GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#20851 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

hahaha svako sat polazak u špici, e blago vama sa centrom
nedjeljom ne radi, jer se ne isplati
joj jeste se usrećili
tražili ste konkurenciju, eto vam je j,... vas ona, + ne zaboravite kartu kupiti
ako dođe do toga da centro uzme gradske linije, ove autobuske, morat cemo po 2-3 sata ranije krenuti da stignemo gdje hocemo
onda ce biti, o maj... im privatničku, dok je gras vozio bolje je bilo....karta ce biti preko 2 KM
živi bili pa vidjeli
p.s ne radim u GRAS-u, samo objektivno gledam na ovu situaciju
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#20852 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Sodom1 »

Centro je los, Gras je gori to je sve
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#20853 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Prpa.ba »

Komercijalni red voznje je inace mnogo losija varijanta od toga da voznje nema uopce. Hahahahah. :run:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#20854 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Matijevic_Vlado »

nlt wrote:hahaha svako sat polazak u špici, e blago vama sa centrom
nedjeljom ne radi, jer se ne isplati
joj jeste se usrećili
tražili ste konkurenciju, eto vam je j,... vas ona, + ne zaboravite kartu kupiti
ako dođe do toga da centro uzme gradske linije, ove autobuske, morat cemo po 2-3 sata ranije krenuti da stignemo gdje hocemo
onda ce biti, o maj... im privatničku, dok je gras vozio bolje je bilo....karta ce biti preko 2 KM
živi bili pa vidjeli
p.s ne radim u GRAS-u, samo objektivno gledam na ovu situaciju
Tako ce biti 100%. Nece biti da ide prazan autobus, tj da vozi po 2-3 putnika
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#20855 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bumerangss »

nlt wrote:hahaha svako sat polazak u špici, e blago vama sa centrom
nedjeljom ne radi, jer se ne isplati
joj jeste se usrećili
tražili ste konkurenciju, eto vam je j,... vas ona, + ne zaboravite kartu kupiti
ako dođe do toga da centro uzme gradske linije, ove autobuske, morat cemo po 2-3 sata ranije krenuti da stignemo gdje hocemo
onda ce biti, o maj... im privatničku, dok je gras vozio bolje je bilo....karta ce biti preko 2 KM
živi bili pa vidjeli
p.s ne radim u GRAS-u, samo objektivno gledam na ovu situaciju
Pa i ovako ja putujem na posao 65 minuta iz Boljakovog do Sokolja vazdušne linije 2 kilometra ali zbog toga sto GRAS ne vozi po redu vožnje ja moram krenuti na bus 23c u 6:25 pa izaci kod skole u Boljakovom i ako sam te srece da ima za Rajlovac oko 6:35 ja na posao dodjem u 6:55 tj 35 minuta prije kao budala, jer mi je radno vrijeme od 7:30 a posto vecinom nema tog za Rajlovac onda naidje za Reljevo oko 6:55 sto znaci da 25 30 minuta cekam kod skole (smrznem se) i na posao dodjem oko 7:20 a da GRAS radi po redu vožnje kako bi morao da radi ja bih sa 23c iz Boljakovog krenuo u 6:45 i kod škole presjeo na onaj Rajlovacki sto bi trebao da krene u 6:55 sa Željeznicke (ali ga nema) ili cak na 23c iz Boljakovog u 7:05 pa da presjednem na taj u 6:55 sa željeznicke i da na posao dodjem taman oko 7:30 kao gospodin a ne ovako da dajem 53 KM za kupon isto koliko je i koštao 2009-te kad su svi autobusi pokrivali 100% linije kao sto sad tvrdi direktor i ministar da jesu pokrivene a mi putnici znamo da nisu nego možda 50 60 % a placamo punu cijenu pretplatne karte!

A o kombiju za Sokolje mogu samo maštati jer jedan dan radi pa 5 dana ne radi pa 2 dana radi pa 7 ne radi...

