Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2101

Post by Goran_35 »

Problem je :oops: , dragi moj kekec,sto je on siguran da je piramida :D a vama od same pomisli da se otkrije -dodje zlo :oops:

I u pravu si,nije bitan Semir,vec piramida :oops: To je ono sto boli :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2102

Post by Fair Life »

Goran_35 wrote:Problem je :oops: , dragi moj kekec,sto je on siguran da je piramida :D a vama od same pomisli da se otkrije -dodje zlo :oops:

I u pravu si,nije bitan Semir,vec piramida :oops: To je ono sto boli :D
Tvoje gluposti su nadnaravne...
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2103

Post by Prenj »

Goran_35 wrote:Problem je :oops: , dragi moj kekec,sto je on siguran da je piramida :D a vama od same pomisli da se otkrije -dodje zlo :oops:

I u pravu si,nije bitan Semir,vec piramida :oops: To je ono sto boli :D
A zasto vi izbjegavate svaku diskusiju o Semirovim argumentima i Semirovom pristupu "otkricu"?
Da li si procitao clanak kojeg je objavio The Guardian, o otkricu kojeg su napravila dvojica arheologa amatera u Velikoj Britaniji, evo link jos jednom
http://www.guardian.co.uk/science/story ... 43,00.html
Kakve su slicnosti i razlike izmedju ova dva slucaja?
horoz
Posts: 358
Joined: 19/05/2003 00:00

#2104

Post by horoz »

A zasto vi izbjegavate svaku diskusiju o Semirovim argumentima i Semirovom pristupu?
Ko ba izbjegava diskusiju? Pa već smo na 87. stranici i mi, piramidaši :D , pišemo o obliku, stranama svijeta, vještačkoj strukturi, geološkim analizama, satelitskim snimcima, podzemnim prolazima... Osnovana je fondacija, osnovaće se i međunarodni savjet, postoje planovi za ovu i naredne godine, znači neko nešto radi i ulaže napore.

A šta je s vama, zaštitnicima nacionalnog blaga u BiH :? , racionalistima :D , iskusnim i do sada već bezbroj puta izvaranim od raznih ublehaša? Tvrdite da je nema i to je sve.

Možda da otvorite temu "Nema piramide" i da 1000 puta to napišete, da biste se što bolje uvjerili?
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2105

Post by znanje »

horoz wrote:
A zasto vi izbjegavate svaku diskusiju o Semirovim argumentima i Semirovom pristupu?
Ko ba izbjegava diskusiju? Pa već smo na 87. stranici i mi, piramidaši :D , pišemo o obliku, stranama svijeta, vještačkoj strukturi, geološkim analizama, satelitskim snimcima, podzemnim prolazima... Osnovana je fondacija, osnovaće se i međunarodni savjet, postoje planovi za ovu i naredne godine, znači neko nešto radi i ulaže napore.

A šta je s vama, zaštitnicima nacionalnog blaga u BiH :? , racionalistima :D , iskusnim i do sada već bezbroj puta izvaranim od raznih ublehaša? Tvrdite da je nema i to je sve.

