Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20901 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Ili možda da pokušamo ovo. Treći konkretan prijedlog za predstojeće sjednice Skupštine KS u vezi budžeta.
Može li neko da predloži Skupštini donošenje ZAKLJUČKA koji glasi:
"Skupština KS usvaja zaključak po kojem se Vlada KS, tj. nadležna tijela Vlade KS, obavezuju da prije isplate transfera krajnjem budžetskom korisniku po ekon. kodu 614300, subanalitika AAN010 - Finansiranje političkih stranaka i parlamentarnih grupa, od nižih nivoa vlasti (Grad Sarajevo i općine u sastavu KS) pribave potvrdu o izmirenim ukupnim potraživanjima političkih organizacija, korisnika budžetskog transfera.
Obavezuje se Vlada KS, tj. nadležna tijela vlade da budžetske transfere krajnjim korisnicima, političkim organizacijama, odobre i izvrše samo u slučaju kada krajnji korisnik nema dugovanja prema Kantonu, Gradu Sarajevo i/ili općinama u sastavu KS."


Ovim bi npr. brzo i jednostavno prekinuli praksu stranaka da ne plaćaju korištenje općinskih poslovnih prostora.
Nisam više siguran, da li je ovo u duhu programa NS-a? Šta mislite, kako bi gospodin Mašović glasao u vezi ovog zaključka? Ja sam evo optimista.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20902 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

kluz franjo

Imam osjecaj da nisam bio dovoljno jasan.
Potpuno se slazem sa vasim stavovima po ovom pitanju.


p.k.

Ne znam za druge, ali mi placamo nas prostor opstini.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20903 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

gospodja profiterka

Predsjednik Gratz se odazvao pozivu na mostarsku tribinu.
Tamo je vrlo jasno obrazlozio nasu ideolosku poziciju lijevog centra.
Nase socijalne politike su prilicno lijevo, cak bih rekao "ljevlje" od oficijelne ljevice.
Zato se mi u izvjestajima sa te tribine nismo spominjali u kontekstu "ujedinjenja ljevice" nego iskljucivo u kontekstu buduce saradnje sa SDP-om i DF-om (ako se ta stranka profilise i ako se profilise kao "lijeva") u tom segmentu.

p.k.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20904 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pedja Kojovic wrote:kluz franjo
Imam osjecaj da nisam bio dovoljno jasan.
Potpuno se slazem sa vasim stavovima po ovom pitanju.
p.k.
Ne znam za druge, ali mi placamo nas prostor opstini.
Ako ovo znači da planirate ovakve i slične prijedloge zakona, zaključaka i inicijativa već od sljedeće sjednice da "forsirate" kroz Skupštinu KS, tj. da tjerate Vladu i skupštinsku većinu da rade, drago mi je. Uvjeren sam da time NS može izvući samo političku korist. A ako se nešto i usvoji, eto koristi i za građane.
I da, u tom slučaju imam i ja osjećaj da niste bili dovoljno jasni.
Bilo kako bilo, zahvaljujem na odgovoru.
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#20905 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by gospodja profiterka »

Pedja Kojovic wrote:gospodja profiterka

Predsjednik Gratz se odazvao pozivu na mostarsku tribinu.
Tamo je vrlo jasno obrazlozio nasu ideolosku poziciju lijevog centra.
Nase socijalne politike su prilicno lijevo, cak bih rekao "ljevlje" od oficijelne ljevice.
Zato se mi u izvjestajima sa te tribine nismo spominjali u kontekstu "ujedinjenja ljevice" nego iskljucivo u kontekstu buduce saradnje sa SDP-om i DF-om (ako se ta stranka profilise i ako se profilise kao "lijeva") u tom segmentu.

p.k.
Elem... ništa.
Malo ljevlje, pa oficijelno, pa se profiliše.
OK
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#20906 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by maher »

