ludi i neupuceni!!!


sever kosova je neophodan ponajvise KOSOVU iz mnogo razloga (rudnici zlata...), a srbiji sluzi samo za podkusurivanje u skupstinskim klupama
.
ako bude se sta drugacije zavrsilo, javi te...
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2108 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

zavrzlama wrote: sto si se bolan mucio ..trebao si :mrgreen: ovaj post citirat od prije par dana i to je to :mrgreen:
Nisam se mučio, samo sam imao malo više vremena pa sam razradio svoj post od prije par dana.

Drugo, Đe ću kopirati, aJ da je neki anonimus ili laik, aL gdje ćeš kopirati takve eminentne analitičare poput tebe, Bosnologa... :mrgreen:

:sax:

4 psydelia - čitam te, - medovina - teče Kosovom, nemoj molim te da se zaboravi da se promjene imena onih karaula-prelaza, u Keljmendi I i Keljmendi II.

:mrgreen:
Last edited by radostan dan on 30/07/2011 19:18, edited 1 time in total.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2109 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

radostan dan wrote:
zavrzlama wrote: sto si se bolan mucio ..trebao si :mrgreen: ovaj post citirat od prije par dana i to je to :mrgreen:
Nisam se mučio, samo sam imao malo više vremena pa sam razradio svoj post od prije par dana.

Drugo, Đe ću kopirati, aJ da je neki anonimus ili laik, aL gdje ćeš kopirati takve eminentne analitičare poput tebe, Bosnologa... :mrgreen:

:sax:
Nisam ni zano da imam toliko duge ruke da mogu dokuciti tastature na dva kontinenta u isto vrijeme,..... :mrgreen:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#2110 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by kiky »

tachi je napravio šta je htio ...
srbijanska roba više neče ulazit u kosovo ...
srbi su izolovani u enklavi i nemaju kud ...
čak je i bolje da granična vrata čuvaju stranci koji su ih u međuvremenu zatvorili ...
srbima je ostalo samo iseljavanje i povratak majčici srbiji ...
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2111 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

4 Bosnolog - Pozdrav, ne moramo se slagati, ti si prvi čovjek na ovom svijetu kom sam poželio sretnu novu godinu, i nadam se da je takva. :-D
I ne padaj puno na propagandu Šešeljevu i ostalih, mi iz štaba tako poneki put gurnemo laufere, tek da skrenemo žnjupa, druga je igranka u pitanju, Srbija u EU, i sve institucije iz Brisela u BG, zbog prenapućenosti prvopomnutog.
:mrgreen:
Last edited by radostan dan on 30/07/2011 19:30, edited 1 time in total.
User avatar
paravan
Posts: 541
Joined: 22/12/2010 12:43

#2112 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by paravan »

kiky wrote: srbima je ostalo samo iseljavanje i povratak majčici srbiji ...
trebamo se i mi pobrinuti da ne skrenu slucajno za BiH
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2113 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Nadam se da je bilo iskreno i onako od srca,.... :mrgreen:

Neka ostane do kraja kao do sada biti cu vise nego zadovoljan,a tek smo prevalili polovinu,Ako ti nisam uzvratio cestitku a cini mi se da jesam onda svakako zelim biti prvi koji ti zeli svako dobro u ostaku ove i narednu godinu kao i svim dobronamjernim ljudima svijeta,....Uvijek je bilo kako posijes tako pozanjes,..nepravde je bilo i uvijek ce biti ali nepravdu ciniti a dobru se nadati nikada nije drzalo dugo vodu,.....
Samardžić: "Beograd korak po korak priznaje Kosovo"
30. 07. 2011. • 18:00 A. B.


Poslanik Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić ocijenio je danas da Beograd u dijalogu sa Prištinom postepeno priznaje nezavisnost Kosova, i da je zato neophodna hitna promjena državne politike prema južnoj pokrajini.