Možda da otvorite temu "Nema piramide" i da 1000 puta to napišete, da biste se što bolje uvjerili?
Ako misliš na indicije o postojanju piramide (odnosno evo već pet piramida prema posljednjim tvrdnjama, a broj i dalje raste...), naravno da takvih indicija uopće nema. Sav materijal koji je predstavljen u navodnim "geološkim" ispitivanjima je gomila besmislica. Na primjer, "konglomerati breče" nisu donešeni tamo od strane nekoga, već nečega, tj. nanose se atmosferskim i gravitacionim uticajima. Međutim, amater iščitava naučne spise upravo tako - amaterski, i tumači ih lupajući k'o maksim po diviziji. Dalje, izvađeni uzorci toliko su uobičajeni i nereprezentativni da je ustvari teško povjerovati da je u pitanju i rimska grobnica masivnih razmjera. Ipak će biti da je riječ o pojedinačim neolitskim grobnicama. Samo pitaj amatera šta bi s onih par ljudskih skeletona koje je izvadio, i kako to da nije obaviješten ured Tužioca pošto se svaki ljudski skeleton mora prijaviti Tužilaštvu dok se ne utvrdi naučnim putem porijeklo, starost i okolnosti nastanka smrti. Takođe, par izvađenih okamina s karakterističnim urezanim lukovima poslužili su amateru kao krucijalni dokaz nekakvih "lučno zasvođenih" podzemnih prostorija, međutim očigledno je da se radi o fosilima koje jadnik izgleda nikada nije vidio svojim očima. U svom stilu proglasio je prirodne razdjeline, potonuća, mikro-rasjede i sl., nekakvim "tunelima karakterističnim za sve piramide". Pa potom je ustvrdio da su "četiri pravilne geometrijske strane" podudarne s kardinalnim stranama svijeta. Naravno, činjenicu da dvaju strana uopće nema pokušao je prvo sakriti baš kao i ljudske kosture, a pritisnut nekim postovima na ovom Forumu "objasnio" je svojim sljedbenicima da su te strane kao "erodirale". A lijepo se vidi da ne mogu strane brda erodirati u višu topografiju, nego isključivo u nižu. Osim toga, samo jedna padina brda Visočica na potezu od nekih 30-ak metara i visinske razlike 10-ak metara pruža se u pravcu istok-zapad. Ali to ti je kao uzeti okrugli novčić kao dokaz da je sunce iste veličine, mase i zapremine kao i novčić jer se eto poklapaju - jedan novčić pokrije čitavo sunce, samo ti treba "malo" mašte... Mašta će ti biti potrebna i za sve druge mu "dokaze", kao npr. satelitskim snimcima koji su valjda toliko blesavo interpretirani da ti ne trebam posebno navoditi.

(@Prenj, rekol' ja, ljudi ne vole čitati pa to ti je. :D )
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2106

Post by Fair Life »

horoz wrote:(...)
Možda da otvorite temu "Nema piramide" i da 1000 puta to napišete, da biste se što bolje uvjerili?
Nema piramide X 1000 000 000
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2107

Post by Prenj »

horoz wrote:
A zasto vi izbjegavate svaku diskusiju o Semirovim argumentima i Semirovom pristupu?
Ko ba izbjegava diskusiju? Pa već smo na 87. stranici i mi, piramidaši :D , pišemo o obliku, stranama svijeta, vještačkoj strukturi, geološkim analizama, satelitskim snimcima, podzemnim prolazima... Osnovana je fondacija, osnovaće se i međunarodni savjet, postoje planovi za ovu i naredne godine, znači neko nešto radi i ulaže napore.

A šta je s vama, zaštitnicima nacionalnog blaga u BiH :? , racionalistima :D , iskusnim i do sada već bezbroj puta izvaranim od raznih ublehaša? Tvrdite da je nema i to je sve.

Možda da otvorite temu "Nema piramide" i da 1000 puta to napišete, da biste se što bolje uvjerili?
OK, da kreneno onda ispocetka:
1. Oblik i strane svijeta

Image

Kako inace objasniti da je pola Semirove piramide (ili kako Semir ima obicaj reci "kolosalne kamene strukture"), "pojela" erozija, a drugu polovinu ta ista erozija nasula zemljom.
Takodjer, postoji i nesklad u velicini i nagibu preostale dvije strane.
"Stranice piramide" nisu pravilno orijentisane, postoji odstupanje od barem desetak stepeni u odnosu na geografski sjever.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2108

Post by Fair Life »

Prenj wrote:Kako inace objasniti da je pola Semirove piramide (ili kako Semir ima obicaj reci "kolosalne kamene strukture"), "pojela" erozija, a drugu polovinu ta ista erozija nasula zemljom.
Takodjer, postoji i nesklad u velicini i nagibu preostale dvije strane.
"Stranice piramide" nisu pravilno orijentisane, postoji odstupanje od barem desetak stepeni u odnosu na geografski sjever.
Nazovimo je "krnja piramida"... ili prikracena... osakacena (invalidna).