Pedja Kojovic wrote:gospodja profiterka

Predsjednik Gratz se odazvao pozivu na mostarsku tribinu.
Tamo je vrlo jasno obrazlozio nasu ideolosku poziciju lijevog centra.
Nase socijalne politike su prilicno lijevo, cak bih rekao "ljevlje" od oficijelne ljevice.
Zato se mi u izvjestajima sa te tribine nismo spominjali u kontekstu "ujedinjenja ljevice" nego iskljucivo u kontekstu buduce saradnje sa SDP-om i DF-om (ako se ta stranka profilise i ako se profilise kao "lijeva") u tom segmentu.

p.k.
postovani pedja,

ne mozete na rashodovnoj - socijalnoj strani budzeta biti ljevicari, a na prihodovnoj strani - poreznoj biti liberali i traziti smanjenja poreza ...
morate se odluciti ... isto vazi i za ostale stranke ...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#20907 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

maher wrote: postovani pedja,

ne mozete na rashodovnoj - socijalnoj strani budzeta biti ljevicari, a na prihodovnoj strani - poreznoj biti liberali i traziti smanjenja poreza ...
morate se odluciti ... isto vazi i za ostale stranke ...
:thumbup:

I meni je to privuklo pažnju dok sam čitao program NS.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20908 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Zato stranka i jeste socijal-liberalna. Il' grijesim. Posto vjerujem da ce sada krenuti seciranje te 'definicije'. Da bi se, kao, nesto 'dokazalo'. :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#20909 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Slijepom sljedbeniku se ne može ništa ni dokazati i to je poprilično ćorav posao.

Lijeva isključivost se od desne razlikuje samo po predznaku - po nivou retardacije i praktične upotrebljivosti su međusobno u pet deka.

Image

Ionako su građani krivi za sve. :)
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20910 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

maher

Ja ne vidim kontradiktornost o kojoj vi govorite.
Mi intenzivno saradjujemo sa drugim evropskim strankama slicne ideoloske orijentacije - socijal liberalizam se, podsjecam, pojavio kao protuodgovor na neoliberalizam - i analizirajuci njihovu praksu vladanja samo potvrdjujemo da je to ono sto zelimo za BiH.


p.k.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#20911 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cadburry »

Pedja Kojovic wrote:maher

Ja ne vidim kontradiktornost o kojoj vi govorite.
Mi intenzivno saradjujemo sa drugim evropskim strankama slicne ideoloske orijentacije - socijal liberalizam se, podsjecam, pojavio kao protuodgovor na neoliberalizam - i analizirajuci njihovu praksu vladanja samo potvrdjujemo da je to ono sto zelimo za BiH.


p.k.
Pozdrav Peđa. Možete li nam navesti primjere tih socijal liberalnih stranaka i dati koji primjer njihovog vladanja. Hvala puno. :)
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20912 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Ako je vjerovati medijima, Bukvi se sve "izmješalo".

http://www.mojportal.ba/novost/210778/K ... imenovanje
...Kako je za Patriu kazao Sejo Bukva, predsjedavajući Skupštine KS sutra će vjerovatno biti održana sjednica Kolegija kako bi se zakazala sjednica Skupštine na kojoj će biti potvrđena nova sarajevska vlada.
"Vidjet ćemo koliko će trebati za provjere kandidata, pa je tako moguće da sjednica bude u petak ili ponedjeljak", kazao je Bukva.

Nije se još jadan navikao, pa misli da je "Poslovnik o radu Skupštine KS", dokument skupštine Košarkaškog saveza.
Peđa, mogao bi mu na ovom Kolegiju pomoći i skrenuti mu pažnju na član 204. Poslovnika o radu Skupštine K(antona) S(arajevo).
"Kandidat za mjesto premijera Kantona dostavlja predsjedavajućem Skupštine prijedlog kandidata za ministre i to najmanje 12 dana prije početka sjednice Skupštine na kojoj će se vršiti izbor.".
Po svemu sudeći, imaćemo potvrđenog aprililili premijera KS ili "tresla se bukva, rodio se miš!"
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20913 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

