Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#20976 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Wesley Pipes wrote:
dustaban wrote:Sve ovo ne bi bilo ovako da nije bilo glupe i nepotrebne epizode sa Komsicem u Predsjednistvu.
Sto sam puta rekao i opet cu - postoji nesto sto se zove "normalni" i "pravi" - Srbin, Hrvat, Bosnjak... "pravi" S, H, B... su ono koji u sebi sadrze ama bas "sve potrebne elemente". To ce reci da je "pravi" Hrvat onaj koji je katolik i navija za Hrvatsku, "pravi" Srbin je pravoslavac i Crvena zvezda mu je draza od Zmajeva...
Predsjednistvo BiH je predvidjeno za "prave" S, H, B da nije tako imali bi jednog predsjednika.
Komsic je Hrvat koliko je Divjak Srbin. Dakle jeste, nije da nije, ali nije "pravi".
I zato je njegova apizoda kao hrvatski clan predsjednistva bilo greska koja mu sad izlazi na nos. Ali ne toliko njemu, on se vec zbrinuo u parlamentu BiH, ovo ce jebati nas "prave" i "neprave" Bosance i Hercegovce...
sto je ovo lose. treba urusavati sistem gdje jedino "pravi" mogu u vlast.
Kako ces ga jadan ne bio urusiti?! Pa vidis da su i Sejdic&Finci popushili i pored presude.

Jedino sat mozemo je boriti se se za "neprave" ali potpuno uvazavajuci cinjenicu da je ovo drzava pravljena za "prave" SHB.
S tim u vezi treba napraviti jasnu kategorizaciju pozicija sa nekakvom procjenom koliko na kojoj poziciji moras biti "pravi" SHB. Sumnjam recimo da ce se iko protiviti tome da recimo piloti i ljekari budu 100% struka 0% nacija. Ali clan predsjednistva je definitivno 0% struka 100% nacija.

Ministri bi bili negdje izmedju, fakat se biraju po nacionalnom kljucu, ali bi, yebemumater, trebali znati nesta o svom resoru.

U tom smislu ubjedjen sam u jednu stvar: kada bi Bakir, Komsic i Covic, umjesto jagme za ministarstva izasli sa konkretnim imenima svojih kandidata... sve bi ovo islo brze i lakse jer sam siguran da bi i samo clanstvo i SDA i DF i HDZ lakse progutalo "njihovog" dobrog ministra nego svog tokmaka!
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20977 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Bakir nije rekao da je Željku Komšiću obećao da će u ta četiri ministarstva biti dva tzv. "ministarstva prvog kruga", tj. ili finansije ili energetika ili promet ili mup. Na jučerašnjem sastanku je Bakir iznio prijedlog u kojem DF dobija izbjeglica, turizam i okoliš, zdravstvo i pravdu.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#20978 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Danguba wrote:
lerdi wrote:
Danguba wrote: Treba malo objektivno sagledati cinjenice i odmotati filn unazad.
Komsic je sa Covicem dogovorio 6 mjesta za HDZ i to su svi potvrdili.
Na sastanku Komsic trazi isto mjesta i za DF kao i za HDZ. Kako? Na osnovu cega?

Zato kazem da je Zelja odigrao krajnje amaterski da ne upotrijebim tezu rijec.

p.s. posto Covic uvjetuje formiranje vlade FBiH sa VM, time igra za Dodika nebi li se karte ponovo dijelile.
Kad je to Komšić dogovorio da Čovićem 6 ministarstava?
mislim predzadnji sastanak...

Prema riječima Bakira Izetbegovića, Komšićev odlazak bio je "iznenađenje".

"Jučer sam imao sastanaa sa Komšićem, iznio je prijedlog o kojem smo trebalo pet pozicija dati HDZ-u i da šestog predlože iz reda ostalih s tim da se DF i SDA slože oko izbora. DF bi po tom prijedlogu preuzeo tri srpska mjesta, jedno bošnjačko. A SDA pet bošnjačkih i jedno srpsko. Danas je tražio da iznesem prijedlog i kada sam ga iznio on je kazao da je to neprihvatljivo i da oni ne mogu ostati u jednoj takvoj koaliciji", kazao je Izetbegović.
Ako Bake tako kaže nema razloga da mu ne vjerujemo. :roll:
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#20979 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Svka vam čast predsjedniče Komšiću,prezadovljni smo vašom prinicipijelnosti i dokazom da niste ""jednaki i isti kao ovi do sada,jasno je kao dan zašto su se ibretili na VERTIKALU" i ostali zaćuđeni istupanjem a ne dilovima oko fotelja.
Strah od vertikale u bilo kojem resoru je strah od otkrića raznih jaransko familijarnih i podobnih stranački ljudi koji baš i nemaju veze s bilo čim nego su samo podobni.
Predsjedniče Komšiću,imate iskrenu podršku od svih nas koji vas vide kao jedinog ispravnog i poštenog,posebno vas podržavamo u ujedinjenju ljevice i samim tim razbijanju fame nacionalnog i vitalnog nacionalnog interesa.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#20980 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
I Nikšiću (Lagumdžiji). Mostar je to pokazao večeras.
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20981 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