"Mi ne možemo da utičemo na Albance, oni će i dalje raditi ono što rade, i ne možemo da mijenjamo stav zapadnih zemalja, jer je i on jaka konstanta. Ono što možemo mijenjati je naša politika", kazao je Samardžić na vanrednoj sjednici parlamenta o Kosovu. Prema njegovoj ocijeni, situacija na sjeveru pokrajine će se teško vratiti na stanje prije 25. jula, jer je Kfor konačno pokazao svoje pravo lice tako što je, iako je na Kosovu po Rezoluciji 1244, podržao djelovanje kosovskih Albanaca. Samardžić je tekst deklaracije Vlade Srbije o situaciji na Kosovu kritikovao ocijenjujući da je "amaterski sročen" i pun grešaka i propusta.

"Ipak, najveći problem deklaracije je politički status-kvo, to što ne mijenja ništa u politici vlade a trenutak nalaže da se nešto promijeni", kazao je Samardžić, i zato zatražio od predsjednice parlamenta da poslanicima omogući konsultacije kako bi se provjerilo da li je moguće načiniti kompromis o ponuđenom tekstu.

Amandman koji je podneo DSS, kako je objasnio, unapređuje tekst deklaracije sa stanovišta potrebe da se politika promijeni, i, između ostalog, sadrži i zahtjev da se uđe u pregovore o Kosovu pod okriljem UN, i da se Srbija okrene onim međunarodnim činiocima od kojih može očekivati podršku za svoju politiku. Samardžić je poručio da svijet danas nije onakav kakav je bio 90 - ih godina, i da stoga treba postići zamrzavanje stanja kako bi se u budućnosti moglo pregovarati i o nekim riješenjima koja bi bila povoljna za Srbiju.

Analizirajući uzroke najnovije krize na Kosovu, Samardžić je rekao da je korijen problema u ekspanzionističkoj politici Albanaca, podršci koju ta politika ima od strane SAD, NATO i većine država EU, i u pogrešnoj politici vlade koja je za svoje saveznike odabrala upravo one sile koje najviše pomažu politiku Albanaca.
User avatar
Ronnie O'Sullivan
Posts: 136
Joined: 23/05/2011 08:52

#2114 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Ronnie O'Sullivan »

paravan wrote:
kiky wrote: srbima je ostalo samo iseljavanje i povratak majčici srbiji ...
trebamo se i mi pobrinuti da ne skrenu slucajno za BiH
Upravo to, i da im ne daju BiH drzavljanstva kao sto je bio slucaj sa Srbima iz Hrvatske :x
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2115 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

radostan dan wrote:
zavrzlama wrote: sto si se bolan mucio ..trebao si :mrgreen: ovaj post citirat od prije par dana i to je to :mrgreen:
Nisam se mučio, samo sam imao malo više vremena pa sam razradio svoj post od prije par dana.

Drugo, Đe ću kopirati, aJ da je neki anonimus ili laik, aL gdje ćeš kopirati takve eminentne analitičare poput tebe, Bosnologa... :mrgreen:

:sax:

4 psydelia - čitam te, - medovina - teče Kosovom, nemoj molim te da se zaboravi da se promjene imena onih karaula-prelaza, u Keljmendi I i Keljmendi II.

:mrgreen:
hajd sto sebe mucis ,ali i ostale gusis dugim postovima ,a sve moze stati u par recenica :D .zna raja na forumu da je velikosprska ideologija prokuzena davno..nemas potrebe poraze velikosprske politike pretvarati u pobjede i neku tezu filozofiju....srbija je izgubila Kosovo davno,sad je samo problem kako bezbolno reci srpskom narodu da su 200 godina zivjeli ,uceni i podrzavali promasenu ideologiju,zavadjajuci se sa cijelim svijetom,komsijama i susjednim drzavama i na kraju da su stvarali dvije Jugoslavije samo sa namjerom da naprave veliku srbiju sa srbima kao dominantnom nacijom...

sto rece @hercegovac.."konacno se radja nova srpska drzava" ona bez teritorija koje joj ne pripadaju ni istorijski ni moralno...the end.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2116 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Tadić: Nije nemoguće da je paljenje Jarinja inicirao neko iz Prištine


29.07.2011. u 20:04

Image
Srbija

Predsjednik Srbije Boris Tadić izjavio je da nije nemoguće da je neko iz Prištine inicirao paljenje administrativnog prelaza Jarinje.

