Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20851 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

pametolog wrote:
madner wrote:
pametolog wrote:
Ako je DF concept da igra, zasto ne porede svoj broj glasova I trazeni broj ministarstava sa SDA, a ne sa HDZ. SDA ima skoro duplo vise glasova, ako bi DF imao sest ministarstava I kazu da su fer igrac u formiranju vlasti, neka onda dozvole da SDA ima bar 10, sto bi bilo proporcionalno njihovom zahtjevu.
To i rade, indirektno. Ako SDA ne cijeni svoje glasove, to je njihova odluka.
NIsam siguran da razumijem kako to racunaju, imaju nekih 15% glasova, kada se rasporede I glasovi stranaka koje nisu usle u raspodjelu vlasti, opet im pripada ta neka cetiri ministarstva. Ako SDA zeli da dio "svojih" mandata pokloni HDZ, to nema veze sa raspodjelom DF-u, oni I dalje imaju tih svojih 20-tak posto, iliti 4 ministarstva. Tacnije, i manje od cetiri, a SDA im daje 4.5, sto znaci da SDA poklanja dio svojih mandata osvojenih na izborima i njima. Ne toliko kao HDZ-u, ali im poklanja!
Jadan ti bog, gdje si ti ucio matematiku? :-)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20852 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Ne znam što onom kletom Komšiću bi pa se prihvati lafo nekakvog sudjelovanja u vlasti.
Umjesto da bude konsstruktivna opzicija i da strpljivo i mudro ubire poene (ovo već malo teže, ali eto, zbog stilike) i gradi bolju startnu poziciju za iduće izbore, on navr'o ko seljak u špaiz.

I što sad? Kad su ga malo ozbiljnije čike izdikelileko jazavca, ne zna kako se elegantno izvući iz ovog svega.
Daj bože i da sačuva ono malo ministarskog miraza što su mu dodijelili u VM.
Last edited by Hafis on 02/03/2015 17:00, edited 1 time in total.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20853 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Ali Kemal wrote:
GoldenSpoon wrote:ko bi slutio da ce se ovako dobro stvari odvijati da DF napusti ove pregovore oko formiranja vlasti u fbih pa da SDA i HDZ naprave novu vladu. da ih konacno sahranimo na izborima 2018 godine jer onda nece imati izgovora za sav kriminal i pljacku koju ce da rade u tom periodu pogotovo ovi kriminalci iz SDA
Nema sanse, kriminal i pljacka se moze rijesiti tek kad se formira Treci :oops:
Bajke su na drugom spratu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20854 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Hafis wrote:Na Čovu se unutar HNS vrši ozbiljan prisak da traži osam ministarstava...kažu bez toga nema ravnopravnosti.
Sta se zajebavate sa sitnicama. Neka odmah trazi 16...kad se kosi, nek se mrsi.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#20855 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

Hafis wrote:Ne znam što onom kletom Komšiću bi pa se prihvati lafo nekakvog sudjelovanja u vlasti.
umjesto da bude konsstruktivna opzicija i da strpljivo i mudro ubire poene (ovo već malo teže, ali eto, zbog stilike), on navr'o ko Sivonja u vlast.
I što sad? Kad su ga malo ozbiljnije čike izdikelileko jazavca, ne zna kako se elegantno izvući iz ovog svega.
Daj bože i da sačuva ono malo ministarskog miraza što su mu dodijelili u VM.
:lol:

Izvukao se Komšić itekako elegantno. Ali je pritom nekom i zavukao. Konkretno mislim na dvojac koji već 48 sati drži vruću telefonsku liniju u pokušaju da sakupi s koca i konopca išta da im izglasa vladu.

Al' evo... Biće manjinska. Samo što nije... Imali su Čova i Bake jučer sat vremena nasamo da završe posao oko manjinske, nu im se nešto zavrtilo u glavi. vertigo, takorekuć,
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20856 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

dpjokala26 wrote:
madner wrote:
Mi jesmo i gradjanska drzava, df jeste gradjanska stranka i tako se i ponasa.