lerdi wrote: Ako Bake tako kaže nema razloga da mu ne vjerujemo. :roll:
ma hebes baketa...ali to je izgovorio u prvoj recenici nakon sto je komsic napustio sastanak. jbg ali tako je.
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20982 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

skupljac_zeljeza wrote:
Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
I Nikšiću (Lagumdžiji). Mostar je to pokazao večeras.
Upravo tako.
To ako se i desi, DF i Komsic ruse SDA na podmukao nacin a sve ce se odraziti na funkcionisanje kompletnog sistema.
Godinama ja pricam o potrebi da se oni ujedine ali bit ce to vreca puna rogova.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#20983 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

madner wrote:Spin majstor Bake, dogovorena su i ministarstva bila, no pred Covom taj dio nije ispoštovao.
Koji dio nije ispostovan?
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#20984 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Teniser »

DF ima i potrebu očistiti se iznutra,predložiti Adnana Podžu za ministra kulture i sporta KS je isto kao i pljunuti u lice brojnim članovima i ostalim kompetentnim osobama koji su itekako doprinjeli razvoju DF.Dotični gospodin Podžo ne samo da je zadnjih godinu dana zaboravio DF i potrebu angažovanja na konkretnim stvarima nego je učesnik različitih malverzacija kao i potpisnik sramotnog emaila koji je bio uzrok velikih problema unutar članstva DF Novi Grad,tačnije Adnan Podžo je zloupotrijebio ovlasti privremenog predsjednika i nelegalno iskoristio bazu podataka u svrhu promocije sebe i njemu sklonih kandidata uprkos jasnoj uputi i odluci Kantonalnog odbora DF da se takva i slična promocija nesmije raditi ukoliko se ne predstavljaju svi kandidati a ne samo favorizirana grupa okupljena oko Podže.
U ime svih članova,pitamo se,dali je to nagrada Podži za sve mahinacije,obmane i nelegalnu radnju.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#20985 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Lakat Jebić »

kamen spoticanja wrote:
madner wrote:Spin majstor Bake, dogovorena su i ministarstva bila, no pred Covom taj dio nije ispoštovao.
Koji dio nije ispostovan?
vjerovatno o konkretnim ministarstvima, sta tacno kome ide
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20986 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

Željko me je razočarao skroz. :-x Lik dobije mandat od naroda da nešto uradi za državu, a on bježi od odgovornosti, i onda počne da cvili kao uvrijeđena mlada. :-) Totalni nedostatak profesionalizma. Bojim se da ovim avanturizmom njegova karijera i karijera stranke neće dugo trajati.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#20987 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kamen spoticanja »

Lakat Jebić wrote:
kamen spoticanja wrote:
madner wrote:Spin majstor Bake, dogovorena su i ministarstva bila, no pred Covom taj dio nije ispoštovao.
Koji dio nije ispostovan?
vjerovatno o konkretnim ministarstvima, sta tacno kome ide
Znam na sta cilja nego me zanima sta kazu mandarine, u cemu nije ispostovan dogovor?
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#20988 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kandelabar »

Komšić se treba vratiti u koaliciju jer je vec na državnom i tu su uspeli izbaciti SNSD što je + sad treba smao regulisati stvari sa Čovićem on bi trebao biti taj korektivni faktor Bakira Izetbegovića kad ovaj popušta Čoviću da ga Željko zateže jedino tako se može igrati sa legitimnim HDZovcima..
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20989 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

kandelabar wrote:Komšić se treba vratiti u koaliciju jer je vec na državnom i tu su uspeli izbaciti SNSD što je + sad treba smao regulisati stvari sa Čovićem on bi trebao biti taj korektivni faktor Bakira Izetbegovića kad ovaj popušta Čoviću da ga Željko zateže jedino tako se može igrati sa legitimnim HDZovcima..
tako nekako i ja vidim.
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#20990 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Teniser »