Tadić je istakao da je najvažnije istražiti ko je zapalio prelaz, jer je to akt koji je potpuno protivan interesima Srbije, te da uopšte nije nemoguće da je to inicirao neko iz Prištine. On očekuje da će međunarodne i domaće istražne organizacije istraživati ko je imao kakvu ulogu u cijelom ovom procesu, koji je mogao da poruši krhku stabilnost i mir koji vladaju na Kosmetu i ugrozi bezbjednost cijelog zapadnog Balkana.

Tadić je u intervjuu za B92 oštro govorio o ulozi američkog ambasadora u Prištini Kristofera Dela u posljednjim incidentima, navodeći da bi bilo blagotvorno da američki ambasador ne daje izjave koje podstiču na sukobe i Prištinu na agresivne akcije.

"Time bi veoma značajno doprineo miru na Kosmetu, a ja verujem da je to htenje i američke administracije. Politiku SAD na Kosmetu provodi njen ambasador u Prištini, koji se ne jednom istakao svojim radikalnim izjavama. To ne znači da celokupna administracija SAD stoji iza ovakve akcije, što se vidi iz izjave američke ambasadorke u Srbiji i predstavnika SAD i EU", dodao je Tadić.

On je rekao da nije moguće zamisliti tako naivan scenario da su albanski specijalci jedinice "Rosu" pokušali da zauzmu prelaze Brnjak i Jarinje samo uz naređenje Hašima Tačija, a bez podrške nekog iz međunarodne zajednice.

Tadić je ocijenio da je akcija jedinice "Rosu" na zauzimanju prelaza objektivno prijetila da izazove sukobe širih razmjera na prostoru zapadnog Balkana, a ne samo na Kosmetu, jer sve što se dešava na Kosmetu ima direktne posljedice na cijeli prostor zapadnog Balkana.

Predsjednik Srbije je naglasio da je dijalog Beograda i Prištine nesumnjivo u krizi u ovom trenutku, ali da je uvjeren da može biti nastavljen onog trenutka kada se stvari vrate na početnu poziciju, dodajući da je za to potrebno postizanje kompromisa.

Tadić je naveo da samo tri stalne članice Savjeta bezbjednosti UN nisu dozvolile da srpski šef diplomatije Vuk Jeremić sinoć prisustvuje sjednici o Kosovu, jer su željele da spriječe da se čuje glas Srbije, pošto u ovom trenutku za Prištinu nije djelotvorno da Srbija iznese tačno ono što se desilo.

On je rekao da će se na kraju morati razgraničiti ko je imao kakvu ulogu i izrazio žaljenje zbog smrti albanskog specijalca i ranjavanja srpskih civila u incidentima na prelazima, dodajući da je najvažnije da se utvrdi ko je palio Jarinje.

Tadić kaže da su, prema informacijama kojima on raspolaže, kriminalne strukture na Kosovu povezane i sa Srbima i sa Albancima0 odgovorne za paljenje Jarinja i dodaje da je dobro poznato da kriminalne strukuture na Kosmetu imaju snažne veze sa establišmentom u Prištini.

"Treba pažljivo ispitati ko je dao instrukciju da se zapali onaj carinski prelaz na kome su Srbi imali potpunu jasnu većinu u skladu sa svim prethodnim dogovorima i aktima, onaj carinski prelaz koji nije predstavljao nikakav problem praktično u tom trenutku i onaj carinski prelaz čije paljenje apsolutno predstalja ugrožavanje interesa Srbije i srpskog naroda na Kosmetu", rekao je Tadić.

On ističe da Srbiji nije bilo u interesu da se tako nešto desi, jer je istog trenutka nakon paljenja administrativnog prelaza Jarinje međunarodna pozicija Srbije oslabljena.

"Verujem da će istražne institucije otkriti ko je to uradio, ali ono što je nedvosmisleno jeste da ti ljudi nisu došli sa ove strane adminstrativne linije, dakle nisu došli iz pravca centralne Srbije, nego su došli s one strane adminstrativne linije", rekao je Tadić.

On je dodao da nekima u Prištini, ali i nekima u srpskj zajednci na Kosovu, kao i u Srbiji, ne odgovara da se situacija smiri.

