Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20926 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

I interesantno, svaki put problem s nama dole :)
Prošli put Zlaja, ove godine Želja...da mi je znati tko će to biti 2018 godine
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20927 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Hafis wrote:Tu je treći, pa i četvri, rješenje za ove sve nepotrebne gluposti.
Svaki put će nam biti ovako, pa vi gledajte
Biće zbilja da bi SDA i HDZ osnivanjem trećeg, pa i četvrtog postale vrijedne, sposobne i poštene stranke.
U onim Kantonima gdje pojedine stranke imaju apsolutnu vlast, isto je sranje ko i u "miješanim" kantonima.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20928 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

vade_mecum wrote:
VjecitiStudent wrote:
vade_mecum wrote:vidi li ovdje iko dalje od nosa? formiranje vlade je p***** dim kakav izazov predstavlja funkcionisanje nategnute vlade u bilo kojem formatu u naredne 3-4 godine i rad parlamenta tj. izglasavanje zakona, a samim tim i funkcionisanje federacije, pa i samih kantona.
Zadnja vlada bila ko bolja? Ili predzadnja, sa Brankovićem?
Ništa se neće desiti što već vidjeli nismo.
ja sam mislio da ne moze gore od prosle vlade ali izgleda da moze. predzadnja vlada brankovic/mujezinovic izgleda kao beton u poredenju sa ovim danas.
Možda nisi upratio, ali Brankovic/Mujezinovic su i uvalili Federaciju u trenutne dugove.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#20929 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madridist »

U trenutne dugove su svi uvaljeni 2006 kad se masa novca prikupljenog uvodjenjem PDV-a nije upumpala u rast realnog sektora i otvaranje novih radnih mjesta nego u povecanje plate sve i jednom budzetskom korisniku od ucitelja i cistaca u skoli do postara i cinovnika..
User avatar
pici
Posts: 46364
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#20930 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pici »

Komšić i Nikšić poručili: SDP i DF ne žele u Federalnu vladu

Image


a šHa rade ovi crvenonaranđasti talibani mati moja draga :mrgreen:
vade_mecum
Posts: 2300
Joined: 16/08/2009 09:34

#20931 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vade_mecum »

madridist wrote:U trenutne dugove su svi uvaljeni 2006 kad se masa novca prikupljenog uvodjenjem PDV-a nije upumpala u rast realnog sektora i otvaranje novih radnih mjesta nego u povecanje plate sve i jednom budzetskom korisniku od ucitelja i cistaca u skoli do postara i cinovnika..
+ pravljenje nesposbnih od radno sposobnih ljudi, socijalne kategorije, penzionisanje vojnih lica u najboljim godinama zivota itd. ali to je tema za sebe.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#20932 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by LBVIEW »

Hafis wrote:Tu je treći, pa i četvri, rješenje za ove sve nepotrebne gluposti.
Svaki put će nam biti ovako, pa vi gledajte
Moze ako se radi o tvom osobnom "gruntovnom prosirenju" nakon rata - tu mozes u miru praviti treci i cetvrti,a i studirati pravopis,zemljopis i historiju kako se vise ne bi provaljivao. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20933 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

LBVIEW wrote:
Hafis wrote:Tu je treći, pa i četvri, rješenje za ove sve nepotrebne gluposti.
Svaki put će nam biti ovako, pa vi gledajte
Moze ako se radi o tvom osobnom "gruntovnom prosirenju" nakon rata - tu mozes u miru praviti treci i cetvrti,a i studirati pravopis,zemljopis i historiju kako se vise ne bi provaljivao. :D
Ne žalim se stvarno :)
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20934 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Osnovni problem je što SDP-ova Vlada od 31. marta više nema pravo da obnaša tehnički mandat. Dođe li se do toga, onda Visoki predstavnik može intervenisati, u cilju sprečavanja financijskog i socijalnog sloma.

