Demokratska fronta Željko Komšić
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20826 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa logično da ga ne interesuju fotelje. Da ga interesuju fotelje, pristao bi on na 5 beznačajnih ministarstava i proveo četiri godine u sreći i veselju. DF zanimaju resori, resori u kojima se radi i može nešto uraditi za građane FBiH, i ako ih ne daju DF-u, onda će DF biti konstruktivna opozicija, pa nek "pobjednici u svom narodu" gledaju kako će i s kim skupiti većinu 
-
dpjokala26
- Posts: 697
- Joined: 23/02/2011 14:34
#20827 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
madner wrote:
Teska situacija, svi bi nesto a ne mogu.
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#20828 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa što onda postoje ministarstva u kojima se ne radi i ne može nešto uraditi za građane FBiH (građani FBiH?It_is_a_Leclerc wrote:Pa logično da ga ne interesuju fotelje. Da ga interesuju fotelje, pristao bi on na 5 beznačajnih ministarstava i proveo četiri godine u sreći i veselju. DF zanimaju resori, resori u kojima se radi i može nešto uraditi za građane FBiH, i ako ih ne daju DF-u, onda će DF biti konstruktivna opozicija, pa nek "pobjednici u svom narodu" gledaju kako će i s kim skupiti većinu
Što DF ne predloži da se to ukine ili pripoji radi ekonomičnosti ?
Providno providno.......
Malo mačku teleća glava....
Last edited by HM 2011 on 02/03/2015 16:17, edited 1 time in total.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20829 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF u svom programu ima ukidanje neustavnih federalnih ministarstava, koja je UStavni sud proglasio takvim. Da bi ih ukinuo, DF mora biti dio vlasti. A hoće li DF biti dio vlasti, ne zavisi od DF-a, već od onih koji su jučer shvatili da DF nije onaj cuko što pojede ostatke koji se njima ne sviđaju.HM 2011 wrote:Pa što onda postoje ministarstva u kojima se ne radi i ne može nešto uraditi za građane FBiH (građani FBiH?It_is_a_Leclerc wrote:Pa logično da ga ne interesuju fotelje. Da ga interesuju fotelje, pristao bi on na 5 beznačajnih ministarstava i proveo četiri godine u sreći i veselju. DF zanimaju resori, resori u kojima se radi i može nešto uraditi za građane FBiH, i ako ih ne daju DF-u, onda će DF biti konstruktivna opozicija, pa nek "pobjednici u svom narodu" gledaju kako će i s kim skupiti većinu) -
Što DF ne predloži da se to ukine ili pripoji radi ekonomičnosti ?
Providno providno.......
Malo mačku teleća glava....
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#20830 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa jel moguće da su im ponudili ministarstva koja bi DF ukino - jel to ponuda za samoukidanje iz zasjede ?It_is_a_Leclerc wrote:DF u svom programu ima ukidanje neustavnih federalnih ministarstava, koja je UStavni sud proglasio takvim. Da bi ih ukinuo, DF mora biti dio vlasti. A hoće li DF biti dio vlasti, ne zavisi od DF-a, već od onih koji su jučer shvatili da DF nije onaj cuko što pojede ostatke koji se njima ne sviđaju.HM 2011 wrote:Pa što onda postoje ministarstva u kojima se ne radi i ne može nešto uraditi za građane FBiH (građani FBiH?It_is_a_Leclerc wrote:Pa logično da ga ne interesuju fotelje. Da ga interesuju fotelje, pristao bi on na 5 beznačajnih ministarstava i proveo četiri godine u sreći i veselju. DF zanimaju resori, resori u kojima se radi i može nešto uraditi za građane FBiH, i ako ih ne daju DF-u, onda će DF biti konstruktivna opozicija, pa nek "pobjednici u svom narodu" gledaju kako će i s kim skupiti većinu) -
Što DF ne predloži da se to ukine ili pripoji radi ekonomičnosti ?
Providno providno.......
Malo mačku teleća glava....
Last edited by HM 2011 on 02/03/2015 16:20, edited 3 times in total.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20831 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sklopiti vladu, a što se tiče većina, nije ni DF jedina stranka u parlamentu. ne podrže li oni neku odluku, ima tko će.