"Važno je da se atmosfera u Srbiji održi stabilnom i mirnom, zbog čega je važna i sutrašnja sjednica Skupštine Srbije koja treba da doprinese smirivanju, a ne razbuktavanju situacije", naglasio je predsjednik Srbije.


Tadić je ponovio da Srbija neće pristati na bilo kakvu promjenu na sjeveru Kosova, niti na ucjene u vezi sa evropskim integracijama te naveo da se grdno varaju oni koji misle da će nametanje rješenja koje odgovara samo jednoj strani biti održivo u budućnosti.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Druzenje sa Dobricom Cosicem na cijem krilu je odrastao Bota Tralals je zaista ostavilo trajnih posljedica,koja komedija od bankrot drzavnika srbijanske potop propast politike :mrgreen:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2117 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by radostan dan »

4 zavrzlama - :lol: nisi se valjda naljutio :mrgreen:
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2118 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by zavrzlama »

radostan dan wrote:4 zavrzlama - :lol: nisi se valjda naljutio :mrgreen:

jasta sam :D
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#2120 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by kiky »

sve je to samo očit primjer zaluđenosti i beznađa srbijanske nacional-socijalne politike ...
srbi jednostavno više neznaju gdje im je glava a gdje guzica ...
čak više nije potrebno ni komentarisat njihove gluposti ...
gledat,slušat i smijat se ....
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2121 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Nevolje srpskih zvaničnika na zatvorenom prelazu Jarinje
KFOR pola sata pretresao Borka Stefanovića

e-Novine

Irački sindrom: Borislav Stefanović, svileni vođa pobune
Image

Šef pregovaračkog tima Srbije Borko Stefanović i ministar Goran Bogdanović zadržani su od strane vojnika Kofra više od pola sata na zatvorenom prelazu Jarinje u noći između petka i subote. "Ovako zastrašujući tretman ne postoji ni u Iraku", požalio se novinarima preplašeni Borko, veliki vođa kosovske balvan revolucije
Image
Stefanović i Bogdanović zadržani su na punktu pošto su pošli u Beograd kako bi učestvovali na vanrednoj sednici Skupštine Srbije o krizi na Kosovu.
Image
Oni su pretres na punktu opisali kao tretman prema kriminalcima. Kako je javila agencija Beta, kada se Stefanović pešice uputio ka prelazu, koji je ranije zatvoren, američki vojnici Kfora su repetirali puške i povikali: "Vratite se nazad!".

Vojnici Kfora su prvo pomerili preprelu od bodljikave žice i posle pretresa automobila srpskih zvaničnika dozvolili im nakon 30 minuta da pređu administrativni prelaz Jarinje, koji je od četvrtka zatvoren i proglašen zabranjenom vojnom zonom.

Stefanović je ponašanje američkih vojnika označio kao zastrašujući tretman kakav verovatno ne postoji ni u Iraku. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"Ovako nešto verovatno ni u Iraku ne postoji, a mi nismo neprijatelji Kforu i država Srbija ne stoji iza ekstremista i huligana", rekao je Stefanović.
Image
Prema rečima Bogdanovića, "ovo ne služi na čast Kforu, posebno američkim vojnicima".

Iako nisu pojasnili kakav su tretman očekivali u zabranjenoj vojnoj zoni, na blokiranom prelazu u ponoć, Bogdanović i Stefanović su izjavili da će da trpe i „ovakvo poniženje ako je to za dobrobit građana“ i poručili Srbima na severu Kosova da će odmah po završetku zasedanja da se vrate i da nastave da se bore na miran način.


Ako ga uhvate Tachijevci ostat ce na Kosovu mnogoo duze nego sto mu je sef Tadija naredio,..... Belosvetska zavera prema Botinom balvan revolucionarnom kordinatoru "Bori barikaderu" koji se nasao samoizolovan zatvorivsi sebe i kosovske Srbe balvan barikadama,...
Image
Yebo takvog ministra kad ga stranac u rodjenoj zemlji svlaci do gaca,mora da je bio po reakciji Borka ,Deap Search :mrgreen:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2122 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

Saveznici ostavili na cedilu šefa srpske diplomatije
Rusi ostavili Jeremića u hodniku
e-Novine