A evo još jedan prijedlog za Peđu.
Kako bi omogućili koaliciji SDA-DF-BPS da se Budžet KS za 2015., barem u približno zakonskim uslovima i rokovima predloži i usvoji do 31.03., molim Vas da kao član kluba delegata iz srpskog naroda u SKS, ili narodski rečeno "Legitimni Srbin" predložite
"da se u Kantonu Sarajevo odmah pređe na računanje vremena po tzv. julijanskom kalendaru!"
Time bi dobili još nekih 15-ak dana "fore" za budžet, a lako nam se onda negdje sredinom juna vratiti na tzv. gregorijanski.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20914 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Nema druge, nego da i ja krenem (k'o onaj kolega forumaš HM2001) sa ispiranjem (odliva) "mozaka".
VRIJEME JE ZA RADIKALNE PROMJENE POLITIČKIH PRAVILA IGRE!!!
I Bošnjak, i Hrvat, a bogami i Srbin su GRAĐANI ove zemlje (a i ovi Oostali).
Nikada manji bošnjaci (malo b da ne može biti manje) nisu bili, kao sada kad njihova prava štiti veliki Bošnjak (najveće B) Bakir Izetbegović. Petkom u Sarajevu, na putu do Džume, se ne trebaju bojati UDBE ili veliko-srpsko-hrvatskih hegemonija. Pitanje je, hoćel' tramvaj radit, hoćel' cuko ujest il' narkoman napast.
Nedjeljom u Posušju na putu do Mise, hrvati (mali, najmanji), a pod skrbi velikog Hrvata Dragana Čovića, ne brinu zbog budnog oka OZNA-e ili srbo-četničkih aspiracija. Pitanje je, što ode još jedan liječnik iz doma zdravlja u Njemačku, što škola prokišnjava i hoćel' cuko ujest.
Na Sokocu sveca slavi srbin (opet nikad manji, skoro mikro), al' uz brigu najvećega u Srba Milorada Dodika, razmišljajući kako će platiti sljedeći semestar sinu u Beogradu, kako su mu šumokradice opet posjekle šumu i hoćel' cuko ujest kuma.
Svaka čast građani BiH. Svaka čast bošnjaci, hrvati i srbi.
VRIJEME JE ZA RADIKALNE PROMJENE POLITIČKIH PRAVILA IGRE!!!
PS: Izvini Vječiti, ispade opet blog.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#20915 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by maher »

Pedja Kojovic wrote:maher

Ja ne vidim kontradiktornost o kojoj vi govorite.
Mi intenzivno saradjujemo sa drugim evropskim strankama slicne ideoloske orijentacije - socijal liberalizam se, podsjecam, pojavio kao protuodgovor na neoliberalizam - i analizirajuci njihovu praksu vladanja samo potvrdjujemo da je to ono sto zelimo za BiH.


p.k.
gdje u bih vi vidite neoliberalizam ... kada je jos uvijek najveci dio imovine u drzavnom vlasnistvu i drzava je najveci poslodavac ...za razliku od zemalja u kojima djeluju druge evropske stranke slicne ideoloske orijentacije ...
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20916 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Nastavlja se praksa brutalnog gaženja ostataka parlamentarizma u BiH. Ovaj put u režiji DEMOKRATSKIH stranaka akcije, fronti i hrvatskih zajednica.
U situacijama kada institucije vlasti uporno ignorišu zakone, zakon u svoje ruke uzima ulica. A svi znamo, kako to onda završi.
Volio bih da se varam, ali "osjeti se dim u zraku". :(
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20917 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