Treba početi još sutra sa sklapanjem manjinske vlade, tko će se s hajvanima hrvati, a ljude su već dobro zasvrbile guzice da sjednu u fotelje, a posla ima koliko hoćeš...
Treba početi još sutra sa sklapanjem manjinske vlade, tko će se s hajvanima hrvati, a ljude su već dobro zasvrbile guzice da sjednu u fotelje, a posla ima koliko hoćeš...
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20832 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Između ostalog i to je, koliko sam informisan, bilo na stolu, što je presmiješno.
DF samo traži ozbiljne resore, jer su ih i HDZ i SDA dobili na svim nivoima i više nego dovoljno.
Finansije i energetika je minimum minimuma, jer su drugi uzeli mup, pravdu, zdravstvo, poljoprivredu...
Ako ne mogu i ne žele to dati, onda bujrum manjinsku vladu pravite. Jedva, ali jedva čekam da to vidim
DF samo traži ozbiljne resore, jer su ih i HDZ i SDA dobili na svim nivoima i više nego dovoljno.
Finansije i energetika je minimum minimuma, jer su drugi uzeli mup, pravdu, zdravstvo, poljoprivredu...
Ako ne mogu i ne žele to dati, onda bujrum manjinsku vladu pravite. Jedva, ali jedva čekam da to vidim
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#20833 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Eto im MUP i PRavda - neka djele pravdu.... Ili možda Pravda i Poljoprivreda ? To su jako bitna ministarstva za reformske procese ?It_is_a_Leclerc wrote:Između ostalog i to je, koliko sam informisan, bilo na stolu, što je presmiješno.
DF samo traži ozbiljne resore, jer su ih i HDZ i SDA dobili na svim nivoima i više nego dovoljno.
Finansije i energetika je minimum minimuma, jer su drugi uzeli mup, pravdu, zdravstvo, poljoprivredu...
Ako ne mogu i ne žele to dati, onda bujrum manjinsku vladu pravite. Jedva, ali jedva čekam da to vidim
A oni bi reformske procese u Energetici i Finansijama......
Mora da su otkrili peripetuum mobile za energetiku ili da će malo sa derivativnim finansijama pokušati u ministarstvu fifnansija - ipak su tu reforme nužne ?
Providno pre providno....... Ljudi uozbiljite se....
Malo im 4 ministarstva....
Last edited by HM 2011 on 02/03/2015 16:26, edited 3 times in total.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20834 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ja bi im dao obrazovanje...taman za Emira da nastavi započeto u KS 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#20835 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Naravno, naravno.
Stvarno je ovo okrutno sto je DF uradio.
Stvarno je ovo okrutno sto je DF uradio.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20836 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Mi smo ovdje zabezeknutimadner wrote:Naravno, naravno.
Stvarno je ovo okrutno sto je DF uradio.
Poslije toliko godina staviti nas same da kao nekada dijelimo federalna ministarstva sa SDA...jednostavno uspomene, sjećanja i emocije naviru nekontrolirano.... kao ona bujica proljetos.
Last edited by Hafis on 02/03/2015 16:31, edited 1 time in total.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#20837 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pojedinci se definitivno gube. Prvo su Komšića i DF optuživali da su izdali glasove biraća te da ih zanimaju samo stolice i sad kad je to palo u vodu ni sami ne znaju šta da rade i vrte istu izlizanu priču. Kao što rekoh na početku priče DF je ušao u sve ovo da se proba nešto napraviti i da se iskoristi vjetar od strane EU kontajući da će pod pritiskom te iste EU i mogućih socijalnih nemira ovi ostali se ponašati konstruktivno. Svjesno su išli sebi na štetu da bi se čitava stvar dovela do kraja i da bi se otkočilo sve ali očito je da drugi tako ne razmišljaju i da su im pare i moć ispred svega ostalog pa i tog naroda u koji se kunu. DF je u startu rekao da u takvom nećemu neće učestvovati i evo očito da drže do toga. Sad fino nek formiraju vlast, DF im neće smetati, pa kad im dođe taj isti narod pred zgradu nek prebacuju lopticu između sebe.
Last edited by lerdi on 02/03/2015 16:33, edited 2 times in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#20838 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tako blizu a tako daleko. Bakire, reci nam de, sta ono ne mozes nikako uraditi. 
