GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
- Radar71
- Posts: 7594
- Joined: 21/07/2010 15:43
#20901 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Zna li se bar kad bi Konkurencijsko vijeće moglo odlučivati o izuzeću GRASa iz javnih nabavki?
- trambusek88
- Posts: 5149
- Joined: 03/10/2009 23:51
#20902 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sredinom prošle sedmice dali su 10 dana Centrotransu da odgovori, da i oni potvrde svoj status u JGP. Od ministarstva je već otišao dopis.
Tako da će valjda naredne sedmice ili one iza biti odluka.
Iz grasa su se oglasili da iduće sedmice očekuju da se završi procedura nabavke plina.
Mislim da je nekih 20-25 plinaša tehnički ispravno.
Tako da će valjda naredne sedmice ili one iza biti odluka.
Iz grasa su se oglasili da iduće sedmice očekuju da se završi procedura nabavke plina.
Mislim da je nekih 20-25 plinaša tehnički ispravno.
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#20903 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
GRAS je natjerao vecinu raje da kupe auto za odlazak i dolazak sa posla jer je totalno neredovan! Ja danas u Buca Potoku dole na glavnoj djadi gde je restoran Dolina cekao za Rajlovac od 10:55 do 11:35 a sad mi pobjegao onaj Reljevo oko 20:00 i cekao ko budala do 21:20 i naidje bus i ja udjem a da nisam ni vidio koji je jer je bio za Stup iz Vogošce oko 20:40 kad on na kružnom u Briješću skrenu za Stup
i onda na tramvaj pa na Otoku i jedva stigao na 23c u 21:50 i došao kući u 22:10 odnosno DVA SATA i 10 minuta nakon sto sam izašao sa posla tacno u 20:00
Krajnja drskost!
Krajnja drskost!
- liaar
- Posts: 3945
- Joined: 29/11/2016 11:09
- Location: Grad zabranjenog imena
- Grijem se na: na suze
- Vozim: francusku nakazu
- Contact:
#20904 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ali, ali, ali, ali, to je do plina je l.
Možda ga Centro zavrće
Možda ga Centro zavrće
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20905 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Mislio sam da tema nije o ilegalnoj konkurenciji.
(Pokušaj 2.)
(Pokušaj 2.)
-
BadBoy
- Posts: 9612
- Joined: 01/11/2005 21:55
#20906 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pa o čemu je onda tema? O čemu se to kao "smije" ovdje pisati i pričati?man_464 wrote:Mislio sam da tema nije o ilegalnoj konkurenciji.
(Pokušaj 2.)
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20907 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Smije se pricati da je Gras odlican i da odlicno radi svoj posao , da su putnici stoka , i naravno o Centri sve najgore 
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20908 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
I opet prvi post pa o ilegalnoj konkurenciji.
Smije se pisati u onome sto je tema. Ilegalna konkurencija sigurno nije tema.
Smije se pisati u onome sto je tema. Ilegalna konkurencija sigurno nije tema.
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#20909 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Kad ti osoba koja konstantno prica o Centrotransu vise puta kaze da to nije tema, e onda znas da si pretjerao 
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20910 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
P308 wrote:Kad ti osoba koja konstantno prica o Centrotransu vise puta kaze da to nije tema, e onda znas da si pretjerao
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20911 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Isprasilo Gusica , a tako mnogo obecavao , oprO tramvaje , zovnO televiziju da slika

- Truba
- Posts: 93850
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#20912 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
koje se godište sad penzionise u grassu
imam komšiju 1955
pa me zanima kada će prestati nadograđivati kuću 
imam komšiju 1955
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20913 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
+Nabavio 26 autobusaSodom1 wrote:Isprasilo Gusica , a tako mnogo obecavao , oprO tramvaje , zovnO televiziju da slika![]()
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20914 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Večeras će puniti autobusi na plin. Od sutra normalizacija autobuskog saobraćaja.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20915 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
+Iz svog dzepa platioman_464 wrote:+Nabavio 26 autobusaSodom1 wrote:Isprasilo Gusica , a tako mnogo obecavao , oprO tramvaje , zovnO televiziju da slika![]()
- NEOPLAN
- Posts: 1009
- Joined: 02/05/2009 12:15
#20916 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Voljeli Gusica ili ne, mora se priznati da je covjek u startu uradio mnogo konkretnih stvari. Prvo je podigao ugled i vizuelni identitet GRAS-a na ljestvicu vise (detaljno ociscena vozila, sredjena web stranica i poboljsana komunikacija preko iste, uniformisao je revizore itd). Zatim je nasao rupu u zakonu o javnim nabavkama preko nje nabavio 26 autobusa na plin. Zatim je uz pomoc vlade penzionisao cca 200 ljudi. Za njegovog mandata GRAS je smanjio mjesecni gubitak za 2,5 miliona na 600 hiljada. Za njegovog mandata GRAS je nakon ko zna koliko godina poceo isplacivati bruto plate (koje kasne jos uvijek par mjeseci ali svaka isplata ide u bruto iznosu). Dogovorio je nabavku 25 novih minibusa i 15 trolejbusa iz Biela.