A da takve ne postoje... POSTOJE, jer formula za zapreminu krnje piramide nalazi se na tzv. Moskovskom papirusu (staroegipatski papirus koji se cuva u Moskvi).
Last edited by Fair Life on 13/01/2006 09:56, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2109

Post by Prenj »

Raspravimo prvo oblik i orijentaciju pa nastavimo dalje, moze?
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2110

Post by _galaksija »

Oj boze dragi onaj tip pod nikom znanje zar se jos zamara tom piramidom.....pa dobro jedno je sigurno!!!!
Il` postoji il` ne postoji ,treceg nema :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2111

Post by Goran_35 »

Prenj wrote:
Goran_35 wrote:Problem je :oops: , dragi moj kekec,sto je on siguran da je piramida :D a vama od same pomisli da se otkrije -dodje zlo :oops:

I u pravu si,nije bitan Semir,vec piramida :oops: To je ono sto boli :D
A zasto vi izbjegavate svaku diskusiju o Semirovim argumentima i Semirovom pristupu "otkricu"?
Da li si procitao clanak kojeg je objavio The Guardian, o otkricu kojeg su napravila dvojica arheologa amatera u Velikoj Britaniji, evo link jos jednom
http://www.guardian.co.uk/science/story ... 43,00.html
Kakve su slicnosti i razlike izmedju ova dva slucaja?
evo,okrenuo sam se,za svaki slucaj :oops: ,da vidim ima li jos koga iza mene? ;)

Niti sam "piramidas" niti sam u "fondaciji" niti znam Semira....
Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Vi svakako imate pravo da ne vjerujete,ali volio bih da to bude bez vrijedjanja i "proglasavanja vjestica" te "pripremanja lomaca" za spaljivanje...

Ja koliko sam do sada procitao,argumenata je bilo sasvim dovoljno,vi ih ne uvazavate-sto je opet do vas :oops: ,mi ih uvazavamo...

Dalje ponavljati sve iz pocetka,moze liciti na diskusiju retardiranih :oops: a ja se jos ne smatram takvim ;)
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2112

Post by _galaksija »

Pa dobro Gorane ni svaki retardiran se ne smatra retardiranim :lol:
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2113

Post by Goran_35 »

_galaksija wrote:Pa dobro Gorane ni svaki retardiran se ne smatra retardiranim :lol:
ima i toga ;)

mozda ja jesam malo prehladjen :oops: al' jos gripu nisam dobio :oops:
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2114

Post by _galaksija »

Goran_35 wrote:
_galaksija wrote:Pa dobro Gorane ni svaki retardiran se ne smatra retardiranim :lol:
ima i toga ;)

mozda ja jesam malo prehladjen :oops: al' jos gripu nisam dobio :oops:
Pazi da ti ne predje pticija gripa.Vidim da se nalazis u kokosinjcu sa kokama ,a nije ti tu mjesto ..orlovi su za tebe,hehe :P :-)
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2115

Post by Prenj »

Goran_35 wrote:
evo,okrenuo sam se,za svaki slucaj :oops: ,da vidim ima li jos koga iza mene? ;)

Niti sam "piramidas" niti sam u "fondaciji" niti znam Semira....
Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Vi svakako imate pravo da ne vjerujete,ali volio bih da to bude bez vrijedjanja i "proglasavanja vjestica" te "pripremanja lomaca" za spaljivanje...

Ja koliko sam do sada procitao,argumenata je bilo sasvim dovoljno,vi ih ne uvazavate-sto je opet do vas :oops: ,mi ih uvazavamo...