Image


Konsultacijama Saveta bezbednosti o situaciji na severu Kosova prethodila je žučna rasprava među predstavnicima 15 zemalja o tome da li će Vuk Jeremić kao predstavnik Srbije prisustvovati sednici i izložiti dešavanja na terenu viđena očima Beograda. Iako su njegovo prisustvo blokirale tri zemlje - SAD, Velika Britanija i Nemačka, s obrazloženjem da će za to imati priliku na redovnoj sednici u avgustu, Jeremić je u hodniku pre svega ostao zbog toga što se ruska delegacija nije ozbiljnije založila da se šefu srpske diplomatije dozvoli obraćanje SB

Kako prenosi beogradksi Blic, nakon konsultascija u SB UN francuski ambasador Žerar Aro rekao je da bi Srbiji bilo omogućeno da prisustvuje sednici da se Rusija više angažovala.

“Srpska delegacija bi dobila pozitivan odgovor na zahtev da govori na konsultacijama da je bilo koja zemlja članica SB i formalno to tražila. Rusija je uputila apel, ali nije podnela zvaničan zahtev”, reko je Aro.

Do poslednjeg momenta nije se znalo da li će predstavniku Srbije, koja je kao članica UN poslala zahtev, biti omogućeno se obrati i prisustvuje konsultacijama SB. Dok je trajalo većanje članica SB, Vuk Jeremić je dva i po sata sedeo ispred vrata sale u kojoj se vodila rasprava među predstavnicima dva bloka - jednog koji su predvodile Rusija i Kina i koji je mlako podržavao zahtev Srbije i drugog koji su predstavljale SAD i Velika Britanija. Ostale zemlje su se priklanjale čas jednoj, čas drugoj strani.

Anonimni izvor Blica navodi da Nemačka, koja je predsedavajuća saveta, u početku nije imala ništa protiv da se predstavnik Srbije obrati, ali je kasnije podržala stav SAD i stavila veto na Jeremićev govor. Slično je bilo i sa predstavnicima Francuske, koji su na kraju ipak ostali uzdržani.

Srpske diplomate su izrazile čuđenje zbog toga što su članice SB uložile veto kako bi sprečile Jeremićevo obraćanje pošto se, kako kažu, ne pamti slučaj da je pravo veta nekad upotrebkljeno kako bi se sprečio nečiji nastup. Anonimne srpske diplomate su, međutim, zaboravile da pomenu nekoliko slučajeva ruskog blokiranja obraćanja predstavnika Kosova SB tokom 2010. godine.

Jeremić je izjavio da je uprkos zabrani da govori, delegacija Srbije svoje izlaganje distribuirala svim članicama UN.

“Očigledno da je bilo potrebno da se istina o događajima na Kosovu sakrije od međunarodne javnosti. Ko je naredio slanje albanskih paravojnih jedinica? Zašto je Euleks napustio sever pokrajine i da li je unilateralna akcija dozvoljeno sredstvo? Nisu nam dozvolili da ta pitanja budu postavljena ali ona neće moći da se izbegnu”, rezignirano je izjavio šef srpske diplomatije posle dva sata čekanja u hodniku.
:lol: :lol:

Na konsultacijama SB učestvovali su predstavnici 15 zemalja članica i Unmika. Nakon sastanka održanog iza zatvorenih vrata, poručeno je da konflikt treba da bude rešavan u okviru dijaloga koji se odvija pod pokroviteljstvom EU, kao i da bi trebalo deeskalirati situaciju u saradnji sa Kforom i Euleksom.
Opet ce se Jeremija vrnuti Boti po ko zna koji put pobjednicki razvaljenog nosa,sa asnim bolovima iz sjedista UN-a Ovoga puta ga ceka deficitarana vazelin zabava na kojoj je sam insistirao i koje ce se dugo sjecati,...... :mrgreen:
Univerzim-BL
Posts: 66
Joined: 04/07/2011 19:01

#2123 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Univerzim-BL »

Bosnolog wrote:
Tadić: Nije nemoguće da je paljenje Jarinja inicirao neko iz Prištine


29.07.2011. u 20:04

Image
Srbija

Predsjednik Srbije Boris Tadić izjavio je da nije nemoguće da je neko iz Prištine inicirao paljenje administrativnog prelaza Jarinje.

