GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- trambusek88
- Posts: 5148
- Joined: 03/10/2009 23:51
#20976 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Imaju vjerovatno sredstva za čišćenje, sigurno nisu spali na dvije nane od 60 godina ko GRAS na tramvajima.
Ne treba postavljati slike, jesu bili u švicarskoj bez packe, ali...
Treba udatiti gore zaštitni lim ko na 627, i on packe jedne nema, i još jedan ili dva...
Ne ide, improvizuj. Ne znam čime se ono skida, ali običnim sredstvima za čišćenje to vrlo teško ide. I kad neke oribaju opet su nakon prve kiše crni nazad, jer se to slijeva kad je kiša, i priljepi se ko auto lak.
Ne treba postavljati slike, jesu bili u švicarskoj bez packe, ali...
Treba udatiti gore zaštitni lim ko na 627, i on packe jedne nema, i još jedan ili dva...
Ne ide, improvizuj. Ne znam čime se ono skida, ali običnim sredstvima za čišćenje to vrlo teško ide. I kad neke oribaju opet su nakon prve kiše crni nazad, jer se to slijeva kad je kiša, i priljepi se ko auto lak.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20977 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Logicno.Sodom1 wrote:Morace se izleda kaciti slike kako je to u mjestima gradovima gdje ljudi rade svoj posao , pa tako i peru vozila.
A ne izgovori , probao sam ne ide
U uređenim zemljama trolejbus ne raubuje 20 sati pa dodje u de.po u 1 navečer, a u 5 izlazi. I ima vremena da se opere kako vani tako i unutra.
Uz to u uredjenim zemljama ima dovoljno ljudi na održavanju vozila i dovoljno sredstava za ciscenje. Kod nas nema ni vode po čitav dan. A kamoli deterdženata... Tako da. Sve dok je ovakva situacija prioritet je da ato vise vozila radi na drumu. Nego da se ista po cijeli dan drze u garaži i glancaju.
Ps.
Slazem se da su vozila prljava i da bi morala biti cisca. Ali ni gradjani ni malo ne vode racuna i jako se loše ophode ka enterijeru vozila.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20978 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne kontam fol ?man_464 wrote:Logicno.Sodom1 wrote:Morace se izleda kaciti slike kako je to u mjestima gradovima gdje ljudi rade svoj posao , pa tako i peru vozila.
A ne izgovori , probao sam ne ide
U uređenim zemljama trolejbus ne raubuje 20 sati pa dodje u de.po u 1 navečer, a u 5 izlazi. I ima vremena da se opere kako vani tako i unutra.
Uz to u uredjenim zemljama ima dovoljno ljudi na održavanju vozila i dovoljno sredstava za ciscenje. Kod nas nema ni vode po čitav dan. A kamoli deterdženata... Tako da. Sve dok je ovakva situacija prioritet je da ato vise vozila radi na drumu. Nego da se ista po cijeli dan drze u garaži i glancaju.
Ps.
Slazem se da su vozila prljava i da bi morala biti cisca. Ali ni gradjani ni malo ne vode racuna i jako se loše ophode ka enterijeru vozila.
Opravdavas nerad i javasluk?
Ima dovoljno radnika , ima dovoljno i deterdzenta pa nije rat, jedino sto fali je govnjiva motka pa to izmlatiti dobro.(
Ako je normalno za njih da ispustaju linije i da voze po svom cejfu kad hoce i koliko hoce ,i to bez ikakvih sankcija ,zasto i prati vozila to je svakako banalna stvar , a i po tebi svakako se vozi stoka
Cesto se spominje ta neka Evropa i kako je to tamo uredjeno ili neuredjeno. Stvari su prilicno jasne , imas radnike , koji imaju svoje radne zadatke ili ti ga pOsO
Ako ti radnici ne izvrsavaju svoje zadatke ili ti ga fusere oni snose sankcije. Ovdje je problem oprati vozilo , ocistit snijeg ,pokositi travu , zasto je problem , jednostavno ti radnici se ne boje svojoj guzici i oni naravno fusere, hoce raditi nece raditi , nikakvih sankcija
Iz svog nekog iskustva sa pranjem auta , ako malo to zapostavim duzi vremenski perod iz ovih i onih razloga , pa jednom operem auto , ne bude to dovoljno , mora se par puta oprati da bih ga doveo u red
Da zumiram ,da mi auto ne izgleda zapustano , jednostavno moram ga redovno prati i odrzavati , to je sva logika
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#20979 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
a staviti crnu foliju?man_464 wrote:I opet folija za sedam dana crna, nema smisla lijepiti, ovi limovi na nekim su dobro rješenje, pa nije užasno. Tramvaji isto, obično na prvom dijelu tramvaja crn krov, pada grafit sa pantografa.
ima li neki hidrofobni premaz koji bi se mogao koristiti?