Drugi primjer nelogičnosti je doktor Mandilović,volio bih da mi neko iz vrha DF objasni,kakvo to političko iskusto ima penizionisani doktor,kakve to menađerske sposobnosti ili mudrosti može imati,naravno,podpredsjednik DF i prijateljkse veze pa je doktor predložen za ministarstvo zdravlja.Tvrdim da unutar DF postoje daleko bolje i kompetentnije osbobe od doktora Mandilovića i penjača spasioca Adnana Podže.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20991 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Postoje velike šanse da do sutrašnjeg sastanka delegacija HDZ-a i SDA uopšte i ne dođe. Vlada, naime, opšte rasulo i totalno razilaženje oko većine, rokova i procesa uspostave vlasti.
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20992 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Nema Vlade FBiH, nema ni VM...Covic fata mustuluk, Dodik trlja ruke. Ukljucuje se masinerija da razrade plan kako dalje unazaditi i osakatiti drzavu...a to im je i cilj.

Teatralno Zeljko odigrao. Nisu bitne fotelje.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20993 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Danguba wrote:Nema Vlade FBiH, nema ni VM...Covic fata mustuluk, Dodik trlja ruke. Ukljucuje se masinerija da razrade plan kako dalje unazaditi i osakatiti drzavu...a to im je i cilj.

Teatralno Zeljko odigrao. Nisu bitne fotelje.
Hajde priznaj da bi bio prvi koji bi ovdje došao i pričao o izdaji, prodaji, porazu i sl. da je Željko pristao na poniženje.

Vlada će biti formirana. Nema potrebe za uzbuđivanjem.
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20994 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Zeljko je sve bio dogovorio. Ko mu je dao mig(a ne bi me iznenadilo da je to neko iz SDP) da odustane od dogovora.
Ono je sasvim solidan dogovor od koga je Zeljko preko noci odustao.
Prema riječima Bakira Izetbegovića, Komšićev odlazak bio je "iznenađenje".

"Jučer sam imao sastanaa sa Komšićem, iznio je prijedlog o kojem smo trebalo pet pozicija dati HDZ-u i da šestog predlože iz reda ostalih s tim da se DF i SDA slože oko izbora. DF bi po tom prijedlogu preuzeo tri srpska mjesta, jedno bošnjačko. A SDA pet bošnjačkih i jedno srpsko. Danas je tražio da iznesem prijedlog i kada sam ga iznio on je kazao da je to neprihvatljivo i da oni ne mogu ostati u jednoj takvoj koaliciji", kazao je Izetbegović.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#20995 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

Danguba wrote:Zeljko je sve bio dogovorio. Ko mu je dao mig(a ne bi me iznenadilo da je to neko iz SDP) da odustane od dogovora.
Ono je sasvim solidan dogovor od koga je Zeljko preko noci odustao.
sve preko 5 pozicija hdz-u u vladi fbih je izdaja uz to dobili 3+4 u VM malo li je? pritom SDA nema hrabrosti da formira sa hdz-om manjinsku vladu jer nece imati koga povaliti ko bekana pred opste izbore 2018

EDIT: da, i to sto si citirao kao treba da je dokaz da vjerujemo sve sto bakir kaze, ma daj danguba, stvarno sam se razocarala u tebe :shock:
Last edited by GoldenSpoon on 03/03/2015 01:16, edited 1 time in total.
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20996 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

GoldenSpoon wrote:
Danguba wrote:Zeljko je sve bio dogovorio. Ko mu je dao mig(a ne bi me iznenadilo da je to neko iz SDP) da odustane od dogovora.
Ono je sasvim solidan dogovor od koga je Zeljko preko noci odustao.
sve preko 5 pozicija hdz-u u vladi fbih je izdaja uz to dobili 3+4 u VM malo li je?
procitaj ovo iznad sto sam editovao.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#20997 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

Danguba wrote:
GoldenSpoon wrote:
Danguba wrote:Zeljko je sve bio dogovorio. Ko mu je dao mig(a ne bi me iznenadilo da je to neko iz SDP) da odustane od dogovora.
Ono je sasvim solidan dogovor od koga je Zeljko preko noci odustao.
sve preko 5 pozicija hdz-u u vladi fbih je izdaja uz to dobili 3+4 u VM malo li je?
procitaj ovo iznad sto sam editovao.
jesam i editirala sam post, njemu vjerujem jos manje nego li slikaru iz uvrnutog tornja
User avatar
Danguba
Posts: 15849
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20998 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

