Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20951 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Banksy wrote:
daddy-kool wrote:
Predviđanje mogućeg kompromisa: HDZ 6 (finansije), DF 5 (sa komunikacijama), SDA 5 (poljoprivreda, energija).
SDA glasačima se može svašta servirati, ali to je ipak previše.
Vratiće se Šime ...
Može se i Bakir suprotstaviti HDZ-u, ali nešto neće.
Ja mislim da bi i na ovo pristali.

Ako se Šime vrati bez ovakvih rezultata, gubi obraz.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#20952 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

daddy-kool wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Novi izbori nisu mogući. Ustav ne daje tu mogućnost.

Ja sam se nadao opciji broj 2. Međutim, današnja sjednica Predsjedništva SDA je pokazala potpuni autizam. Oni nisu redefenisali svoje, niti se potrudili da od Čovića dobiju više. Oni su jednostavno rekli - "Evo, vi dođite, pa ćemo vidjeti", a DF-u ne treba.

Sutra na razgovorima neće biti DF-a, i to je jasna poruka.
Nešto je @madner pisao da ukoliko se ne sastavi vlada do 31.03. da bi išli izbori? (moguće da nisam dobro zapamtio)
SDA ulaskom u manjinsku vladu, zbog velike odgovornosti za promjene, će i najveću političku cijenu platiti. To oni odlično znaju i nalaze se u vrlo nezgodnom položaju. Sa uloge mladoženje dođoše do ...
Teško ide solucija za zakonsko uređenje vandrednih izbora jer to ostavlja mogućnost blokiranja rada sistema i naravno mogućnosti raspada sistema.....

Zato nemamo implementirane vandredne izbore....

Al malo je 4 ministarstva..... nema šta.... i ujedinjena ljevica bošnjaka...... (ujedinjena ljevica jednog konstitutivnog naroda koja nema podršku na teritorijama gdje su drugi konstittuivni narodi većina) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by HM 2011 on 02/03/2015 21:37, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20953 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

daddy-kool wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Novi izbori nisu mogući. Ustav ne daje tu mogućnost.

Ja sam se nadao opciji broj 2. Međutim, današnja sjednica Predsjedništva SDA je pokazala potpuni autizam. Oni nisu redefenisali svoje, niti se potrudili da od Čovića dobiju više. Oni su jednostavno rekli - "Evo, vi dođite, pa ćemo vidjeti", a DF-u ne treba.

Sutra na razgovorima neće biti DF-a, i to je jasna poruka.
Nešto je @madner pisao da ukoliko se ne sastavi vlada do 31.03. da bi išli izbori? (moguće da nisam dobro zapamtio)
SDA ulaskom u manjinsku vladu, zbog velike odgovornosti za promjene, će i najveću političku cijenu platiti. To oni odlično znaju i nalaze se u vrlo nezgodnom položaju. Sa uloge mladoženje dođoše do ...
Ako se ne usvoji federalni budžet do 31.03 onda morebit idu izbori.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20954 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

Komšić i Nikšić poručili: SDP i DF ne žele u Federalnu vladu
http://www.klix.ba/vijesti/bih/komsic-i ... /150302085
:oops: :mrgreen:
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#20955 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by de balzac »

VjecitiStudent wrote:
Nikšićevih 12 kila spida je napokon podijeljeno crveno-narandžastom članstvu.
:D

Da pojačaju postojeće zalihe :wink:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20956 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:
daddy-kool wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Novi izbori nisu mogući. Ustav ne daje tu mogućnost.

Ja sam se nadao opciji broj 2. Međutim, današnja sjednica Predsjedništva SDA je pokazala potpuni autizam. Oni nisu redefenisali svoje, niti se potrudili da od Čovića dobiju više. Oni su jednostavno rekli - "Evo, vi dođite, pa ćemo vidjeti", a DF-u ne treba.

Sutra na razgovorima neće biti DF-a, i to je jasna poruka.
Nešto je @madner pisao da ukoliko se ne sastavi vlada do 31.03. da bi išli izbori? (moguće da nisam dobro zapamtio)
SDA ulaskom u manjinsku vladu, zbog velike odgovornosti za promjene, će i najveću političku cijenu platiti. To oni odlično znaju i nalaze se u vrlo nezgodnom položaju. Sa uloge mladoženje dođoše do ...
Ako se ne usvoji federalni budžet do 31.03 onda morebit idu izbori.
Neka Cavara raspusti Parlament
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#20957 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Zeljoooo »

Moze libse raspustiti bez podpresjednika :?
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20958 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Predviđanje mogućeg kompromisa: HDZ 6 (finansije), DF 5 (sa komunikacijama), SDA 5 (poljoprivreda, energija).
malo brate.

kada pogledam baketa i onog zukica, ne bi im dao ni ovoliko...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#20959 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Sve ovo ne bi bilo ovako da nije bilo glupe i nepotrebne epizode sa Komsicem u Predsjednistvu.