Tadić je istakao da je najvažnije istražiti ko je zapalio prelaz, jer je to akt koji je potpuno protivan interesima Srbije, te da uopšte nije nemoguće da je to inicirao neko iz Prištine. On očekuje da će međunarodne i domaće istražne organizacije istraživati ko je imao kakvu ulogu u cijelom ovom procesu, koji je mogao da poruši krhku stabilnost i mir koji vladaju na Kosmetu i ugrozi bezbjednost cijelog zapadnog Balkana.

Tadić je u intervjuu za B92 oštro govorio o ulozi američkog ambasadora u Prištini Kristofera Dela u posljednjim incidentima, navodeći da bi bilo blagotvorno da američki ambasador ne daje izjave koje podstiču na sukobe i Prištinu na agresivne akcije.

"Time bi veoma značajno doprineo miru na Kosmetu, a ja verujem da je to htenje i američke administracije. Politiku SAD na Kosmetu provodi njen ambasador u Prištini, koji se ne jednom istakao svojim radikalnim izjavama. To ne znači da celokupna administracija SAD stoji iza ovakve akcije, što se vidi iz izjave američke ambasadorke u Srbiji i predstavnika SAD i EU", dodao je Tadić.

On je rekao da nije moguće zamisliti tako naivan scenario da su albanski specijalci jedinice "Rosu" pokušali da zauzmu prelaze Brnjak i Jarinje samo uz naređenje Hašima Tačija, a bez podrške nekog iz međunarodne zajednice.

Tadić je ocijenio da je akcija jedinice "Rosu" na zauzimanju prelaza objektivno prijetila da izazove sukobe širih razmjera na prostoru zapadnog Balkana, a ne samo na Kosmetu, jer sve što se dešava na Kosmetu ima direktne posljedice na cijeli prostor zapadnog Balkana.

Predsjednik Srbije je naglasio da je dijalog Beograda i Prištine nesumnjivo u krizi u ovom trenutku, ali da je uvjeren da može biti nastavljen onog trenutka kada se stvari vrate na početnu poziciju, dodajući da je za to potrebno postizanje kompromisa.

Tadić je naveo da samo tri stalne članice Savjeta bezbjednosti UN nisu dozvolile da srpski šef diplomatije Vuk Jeremić sinoć prisustvuje sjednici o Kosovu, jer su željele da spriječe da se čuje glas Srbije, pošto u ovom trenutku za Prištinu nije djelotvorno da Srbija iznese tačno ono što se desilo.

On je rekao da će se na kraju morati razgraničiti ko je imao kakvu ulogu i izrazio žaljenje zbog smrti albanskog specijalca i ranjavanja srpskih civila u incidentima na prelazima, dodajući da je najvažnije da se utvrdi ko je palio Jarinje.

Tadić kaže da su, prema informacijama kojima on raspolaže, kriminalne strukture na Kosovu povezane i sa Srbima i sa Albancima0 odgovorne za paljenje Jarinja i dodaje da je dobro poznato da kriminalne strukuture na Kosmetu imaju snažne veze sa establišmentom u Prištini.

"Treba pažljivo ispitati ko je dao instrukciju da se zapali onaj carinski prelaz na kome su Srbi imali potpunu jasnu većinu u skladu sa svim prethodnim dogovorima i aktima, onaj carinski prelaz koji nije predstavljao nikakav problem praktično u tom trenutku i onaj carinski prelaz čije paljenje apsolutno predstalja ugrožavanje interesa Srbije i srpskog naroda na Kosmetu", rekao je Tadić.

On ističe da Srbiji nije bilo u interesu da se tako nešto desi, jer je istog trenutka nakon paljenja administrativnog prelaza Jarinje međunarodna pozicija Srbije oslabljena.

"Verujem da će istražne institucije otkriti ko je to uradio, ali ono što je nedvosmisleno jeste da ti ljudi nisu došli sa ove strane adminstrativne linije, dakle nisu došli iz pravca centralne Srbije, nego su došli s one strane adminstrativne linije", rekao je Tadić.

