Zato sto je i tada bila kriza sa minibusima. Od 2009 do 2012 kada su dosli ganz novi kupljeni isuzu bilo je u jednom momentu manje od 20 minibusa. 2012 na kratko je radilo skoro sve pa i linija 51. Nije dugo potrajalo.BadBoy wrote:Dobro, evo da promijenimo priču i razgovarmao konkretno, može?man_464 wrote:Ja niti sam uveo niti prvi pomenuo ilegalnu konkurenciju. Pa vi podrzavate kršenje Zakona i propisa.
Vala stalno isto pricate. Ne znam sta vam je.
Zašto je GRAS 2008-2009 samovoljno ukinuo minibusku liniju br. 51 Baščaršija - Vratnik? Nakon početka radova na izgradnji sjedišta Islamske zajednice na Kovačima, minibuski terminal (sa kojeg su polazile linije 52 - Faletići i 55 - Sedrenik) je izmješten na Čaršiju kod taxi štanda sa kojeg je do tada išla samo linija 51.
Ubrzo nakon toga kombi za Vratnik je sve rjeđe vozio da bi negdje od 2009 i potpuno prestao voziti. Na upite vozačima dobivali smo odgovore "možete svi stati u kombi za Faletiće ili Sedrenik ionako vozim istom rutom". Da, u špici baš mogu svi stati i sa Faletića i sa Sedrenika i sa Vratnika i još su i te linije neredovne.
Dakle to je bilo prije 10tak godina kada stanje sa minibusima nije bilo toliko teško kao danas.
Niko ne ukida jer mu se moze. Vidjeli smo kad je bilo 90 autobusa da je pokrivenost autobuskih linija bila 95%. Kako su redom padali i kvarili se a dijelova nema tako je i padao procenat popunjenosti linija.
Samo opet pokazujes kako ne citas i ne pratis pa tvrdis da su plinasi. Dan sutra je odmah napisan demant i naveden uzrok.Sodom1 wrote:kad su pre par mjeseci se zapalili cini mi se plinasi 1 ili dva , ovdje je odmah isto vece napisao da je neko iz Centre zapalio buseveRadar71 wrote:Vidiš da lupa jednu te istu pričuliaar wrote: Pa uporno ti uvodiš Centrotrans u priču, u svakom postu ih spomeneš, ha direktno ha indirektno.