I kad kažu neko prebio vozaca. Pa ne cudi me!
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#20856 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Matijevic_Vlado »

Dan te jebo 100 puta je lik objasnio svoje putovanje. Uzivi se ko da putuje za Kraljevo.
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#20857 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

A da vozi Centrotrans bili bi polasci iz Boljakovog u 6,7,8,10,12,14,15,16,18,20,22, hahahahahahah. A nedjeljom ne bi ni vozio jer se kupa nedjeljom pa da se ne prehladimo. :lol:

Vako ima svako 40 minuta i možemo biti prezadovoljni jer imamo jednu od najredovnijih linija jer ne pamtim u zadnjih mjesec dana da je bilo neko veće iskakanje. Jes da nema dvokratnog u špici, to je tačno, ali opet ovaj koji radi 95% je tačan.

Najlošije stanje je trenutno na terminalu Dom Armije i na Željezničkoj, ostalo je pokriveno iole normalno što se tiče Autobusa. Svakako samo zato što nema plina, da ima još 26 autobusa više bi izlazilo i ne bi bila ni jedna linija da ne radi nikako, a mnoge bi bile 100% pokrivene. Trenutno po redu vožnje 100% rade: 20, 22, 27b, 28, 29, 31e, 33, 35, 38, 41, 45, 46, 47, 49, 60, 75, 78, 79
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#20858 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nlt »

šta je danas sa Sutjeske nema konkurencija, vjetar smeta, šta li?
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#20860 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

A bice i 100.000 jos vise ako se tenderi nastave obarati.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#20861 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by perfect_guy »

a da dodam na temu sutjeske, nahorevski kombi je jutros stajao pred trafikom (dakle nije ušao u stjesku), vozač sjedio unutra. Kad u 10 do 8 uredno prođe prema glavnoj, a vi se narode jebite.
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 6563
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#20862 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Tvrtko II Kotromanić »

trambusek88 wrote:Svi smo pročitali red vožnje, ima na stranici starog grada.

Jes pola sata ako je i GRAS vozio i to u špici.

Centrotrans Špica svako sat, 8-14 i 17-21 svako dva sata.

Jeste za Mahmutovac svako pola u špici.
vozio je i GRAS
tako da je fkt neuobicajeno bilo ok :D

onako da covjek vidi da mu se isplati kupovati mjesecnu :)
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#20863 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bumerangss »

Na stranici Skupštine KS ima najavljena 40-ta radna sjednica za 04.04.2018 i ima dnevni red a izmedju ostalog je i GRAS-ov izvještaj poslovanja za 2016-tu godinu gdje se vidi broj zaposlenih, po nivou obrazovanja i da je cak 12 radnika steklo dodatno obrazovanje, izmedju njih i bakaleureati (ako se tako cita) vjerovatno u Travniku :D te broj otišlih u penziju, sporazumni prekid radnog odnosa, 5 umrlih i 4 otkaza :-) Koliko ima autobusa, traMvaja... koliko ih je pokvareno, prihodi, rashodi... Ima svega pa koga zanima neka cita
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#20864 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by vješalica »

Ko je glasao godinama za SDA i toga se nije libio priznati nek gleda hoce li imati uslugu koju navodno placa
User avatar
Radar71
Posts: 7594
Joined: 21/07/2010 15:43

#20865 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Radar71 »

Gdje @trambusek88, šta je sa plinom? Kakva je komercijala radnim danima?
User avatar
trambusek88
Posts: 5149
Joined: 03/10/2009 23:51

#20866 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by trambusek88 »

Radar71 wrote:Gdje @trambusek88, šta je sa plinom? Kakva je komercijala radnim danima?
Ne znam još ništa...

Na komercijali sada radi šta stigne, Ikarbusi, Turski, MAN iz 2008, vozio je i onaj plavi niskopodni što inače ide za Ilijaš. Radio je i jedan plinski koji je imao zalihe.
Većinom je radilo svih 6, ali da se ja pitam skinuo bi jednog ili dva za druge linije, jer je katastrofa.