On je dodao da nekima u Prištini, ali i nekima u srpskj zajednci na Kosovu, kao i u Srbiji, ne odgovara da se situacija smiri.

"Važno je da se atmosfera u Srbiji održi stabilnom i mirnom, zbog čega je važna i sutrašnja sjednica Skupštine Srbije koja treba da doprinese smirivanju, a ne razbuktavanju situacije", naglasio je predsjednik Srbije.


Tadić je ponovio da Srbija neće pristati na bilo kakvu promjenu na sjeveru Kosova, niti na ucjene u vezi sa evropskim integracijama te naveo da se grdno varaju oni koji misle da će nametanje rješenja koje odgovara samo jednoj strani biti održivo u budućnosti.
NIJE BILO U INTERESU PALITI NI DZAMIJE PO BEOGRADU,NISU I CIJELOJ SRBIJI PA STE IH PALILI KADA JE BILA SEOBA SRBA I > KOSOVO ZA NIKE PATIKE<
Bitno je saznati ko je palio prelaz a nije bitno saznati kako neko moze i ima pravo da ubije Policajca na sluzbenoj duznosti i gdje je sada taj i ko mu je dao snajper i za koga taj radi itd.,Ljigavi ste brate do kraja,FUJ vi i Vasa pogana Politika
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#2124 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Bosnolog »

SRBI SA ŽUTIM TRAKAMA NA JARINJU

Image

JARINJE - Nekoliko desetina Srba sa simboličnim žutim trakama oko ruku okupilo se na punktu Jarinje, mirno protestujući zbog blokade prolaza.

"Danas želimo da pokažemo kako živimo poslednjih dana, uz bodljikavu žicu i blokadu" poručili su okupljeni građani.

"Žuta traka je alarm za uslove u kojima živimo poslednjih dana", rekao je Radomir Bogdanović iz Leposavića. Građani su se sa rukama dignutim u vazduh okrenuli ka američkim vojnicima Kfora, koji nisu reagovali.

Punkt Jarinje sa kosovske strane je ograđen bodljikavom žicom i tablama u dva reda.

Saobraćaj na punktu Jarinje blokiran je već 26 sati, a američki vojnici, njih nekoliko destina nikom nisu dozvolili prolaz.

Sa prelaza Jarinje vraćeno je i vozilo zvaničnika UNESKO-a, u kojem su bili predstavnik Japana i Rumunije, koji nisu krili ogorčnje zbog postupka prema njima.

Na prelazu je mirno, bez incidenata. U bazu Kfora u blizini punkta s vrema na vreme sleću helikotperi, koji se po ostavljanju tereta vraćaju nazad na sever Kosova.
http://www.kurir-info.rs/vesti/srbi-sa- ... 107602.php
Dačić: Tadić da kaže šta su mu obećavali
Dačić: Tadić da kaže šta su mu obećavali
Agencije - 30.07.2011 22:32

BEOGRAD - Vicepremijer i predsjednik SPS-a Ivica Dačić pozvao je večeras u Skupštini predsjednika Srbije Borisa Tadića da kaže šta su mu obećali predstavnici međunarodne zajednice i Evropske unije, odnosno da li su mu kada je prihvatana misija EU obećali da neće biti promjene realnosti na terenu.

"Evo, predsednik je tu, neka odgovori", rekao je Dacić. "Iza leđa Srbije i srpskog naroda, koji je iskreno opredeljen za dijalog, jačaju snage koje stvaraju nezavisnu državu Kosovo", rekao je Dačih više puta ponavljajući da za takvu politiku prema Srbiji i prema Kosovu nije odgovorna ni jedna srpska vlada, već albanski separatizam, koji uživa podršku.

"Čak je i usvajanje rezolucije 1244 propraćeno kao mogućnost za stvaranje nezavisne države Kosova, zato što je očito snaga argumenata slabija od argumenata snage koju poseduju neki u međunarodnoj zajednici", ocijenio je Dačić.

Prema njegovim riječima, Srbiji treba istina i "ukoliko dalje samo na ovakav način branimo Kosovo situacija će biti sve gora".

On je pozvao na postizanje kompromisa, dok ne bude kasno, jer je očigledno da je cilj akcije na sjeveru Kosova bilo nasilno osvajanje sjevera pokrajine, uz prećutnu saglasnost međunarodne zajednice.