I onda se desava famozni slucaj Konakovic gdje povinju trzavice unutar SDA i od tog trenutka Gusic gubi podrsku vlade i samom Konakovicevom smjenom bilo je jasno da leti i Gusic. Odjednom se sav napredak GRAS-a zaustavlja, odjednom se obara procedura nabavke minibusa, odjednom osiguranih para za nabavku trolejbusa iz Biela nema i nabavka propada, trolejbusi bivaju prodati drugom kupcu. Odjednom nema plina za autobuse jer procedura izuzeca iz JN traje u nedogled (umjesto 15 dana koliko je bilo najavljeno), odjednom je umjesto 70-80 autobusa u saobracaju njih 40-50, odjednom Hadzibajric mijenja plocu i umjesto svesrdne podrske GRAS-u okrece se Centrotransu... I sad pokrecu imenovanje redovnih upravljackih organa GRAS-a (Skupstina, nadzorni odbor, direktor), a ta procedura ce da traje i traje i traje... I saga zvana GRAS se nastavlja... A u svemu tome ispastaju stanovnici ovog grada i radnici GRAS-a...
I corav bi vidio sta se radi...
I onda se desava famozni slucaj Konakovic gdje povinju trzavice unutar SDA i od tog trenutka Gusic gubi podrsku vlade i samom Konakovicevom smjenom bilo je jasno da leti i Gusic. Odjednom se sav napredak GRAS-a zaustavlja, odjednom se obara procedura nabavke minibusa, odjednom osiguranih para za nabavku trolejbusa iz Biela nema i nabavka propada, trolejbusi bivaju prodati drugom kupcu. Odjednom nema plina za autobuse jer procedura izuzeca iz JN traje u nedogled (umjesto 15 dana koliko je bilo najavljeno), odjednom je umjesto 70-80 autobusa u saobracaju njih 40-50, odjednom Hadzibajric mijenja plocu i umjesto svesrdne podrske GRAS-u okrece se Centrotransu... I sad pokrecu imenovanje redovnih upravljackih organa GRAS-a (Skupstina, nadzorni odbor, direktor), a ta procedura ce da traje i traje i traje... I saga zvana GRAS se nastavlja... A u svemu tome ispastaju stanovnici ovog grada i radnici GRAS-a...
I corav bi vidio sta se radi...
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#20917 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
i ti sad vidio šta se radi...
- trambusek88
- Posts: 5149
- Joined: 03/10/2009 23:51
#20918 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Uključeni su prvi plinaši na Breku i Bare i vjerovatno još po neku liniju. Sutra normalizacija.
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#20919 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Od sutra pravna država! 
-
HomeArt
- Posts: 2076
- Joined: 02/09/2004 13:33
- Location: Hrasno Hill :)
#20920 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Zašto se sad radnici ne dignu i blokiraju sve (ovaj put s razlogom) i traže da Gušić ostane ili se nadaju da će SBB postaviti još boljeg direktora?NEOPLAN wrote:Voljeli Gusica ili ne, mora se priznati da je covjek u startu uradio mnogo konkretnih stvari. Prvo je podigao ugled i vizuelni identitet GRAS-a na ljestvicu vise (detaljno ociscena vozila, sredjena web stranica i poboljsana komunikacija preko iste, uniformisao je revizore itd). Zatim je nasao rupu u zakonu o javnim nabavkama preko nje nabavio 26 autobusa na plin. Zatim je uz pomoc vlade penzionisao cca 200 ljudi. Za njegovog mandata GRAS je smanjio mjesecni gubitak za 2,5 miliona na 600 hiljada. Za njegovog mandata GRAS je nakon ko zna koliko godina poceo isplacivati bruto plate (koje kasne jos uvijek par mjeseci ali svaka isplata ide u bruto iznosu). Dogovorio je nabavku 25 novih minibusa i 15 trolejbusa iz Biela.
I onda se desava famozni slucaj Konakovic gdje povinju trzavice unutar SDA i od tog trenutka Gusic gubi podrsku vlade i samom Konakovicevom smjenom bilo je jasno da leti i Gusic. Odjednom se sav napredak GRAS-a zaustavlja, odjednom se obara procedura nabavke minibusa, odjednom osiguranih para za nabavku trolejbusa iz Biela nema i nabavka propada, trolejbusi bivaju prodati drugom kupcu. Odjednom nema plina za autobuse jer procedura izuzeca iz JN traje u nedogled (umjesto 15 dana koliko je bilo najavljeno), odjednom je umjesto 70-80 autobusa u saobracaju njih 40-50, odjednom Hadzibajric mijenja plocu i umjesto svesrdne podrske GRAS-u okrece se Centrotransu... I sad pokrecu imenovanje redovnih upravljackih organa GRAS-a (Skupstina, nadzorni odbor, direktor), a ta procedura ce da traje i traje i traje... I saga zvana GRAS se nastavlja... A u svemu tome ispastaju stanovnici ovog grada i radnici GRAS-a...