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#20980 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Decko je radio i probao a ti nisk nego udobno smjesten u fotelju modeliras logikuSodom1 wrote:Morace se izleda kaciti slike kako je to u mjestima gradovima gdje ljudi rade svoj posao , pa tako i peru vozila.
A ne izgovori , probao sam ne ide
- trambusek88
- Posts: 5148
- Joined: 03/10/2009 23:51
#20981 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne može se to deterdžentom prati isto kao ni grafiti.
Nema tog sredstva za čišćenje toga, ja to znam iz prve ruke... Ne nabavlja se, valjda odgovorni i ne znaju čime se čisti, ili su skupa ta sredstva.
Ne znam ni ja iskreno čime se to čisti. Krpom, vodom i deterdžentom se ne može oprati ono nazad na švicarskim trolejbusima TAČKA.
Treba iznaći neko drugo rješenje. Nabaviti duže motke ili postaviti limenu zaštitu da se ne slijeva prljavština od trenja grafinog klizača od mrežu, što se dešava kad pada kiša.
Radnika za održavanje higijene NEMA DOVOLJNO. To ja znam, to vi ne možete znati bolje od mene, i ne možete dijeliti lekcije.
Znam da na tramvajima dvije žene od 60-tak godina rade, jedna je tu od 1986 druga od 96 ostale sektore ne znam.
Bujrum prijavite se 2 mjeseca kad budu javni radovi, radićete na pruzi, ali kad bude kiša poslaće vas na pranje vozila pa probajte.
Nema tog sredstva za čišćenje toga, ja to znam iz prve ruke... Ne nabavlja se, valjda odgovorni i ne znaju čime se čisti, ili su skupa ta sredstva.
Ne znam ni ja iskreno čime se to čisti. Krpom, vodom i deterdžentom se ne može oprati ono nazad na švicarskim trolejbusima TAČKA.
Treba iznaći neko drugo rješenje. Nabaviti duže motke ili postaviti limenu zaštitu da se ne slijeva prljavština od trenja grafinog klizača od mrežu, što se dešava kad pada kiša.
Radnika za održavanje higijene NEMA DOVOLJNO. To ja znam, to vi ne možete znati bolje od mene, i ne možete dijeliti lekcije.
Znam da na tramvajima dvije žene od 60-tak godina rade, jedna je tu od 1986 druga od 96 ostale sektore ne znam.
Bujrum prijavite se 2 mjeseca kad budu javni radovi, radićete na pruzi, ali kad bude kiša poslaće vas na pranje vozila pa probajte.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20982 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
I te kako se mogu djeliti lekcije , vozila ni na sta ne lice, niko ni da bruckom mrdne , a hoce plate.
U svakoj drzavnoj firmi ima i previse radnika , a odgovornost nula
U svakoj drzavnoj firmi ima i previse radnika , a odgovornost nula
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20983 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sta je probao? Prati trolu .vješalica wrote:Decko je radio i probao a ti nisk nego udobno smjesten u fotelju modeliras logikuSodom1 wrote:Morace se izleda kaciti slike kako je to u mjestima gradovima gdje ljudi rade svoj posao , pa tako i peru vozila.
A ne izgovori , probao sam ne ide
Nisam bio u fotelji bio na poslu ,sad lezim
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#20984 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
sve se moze kad se hoce...nek malo izadje administracija iz kancelarija,znaju svi krpu i cetku drzat,topla voda i deterdzent i ribaj 
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#20985 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Najlakse je glumiti preko forumaSodom1 wrote:I te kako se mogu djeliti lekcije , vozila ni na sta ne lice, niko ni da bruckom mrdne , a hoce plate.
U svakoj drzavnoj firmi ima i previse radnika , a odgovornost nula
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#20986 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ti to isto radiš, tako da...vješalica wrote:Najlakse je glumiti preko forumaSodom1 wrote:I te kako se mogu djeliti lekcije , vozila ni na sta ne lice, niko ni da bruckom mrdne , a hoce plate.
U svakoj drzavnoj firmi ima i previse radnika , a odgovornost nula
Upravu je lik, ako firma ima preko 1000 zaposlenika, a samo 2 žene čiste vozni park od preko 100+ vozila ha šinskog ha drumskog saobraćaja, malo im je organizacija loša (nije da nije očito je l')
I odmah da te preduhitrim, ne radim u Centri.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20987 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sta imam glumiti , govorim istinu .vješalica wrote:Najlakse je glumiti preko forumaSodom1 wrote:I te kako se mogu djeliti lekcije , vozila ni na sta ne lice, niko ni da bruckom mrdne , a hoce plate.