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20839 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Inače ne bi taj isti narod došao pred zgradu da su u toj vladi djeluju onakve dvije lucidne gromade Komšo i Emir.lerdi wrote:Pojedinci se definitivno gube. Prvo su Komšića i DF optuživali da su izdali glasove biraća te da ih zanimaju samo stolice i sad kad je to palo u vodu ni sami ne znaju šta da rade i vrte istu izlizanu priču. Kao što rekoh na početku priče DF je ušao u sve ovo da se proba nešto napraviti i da se iskoristi vjetar od strane EU kontajući da će pod pritiskom te iste EU i mogućih socijalnih nemira i ovi ostali se ponašati konstruktivno. Svjesno su išli sebi na štetu da bi se čitava stvar dovela do kraja i da bi se otkočilo sve ali očito je da drugi tako ne razmišljaju i da su im parei moć ispred svega ostalogpa i tog naroda u koji se kunu. DF je u startu rekao da u takvom nečemu neće učestvovati i evo očito da drže do toga. Sad fino nek formiraju vlast, DF im neće smetati, pa kad im dođe taj isti narod pred zgradu nek prebacuju lopticu između sebe.
Nemiri nam svakako ne ginu, sve da Angela Merkel uđe u federalnu vladu.
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#20840 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koji nemiri - ko je nemiran ?Hafis wrote:Inače ne bi taj isti narod došao pred zgradu da su u toj vladi djeluju onakve dvije lucidne gromade Komšo i Emir.lerdi wrote:Pojedinci se definitivno gube. Prvo su Komšića i DF optuživali da su izdali glasove biraća te da ih zanimaju samo stolice i sad kad je to palo u vodu ni sami ne znaju šta da rade i vrte istu izlizanu priču. Kao što rekoh na početku priče DF je ušao u sve ovo da se proba nešto napraviti i da se iskoristi vjetar od strane EU kontajući da će pod pritiskom te iste EU i mogućih socijalnih nemira i ovi ostali se ponašati konstruktivno. Svjesno su išli sebi na štetu da bi se čitava stvar dovela do kraja i da bi se otkočilo sve ali očito je da drugi tako ne razmišljaju i da su im parei moć ispred svega ostalogpa i tog naroda u koji se kunu. DF je u startu rekao da u takvom nečemu neće učestvovati i evo očito da drže do toga. Sad fino nek formiraju vlast, DF im neće smetati, pa kad im dođe taj isti narod pred zgradu nek prebacuju lopticu između sebe.
Nemiri nam svakako ne ginu, sve da Angela Merkel uđe u federalnu vladu.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#20841 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A ti vodi Covica kuci, pa nek ti pravi krizance hrsuza i uhljupa.Hafis wrote:Odlična ideja. Povedi ga u Kalesiju pa ondje organizirajte taj nadrealiti šou....a da, i za ručak spravljajte samo jedno službeno jelo - bosanski lonacNomo wrote: Smrt bandi sloboda mojoj unitarnoj centralizovanoj sekularnoj gradjanskoj Republici Bosni Hercegovini koja ce imati jednog predsjednika Bosanca ( Zeljka Komsica ) gdje ce samo jedan narod biti nosilac suvereniteta . Bosanski . Gdje ce samo jedan jezik biti sluzbeni . Bosanski .
Eo, da i ja malo izdikelim
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20842 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Otiš'o si Željkane, ostala je tuga. Vole tebe tvoi, stožerni sa juga. Ojha !
Ne pomaže vlada, Bake, ako ona manjinska je. Lijek su mi, dobri Bake, skupštinske ruke Željkanove
Manjinska vlada. Evo sa'će. samo što nije.