Sto sam puta rekao i opet cu - postoji nesto sto se zove "normalni" i "pravi" - Srbin, Hrvat, Bosnjak... "pravi" S, H, B... su ono koji u sebi sadrze ama bas "sve potrebne elemente". To ce reci da je "pravi" Hrvat onaj koji je katolik i navija za Hrvatsku, "pravi" Srbin je pravoslavac i Crvena zvezda mu je draza od Zmajeva...

Predsjednistvo BiH je predvidjeno za "prave" S, H, B da nije tako imali bi jednog predsjednika.

Komsic je Hrvat koliko je Divjak Srbin. Dakle jeste, nije da nije, ali nije "pravi".

I zato je njegova apizoda kao hrvatski clan predsjednistva bilo greska koja mu sad izlazi na nos. Ali ne toliko njemu, on se vec zbrinuo u parlamentu BiH, ovo ce jebati nas "prave" i "neprave" Bosance i Hercegovce...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20960 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Ne mogu prijevremeni izbori. Čak je i Slaviša Šućur danas potvrdio da bi tek trebalo mijenjati izborni zakon i Ustav u tom smjeru.

Vidjet ćemo šta će biti sutra. Jedino je sigurno zasad da DF neće sutra razgovarati ni sa kim. Ne promijeni li se šta u toku jutra..
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20961 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

dustaban wrote:Sve ovo ne bi bilo ovako da nije bilo glupe i nepotrebne epizode sa Komsicem u Predsjednistvu.

Sto sam puta rekao i opet cu - postoji nesto sto se zove "normalni" i "pravi" - Srbin, Hrvat, Bosnjak... "pravi" S, H, B... su ono koji u sebi sadrze ama bas "sve potrebne elemente". To ce reci da je "pravi" Hrvat onaj koji je katolik i navija za Hrvatsku, "pravi" Srbin je pravoslavac i Crvena zvezda mu je draza od Zmajeva...

Predsjednistvo BiH je predvidjeno za "prave" S, H, B da nije tako imali bi jednog predsjednika.

Komsic je Hrvat koliko je Divjak Srbin. Dakle jeste, nije da nije, ali nije "pravi".

I zato je njegova apizoda kao hrvatski clan predsjednistva bilo greska koja mu sad izlazi na nos. Ali ne toliko njemu, on se vec zbrinuo u parlamentu BiH, ovo ce jebati nas "prave" i "neprave" Bosance i Hercegovce...
i ko je sada po tebi supak a ko patriota?
valja zivjeti protiv svoje volje. :izet:
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20962 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#20963 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Zeljoooo »

Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
Kae esdeaovac :lol:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20964 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

It_is_a_Leclerc wrote:Ne mogu prijevremeni izbori. Čak je i Slaviša Šućur danas potvrdio da bi tek trebalo mijenjati izborni zakon i Ustav u tom smjeru.

Vidjet ćemo šta će biti sutra. Jedino je sigurno zasad da DF neće sutra razgovarati ni sa kim. Ne promijeni li se šta u toku jutra..
Član 16.

(1) Kada Predsjednik Federacije utvrdi da domovi nisu u mogućnosti donijeti potrebne zakone, on može, uz suglasnost s Potpredsjednikom federacije, raspustiti jedan ili oba doma, s tim da nijedan dom ne može biti raspušten u periodu od godinu dana od njegovog prvog sazivanja.
(2) Predsjednik Federacije raspušta oba doma kad oni ne uspiju donijeti budžet Federacije prije početka budžetske godine.
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20965 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

Zeljoooo wrote:
Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
Kae esdeaovac :lol:
ma da :D
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20966 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
Dodiku je svejedno, a Čoviću odgovara manjinska vlada.
Ova situacija najmanje odgovara SDA, a DF je ispao 'principijelan'.
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20967 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

daddy-kool wrote:
Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
Dodiku je svejedno, a Čoviću odgovara manjinska vlada.
Ova situacija najmanje odgovara SDA, a DF je ispao 'principijelan'.
Treba malo objektivno sagledati cinjenice i odmotati filn unazad.
Komsic je sa Covicem dogovorio 6 mjesta za HDZ i to su svi potvrdili.
Na sastanku Komsic trazi isto mjesta i za DF kao i za HDZ. Kako? Na osnovu cega?