"Ne dobacujte", uzvratio je Dačić na žamor iz sale, rekavši da ne govori kao stranački lider, već državotvorno.

"Uostalom, neko mi je stalno prebacivao kako ja to imam pravo da kažem nešto što nije u skladu sa Ustavom. Ja ne kršim Ustav kada govorim o načinima rešavanja statusa, već samo govorim da ako hoćemo da sačuvamo narod i Srbiju moramo da vodimo politiku koja će da prođe kroz sve kanjone kroz koje prolazi Srbija sve ove decenije", rekao je Dačić i nastavio: "Ne može valjda da ima pravo cela međunarodna zajednica da priča o Kosovu, a da ja kao predsednik stranke i vicepremijer nemam pravo da govorim o Kosovu."

Završni dio rasprave o deklaraciji Vlade Srbije o situaciji na Kosovu obilježila je polemika poslanika Srpske radikalne stranke i lidera Lige socijaldemokrata Vojvodine Nenada Čanka o tome da li je legitimno interese Srbije na Kosovu braniti svim sredstvima, uključujući i vojnu intervenciju.

Temu je pokrenuo penzionisani general Božidar Delić, koji je predsjedniku Borisu Tadiću i ministru odbrane Draganu Šutanovcu zamjerio zbog poruka da Srbija više nikada neće ratovati.

On je vlastima Srbije preporučio da u budućnosti poručuju da će svoj suverenitet i teritorijalni integritet na Kosovu braniti svim sredstvima.

Na te preporuke žučno je reagovao Čanak, poručujući da radikali i danas zastupaju politiku koja je 90-ih godina unesrećila milione ljudi i odnijela stotine hiljada života.

"Moram da upitam one koji koriste sada i ovu priliku da zveckaju oružjem i da kažu da je izjava Tadića da Srbija neće ratovati ne štiti Srbe na KiM: koji je to rat zaštitio Srbe i doneo boljitak bilo kome osim ratnim profiterima i onima koji su lagali da će granice Srbije biti u Karlobagu, Ogulinu i Virovitici", rekao je Čanak.

On je istakao da je lider radikala Vojislav Šešelj jedini častan među njima jer je otišao u Haški tribunal kako bi se utvrdilo da li je kriv ili ne, dok se ostali u toj stranci kriju iza njega i sjede u skupštini i primaju dnevnice.

"Nećete se izvući sa lažima i demagogijama", poručio je Čanak poslanicima SRS, koji su potom tražili repliku.

"Ko se prepoznao u reči zločinac i lopov neka se javi za repliku", rekao je Čanak.

U obraćanju Čanka "prepoznao" se šef poslaničkog kluba SRS Dragan Todorović, koji je bio zgrožen zbog toga što, kako je rekao, predavanja o demokratiji u srpskom parlamentu "drži čovek koji je sedeo na ustaškom skupu".

Čanak je zatim uzvratio da je prisustvovao skupu ljudi koje su radikali bombama i kamama proterali 90-ih iz Vojvodine. http://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu/ ... 99959.html
Na pomolu katastrofa na Kosmetu: Srbi bez HRANE

Blokada - Roba iz Srbije ne dolazi već tri dana, nema zaliha hleba i mleka... Odlučno - Uprkos nestašicama Srbi čvrsto drže barikade na putevima, Kfor izbegava incidente http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... HRANE.html
Koja manipulacija Beograda vlastitim narodom kojeg su zloupotrebljavali svih ovih godina,ovo ce samo ubrzati iseljavanje preostalih Srba sjevernog Kosova,......
User avatar
Skijaš
Posts: 13882
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#2125 Re: Kosovo ALL ABOUT - Preko 60 drzava priznalo nezavisnost!

Post by Skijaš »

Na pomolu katastrofa na Kosmetu: Srbi bez HRANE

Blokada - Roba iz Srbije ne dolazi već tri dana, nema zaliha hleba i mleka... Odlučno - Uprkos nestašicama Srbi čvrsto drže barikade na putevima, Kfor izbegava incidente
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... HRANE.html

:( žao mi djece
Post Reply