Ne pomaže vlada, Bake, ako ona manjinska je. Lijek su mi, dobri Bake, skupštinske ruke Željkanove
Manjinska vlada. Evo sa'će. samo što nije.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#20843 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
SDA glasači će tek ada vidjeti kako im je bez Sulejmana Tihića
Koliko god on je bio loš Bakir je još gori pogotovo u segmentu pregovaranja
Koliko god on je bio loš Bakir je još gori pogotovo u segmentu pregovaranja
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#20844 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa vidi u DF-u su svjesni da moraju raditi kako bi stekli povjerenje naroda. Kod SDA i HDZ-a to nije slučaj. Budi siguran da bi DF-ovi ministri puno više uradili nego ovi zajedno jer im je to jedini način da opstanu. Zbog toga su i tražili kvalitetne resore u kojima mogu uraditi kvalitetne stvari. Ovako 90% ministara koji nam budu u manjinskoj vladi će biti tu da bi ih se uhljebilo a ne da bi nešto uradili. Posebno se to odnosi na HDZ-ove ministre koji su nakon četiri godine apstinencije od droge zvane vlast i žedni i gladni pozicija. Ovih 10% sam ostavio za jednog-dvojicu koji bi mogli zalutati u kompletnu priču.Hafis wrote:Inače ne bi taj isti narod došao pred zgradu da su u toj vladi djeluju onakve dvije lucidne gromade Komšo i Emir.lerdi wrote:Pojedinci se definitivno gube. Prvo su Komšića i DF optuživali da su izdali glasove biraća te da ih zanimaju samo stolice i sad kad je to palo u vodu ni sami ne znaju šta da rade i vrte istu izlizanu priču. Kao što rekoh na početku priče DF je ušao u sve ovo da se proba nešto napraviti i da se iskoristi vjetar od strane EU kontajući da će pod pritiskom te iste EU i mogućih socijalnih nemira i ovi ostali se ponašati konstruktivno. Svjesno su išli sebi na štetu da bi se čitava stvar dovela do kraja i da bi se otkočilo sve ali očito je da drugi tako ne razmišljaju i da su im parei moć ispred svega ostalogpa i tog naroda u koji se kunu. DF je u startu rekao da u takvom nečemu neće učestvovati i evo očito da drže do toga. Sad fino nek formiraju vlast, DF im neće smetati, pa kad im dođe taj isti narod pred zgradu nek prebacuju lopticu između sebe.
Nemiri nam svakako ne ginu, sve da Angela Merkel uđe u federalnu vladu.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20845 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jel' to opet jugovina goreseln wrote:A ti vodi Covica kuci, pa nek ti pravi krizance hrsuza i uhljupa.Hafis wrote:Odlična ideja. Povedi ga u Kalesiju pa ondje organizirajte taj nadrealiti šou....a da, i za ručak spravljajte samo jedno službeno jelo - bosanski lonacNomo wrote: Smrt bandi sloboda mojoj unitarnoj centralizovanoj sekularnoj gradjanskoj Republici Bosni Hercegovini koja ce imati jednog predsjednika Bosanca ( Zeljka Komsica ) gdje ce samo jedan narod biti nosilac suvereniteta . Bosanski . Gdje ce samo jedan jezik biti sluzbeni . Bosanski .
Eo, da i ja malo izdikelim
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#20846 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Je li ovo slucaj ili se tako zove i Covina zivotna suhrsuzica?Hafis wrote:a i moja izvanja ujna Bernardica
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#20847 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Silno uznemirenim stožernim Hrvatima sa portala u vlasništvu osuđenog kriminalca koji je hakirao adrese ministrima i slao lascivne fotografije, želimo što brži oporavak od Emira Suljagića, uz prigodnuNARAVOUČENIJE MLADIH SANDŽAČKIH ŽIŽEKOVACA: Deset premisa Emira Ljevog
Danas u 5 sati u Bristolu u Mostaru saziva se sijelo bošnjačke najrigidnije desnice, koja se u zajebanciji prozvala ljevicom, one koja u ime građanskih i antifašističkih spinova provodi nacionalni i profašistički program s ciljem ostvarenja Velikog Begovata. Nakon Soc Lagumdžije iz Bošnjačkog Instituta ulugu bošnjačkog primus nacionaliste preuzeo je Emir Suljagić pod patronatom Reufa Bajrovića, sandžaklije albanskih korijena. To je onaj Emir koji HDZ u RH naziva Jobbikom dok po Sarajevu provodi vlastiti nacionalistički Jobbik.