Zelje i stvarnost su krajnje jednostavne, ako se ne uvazi zelja da glasovi za DF vrijede kao i glasovi za HDZ, nema vlade. To je stvarnost. :D
sanjati je dozvoljeno. ;-) kazu da budjenje moze biti gadno.
O tome hrvati mogu pjesmu pjevati.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20857 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

It_is_a_Leclerc wrote:
Hafis wrote:Ne znam što onom kletom Komšiću bi pa se prihvati lafo nekakvog sudjelovanja u vlasti.
umjesto da bude konsstruktivna opzicija i da strpljivo i mudro ubire poene (ovo već malo teže, ali eto, zbog stilike), on navr'o ko Sivonja u vlast.
I što sad? Kad su ga malo ozbiljnije čike izdikelileko jazavca, ne zna kako se elegantno izvući iz ovog svega.
Daj bože i da sačuva ono malo ministarskog miraza što su mu dodijelili u VM.
:lol:

Izvukao se Komšić itekako elegantno. Ali je pritom nekom i zavukao. Konkretno mislim na dvojac koji već 48 sati drži vruću telefonsku liniju u pokušaju da sakupi s koca i konopca išta da im izglasa vladu.

Al' evo... Biće manjinska. Samo što nije... Imali su Čova i Bake jučer sat vremena nasamo da završe posao oko manjinske, nu im se nešto zavrtilo u glavi. vertigo, takorekuć,
Bola čovječe, tek je 24 sata prošlo. što si očekivao u tolikom vremenu.
Polahko, njima se ne žuri, a imaju sasvim dovoljno vremena. Ne može jedan Komšo ni tašnu nosati ovim lopinama.
To će se riješiti s njim ili bez njega u roku od nekoliko dana.
Zinula mu je guzica previše...tereba biti objektivan, i najbolje bi bilo da ga otresu k'o seljak slinu s rukava.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20858 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Hafis wrote:Sklopiti vladu, a što se tiče većina, nije ni DF jedina stranka u parlamentu. ne podrže li oni neku odluku, ima tko će.

Treba početi još sutra sa sklapanjem manjinske vlade, tko će se s hajvanima hrvati, a ljude su već dobro zasvrbile guzice da sjednu u fotelje, a posla ima koliko hoćeš...
Pa odlicno...zasto ti onda toliko laprdas na ovoj temi?
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20859 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

seln wrote:
Hafis wrote:Sklopiti vladu, a što se tiče većina, nije ni DF jedina stranka u parlamentu. ne podrže li oni neku odluku, ima tko će.

Treba početi još sutra sa sklapanjem manjinske vlade, tko će se s hajvanima hrvati, a ljude su već dobro zasvrbile guzice da sjednu u fotelje, a posla ima koliko hoćeš...
Pa odlicno...zasto ti onda toliko laprdas na ovoj temi?
Brani stožernog predsednika komunjaru Čovićha... :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20860 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Hafis wrote:
seln wrote:
Hafis wrote: Odlična ideja. Povedi ga u Kalesiju pa ondje organizirajte taj nadrealiti šou....a da, i za ručak spravljajte samo jedno službeno jelo - bosanski lonac

Eo, da i ja malo izdikelim :izet:
A ti vodi Covica kuci, pa nek ti pravi krizance hrsuza i uhljupa.
Jel' to opet jugovina gore :novine:
Jugovinom se Covic zvao....
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20861 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

seln wrote:
Hafis wrote:Sklopiti vladu, a što se tiče većina, nije ni DF jedina stranka u parlamentu. ne podrže li oni neku odluku, ima tko će.

Treba početi još sutra sa sklapanjem manjinske vlade, tko će se s hajvanima hrvati, a ljude su već dobro zasvrbile guzice da sjednu u fotelje, a posla ima koliko hoćeš...
Pa odlicno...zasto ti onda toliko laprdas na ovoj temi?
Iz edukacijskih motiva. Tko će vas NK radnike u inozemstvu uputiti u situaciju.
Eto, prvi si ti nešto naučio ..doduše nećeš priznati :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20862 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Hafis wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Otiš'o si Željkane, ostala je tuga. Vole tebe tvoi, stožerni sa juga. Ojha ! :serbo:

Ne pomaže vlada, Bake, ako ona manjinska je. Lijek su mi, dobri Bake, skupštinske ruke Željkanove :kontrabas:


Manjinska vlada. Evo sa'će. samo što nije.
E moj krajišnik. Da ti kažem jednu zaista duboku: u suštini, jebe se Čove i za Željkana i za sklapanje vlade...Želja nesvjesno igra ulogu koja mu je i namjenjena
Ma kako da ne...Cova sve predvidio. To sto vam je sad voda do grla, Cova je tako i planirao.
jos jedan pokusaj da se od provincijskog lopova napravi bozanstvo.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20863 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Hafis wrote:
seln wrote:
Hafis wrote:Sklopiti vladu, a što se tiče većina, nije ni DF jedina stranka u parlamentu. ne podrže li oni neku odluku, ima tko će.

