GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#20851 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
hahaha svako sat polazak u špici, e blago vama sa centrom
nedjeljom ne radi, jer se ne isplati
joj jeste se usrećili
tražili ste konkurenciju, eto vam je j,... vas ona, + ne zaboravite kartu kupiti
ako dođe do toga da centro uzme gradske linije, ove autobuske, morat cemo po 2-3 sata ranije krenuti da stignemo gdje hocemo
onda ce biti, o maj... im privatničku, dok je gras vozio bolje je bilo....karta ce biti preko 2 KM
živi bili pa vidjeli
p.s ne radim u GRAS-u, samo objektivno gledam na ovu situaciju
nedjeljom ne radi, jer se ne isplati
joj jeste se usrećili
tražili ste konkurenciju, eto vam je j,... vas ona, + ne zaboravite kartu kupiti
ako dođe do toga da centro uzme gradske linije, ove autobuske, morat cemo po 2-3 sata ranije krenuti da stignemo gdje hocemo
onda ce biti, o maj... im privatničku, dok je gras vozio bolje je bilo....karta ce biti preko 2 KM
živi bili pa vidjeli
p.s ne radim u GRAS-u, samo objektivno gledam na ovu situaciju
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#20852 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Centro je los, Gras je gori to je sve
- Prpa.ba
- Posts: 15271
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#20853 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Komercijalni red voznje je inace mnogo losija varijanta od toga da voznje nema uopce. Hahahahah. 
- Matijevic_Vlado
- Posts: 3491
- Joined: 03/10/2012 14:27
- Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..
#20854 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Tako ce biti 100%. Nece biti da ide prazan autobus, tj da vozi po 2-3 putnikanlt wrote:hahaha svako sat polazak u špici, e blago vama sa centrom
nedjeljom ne radi, jer se ne isplati
joj jeste se usrećili
tražili ste konkurenciju, eto vam je j,... vas ona, + ne zaboravite kartu kupiti
ako dođe do toga da centro uzme gradske linije, ove autobuske, morat cemo po 2-3 sata ranije krenuti da stignemo gdje hocemo
onda ce biti, o maj... im privatničku, dok je gras vozio bolje je bilo....karta ce biti preko 2 KM
živi bili pa vidjeli
p.s ne radim u GRAS-u, samo objektivno gledam na ovu situaciju
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#20855 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pa i ovako ja putujem na posao 65 minuta iz Boljakovog do Sokolja vazdušne linije 2 kilometra ali zbog toga sto GRAS ne vozi po redu vožnje ja moram krenuti na bus 23c u 6:25 pa izaci kod skole u Boljakovom i ako sam te srece da ima za Rajlovac oko 6:35 ja na posao dodjem u 6:55 tj 35 minuta prije kao budala, jer mi je radno vrijeme od 7:30 a posto vecinom nema tog za Rajlovac onda naidje za Reljevo oko 6:55 sto znaci da 25 30 minuta cekam kod skole (smrznem se) i na posao dodjem oko 7:20 a da GRAS radi po redu vožnje kako bi morao da radi ja bih sa 23c iz Boljakovog krenuo u 6:45 i kod škole presjeo na onaj Rajlovacki sto bi trebao da krene u 6:55 sa Željeznicke (ali ga nema) ili cak na 23c iz Boljakovog u 7:05 pa da presjednem na taj u 6:55 sa željeznicke i da na posao dodjem taman oko 7:30 kao gospodin a ne ovako da dajem 53 KM za kupon isto koliko je i koštao 2009-te kad su svi autobusi pokrivali 100% linije kao sto sad tvrdi direktor i ministar da jesu pokrivene a mi putnici znamo da nisu nego možda 50 60 % a placamo punu cijenu pretplatne karte!nlt wrote:hahaha svako sat polazak u špici, e blago vama sa centrom
nedjeljom ne radi, jer se ne isplati
joj jeste se usrećili
tražili ste konkurenciju, eto vam je j,... vas ona, + ne zaboravite kartu kupiti
ako dođe do toga da centro uzme gradske linije, ove autobuske, morat cemo po 2-3 sata ranije krenuti da stignemo gdje hocemo
onda ce biti, o maj... im privatničku, dok je gras vozio bolje je bilo....karta ce biti preko 2 KM
živi bili pa vidjeli
p.s ne radim u GRAS-u, samo objektivno gledam na ovu situaciju
A o kombiju za Sokolje mogu samo maštati jer jedan dan radi pa 5 dana ne radi pa 2 dana radi pa 7 ne radi...
I kad kažu neko prebio vozaca. Pa ne cudi me!
- Matijevic_Vlado
- Posts: 3491
- Joined: 03/10/2012 14:27
- Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..