Reuf Bajrović pak povratnik je iz Amerike koji trenutno puca na mjesto ministra prometa i veza, tamo je, u SAD-u godinama suvereno vladao raznim nevladinim sektorima na financijskoj sisi države BIH, preuzeo kontrolu Glasa Amerike za BIH, koji služi kao produženo grlo sarajevskih političkih stavova. Svatko tko u BIH ne bi za Glas Amerike izvještavao onako kako kaže unitaristički Reuf u BIH bi dobio otkaz. Primjer je novinara Tvrtka Milovića koji je zbog izvještavanja o peticiji “Stop majorizaciji nad Hrvatima” ostao bez posla u toj “objektivnoj” medijskoj kući.
______piše: Nikola Zirdum l --- NO LINKS ---
Reuf je u SAD-u ostavio gđu. Bajrović koja i dan danas granatira američku javnost i vladin sektor teorijom bošnjačke autoviktimizacije izvlačeći novce iz džepova američkih građana i koristeći ih u parcijalne nacionalističke svrhe vlastitog projekta. Takvim parama plaćen je primjerice i video projekt “fašiste Ante” sa Starog Mosta. Naravno gđa. Bajrović i njem muž nikada nisu informirali američku javnost o porastu broja radikalnih islamista u našoj zemlji. Za vrijeme dok se građanluk skoncetrirao na tamanjenje političkih prava majih naroda u BIH, za to vrijeme namnožila su se širom Bosne puna sela i kvartovi što urbanih što ruralnih obožavatelja ISIL-a, Vjerojatno su i oni projekt dogovora Boban-Karadžić.
Sandžaklije , kakav je i sam Bajrović, inače drmaju Bosnom i Hercegovinom i kontroliraju većinu kapitala u zemlji, našoj, “nezavisnoj”.
U Sarajevu je borba nekoliko klanova iz Srbije. Klana begovskog Izetbegovićevog, stare begovske beogradske obitelji i nekadašnjih turskih vladara obalama Dunava, no sve više pored Beograđana jačaju struje iz Sandžaka. Prvo je Mevlid Jašarević proglasio kalifat usred Sarajeva i spucao 77 metaka u fasadu američke zgrade u tom gradiću, potom je čekao djevice nasred Avenije da ga defloriraju, no niko ga nije htio roknuti i Mevlid je tako ostao nedojeban i pritvoren.
Onda su vlast u Sarajevu preuzele malo zajebanije Sandžaklije. Trenutno traje sukob između Radončića nešto liberalnijeg crnogorskog Sandžaklije koji svjestan destruktivnosti kopiranja Miloševićeve matrice od strane sarajevsko beogradskog establišmenta pa u želji da spasi BIH od raspada pokušava ukazati da će rigidni miloševićevski pristup čiij su protagonisti DF , čitaj SDP, ali i SDA dovesti do raspada BIH.
I zbog toga je već u džamahiriji prokazan kao izdajnik, u gradu koji se diči sekularizmom i građanštinom dok onaj urbani dio Sarajeva sve više postaje underground. Drugu sandžačku liniju vodi klan oko Bajrovića, a podržavaju ga i Sandžaklija Ganić koji u Sarajsandžakistanu ima fakultet đe indoktrinira nesandžačku većinu Sarajeva, kao i Halilovićeva struja, također sandžačka koja se dala u pisanje i snimanje dokumentaraca.
Sandžaklije drmaju većim djelom Sarajeva, infiltirani su u sam vrh SDA, oni su bili glavni na liniji sa odredom El Mudžahid i može ih se pravno gledano smatrati također stranim borcima , invazionistima u BIH. No nikada se o njima nije govorilo u negativnom kontekstu kao o vojnicima koji su dolazili iz RH npr iako nisu po rođenju bili Bosanci nit Hercegovci. Štoviše neke od najgnjusnijih zločina ABIH nad civilima u BIH počinile su upravo Sandžaklije i to u sklopu specijalne jedinice pod kontrolom Vrhovnog vojnog štaba ABIH koji nikada nije suđen po zapovjednoj odgovornosti. Kao što su suđeni Hrvati i Srbi u BIH. Sandžaklije su u Sarajevu gotovo omraženiji od Hrvata i Srba.