Najviše je Dom armije pogođen, pošto su tamo najvećim dijelom plinaši radili.
Radi samo za Koševsko brdo i Podhrastove.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#20867 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Dr. Kuca »

Hocete li strajkovati za gusica? :D
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3491
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#20868 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Matijevic_Vlado »

City tour Peljto? Vozi li za marku Carsija-Ilidza il je skuplje? :mrgreen: ?
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#20869 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

Raji kad dadnes komadic hljeba kazu dobro, moglo je biti i bolje!

Gdje normalno da prevoz imaju svakih sat vremena, pa ne zive na Palama..i ti ljudi na Faleticima, Mahmutovcu placaju kartu 53KM! I bas me zanima kako ce rijesiti ubuduce, karta za Centro i Gras---niko ne moze dvije karte kupovati...
I cuj nedjeljom ne radi XD To nedjeljom se ne ide na posao, ne izlazi iz kuce...ili idi pjeske koliko, cca 6-7km...apsurdistan!

Stvarno mi je zao ljudi, mnogi nisu birali gdje ce zivjeti..i sad ako radis od 8h na Stupu recimo, moras ici ovim kombijem u 6h, da bi stigao kod Vijecnice u 6:30h, pa do Stupa za 45 min..i onda dolazis na posao mnogo ranije..ako krenes kombijem u 7h, zakasnit ces na posao!
lajkujMe
Posts: 12944
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#20870 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by lajkujMe »

Sta ono rade na Ilidzi? Nesto mjere oko pruge.
User avatar
Logovan
Posts: 102866
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#20871 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Logovan »

Danas dva tramvaja stajala oko pola 12, jedan ispred PMF-a, drugi kod skretanja za Altu. :?
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25558
Joined: 12/08/2013 12:51

#20872 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by insaneinthebrain »

Pucaju sine ko ledenice a daj milione skrsi na zatvorene stanice. Gras je uz vas :run:
User avatar
man_464
Posts: 1554
Joined: 11/09/2014 20:27
Location: Sarajevo - Novi grad
Contact:

#20874 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by man_464 »

Nisrin wrote:Gdje normalno da prevoz imaju svakih sat vremena, pa ne zive na Palama..i ti ljudi na Faleticima, Mahmutovcu placaju kartu 53KM! I bas me zanima kako ce rijesiti ubuduce, karta za Centro i Gras---niko ne moze dvije karte kupovati...
I cuj nedjeljom ne radi XD To nedjeljom se ne ide na posao, ne izlazi iz kuce...ili idi pjeske koliko, cca 6-7km...apsurdistan!

Stvarno mi je zao ljudi, mnogi nisu birali gdje ce zivjeti..i sad ako radis od 8h na Stupu recimo, moras ici ovim kombijem u 6h, da bi stigao kod Vijecnice u 6:30h, pa do Stupa za 45 min..i onda dolazis na posao mnogo ranije..ako krenes kombijem u 7h, zakasnit ces na posao!
To Vam je privatnik. Tako ce biti kad se autobusi privatizuju. 6 puta na dan. Nema profita kad nije špica i nedjeljom.
insaneinthebrain wrote:Pucaju sine ko ledenice a daj milione skrsi na zatvorene stanice. Gras je uz vas :run:
Ispravka. KANTON je uz nas.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#20875 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by walk_M-A-N »

Uzroci pucanja šine još nisu poznati.
Uzroci nisu poznati neobaviještenim novinarima, premijeru i njegovim ministrima kojima pruga nije prioritet i poslanicima u Skupštini kojima jedino smeta što autom prelaze preko rupa oko šina. A svima koji malo prate ili se bar voze tramvajem jeste poznato.
Na relaciji Tarčin - Trzanj od planiranih 3.548 vožnji nije realizirana nijedna.
A još ministar iz Trznja. Ali naravno ne koristi GRAS, ne treba minibus kad ima službeno auto.
Post Reply