Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
trambusek88 wrote:Uključeni su prvi plinaši na Breku i Bare i vjerovatno još po neku liniju. Sutra normalizacija.
Šta znaci normalizacija? Je li da ce 23c Otoka Boljakov raditi u špici svako 20m minuta i Željeznicka-Rajlovac po redu vožnje koji stoji na web stranici GRAS-a? Hoce ali malo sutra! Ali morat ce jer je opet receno da ce od ponedjeljka autobuski saobracaj biti pokriven 100%
Neće se vratiti.
Normalizacija = Vraćanje na podnošljivo stanje sa kapacitetom oko 65 autobusa.
Tek kada bude 80+ autobusa u saobraćaju bice i drugi na 23c. Vidio si jesenas. Cim padne ispod 80 odmah pocnu dvokratni iskakat.
Ovaj jedan koji radi je i vise nego dovoljan u trenutnoj situaciji. Ima par kritičnih tura u 6:25 7:05 7:45 bude prepun.
Na 23 rade 3 ujutro. I dalje ima preskocenih tura ali je bolje. Jasna je računica. 65 od 90 potrebnih autobusa je na raspolaganju..... Ima ih 15ak stoje radi sitnica i gluposti. Ali tehnički ne mogu da prodju.
trambusek88 wrote:Uključeni su prvi plinaši na Breku i Bare i vjerovatno još po neku liniju. Sutra normalizacija.
Šta znaci normalizacija? Je li da ce 23c Otoka Boljakov raditi u špici svako 20m minuta i Željeznicka-Rajlovac po redu vožnje koji stoji na web stranici GRAS-a? Hoce ali malo sutra! Ali morat ce jer je opet receno da ce od ponedjeljka autobuski saobracaj biti pokriven 100%
de doktore kad ste došli u sa onda kupite auto i ne landrljajte svaki dan o svom buljakovom i prevozu ko da idete na vašer
Edin H. wrote:Zasto nisu dali GRAS-u da upravlja zicarom?
Mislim da je bio neki Offermanov uvjet da žičara mora biti u nadležnosti grada, a GRAS nije u nadležnosti grada.
Malo je nepravedno što se niko nije sjetio da spomene GRAS ili pozove njegove predstavnike na otvorenje a GRAS koji je upravljao 33 godine žičarom poklonio je stanice gradu za opšte dobro.
A inače ta stara žičara je pravila gubitke, nadam se da će ova moći biti samoodrživa.
Mislim da je bio problem što ranije nije izgrađena žičara, jer GRAS nije to mogao ranije prepisati na grad jer je zgrada bila pod hipotekom.
trambusek88 wrote:Uključeni su prvi plinaši na Breku i Bare i vjerovatno još po neku liniju. Sutra normalizacija.
Šta znaci normalizacija? Je li da ce 23c Otoka Boljakov raditi u špici svako 20m minuta i Željeznicka-Rajlovac po redu vožnje koji stoji na web stranici GRAS-a? Hoce ali malo sutra! Ali morat ce jer je opet receno da ce od ponedjeljka autobuski saobracaj biti pokriven 100%
de doktore kad ste došli u sa onda kupite auto i ne landrljajte svaki dan o svom buljakovom i prevozu ko da idete na vašer
Ja nisam došao u Sa kao 95% "sarajlija" nego sam rodjen u porodilištu Zehra Muidović pocetkom osamdesetih a moja mama je rodjena na Mahmutovcu ako znaš gdje je to?!
Necu kupiti auto jer volim da se vozim gradskim prevozom jer uživam u tome ali redovnim i cistim sa kulturnim vozacima i da dobijem punu uslugu (ispoštovan VAŽECI red vožnje) koju platim 53 KM svaki mjesec!
I nije buljakov (kako piše i na tabli u busu i kako ti kažeš) nego BOljakov Potok
Tek kada bude 80+ autobusa u saobraćaju bice i drugi na 23c. Vidio si jesenas. Cim padne ispod 80 odmah pocnu dvokratni iskakat.
Ovaj jedan koji radi je i vise nego dovoljan u trenutnoj situaciji. Ima par kritičnih tura u 6:25 7:05 7:45 bude prepun.
Na 23 rade 3 ujutro. I dalje ima preskocenih tura ali je bolje. Jasna je računica. 65 od 90 potrebnih autobusa je na raspolaganju..... Ima ih 15ak stoje radi sitnica i gluposti. Ali tehnički ne mogu da prodju.