Danas će dakle u Bristolu u Mostaru sastati samoproglašena ljevica. Glavni od njih , halal ljevičara Emir je Suljaga, strah i trepet Sarajeva, čovjek za kojim trava ne raste, lik koji nema afere jer se nitko ne usuđuje prozvati ga. Čovjek za kojim policija briše dosjee. Faca od koje su se i saraj dženderuše prepale, i tvrde kako sa “psihomanijakom ne žele imati posla budući da se boje za vlastitu sigurnost” – (Potvrđeno pozivom u našu redakciju)
Pa u prilog i kao uvod današnjoj raspravi treba li Bosni i Hercegovini ujedinjenje nacionalsocijalista evo osnovnih postavki lijeve doktrine Emira Suljagića:
SNSD nije ljeva stranka jer je desna stranka srpskih nacionalista. SDP je ljeva stranka bez obzira što je desna stranka bošnjačkih nacionalista. DF je lijeva stranka bez obzira što je desna stranka bošnjačkih nacionalista.
Suljagić smatra da Srbi u RS-u nemaju pravo Bošnjacima nametnuti dopredsjednika RS-a jer bi to bila još jedna potvrda genocidnosti RS-a.
Istovremeno Suljagić smatra da Bošnjaci u FBIH imaju pravo Srbima postaviti dopredsjednika FBIH jer su Srbi smeće, i genocidan narod, i šta ima SNSD postavljati predsjednika kad se to može građanskom kulturom fino zaobići tako da Bošnjaci iz DF-a nametnu Srbima predstavnika
Kao što vidimo radi se klasičnom ljevom učenju.
Emir smatra da se nad Bošnjacima Prijedora sprovodi apartheid.
Emir smatra da se nad Bošnjacima u Stocu sprovodi apartheid.
Emir smatra da nema apartheida u Bugojnu i Konjicu i Jablanici. Zato što su tamo Bošnjaci većina, i oni su super i ne znaju uopće šta je to apartheid i kako se to uopće čita.
Srbi nisu Bošnjacima presudili bošnjačkog člana predsjedništva države, i kad bi to učinili to bi bio nastavak genocidnog djelovanja, ali Bošnjaci Srbima jesu presudili srpskog člana predsjedništva na razini države i to je ok i dio je građanske kulture.
Hrvati nema šanse da Bošnjaima presude člana državnog predsjedništva, sve kad bi to učinili to bi bio nastavak genocidne hrvatske politike i nastavak provođenja ratnih ciljeva. No kad Bošnjaci dva puta Hrvatima stave Komšića onda je to dio građanske kulture. To nije nastavak provođenja ratnih ciljeva jer Bošnjaci nisu htjeli rat niti ciljeve. Oni su samo ciljali kad bi se branili. Od zločeste djece u Grabovici recimo. Ili onih naoružanih do zuba baba, i jednog ludog dede u Trusini.
Suljagić osuđuje pokušaj nametanja Raguža ne zato što je to loše za BIH i nastavak bošnjačke majorizacije nego zato što je današnji euroliberalni Sarajlija Raguž bio ministar HercegBosne. Inače da su uspjeli nametnuti Hrvatima nekog novog Komšića to bi opet bio lijevi i građanski princip.
Sulljagić smatra da je Krešimir Zubak pojedo dovoljno sarajevskih govana, i podnio previše đugumašenja te ga se može pomilovati kao građanina vjernog ideji unitarne Bošnjakije.
Osim toga bio je kooperativan kod provođenja projekta “konstitutivnost Bošnjaka na cijelom teritoriju BIH” čime je dokinut Dayton a nametnut Petritschev Ustav kojim se Sandžaklijama daje na upravu 51% BIH.
Emir od Srebrenice osudio je izbor bošjnačkih ministara u Vladi RS-a koji su postavljeni po volji Srba. To smatra genocidcnim.
Istovremeno pozdravlja kada Bošnjaci Srbima u FBIH nameću ministre a osuđuje Čovića koji želi da Srbi u Vladi FBIH imaju barem jednog legitimnog srpskog ministra. Onoliko koliko im Hrvati u FBIH mogu osigurati.
Dvije škole pod jednim krovom u sredinama di su Bošnjaci većina treba ukinuti jer će se time fašistički pripadnici građanizirati u bošnjačko lijevo učenje.