Zato kazem da je Zelja odigrao krajnje amaterski da ne upotrijebim tezu rijec.

p.s. posto Covic uvjetuje formiranje vlade FBiH sa VM, time igra za Dodika nebi li se karte ponovo dijelile.
zagor 19
Posts: 121
Joined: 31/10/2014 13:00

#20968 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zagor 19 »

Ma jok bolan, džaba vam isprazno mudrovanje!! Željko Komšič, to ti je heroj u srcu, ko Kraljeviću Marko, samo što to vi politikanti nikad nećete skontat. Dajte mu samo 10 minuta i zapali cijelu salu, ni on sam ne zna kako. Igra srcem! Ko Rocky Balboa :D . Ko vas jebe, ne znate prepoznati veličinu!
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20969 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Danguba wrote:
daddy-kool wrote:
Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
Dodiku je svejedno, a Čoviću odgovara manjinska vlada.
Ova situacija najmanje odgovara SDA, a DF je ispao 'principijelan'.
Treba malo objektivno sagledati cinjenice i odmotati filn unazad.
Komsic je sa Covicem dogovorio 6 mjesta za HDZ i to su svi potvrdili.
Na sastanku Komsic trazi isto mjesta i za DF kao i za HDZ. Kako? Na osnovu cega?

Zato kazem da je Zelja odigrao krajnje amaterski da ne upotrijebim tezu rijec.

p.s. posto Covic uvjetuje formiranje vlade FBiH sa VM, time igra za Dodika nebi li se karte ponovo dijelile.
Nažalost takva je politika, u ovom slučaju "power politics". Ovdje su fotelje mjerilo uspjeha i sredstvo a ne cilj, a argumenti su građansko-etnički (tj pravi argumenti su mi smo veće patriote od vas). Koliko god to šuplje zvučalo naša politička scena ide u tom smjeru, i ova priča prije vode. To je razlog zbog čega SDA ne može tek tako da pređe preko svega, jer ako nisu patriote br1 šta im preostaje?

Čović je nezaobilazan u FBiH, a koalicija dogovorena na nivou BiH i dalje važi.
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20970 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

daddy-kool wrote:
Danguba wrote:
Treba malo objektivno sagledati cinjenice i odmotati filn unazad.
Komsic je sa Covicem dogovorio 6 mjesta za HDZ i to su svi potvrdili.
Na sastanku Komsic trazi isto mjesta i za DF kao i za HDZ. Kako? Na osnovu cega?

Zato kazem da je Zelja odigrao krajnje amaterski da ne upotrijebim tezu rijec.

p.s. posto Covic uvjetuje formiranje vlade FBiH sa VM, time igra za Dodika nebi li se karte ponovo dijelile.
Nažalost takva je politika, u ovom slučaju "power politics". Ovdje su fotelje mjerilo uspjeha i sredstvo a ne cilj, a argumenti su građansko-etnički (tj pravi argumenti su mi smo veće patriote od vas). Koliko god to šuplje zvučalo naša politička scena ide u tom smjeru, i ova priča prije vode. To je razlog zbog čega SDA ne može tek tako da pređe preko svega, jer ako nisu patriote br1 šta im preostaje?

Čović je nezaobilazan u FBiH, a koalicija dogovorena na nivou BiH i dalje važi.
Najvise sam navijao da SDA izgubi na ovim izborima ali desilo se to sto se desilo. Valja to postovati do slijedece narodne volje.
Ako je SDA spremna ustupiti sva ministarska mjesta drugima, to je njihova stvar ali i oni imaju neku odgovornost prema brojnim biracima.
Kao sto neko rece, ako su glupi da pojeftine svoje glasove do njih je.

Logicno je da najvise glasova uzima i najvise fotelja.