Treba početi još sutra sa sklapanjem manjinske vlade, tko će se s hajvanima hrvati, a ljude su već dobro zasvrbile guzice da sjednu u fotelje, a posla ima koliko hoćeš...
Pa odlicno...zasto ti onda toliko laprdas na ovoj temi?
Iz edukacijskih motiva. Tko će vas NK radnike u inozemstvu uputiti u situaciju.
Eto, prvi si ti nešto naučio ..doduše nećeš priznati :)
Tako je, naucio sam da nema nista ljigavije od ojadjenog skutora.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20864 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

Čović plače za majorizacijom. Može mu se dolazi mu sutra Kolinda, a nas boli briga i za njim i za njom. Nek parčaju Hrvatsku, dalje prste od Bosne. Komunjara iz kamenjara najveća izdajica države. :evil:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20865 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

seln wrote: Tako je, naucio sam da nema nista ljigavije od ojadjenog skutora.
Eto vidiš :)
I onda kažu internet kvari mladež.
Haj sad na drugu smjenu. pa te ispitam sutra u ova doba.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20866 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

megaman4 wrote:Čović plače za majorizacijom. Može mu se dolazi mu sutra Kolinda, a nas boli briga i za njim i za njom. Nek parčaju Hrvatsku, dalje prste od Bosne. Komunjara iz kamenjara najveća izdajica države. :evil:
svaka ti je za upisa :thumbup:
Jel ovo vadiš iz nekavog bukvara, ili baš ono direktno iz glave?
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20867 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

Hafis wrote:
megaman4 wrote:Čović plače za majorizacijom. Može mu se dolazi mu sutra Kolinda, a nas boli briga i za njim i za njom. Nek parčaju Hrvatsku, dalje prste od Bosne. Komunjara iz kamenjara najveća izdajica države. :evil:
svaka ti je za upisa :thumbup:
Jel ovo vadiš iz nekavog bukvara, ili baš ono direktno iz glave?
Šta ti nije jasno? Hoćeš li da nacrtam? Prvo neka gospoda iz Zagreba pozabavi Hrvatskom koja puca po šavovima, Bosnu ostavite na miru. Dosta je bilo čačkanja.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20868 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Hafis wrote:
seln wrote: Tako je, naucio sam da nema nista ljigavije od ojadjenog skutora.
Eto vidiš :)
I onda kažu internet kvari mladež.
Haj sad na drugu smjenu. pa te ispitam sutra u ova doba.
Isao bih kuci...ali razmisljam da posjetim onu Hrvaticu koja mi je nekoc bila ljubavnica.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20869 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

megaman4 wrote:
Hafis wrote:
megaman4 wrote:Čović plače za majorizacijom. Može mu se dolazi mu sutra Kolinda, a nas boli briga i za njim i za njom. Nek parčaju Hrvatsku, dalje prste od Bosne. Komunjara iz kamenjara najveća izdajica države. :evil:
svaka ti je za upisa :thumbup:
Jel ovo vadiš iz nekavog bukvara, ili baš ono direktno iz glave?
Šta ti nije jasno? Hoćeš li da nacrtam? Prvo neka gospoda iz Zagreba pozabavi Hrvatskom koja puca po šavovima, Bosnu ostavite na miru. Dosta je bilo čačkanja.
Eto te k'o ona redateljka Jasmila Ž, a nije joj mrska hrvatska para