Hvala Dragane !
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#20935 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by tandmand »

HDZ dominira, jer mu skoro svaki rasplet situacije odgovara. Bez DFa Bakiru ce svaka odluka biti pogresna, jer pod vjestom rukom HDZa sve vise upada u situaciju u kojoj se npr . nalazi Porosenko u Ukrajini. Samo to izgleda njegovi savjetnici ne vide ....
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#20936 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jastuk1 »

tandmand wrote:HDZ dominira, jer mu skoro svaki rasplet situacije odgovara. Bez DFa Bakiru ce svaka odluka biti pogresna, jer pod vjestom rukom HDZa sve vise upada u situaciju u kojoj se npr . nalazi Porosenko u Ukrajini. Samo to izgleda njegovi savjetnici ne vide ....
:roll: :-) Kruške i jabuke...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20937 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

SDA ima sljedeće opcije u ovom trenutku:

1. formirati manjinsku vladu sa HDZ - nije privlačno
2. privoliti DF da uđe u vlast - trenutno najbolja opcija jer zajedno formiraju patriotski blok i dijele odgovornost koja će biti velika
3. novi izbori - privlačnije od manjinske vlade, ali katastrofa samo po sebi
4. skloniti se nekom drugom (npr. SBB) da formira vladu sa HDZ - najgora i nju će svakako gledati da izbjegnu
5. naći druge partnere - teško, SDP neće u vlast, a SBB nije moguće zamisliti u kombinaciji sa SDA, blok malih stranaka bi bio kao da su u manjinskoj vladi.

Predviđanje mogućeg kompromisa: HDZ 6 (finansije), DF 5 (sa komunikacijama), SDA 5 (poljoprivreda, energija).
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20938 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

daddy-kool wrote:SDA ima sljedeće opcije u ovom trenutku:

1. formirati manjinsku vladu sa HDZ - nije privlačno
2. privoliti DF da uđe u vlast - trenutno najbolja opcija jer zajedno formiraju patriotski blok i dijele odgovornost koja će biti velika
3. novi izbori - privlačnije od manjinske vlade, ali katastrofa samo po sebi
4. skloniti se nekom drugom (npr. SBB) da formira vladu sa HDZ - najgora i nju će svakako gledati da izbjegnu
5. naći druge partnere - teško, SDP neće u vlast, a SBB nije moguće zamisliti u kombinaciji sa SDA, blok malih stranaka bi bio kao da su u manjinskoj vladi.

Predviđanje mogućeg kompromisa: HDZ 6 (finansije), DF 5 (sa komunikacijama), SDA 5 (poljoprivreda, energija).
Novi izbori nisu mogući. Ustav ne daje tu mogućnost.

Ja sam se nadao opciji broj 2. Međutim, današnja sjednica Predsjedništva SDA je pokazala potpuni autizam. Oni nisu redefenisali svoje, niti se potrudili da od Čovića dobiju više. Oni su jednostavno rekli - "Evo, vi dođite, pa ćemo vidjeti", a DF-u ne treba.

Sutra na razgovorima neće biti DF-a, i to je jasna poruka.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#20939 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Nikoga vise nezanima ova vlada, sta vam je bolan :-) 2018 je big bang, ujedinjenje ljevice sa Komsicem na celu, il ipak Bogicevicem? Ovako se mobilizira dodatnih 300 000 glasova koji insu digli zicagu da glasaju. Da mi je znati cije je ovo maslo. Nemogu vjerovat da je Reuf sve sam :?

Zadnji 8 godina su bile mila majka sta skutorima i zelembacima tek slijedi :izet: :lol: Rasturancija desnicarskih stakora na proste faktore. Mogu priznat, odlicno odradjeno od strane Karamarka, izvrsio zadatak za Merkelovu i polozio ispit.

Pripreme se vrse, dotad Spasi se ko moze :zoka:
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20940 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

It_is_a_Leclerc wrote:Osnovni problem je što SDP-ova Vlada od 31. marta više nema pravo da obnaša tehnički mandat. Dođe li se do toga, onda Visoki predstavnik može intervenisati, u cilju sprečavanja financijskog i socijalnog sloma.