To sto Cova udara, meni pola a vi se talite nikada nece piti vode. Zasto onda izbori ako se vec unaprijed zna kome sta pripada. To se onda moze dogovoriti i u Parlamentu.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#20971 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Danguba wrote:
daddy-kool wrote:
Danguba wrote:Komsiceva ljutnja odgovara samo Dodiku i Covicu.
Dodiku je svejedno, a Čoviću odgovara manjinska vlada.
Ova situacija najmanje odgovara SDA, a DF je ispao 'principijelan'.
Treba malo objektivno sagledati cinjenice i odmotati filn unazad.
Komsic je sa Covicem dogovorio 6 mjesta za HDZ i to su svi potvrdili.
Na sastanku Komsic trazi isto mjesta i za DF kao i za HDZ. Kako? Na osnovu cega?

Zato kazem da je Zelja odigrao krajnje amaterski da ne upotrijebim tezu rijec.

p.s. posto Covic uvjetuje formiranje vlade FBiH sa VM, time igra za Dodika nebi li se karte ponovo dijelile.
Kad je to Komšić dogovorio da Čovićem 6 ministarstava?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20972 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

Danguba wrote:
Najvise sam navijao da SDA izgubi na ovim izborima ali desilo se to sto se desilo. Valja to postovati do slijedece narodne volje.
Ako je SDA spremna ustupiti sva ministarska mjesta drugima, to je njihova stvar ali i oni imaju neku odgovornost prema brojnim biracima.
Kao sto neko rece, ako su glupi da pojeftine svoje glasove do njih je.

Logicno je da najvise glasova uzima i najvise fotelja.

To sto Cova udara, meni pola a vi se talite nikada nece piti vode. Zasto onda izbori ako se vec unaprijed zna kome sta pripada. To se onda moze dogovoriti i u Parlamentu.
Meni ni iz džepa ni u džep, obje stranke imaju svoje mjesto na našoj sceni.
Vidjećemo šta će biti, ja samo pokušavam poredati interese i odnose političkih snaga pa naglas razmišljam.
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20973 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

daddy-kool wrote:
Danguba wrote:
Najvise sam navijao da SDA izgubi na ovim izborima ali desilo se to sto se desilo. Valja to postovati do slijedece narodne volje.
Ako je SDA spremna ustupiti sva ministarska mjesta drugima, to je njihova stvar ali i oni imaju neku odgovornost prema brojnim biracima.
Kao sto neko rece, ako su glupi da pojeftine svoje glasove do njih je.

Logicno je da najvise glasova uzima i najvise fotelja.

To sto Cova udara, meni pola a vi se talite nikada nece piti vode. Zasto onda izbori ako se vec unaprijed zna kome sta pripada. To se onda moze dogovoriti i u Parlamentu.
Meni ni iz džepa ni u džep, obje stranke imaju svoje mjesto na našoj sceni.
Vidjećemo šta će biti, ja samo pokušavam poredati interese i odnose političkih snaga pa naglas razmišljam.
:thumbup:

isti sam ti taki... :D
User avatar
Danguba
Posts: 15864
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20974 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Danguba »

lerdi wrote:
Danguba wrote: Treba malo objektivno sagledati cinjenice i odmotati filn unazad.
Komsic je sa Covicem dogovorio 6 mjesta za HDZ i to su svi potvrdili.
Na sastanku Komsic trazi isto mjesta i za DF kao i za HDZ. Kako? Na osnovu cega?

Zato kazem da je Zelja odigrao krajnje amaterski da ne upotrijebim tezu rijec.

p.s. posto Covic uvjetuje formiranje vlade FBiH sa VM, time igra za Dodika nebi li se karte ponovo dijelile.
Kad je to Komšić dogovorio da Čovićem 6 ministarstava?
mislim predzadnji sastanak...

Prema riječima Bakira Izetbegovića, Komšićev odlazak bio je "iznenađenje".

"Jučer sam imao sastanaa sa Komšićem, iznio je prijedlog o kojem smo trebalo pet pozicija dati HDZ-u i da šestog predlože iz reda ostalih s tim da se DF i SDA slože oko izbora. DF bi po tom prijedlogu preuzeo tri srpska mjesta, jedno bošnjačko. A SDA pet bošnjačkih i jedno srpsko. Danas je tražio da iznesem prijedlog i kada sam ga iznio on je kazao da je to neprihvatljivo i da oni ne mogu ostati u jednoj takvoj koaliciji", kazao je Izetbegović.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#20975 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Spin majstor Bake, dogovorena su i ministarstva bila, no pred Covom taj dio nije ispoštovao.
Post Reply