pemanapemani wrote:
Sinoćnja emisija bi bila produktivna da je odgovorila na pitanje - Šta je to ljevica u BiH u ovim historijskim okolnostima?
Uvijek sam mislio da je Lagumdžija isključivi krivac za razjedinjenost lijevog političkog spektra, ali je vrijeme pokazalo da je ta ista ljevica puna egoističnih i narcisoidnih šupaka.
Mi nikad nismo imali iskristaliziran probosanskohercegovački politički projekat kojem će na prvom mjestu biti ljudska prava i socijalna pravda.
Dok se ne napravi široki lijevi politički blok pojedinaca i stranaka, oni koji se predstavljaju kao građanski političari će radi mira u kući morati gutati gorke pilule sastavljene od ratnih zločina, korupcije, kriminala...
Da li je pravi put ovo što radi DF ili što je radio SDP? Nije. Isto tako, nije pravi put ovo što radi NS.
Uostalom, brojke su neumoljive. Za skoro 10 godina postojanja NS-a, broj pristalica se nije nimalo povećao, a oni se nisu promijenili za centimetar.
To je sindrom "urbanluka", gdje se žuljevi dobivaju maženjem pametnih telefona, a sujeta i mašta ferceraju poput visoke peći u željezari, tj. nikad se ne smanjuju, a o gašenju se ne razmišlja. (nisam mislio na gašenje stranke, nego niskih strasti)
Koja je onda razlika između NS-a, DF-a i SDP-a? Svi egzistiraju u nekom svom svijetu i trude se da ih što manje dodiruju stvarni problemi ljudi.
DF i SDP to pravdaju brigom za građane, NS principima ali se svima redovno uplaćuju primanja i oni ovo stanje mogu "trpiti" do sudnjeg dana. Uvijek će biti privatnih vrtića, škola i fakulteta, uvijek će se naći sredstava da oni i njihove porodice budu u svakom pogledu zaštićeni kao endemske vrste. To je ta famozna nametnuta rahat patnja, protiv koje se svi kao bore, a ustvari uživaju u svim njenim nakaradnim pogodnostima.
Odličan post

Ljudski , emotivan.....
Dodala bih par stvari :
- Naša Stranka nije stranka ljevice. Oni sebe pozicioniraju u lijevi centar u tom socijalnom smislu. U svakom drugom oni su ortodoksni liberali.
- SDP je velika i potrošena stranka koja ima ogromne novce zahvaljujući rentama na nekretnine koje su naslijedili od SKJ , zahvaljujući upravnim odborima , nadzornim , preduzećima....ta stranka je bila posljednji glas razuma do 2010 , posljednja nada bilo kakve promjene sadašnjeg stanja...a onda su koalirali sa SDA pa sa kurtom i murtom i u svom tom političkom ludilu su završili tamo gdje niko od nas nije htio...zbog ove zemlje ali su uprskali sve , htjeli su VLAST , POZICIJE....dobili su lakat
- DF je stranka koja nije morala koalirati sa SDA. A učinila je to. Nači će oni stotinu opravdanja za taj potez jer je najlakše naći opravdanje...njihov poziv za "promjene" nije ozbiljan jer oni žele mijenjati sistem sa strankom koja sistematski , ozbiljno i proračunato čuva svaki djelić , svaki kamenčić ovog jadnog , bijednog i nepravednog sistema. Utopizirati o promjenama sa SDA je zbilja nepotrebno. SDA će promijeniti mjesec , zvijezde i sunce ali svoju poziciju , moć i uticaj neće ugoriti nikada ni po najskuplju cijenu što smo već osjetili na svojoj koži hiljadu puta a još gore nam se sprema jer SDA je bezskrupulozna....
DF je po mom skromnom sudu koalirao sa SDA samo da uhljebi vlastite nezadovoljne...osnovni i jedini motiv i skupo će to platiti na izborima...zaslužili su i potpuno su nebitni , nezanimljivi...stranka jednog lica, nikakav pokret i nažalost nikakva promjena
-Imovinsko stanje zastupnika NS-a me u ovom trenutku savršeno ne zanima. Totalno me ne zanima da li zastupnici NS-a žive lagodno , dobro , da li moraju da rade ili ne moraju...to je tako trivijalno i beznačajno. Zašto ? Za njih sam svjesno GLASALA I rade posao za koji smo ih BIRALI a to je zaštita interesa građana SKS. Pored njih troje od svog teškog i mučnog rada moram da hranim još 33.333 nehljebovića u raznim kantonima , federacijama koje mi je nametnuo SDA sistem te razne savjetnike , stanove ili metrese....moram da hranim i preglomazan i neradan javni sektor koji ima sve više samo funkciju GLASA za sistem koji nam siše krv..... e kad moram da hranim vojsku koja mi uzima život od srca ću hraniti ovo troje iz NS-a....od srca jer govore mojim jezikom i traže ono što ja želim...dovoljno...
3/35 u SKS....malo , premalo manje od 10 %. Do koga je ?
Sa ideološki srodnim strankama DF-om i SDP-om nema dovoljno ruku da se formira vlast. Čak iako bi to podržala opskurna SBB bilo bi tu svega osim racionalnog i razumnog vladanja....no...... Stoga je ZADATAK trenutnih zastupnika NS-a da štite interese građana SKS i da ostanu dosljedni i principijelni GLASAČIMA koji su ih BIRALI I IZABRALI. Tako počinje JAVNA ODGOVORNOST i tako se vodi ZDRAVA POLITIKA i sigurna sam da će Peđa , Forto i Sabina u SKS-u napraviti čudo iako ih je samo ali samo troje.
To da se Naša Stranka optužuje "za nerad" iako su njeni zastupnici najglasniji i najtransparentniji a ne mogu preglasati nikoga pa se uz taj "nerad" doda i "odgovornost" i na to sve optužba da se "može a neće" jer eto tu je DF pa su skupa "jači"...besmisleno i smiješno a najviše propali pokušaj DF-a da preko leđa NS-a nađe alibi za koaliranje sa SDA....
Uz dužno poštovanje prema tebi i tvojim postovima , srdačno te pozdravljam.