Hvala Dragane !
Pa i rekao sam jedino ako ne bude dogovora mora se umiješati ćelavko i OHR, pa to je pobogu njihov posao? :-)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20941 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

512MB wrote:Nikoga vise nezanima ova vlada, sta vam je bolan :-) 2018 je big bang, ujedinjenje ljevice sa Komsicem na celu, il ipak Bogicevicem?
...
:-)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20942 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

daddy-kool wrote:
Predviđanje mogućeg kompromisa: HDZ 6 (finansije), DF 5 (sa komunikacijama), SDA 5 (poljoprivreda, energija).
SDA glasačima se može svašta servirati, ali to je ipak previše.
Vratiće se Šime ...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20943 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
512MB wrote:Nikoga vise nezanima ova vlada, sta vam je bolan :-) 2018 je big bang, ujedinjenje ljevice sa Komsicem na celu, il ipak Bogicevicem?
...
:-)
S Titom rahmetli ... :lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20944 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Ništa ništa idemo veselo
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20945 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Banksy wrote:
daddy-kool wrote:
Predviđanje mogućeg kompromisa: HDZ 6 (finansije), DF 5 (sa komunikacijama), SDA 5 (poljoprivreda, energija).
SDA glasačima se može svašta servirati, ali to je ipak previše.
Vratiće se Šime ...
Pa ne može onda nikako.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#20946 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:
512MB wrote:Nikoga vise nezanima ova vlada, sta vam je bolan :-) 2018 je big bang, ujedinjenje ljevice sa Komsicem na celu, il ipak Bogicevicem?
...
:-)
to kod nas ne postoji hajmo dalje
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20947 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:
512MB wrote:Nikoga vise nezanima ova vlada, sta vam je bolan :-) 2018 je big bang, ujedinjenje ljevice sa Komsicem na celu, il ipak Bogicevicem?
...
:-)
S Titom rahmetli ... :lol:
Nikšićevih 12 kila spida je napokon podijeljeno crveno-narandžastom članstvu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20948 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

512MB wrote:Nikoga vise nezanima ova vlada, sta vam je bolan :-) 2018 je big bang, ujedinjenje ljevice sa Komsicem na celu, il ipak Bogicevicem? Ovako se mobilizira dodatnih 300 000 glasova koji insu digli zicagu da glasaju. Da mi je znati cije je ovo maslo. Nemogu vjerovat da je Reuf sve sam :?

Zadnji 8 godina su bile mila majka sta skutorima i zelembacima tek slijedi :izet: :lol: Rasturancija desnicarskih stakora na proste faktore. Mogu priznat, odlicno odradjeno od strane Karamarka, izvrsio zadatak za Merkelovu i polozio ispit.

Pripreme se vrse, dotad Spasi se ko moze :zoka:
Znači, ostaje nam još samo izdržati 3 i pol godine, i onda 2008 big-bang i rasturanje :D

Hoće li kamate na kredite imalo spustiti da se ljudi nekako provuku to razdoblje.
Last edited by Hafis on 02/03/2015 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20949 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

It_is_a_Leclerc wrote:
Banksy wrote:
daddy-kool wrote:
Predviđanje mogućeg kompromisa: HDZ 6 (finansije), DF 5 (sa komunikacijama), SDA 5 (poljoprivreda, energija).
SDA glasačima se može svašta servirati, ali to je ipak previše.
Vratiće se Šime ...
Pa ne može onda nikako.
Štagod ...
Sve je to već toliko neozbiljno i bogami bezobrazno prema svima nama, da mi ih je, svih, zaista puna kapa.
Diletanti koji nisu bili u stanju ranije dogovoriti osnovne stvari i držati se tih međusobnih dogovora i date riječi, kako se politika radi svuda u svijetu, već podmeću, vrijeđaju se, spletkare i minderski nadmudruju k'o kakve tetke. Ma fuj više, zaista.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#20950 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by daddy-kool »

It_is_a_Leclerc wrote:
Novi izbori nisu mogući. Ustav ne daje tu mogućnost.

Ja sam se nadao opciji broj 2. Međutim, današnja sjednica Predsjedništva SDA je pokazala potpuni autizam. Oni nisu redefenisali svoje, niti se potrudili da od Čovića dobiju više. Oni su jednostavno rekli - "Evo, vi dođite, pa ćemo vidjeti", a DF-u ne treba.

Sutra na razgovorima neće biti DF-a, i to je jasna poruka.
Nešto je @madner pisao da ukoliko se ne sastavi vlada do 31.03. da bi išli izbori? (moguće da nisam dobro zapamtio)
SDA ulaskom u manjinsku vladu, zbog velike odgovornosti za promjene, će i najveću političku cijenu platiti. To oni odlično znaju i nalaze se u vrlo nezgodnom položaju. Sa uloge mladoženje dođoše do ...
Post Reply