GoldenSpoon wrote:
Danguba wrote:
GoldenSpoon wrote:
sve preko 5 pozicija hdz-u u vladi fbih je izdaja uz to dobili 3+4 u VM malo li je?
procitaj ovo iznad sto sam editovao.
jesam i editirala sam post, njemu vjerujem jos manje nego li slikaru iz uvrnutog tornja
Ono je bila izjava ocajnika. Ja mu vjerujem bar to.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#20999 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

GDJE JE PUKLO IZMEĐU DF-A, SDA I HDZ-A

Šta je pravi razlog zbog čega je Željko Komšić napustio pregovore sa Izetbegovićem i Čovićem?

02.03.15, 08:23h

Izetbegović i Komšić jesu prethodno dogovorili broj ministarstava, ali ne i koji resori će pripasti kojoj stranci... A onda je Izetbegović na sastanku učionio sljedeće...

Tačno je da su se zamjenik predsjednika SDA Bakir Izetbegović i lider Demokratske fronte Željko Komšić sastali jučer u Sarajevu gdje su razgovarali o fomiranju izvršne vlasti u Federaciji BiH, odnosno o broju ministarstava koja će pripasti SDA, HDZ BiH i DF-u, a kako bi na današnjem sastanku bilo manje problema u pregovorima, piše novinska agencija Patria.

Međutim, kako Patria saznaje, Izetbegović i Komšić jesu dogovorili broj ministarstava, ali ne i koji resori će pripasti kojoj stranci.

Komšić je pristao da DF dobije četiri ministarstva, ali zbog upornog insistiranja Dragana Čovića da on dobije šest, što podrazumijeva pet hrvatskih i jedno srpsko, lider DF-a je kazao da može šest, ali da to ne bude srpsko već iz reda ostalih.

Također, Izetbegoviću je saopštio da DF može dati dva bošnjačka i dva srpska ministra, a da traži ministarstva energetike, rudarstva i industrije, turizma i okoliša, te za izbjeglice i raseljena lica dok bi o četvrtom danas razgovarali. Ponuđeno je i da peto ministarstvo i to poljoprivrede bude "zajedničko", odnosno da SDA i DF daju kandidata koji će biti referentan za tu poziciju a da bude ministar obje stranke.

Međutim, Izetbegović jučer, osim broja ministarstava na koja je pristao DF, nije bio spreman da im se ustupe traženi resori.


Upravo to je bio razlog zbog kojeg je Komšić napustio sinoćnjii sastanak, jer je razgovor o raspodjeli resora krenuo mimo onoga o čemu je pričao jučer sa Izetbegovićem, tačnije zamjenik predsjednika SDA povinovao se Čovićevim zahtjevima.

(Nap.ba/** No links ** PORTAL/BLIN MAGAZIN/aa)
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#21000 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by travnik »

Orange Revolution wrote:Svka vam čast predsjedniče Komšiću,prezadovljni smo vašom prinicipijelnosti i dokazom da niste ""jednaki i isti kao ovi do sada,jasno je kao dan zašto su se ibretili na VERTIKALU" i ostali zaćuđeni istupanjem a ne dilovima oko fotelja.
Strah od vertikale u bilo kojem resoru je strah od otkrića raznih jaransko familijarnih i podobnih stranački ljudi koji baš i nemaju veze s bilo čim nego su samo podobni.
Predsjedniče Komšiću,imate iskrenu podršku od svih nas koji vas vide kao jedinog ispravnog i poštenog,posebno vas podržavamo u ujedinjenju ljevice i samim tim razbijanju fame nacionalnog i vitalnog nacionalnog interesa.
A šta podrazumijeva ujedinjena ljevica? Koje stranke? SDP i DF? Pa to je de facto bila jedna stranka i jedo biračko tijelo do prije nekoliko mjeseci. To je opet varijanta ujedinjene ljevice za FBiH ili preciznije nekoliko kantona. Kolika je snaga SDP-a, DF i sličnih stranaka u RS-u, odnosno na pola države? Mjeri se u promilima. Ovo oko ujedinjenja stranaka ljevice je još jedna medijski isforsirana priča. Kao ljevica će donijeti promjene u BiH, bit će med i mlijeko. Samo što ni'ko ne kaže, kako mogu promijeniti spomenute stranke u RS-u bilo šta. Druga je priča što je upitno uopće postojanje ljevice, osim na papiru i u programima, već u stvarnom djelovanju.
Post Reply