#20856 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Dan te jebo 100 puta je lik objasnio svoje putovanje. Uzivi se ko da putuje za Kraljevo.
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20857 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A da vozi Centrotrans bili bi polasci iz Boljakovog u 6,7,8,10,12,14,15,16,18,20,22, hahahahahahah. A nedjeljom ne bi ni vozio jer se kupa nedjeljom pa da se ne prehladimo.
Vako ima svako 40 minuta i možemo biti prezadovoljni jer imamo jednu od najredovnijih linija jer ne pamtim u zadnjih mjesec dana da je bilo neko veće iskakanje. Jes da nema dvokratnog u špici, to je tačno, ali opet ovaj koji radi 95% je tačan.
Najlošije stanje je trenutno na terminalu Dom Armije i na Željezničkoj, ostalo je pokriveno iole normalno što se tiče Autobusa. Svakako samo zato što nema plina, da ima još 26 autobusa više bi izlazilo i ne bi bila ni jedna linija da ne radi nikako, a mnoge bi bile 100% pokrivene. Trenutno po redu vožnje 100% rade: 20, 22, 27b, 28, 29, 31e, 33, 35, 38, 41, 45, 46, 47, 49, 60, 75, 78, 79
Vako ima svako 40 minuta i možemo biti prezadovoljni jer imamo jednu od najredovnijih linija jer ne pamtim u zadnjih mjesec dana da je bilo neko veće iskakanje. Jes da nema dvokratnog u špici, to je tačno, ali opet ovaj koji radi 95% je tačan.
Najlošije stanje je trenutno na terminalu Dom Armije i na Željezničkoj, ostalo je pokriveno iole normalno što se tiče Autobusa. Svakako samo zato što nema plina, da ima još 26 autobusa više bi izlazilo i ne bi bila ni jedna linija da ne radi nikako, a mnoge bi bile 100% pokrivene. Trenutno po redu vožnje 100% rade: 20, 22, 27b, 28, 29, 31e, 33, 35, 38, 41, 45, 46, 47, 49, 60, 75, 78, 79
-
nlt
- Posts: 2610
- Joined: 18/05/2014 18:02
#20858 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
šta je danas sa Sutjeske nema konkurencija, vjetar smeta, šta li?
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20860 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
A bice i 100.000 jos vise ako se tenderi nastave obarati.
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
#20861 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
a da dodam na temu sutjeske, nahorevski kombi je jutros stajao pred trafikom (dakle nije ušao u stjesku), vozač sjedio unutra. Kad u 10 do 8 uredno prođe prema glavnoj, a vi se narode jebite.
- Tvrtko II Kotromanić
- Posts: 6563
- Joined: 15/03/2009 01:28
- Location: Rajvosa
#20862 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
vozio je i GRAStrambusek88 wrote:Svi smo pročitali red vožnje, ima na stranici starog grada.
Jes pola sata ako je i GRAS vozio i to u špici.
Centrotrans Špica svako sat, 8-14 i 17-21 svako dva sata.
Jeste za Mahmutovac svako pola u špici.
tako da je fkt neuobicajeno bilo ok
onako da covjek vidi da mu se isplati kupovati mjesecnu
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#20863 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Na stranici Skupštine KS ima najavljena 40-ta radna sjednica za 04.04.2018 i ima dnevni red a izmedju ostalog je i GRAS-ov izvještaj poslovanja za 2016-tu godinu gdje se vidi broj zaposlenih, po nivou obrazovanja i da je cak 12 radnika steklo dodatno obrazovanje, izmedju njih i bakaleureati (ako se tako cita) vjerovatno u Travniku
te broj otišlih u penziju, sporazumni prekid radnog odnosa, 5 umrlih i 4 otkaza
Koliko ima autobusa, traMvaja... koliko ih je pokvareno, prihodi, rashodi... Ima svega pa koga zanima neka cita
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#20864 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ko je glasao godinama za SDA i toga se nije libio priznati nek gleda hoce li imati uslugu koju navodno placa
- Radar71
- Posts: 7594
- Joined: 21/07/2010 15:43
#20865 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Gdje @trambusek88, šta je sa plinom? Kakva je komercijala radnim danima?
- trambusek88
- Posts: 5149
- Joined: 03/10/2009 23:51
#20866 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Ne znam još ništa...Radar71 wrote:Gdje @trambusek88, šta je sa plinom? Kakva je komercijala radnim danima?
Na komercijali sada radi šta stigne, Ikarbusi, Turski, MAN iz 2008, vozio je i onaj plavi niskopodni što inače ide za Ilijaš. Radio je i jedan plinski koji je imao zalihe.
Većinom je radilo svih 6, ali da se ja pitam skinuo bi jednog ili dva za druge linije, jer je katastrofa.
Najviše je Dom armije pogođen, pošto su tamo najvećim dijelom plinaši radili.