Dalje ponavljati sve iz pocetka,moze liciti na diskusiju retardiranih :oops: a ja se jos ne smatram takvim ;)
Ne ponavljamo nista iz pocetka. Jednostavno, diskusije o samim argumentima ZA i PROTIV postojanja piramide nije nikada bilo.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2116

Post by Goran_35 »

joj prenj...Izvini ali bojim se da gripu ne fasujem ...

galaksijo,kao da se znamo od nekle?Mislim na ovo,koke i kokosinjac?:D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2117

Post by Fair Life »

_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2118

Post by _galaksija »

Goran_35 wrote:joj prenj...Izvini ali bojim se da gripu ne fasujem ...

galaksijo,kao da se znamo od nekle?Mislim na ovo,koke i kokosinjac?:D
MoRe bit...ne znam..promjenila sam mLogo torova il je bilo obrnuto..sta ja znam,ali kad naucim letjeti javicu ti :D
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2119

Post by znanje »

Goran_35 wrote:Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Ako je tek "nešto" tj. ako nisi ni sam siguran da je piramida, zar ne bi i ti više volio da to nešto ispituju kvalifikovani stručnjaci, a ne ovaj (makar i samoproglašeni) "ekspert za piramide"?
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2120

Post by znanje »

Evo kako piramide izgledaju iz satelita (lijevo), a kako u mašti (desno).
(Razlika u razmjerama približno odgovara razlici u veličini egipatskih i ublehaških piramida.)

Image
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2121

Post by _galaksija »

znanje wrote:
Goran_35 wrote:Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Ako je tek "nešto" tj. ako nisi ni sam siguran da je piramida, zar ne bi i ti više volio da to nešto ispituju kvalifikovani stručnjaci, a ne ovaj (makar i samoproglašeni) "ekspert za piramide"?
Hej znanje ...zamisli sad da dodje neko i ponudi ti milion eura a samo da kazes:DA PIRAMIDA POSTOJI ....na sta bi ri radje pristao...da ostanes i budes tu gdje jesi il` bi konacno rekao DAAAAAAA URAAA ZA SEMIRAAA,ZIVIOOO SEMIIIR :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2122

Post by Goran_35 »

znanje wrote:Evo kako piramide izgledaju iz satelita (lijevo), a kako u mašti (desno).
(Razlika u razmjerama približno odgovara razlici u veličini egipatskih i ublehaških piramida.)

Image
:lol:

hebo deset puta manju/vecu skalu :oops:
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#2123

Post by Zadig »

nek je ova mastovita...zelena
:D
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#2124

Post by car-x »

znanje wrote:
Goran_35 wrote:Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Ako je tek "nešto" tj. ako nisi ni sam siguran da je piramida, zar ne bi i ti više volio da to nešto ispituju kvalifikovani stručnjaci, a ne ovaj (makar i samoproglašeni) "ekspert za piramide"?
npr. znanje?!!

znaci u tome je fazon..
_galaksija
Posts: 451
Joined: 22/09/2005 10:35

#2125

Post by _galaksija »

_galaksija wrote:
znanje wrote:
Goran_35 wrote:Jednostavno,sve ono sto je rekao,i sto je prikazano u saopstenjima za stampu,je dovoljno da povjerujem da se ispod povrsine krije nesto.
Ako je tek "nešto" tj. ako nisi ni sam siguran da je piramida, zar ne bi i ti više volio da to nešto ispituju kvalifikovani stručnjaci, a ne ovaj (makar i samoproglašeni) "ekspert za piramide"?
Hej znanje ...zamisli sad da dodje neko i ponudi ti milion eura a samo da kazes:DA PIRAMIDA POSTOJI ....na sta bi ri radje pristao...da ostanes i budes tu gdje jesi il` bi konacno rekao DAAAAAAA URAAA ZA SEMIRAAA,ZIVIOOO SEMIIIR :D
hajde znanje da ne ponavljam vise odgovori mi... :D
Locked