Te koje si naveo i sam znas da se jedva ukrca zadnji putnik kod trafo-stanice a kod škole koliko ljudi izadje, a malo ih izadje, toliko moze i da udje! Popodne od 15 do 17 h ista takva situacija ali u obratnom smjeru. Kod Elektrotehnicke jedva ko može uci, pogotovo kad otvori samo prva vrata. Kad otvori sva troja onda se nekako svi zguraju
nlt wrote:u konkurenciji se samo na prva ulazi, drugačije ne može
Kod konkurencije ima normalno prostora za cirkulaciju putnika jer je redovan i nema izostavljanja vožnji osim u opravdanim uslovima tj više sile. Kod konkurencije svira lagana muzikica tipa antena ili RSG radia a nije odvrnuta Ceca, Stoja, Nihada Kapetanovic... konkurencija ne puši u autobusu, konkurencija je obucena evropski, jedoobrazno odijelo, košulja i kravata, kod konkurencije i klima radi, konkurencija je ljubazna prema putniku bez obzira kakav je putnik...
Ima normalno prostora, jer većina ljudi ima GRAS-ove kupone.
Ima klime u gradu, zato nema klime za Kakanj.
GRAS-u treba dati sada vjerovatno posljednju šansu, sa ovim oko javnih nabavki.
Naravno kad broj vozila pređe 75 biće problem nafatati vozače, i sada ih je svim firmama teško nafatati.
I firme gdje je redovna plata žale se na ih ne mogu naći, a u GRAS-u će morati čekati 4 mjesecu prvu.
Što se tiče muzike, u Centrotransu se sluša radio koji ih sponzoriše. Nije dozvoljen ni državni radio u njihovim autobusima.
U GRAS-u će vozač slušati što se njemu sluša, ali većinom se to samo naprijed čuje. Putnik će biti 15-20 minuta u autobusu, a vozač je tu čitavo vrijeme, tako da bi putnici to trebali halaliti.
Plaća se prevoz od tačke A do tačke B (što nije redovan to je druga stvar), ne plaća se muzička želja.
Pravo pitanje je zašto se GRAS-u 10 godina ne dozvoljava prilagođavanje reda vožnje, a dođe Centortrans, registruje negdje red vožnje rijeđi od GRAS-ovog polovičnog, i onda Centrotrans super ide po redu vožnje!
Tražena je otpimizacija redova, čak je i odobrena u zaključku skupštine, ali evo još su važeći redovi vožnje iz vremena kad se Golf 5 proizvodio.
Iz nekih razloga dopuštena je korekcija samo linija Dobrinja-Ilidža, i Drvenija-Velešići.
Na liniji Nedžarići-Dobrinja ministarstvo 2010 ukinulo red vožnje po tužbi Centrotransa, po kojem se u špici vozilo svako 15-20, a van špice 30-35 minuta a vraćen je red iz vremena prije obnove trolejbuske linije, po kojem od jutra do mraka treba voziti svako 10 minuta.
Naravno linija od 2011 radi svako 30 minuta jer ima samo jedno vozilo, ali nikad nije pretrpan, bez ikakve gužve radi po takvom redu. Drugi bus bi bio poželjan ali nije neophodan, dok su 3 autobusa nepotrebna na ovoj liniji. Pogotovo što bi radila i linija za Dobrinju 4 i Aerodromsko.
nlt wrote:u konkurenciji se samo na prva ulazi, drugačije ne može
Kod konkurencije ima normalno prostora za cirkulaciju putnika jer je redovan i nema izostavljanja vožnji osim u opravdanim uslovima tj više sile. Kod konkurencije svira lagana muzikica tipa antena ili RSG radia a nije odvrnuta Ceca, Stoja, Nihada Kapetanovic... konkurencija ne puši u autobusu, konkurencija je obucena evropski, jedoobrazno odijelo, košulja i kravata, kod konkurencije i klima radi, konkurencija je ljubazna prema putniku bez obzira kakav je putnik...
Sodom1 wrote:Znaci dolazimo do zakljucka da Gras nema pojma o upravljanju jer kod njih stoka samo pravi probleme a kod drugih sve fercera po psu
treba gras uraditi rebranding...nešto ko PTT prije a danas pošte i telekom
a naplatu karata dati nekoj privatnoj firmi gdje rade mladi ljudi
Naplatu i kontrolu karata bi trebalo u budućnosti preuzeti ministarstvo ako se hoće jedinstven tarifni sistem, a time bi preuzeli i GRAS-ove revizore, tako da bi se GRAS-u olakšalo poslovanje.
Sodom1 wrote:Znaci dolazimo do zakljucka da Gras nema pojma o upravljanju jer kod njih stoka samo pravi probleme a kod drugih sve fercera po psu
treba gras uraditi rebranding...nešto ko PTT prije a danas pošte i telekom
a naplatu karata dati nekoj privatnoj firmi gdje rade mladi ljudi
Naplatu i kontrolu karata bi trebalo u budućnosti preuzeti ministarstvo ako se hoće jedinstven tarifni sistem, a time bi preuzeli i GRAS-ove revizore, tako da bi se GRAS-u olakšalo poslovanje.
Uhljebi da sa državnih jasli odu na državnu sisu (ministarstvo)? Sanjaj.