Radi samo za Koševsko brdo i Podhrastove.
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#20867 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Hocete li strajkovati za gusica? 
- Matijevic_Vlado
- Posts: 3491
- Joined: 03/10/2012 14:27
- Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..
#20868 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
City tour Peljto? Vozi li za marku Carsija-Ilidza il je skuplje?
?
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#20869 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Raji kad dadnes komadic hljeba kazu dobro, moglo je biti i bolje!
Gdje normalno da prevoz imaju svakih sat vremena, pa ne zive na Palama..i ti ljudi na Faleticima, Mahmutovcu placaju kartu 53KM! I bas me zanima kako ce rijesiti ubuduce, karta za Centro i Gras---niko ne moze dvije karte kupovati...
I cuj nedjeljom ne radi XD To nedjeljom se ne ide na posao, ne izlazi iz kuce...ili idi pjeske koliko, cca 6-7km...apsurdistan!
Stvarno mi je zao ljudi, mnogi nisu birali gdje ce zivjeti..i sad ako radis od 8h na Stupu recimo, moras ici ovim kombijem u 6h, da bi stigao kod Vijecnice u 6:30h, pa do Stupa za 45 min..i onda dolazis na posao mnogo ranije..ako krenes kombijem u 7h, zakasnit ces na posao!
Gdje normalno da prevoz imaju svakih sat vremena, pa ne zive na Palama..i ti ljudi na Faleticima, Mahmutovcu placaju kartu 53KM! I bas me zanima kako ce rijesiti ubuduce, karta za Centro i Gras---niko ne moze dvije karte kupovati...
I cuj nedjeljom ne radi XD To nedjeljom se ne ide na posao, ne izlazi iz kuce...ili idi pjeske koliko, cca 6-7km...apsurdistan!
Stvarno mi je zao ljudi, mnogi nisu birali gdje ce zivjeti..i sad ako radis od 8h na Stupu recimo, moras ici ovim kombijem u 6h, da bi stigao kod Vijecnice u 6:30h, pa do Stupa za 45 min..i onda dolazis na posao mnogo ranije..ako krenes kombijem u 7h, zakasnit ces na posao!
-
lajkujMe
- Posts: 12944
- Joined: 06/04/2011 17:44
- Location: Na svom mocnom racunaru
#20870 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Sta ono rade na Ilidzi? Nesto mjere oko pruge.
- Logovan
- Posts: 102866
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#20871 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Danas dva tramvaja stajala oko pola 12, jedan ispred PMF-a, drugi kod skretanja za Altu. 
- insaneinthebrain
- Posts: 25558
- Joined: 12/08/2013 12:51
#20872 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Pucaju sine ko ledenice a daj milione skrsi na zatvorene stanice. Gras je uz vas 
- Logovan
- Posts: 102866
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
- man_464
- Posts: 1554
- Joined: 11/09/2014 20:27
- Location: Sarajevo - Novi grad
- Contact:
#20874 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
To Vam je privatnik. Tako ce biti kad se autobusi privatizuju. 6 puta na dan. Nema profita kad nije špica i nedjeljom.Nisrin wrote:Gdje normalno da prevoz imaju svakih sat vremena, pa ne zive na Palama..i ti ljudi na Faleticima, Mahmutovcu placaju kartu 53KM! I bas me zanima kako ce rijesiti ubuduce, karta za Centro i Gras---niko ne moze dvije karte kupovati...
I cuj nedjeljom ne radi XD To nedjeljom se ne ide na posao, ne izlazi iz kuce...ili idi pjeske koliko, cca 6-7km...apsurdistan!
Stvarno mi je zao ljudi, mnogi nisu birali gdje ce zivjeti..i sad ako radis od 8h na Stupu recimo, moras ici ovim kombijem u 6h, da bi stigao kod Vijecnice u 6:30h, pa do Stupa za 45 min..i onda dolazis na posao mnogo ranije..ako krenes kombijem u 7h, zakasnit ces na posao!
Ispravka. KANTON je uz nas.insaneinthebrain wrote:Pucaju sine ko ledenice a daj milione skrsi na zatvorene stanice. Gras je uz vas
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#20875 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet
Uzroci nisu poznati neobaviještenim novinarima, premijeru i njegovim ministrima kojima pruga nije prioritet i poslanicima u Skupštini kojima jedino smeta što autom prelaze preko rupa oko šina. A svima koji malo prate ili se bar voze tramvajem jeste poznato.Uzroci pucanja šine još nisu poznati.
A još ministar iz Trznja. Ali naravno ne koristi GRAS, ne treba minibus kad ima službeno auto.Na relaciji Tarčin - Trzanj od planiranih 3.548 vožnji nije realizirana nijedna.