Dvije škole pod jednim krovom u srednama di su Bošnjaci manjina ne treba ukinuti jer će ih tu apartheid asimilirati.
Suljagiću ljevičaru gadi se što mora koalirati sa HDZ-om kao nacionalnom strankom, ili SDS-om kao nacionalnom strankom, no sa SDA elitom ima sasvim korektne i podnošljive odnose. Nikada neće koristiti terminologiju kao ljevičar, za SDA prvake koju koristi za prvake HDZ-a i SNSD-a.
Kada Dodik kaže kako ne treba slaviti Dan nezavisnosti nazvat će ga genocidnim smećem. Kada to isto kaže njegov partner Ivanić Suljaga će preuštjeti, jer mu Ivanić treba sve dok ga ne odrade kao Zubaka.
Kao što vidimo, doktrina ljevičara Emira Suljagića obilije ljevim terminima, poput socijalna prava Bošnjaka, bošnjačko radništvo, nacionalna bošnjačka fronta, smrt srpskoj i hrvatskoj buržoaziji, tvornice Bošnjacima, kantoni Bošnjacima, nadzorni odbori Bošnjacima, popis Bošnjaka u Srebrenici, postotak Hrvata je tako malen da je upitno njihovo pravo u BIH. Sve su to dakle lijepi i nepatvoreni ljevi i antifašistički termini koje uvodi mlada Reufova , sandžačka muslimanska ljevica.
Doduše i Hitler je spominjao nekakav narod za koji je tvrdio da je premalen da bi imao toliko pozicija, al nećemo sad biti cjepidlake pa reći da su Reuf i Suljaga u njemu našli duhovnog ajatolaha.
U svakom slučaju bit će veselo lijevo sijelo u Bristolu danas. Tamo će nam i Nerin Dizdar pojasniti što je , kao borac protiv apartheida, do sada učinio u borbi protiv apartheida u Bugojnu, Varešu, Konjicu, Jablanici, Zenici, npr. Znamo da u Stocu nema više apartheida jer su svi bošnjački povratnici usred apartheida odavno postali Hrvati i po kućama ljepe Kolindine postere pa se Nerin tim pitanjem više i ne bavi , a i što bi se bavio kad je i sam Hrvat iz plemena starijeh horvackih stolačkih Dizdara jelte. I vrlo vjerojatno i vlasnik hrvatske putovnice kao mnogi Dizdari, a koju je mogao dobiti samo izjavom da se osjeća kao Hrvat.
Last edited by It_is_a_Leclerc on 02/03/2015 16:47, edited 1 time in total.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#20848 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
E moj krajišnik. Da ti kažem jednu zaista duboku: u suštini, jebe se Čove i za Željkana i za sklapanje vlade...Želja nesvjesno igra ulogu koja mu je i namjenjenaIt_is_a_Leclerc wrote:Otiš'o si Željkane, ostala je tuga. Vole tebe tvoi, stožerni sa juga. Ojha !![]()
Ne pomaže vlada, Bake, ako ona manjinska je. Lijek su mi, dobri Bake, skupštinske ruke Željkanove![]()
Manjinska vlada. Evo sa'će. samo što nije.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#20849 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
U proslom mandatu su se najduze guzili u hercegbosanskoj zupaniji...Black swan wrote:dobar je dječak samo malo brutalan
uglavnom eto sarajeva... nema baš mnogo hadezea i ustaša i pročetničkih srbalja
pa se guze bosanci,bošnjaci i ostali da formiraju jebenu vladu nakon toliko mjeseci
a prvi u bošnjaka princ reče da će 15 dana nakon 1.1. biti formirana s maksimalnim zakašnjenejm od 15 dana ili je to mislio na federalnu nebitno više
- fosna2014
- Posts: 7123
- Joined: 28/05/2014 15:17
- Location: ... u Francuskoj revoluciji.
#20850 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
It_is_a_Leclerc wrote:Otiš'o si Željkane, ostala je tuga. Vole tebe tvoi, stožerni sa juga. Ojha !![]()
Ne pomaže vlada, Bake, ako ona manjinska je. Lijek su mi, dobri Bake, skupštinske ruke Željkanove![]()
Manjinska vlada. Evo sa'će. samo što nije.
Juhh, juhh ...