kluz franjo wrote:Nastavlja se praksa brutalnog gaženja ostataka parlamentarizma u BiH. Ovaj put u režiji DEMOKRATSKIH stranaka akcije, fronti i hrvatskih zajednica.
U situacijama kada institucije vlasti uporno ignorišu zakone, zakon u svoje ruke uzima ulica. A svi znamo, kako to onda završi.
Volio bih da se varam, ali "osjeti se dim u zraku". :(
Evo, konačno 4. vanredna sjednica i objavljena na web-stranici Parlamenta FBiH
http://predstavnickidom-pfbih.gov.ba/bs/
Može li D. Gratz da priupita, a kada je održana 3. vanredna sjednica? Ili će treća biti održana naknadno?
Ne, sad sam skontao. treća je održana, sa dnevnim redom druge, a dnevni red vanredne 2. nema veze za onim odgođene redovne vanredne 2.! :-)
Bože dragi, ovi ne znaju ni da broje do 3!
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20918 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Zakaz'o Sejo skupćinu!
Biografije kandidata za ministre http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... _vlada.pdf
Ovogodišnji laureat za pismenost je Enver Smajkan, kandidat za ministra pravde.
U biografiji od ukupno 10 rečenica, čak 14 pravopisno-štamparsko-stilskih grešaka!
Veselo, veselo!
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#20919 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by JoseMujica »

kluz franjo wrote:A evo još jedan prijedlog za Peđu.
Kako bi omogućili koaliciji SDA-DF-BPS da se Budžet KS za 2015., barem u približno zakonskim uslovima i rokovima predloži i usvoji do 31.03., molim Vas da kao član kluba delegata iz srpskog naroda u SKS, ili narodski rečeno "Legitimni Srbin" predložite
"da se u Kantonu Sarajevo odmah pređe na računanje vremena po tzv. julijanskom kalendaru!"
Time bi dobili još nekih 15-ak dana "fore" za budžet, a lako nam se onda negdje sredinom juna vratiti na tzv. gregorijanski.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

pas mu mater ko ti je avijon oborijo Franjo :wink:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20920 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

JoseMujica wrote:
kluz franjo wrote:A evo još jedan prijedlog za Peđu.
Kako bi omogućili koaliciji SDA-DF-BPS da se Budžet KS za 2015., barem u približno zakonskim uslovima i rokovima predloži i usvoji do 31.03., molim Vas da kao član kluba delegata iz srpskog naroda u SKS, ili narodski rečeno "Legitimni Srbin" predložite
"da se u Kantonu Sarajevo odmah pređe na računanje vremena po tzv. julijanskom kalendaru!"
Time bi dobili još nekih 15-ak dana "fore" za budžet, a lako nam se onda negdje sredinom juna vratiti na tzv. gregorijanski.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

pas mu mater ko ti je avijon oborijo Franjo :wink:
Kad smo već kod aviona, ovo sa Vladom FBiH se može staviti u podnaslov
"Ima li Bošnjaka u avionu?"
Image
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20921 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Ako je ova vijest istina, onda bolje da nakupujemo brašna i ulja!
kakvi diletanti na djelu!!
http://nap.ba/new/vijest.php?id=9449
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#20922 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by O'zone »

kluz franjo wrote:Ako je ova vijest istina, onda bolje da nakupujemo brašna i ulja!
kakvi diletanti na djelu!!
http://nap.ba/new/vijest.php?id=9449
Samo živo sa osmjehom na licu jer ipak ti su ljudi došli na vlast narodnim glasovima pa zašto se onda nervirati.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20923 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Ovaj Novalić se svjetlosnom brzinom razvija u totalni promašaj (a stvarno sam se nadao da nije od standardnog SDA materijala).
Nakon jučerašnje kvalifikacije u vezi budžeta, danas ovo (min 01:30) ...
https://www.youtube.com/watch?v=cjEC2aM30DQ
User avatar
kandelabar
Posts: 680
Joined: 30/03/2013 03:20

#20924 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kandelabar »

Veceras neka Bešlija na ZF Tv Pink nije ko Kolinda al :thumbup:
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#20925 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cadburry »

kandelabar wrote:Veceras neka Bešlija na ZF Tv Pink nije ko Kolinda al :thumbup:
Izgledom da. :thumbup: Ali vala da je sastavila rečenicu kako treba...
Locked