U svakoj drzavnoj firmi ima i previse radnika , a odgovornost nula
Odi u svaku bolnicu , po svakom osnovu se raspada , Gras , Vodovod, Toplane .Nadji nesto da funkcionise i da je po psu
- trambusek88
- Posts: 5148
- Joined: 03/10/2009 23:51
#20988 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Prati tramvaj, ali na mjestima gdje se slilo ono crno s krova nema šanse da se opere.Sodom1 wrote:Sta je probao? Prati trolu .vješalica wrote:Decko je radio i probao a ti nisk nego udobno smjesten u fotelju modeliras logikuSodom1 wrote:Morace se izleda kaciti slike kako je to u mjestima gradovima gdje ljudi rade svoj posao , pa tako i peru vozila.
A ne izgovori , probao sam ne ide
Nisam bio u fotelji bio na poslu ,sad lezim
Još sam se bio zainatio, ali ne ide. Koristili smo toplu vodu i Rial.
A svaki put kad sam bio na ispomomoći za pranje tramvaja dobivao sam pohvale od nadređenih.
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#20989 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Može li kompresorom, kako peru pločnike inače ?trambusek88 wrote: Prati tramvaj, ali na mjestima gdje se slilo ono crno s krova nema šanse da se opere.
Još sam se bio zainatio, ali ne ide. Koristili smo toplu vodu i Rial.
A svaki put kad sam bio na ispomomoći za pranje tramvaja dobivao sam pohvale od nadređenih.
Oni sa ogromnim pritiskom, je l' to probano ?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#20990 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
moze nitro razrjedjivacem al skup 
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#20991 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
trambusek88 wrote:Ne može se to deterdžentom prati isto kao ni grafiti.
Nema tog sredstva za čišćenje toga, ja to znam iz prve ruke... Ne nabavlja se, valjda odgovorni i ne znaju čime se čisti, ili su skupa ta sredstva.
Ne znam ni ja iskreno čime se to čisti. Krpom, vodom i deterdžentom se ne može oprati ono nazad na švicarskim trolejbusima TAČKA.
Treba iznaći neko drugo rješenje. Nabaviti duže motke ili postaviti limenu zaštitu da se ne slijeva prljavština od trenja grafinog klizača od mrežu, što se dešava kad pada kiša.
Radnika za održavanje higijene NEMA DOVOLJNO. To ja znam, to vi ne možete znati bolje od mene, i ne možete dijeliti lekcije.
Znam da na tramvajima dvije žene od 60-tak godina rade, jedna je tu od 1986 druga od 96 ostale sektore ne znam.
Bujrum prijavite se 2 mjeseca kad budu javni radovi, radićete na pruzi, ali kad bude kiša poslaće vas na pranje vozila pa probajte.
kako tramvaju u ‘civilizovanom’ svijetu nisu prljavi? Berlin, San francisco, Zagreb, Beograd (mada dva potonja nisu civilizacija, al eto)?!?
samo ovdje
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#20992 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nije u pitanju vise sto se to ne moze oprati jer je takav taj grafit ili kako se vec to zove nego je problem veci sto to odrzavaju dvije zene a imaju viska koliko 500-1000 radnikatrambusek88 wrote:Ne može se to deterdžentom prati isto kao ni grafiti.
Nema tog sredstva za čišćenje toga, ja to znam iz prve ruke... Ne nabavlja se, valjda odgovorni i ne znaju čime se čisti, ili su skupa ta sredstva.
Ne znam ni ja iskreno čime se to čisti. Krpom, vodom i deterdžentom se ne može oprati ono nazad na švicarskim trolejbusima TAČKA.
Treba iznaći neko drugo rješenje. Nabaviti duže motke ili postaviti limenu zaštitu da se ne slijeva prljavština od trenja grafinog klizača od mrežu, što se dešava kad pada kiša.
Radnika za održavanje higijene NEMA DOVOLJNO. To ja znam, to vi ne možete znati bolje od mene, i ne možete dijeliti lekcije.
Znam da na tramvajima dvije žene od 60-tak godina rade, jedna je tu od 1986 druga od 96 ostale sektore ne znam.
Bujrum prijavite se 2 mjeseca kad budu javni radovi, radićete na pruzi, ali kad bude kiša poslaće vas na pranje vozila pa probajte.
Stalno se gleda u pravcu koji je najmanje bitan a to je u ovom slucaju moze li se obrisati to crnilo
Rasporedi jos 20 cistacica pa bi i to crnilo mozda malo izblijedilo (r)
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#20993 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Najveci problem grasa je višak radnika, a niko nema damu da im kaze istinu, vec sisaj sisu, dok je ne isisas, i onda kuku pomagaj. Pricalo se o tome više puta, dok je bio onaj sandzo ditektor, akademik sadasnji hebo on sve svoje, na platnom spisku su bili ljudi koji nikad nisu usli u krug grasa, a olatu uredno primali u Sjenici.