Jebo ga ti, ne dolazi kod tebe kući na pirijan, nego u zvaničnu posjetu BiH.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20870 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

seln wrote:
Hafis wrote:
seln wrote: Tako je, naucio sam da nema nista ljigavije od ojadjenog skutora.
Eto vidiš :)
I onda kažu internet kvari mladež.
Haj sad na drugu smjenu. pa te ispitam sutra u ova doba.
Isao bih kuci...ali razmisljam da posjetim onu Hrvaticu koja mi je nekoc bila ljubavnica.
E moj kume...da si ti išta valjao, ne bi ti bila bivša.
Upamti sad jednu i pričaj raji sutra na baušteli: nikada ne zatvaraj guzicom vrata...uvijek će ti nekada zatrebati.
User avatar
pametolog
Posts: 2066
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#20871 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pametolog »

It_is_a_Leclerc wrote:
Hafis wrote:Ne znam što onom kletom Komšiću bi pa se prihvati lafo nekakvog sudjelovanja u vlasti.
umjesto da bude konsstruktivna opzicija i da strpljivo i mudro ubire poene (ovo već malo teže, ali eto, zbog stilike), on navr'o ko Sivonja u vlast.
I što sad? Kad su ga malo ozbiljnije čike izdikelileko jazavca, ne zna kako se elegantno izvući iz ovog svega.
Daj bože i da sačuva ono malo ministarskog miraza što su mu dodijelili u VM.
:lol:

Izvukao se Komšić itekako elegantno. Ali je pritom nekom i zavukao. Konkretno mislim na dvojac koji već 48 sati drži vruću telefonsku liniju u pokušaju da sakupi s koca i konopca išta da im izglasa vladu.

Al' evo... Biće manjinska. Samo što nije... Imali su Čova i Bake jučer sat vremena nasamo da završe posao oko manjinske, nu im se nešto zavrtilo u glavi. vertigo, takorekuć,
I dobro, sto se tu g. Komsic izvukao. Izvukao se iz vlasti, u koju je htio da udje. Po definiciji, politicke stranke se bore za udio u vlasti. Ako se izvukao iz vlasti, zasto je izlazio na izbore??? Vlada ce se sastaviti, a ako cemo se mi aplaudirati pljuvanju likova I djela ostalih stranaka/pojedinaca, blago onda nama. Ovdje je cini mi se vaznije da propadne SDA, pa makar povukla cijelu drzavu jos dublje ka dnu, nego da nesto krene naprijed ukljucujuci I SDA.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#20872 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Tačno znaš kad je HDZ u govnima jer Hafiz u tim momentima prebacuje normu ko Alija Sirotanović birvaktile.
User avatar
pametolog
Posts: 2066
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#20873 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pametolog »

seln wrote:
pametolog wrote:
NIsam siguran da razumijem kako to racunaju, imaju nekih 15% glasova, kada se rasporede I glasovi stranaka koje nisu usle u raspodjelu vlasti, opet im pripada ta neka cetiri ministarstva. Ako SDA zeli da dio "svojih" mandata pokloni HDZ, to nema veze sa raspodjelom DF-u, oni I dalje imaju tih svojih 20-tak posto, iliti 4 ministarstva. Tacnije, i manje od cetiri, a SDA im daje 4.5, sto znaci da SDA poklanja dio svojih mandata osvojenih na izborima i njima. Ne toliko kao HDZ-u, ali im poklanja!
Jadan ti bog, gdje si ti ucio matematiku? :-)
necemo mijesati Boga u ovo. Mozes li mi molim te objasniti gdje grijesim, po kojoj matematici DF-u pripada 6 mandata.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#20874 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

pseudodoktora razumijem, njemu je sigurno neka sinekura u pitanju, ali što vi ostali ovako lično shvatate sve ovo... :-D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20875 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

lerdi wrote:Tačno znaš kad je HDZ u govnima jer Hafiz u tim momentima prebacuje normu ko Alija Sirotanović birvaktile.
Ja se ne bih igrao s hastom.
Imam gripu, na bolovanju sam. a s druge strane previše me stvarno boli glava, da bih nešto konkretno radio u svom dodatnom aranžmanu.
Pa velim da malo doprinesem konstruktivnijem dijalogu.

Što se tiče situacije s ove teme: treba priznati da Cho ima najjače karte ovaj put i ne pomaže ovo naivno likovanje i bodrenje Komšića. Izdikelili su ga k'o jazavca i sad se po svom dobrom običaju bezrazložno naljutio. Što nije mislio prije nego što se u kolo uhvatio sa ovim starim prevarantima.
Post Reply