I corav bi vidio sta se radi...
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20921 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Zato sto je to sve ista prolivacina , stalno je neko drugi kriv
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#20922 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Cuj smanjio sa 2.5 miliona na 600 hiljada
i onda je svizac zamotao cokaladu. Nije ni cudo sto ste u dubiozi.
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#20923 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
kakva budaloščinaNEOPLAN wrote:Voljeli Gusica ili ne, mora se priznati da je covjek u startu uradio mnogo konkretnih stvari. Prvo je podigao ugled i vizuelni identitet GRAS-a na ljestvicu vise (detaljno ociscena vozila, sredjena web stranica i poboljsana komunikacija preko iste, uniformisao je revizore itd). Zatim je nasao rupu u zakonu o javnim nabavkama preko nje nabavio 26 autobusa na plin. Zatim je uz pomoc vlade penzionisao cca 200 ljudi. Za njegovog mandata GRAS je smanjio mjesecni gubitak za 2,5 miliona na 600 hiljada. Za njegovog mandata GRAS je nakon ko zna koliko godina poceo isplacivati bruto plate (koje kasne jos uvijek par mjeseci ali svaka isplata ide u bruto iznosu). Dogovorio je nabavku 25 novih minibusa i 15 trolejbusa iz Biela.
I onda se desava famozni slucaj Konakovic gdje povinju trzavice unutar SDA i od tog trenutka Gusic gubi podrsku vlade i samom Konakovicevom smjenom bilo je jasno da leti i Gusic. Odjednom se sav napredak GRAS-a zaustavlja, odjednom se obara procedura nabavke minibusa, odjednom osiguranih para za nabavku trolejbusa iz Biela nema i nabavka propada, trolejbusi bivaju prodati drugom kupcu. Odjednom nema plina za autobuse jer procedura izuzeca iz JN traje u nedogled (umjesto 15 dana koliko je bilo najavljeno), odjednom je umjesto 70-80 autobusa u saobracaju njih 40-50, odjednom Hadzibajric mijenja plocu i umjesto svesrdne podrske GRAS-u okrece se Centrotransu... I sad pokrecu imenovanje redovnih upravljackih organa GRAS-a (Skupstina, nadzorni odbor, direktor), a ta procedura ce da traje i traje i traje... I saga zvana GRAS se nastavlja... A u svemu tome ispastaju stanovnici ovog grada i radnici GRAS-a...
I corav bi vidio sta se radi...
šta je to konkretno?
klasična dnevna obaveza ćiščenja vozila koje se i dalje ne čiste još dok isti obavlja dužnost
samo udario reklamu na sebe kao da povlači investicioni potez od 500 milijardi maraka
to je redovna radna obaveza
isto kao da sada uzme faliti i kovati u zvijezde vozača što je došao regularno na posao da danas odradi svoju smjenu
web stranica? jahhh i kako je to riješilo goruće probleme?
kontrolori su uniformisani pašice moj davno prije gušiča,kad se radio rashod nekakvih mupovih nestandardiziranih uniformi,uključujući periode uniformisanja u prošlim mandatima drugih direktora,nismo svi retardirani ovdje znaš
uz pomoć vlade nije on penzionisao nego firma,čija je to zakonska obaveza i to ne do kraja jer još ima gomila ljudi čiji je status odlaska neregulisan zbog isplate zaostalih doprinosa
nije smanjio gubitak,već ga je povećao jer nema prihoda
lažeš da plaća bruto,znam 10 ljudi koji tamo rade,ne primaju bruto
dogovor i realizacija nabavke nije isto,dogovor je propao,zato što pokušava da zaobiđe sistem javnih nabavki državnim parama
nema ništa od 25 minibusa niti 15 trolejbusa iz biela, i to lažeš ovde jer si to proćitao na drugom forumu i što kače po koekakvim stranicama na facebooku priče koje su obična šuplja priča
hadžibajrić ibrahim nikad nije podržavao gras,nego je samo pričao kako će pomoći a nikada nije realizovao pomoć jer ima preča posla i svoje šeme da lik vodi, jer je obična prišiđeldija i guzni uvlakator
ukratko slon bez diplome ništa nije konkretno uradio da bi se ovdje kovao u zvijezde ili njegov rad falio
lik je samo tu došao da pohambira firmu da se lakše povali radi lokacije jer tamo se uveliko gradi,a gras smeta
- Radar71
- Posts: 7594
- Joined: 21/07/2010 15:43
#20924 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Nadam se da neće biti više problema s plinom.
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#20925 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Šta znaci normalizacija? Je li da ce 23c Otoka Boljakov raditi u špici svako 20m minuta i Željeznicka-Rajlovac po redu vožnje koji stoji na web stranici GRAS-a? Hoce ali malo sutra! Ali morat ce jer je opet receno da ce od ponedjeljka autobuski saobracaj biti pokriven 100%trambusek88 wrote:Uključeni su prvi plinaši na Breku i Bare i vjerovatno još po neku liniju. Sutra normalizacija.