A vlada k'o vlada, ništa ne vidim, nipta ne cujem loše. 
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#20994 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
grafite nikad, ali nikad ne treba čistiti
jednostavno školarci iz kuće nose odgoj pa pokažu kulturu
prljavštinu,
pa je... ga ja, uzmi onaj jedan visokotlačni perač, pa po autobusu makar podove oprati, ubi prašina
nigdje veze......
zaposlenih 1200.......
rade jedino vozači, mehaničari (?), kontola( tako-tako), i tako poneko, šta radi ostalih 500-600?
jednostavno školarci iz kuće nose odgoj pa pokažu kulturu
prljavštinu,
pa je... ga ja, uzmi onaj jedan visokotlačni perač, pa po autobusu makar podove oprati, ubi prašina
nigdje veze......
zaposlenih 1200.......
rade jedino vozači, mehaničari (?), kontola( tako-tako), i tako poneko, šta radi ostalih 500-600?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39560
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#20995 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
igraju pasijansa po kancelarijama 
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#20996 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Grafit kao materijal koji pada sa pantografa a ne grafit kao crtez (r)nlt wrote:grafite nikad, ali nikad ne treba čistiti
jednostavno školarci iz kuće nose odgoj pa pokažu kulturu
prljavštinu,
pa je... ga ja, uzmi onaj jedan visokotlačni perač, pa po autobusu makar podove oprati, ubi prašina
nigdje veze......
zaposlenih 1200.......
rade jedino vozači, mehaničari (?), kontola( tako-tako), i tako poneko, šta radi ostalih 500-600?
- mk ultra
- Posts: 24037
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#20997 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
imaju 4 (četiri) radnika na protokolu... ja nisam mogao da vjerujem
i podijelili su po jednu tekicu, svako ima svoje šta tefteri
i nemaju PC, pa nema ni pasijansa
za poređenje centrala BHT u franca lehara ima troje
opcina novi grad troje
a obim posla 1000x veći
i podijelili su po jednu tekicu, svako ima svoje šta tefteri
i nemaju PC, pa nema ni pasijansa
za poređenje centrala BHT u franca lehara ima troje
opcina novi grad troje
a obim posla 1000x veći
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#20998 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nema pasijans al ima remi ili poker u 4-ero (r)
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#20999 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A cistacice im ko najviše dameoldtajmer wrote:maloprije pored mene prodje trola ciji je kompletan zadnji dio toliko prljav,crn,skoren od prasine,zemlje i ko zna cega sve ne,da sam zino kao pes iako znam da je firma u totalnom qurcu,ali da bas nema tamo niko da ocisti vozilo prije nego krene u voznju to nikako ne mogu da vjerujem,pa kako nije sramota tog direktora,vozaca, bilo koga u firmi sa takvim vozilom da izlazi na ulicu,jbg najmanje sto bi mogli da ucine jeste da su im vozila cista
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#21000 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Treba domestos ali on je 4 KMtrambusek88 wrote:Od zemlje jok, već prašina od trenja grafitnog klizača o kontakt mrežu.oldtajmer wrote:maloprije pored mene prodje trola ciji je kompletan zadnji dio toliko prljav,crn,skoren od prasine,zemlje i ko zna cega sve ne,da sam zino kao pes iako znam da je firma u totalnom qurcu,ali da bas nema tamo niko da ocisti vozilo prije nego krene u voznju to nikako ne mogu da vjerujem,pa kako nije sramota tog direktora,vozaca, bilo koga u firmi sa takvim vozilom da izlazi na ulicu,jbg najmanje sto bi mogli da ucine jeste da su im vozila cista
Hessovi imaju taj problem.
Znači to je oribati katastrofa, pokušavao sam i ja na tramvaju. Slomio se, ne ide s običnom vodom i deterdžentom. Ni sa toplom vodom... Trebaju valja neka posebna sredstva.
Trolejbusi se peru iz vana, i vidjećete da sa strane nisu prljavi, ali nazad je zbog toga katastrofa.
Kod MAN-ova su trolne motke izbačenije, ne pada ta prašina sa klizača nazad, tako da su MAN-ovi čisti nazad, isto su bili čisti nekad Sanosi i Škode. Ovo je problem sa Hessovima.
Par Hessova ima postavljene neke limove koji štite od te prašine.
Treba na svima to uraditi ili nekako nabaviti duže trolne motke, jer je to nemoguće oribati bez velike muke.
