Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20751 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

seln wrote:
VjecitiStudent wrote:
Pedja Kojovic wrote:komandant mark

U stranci postoji dio ljudi koji bi zelio da se kandidujem, odnosno da me kandiduju, za predsjednika NS-a.
Moram priznati da ja ne mislim da je to najbolje rjesenje.
Moj idealan kandidat za tu funkciju bi bila osoba mladja i pametnija od mene.


p.k.
Do sada ste dobivali sve mlađe i sve gluplje predsjednike, nema razloga da se trend ne nastavi.
I ti ga znas cesto fulati, ali ova ti je ko snajperom :D
Grozno ... :mrgreen:
zippoo87
Posts: 19660
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#20752 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

seln wrote:
zippoo87 wrote:
ma, nek si ti mene ovako fino analizirao, pa jebes sve ostalo...i NS uhljebe i autogolove i floskule i cinjenicu da je Pedja jedini od kojeg sam cuo poneku pametnu i cinjenicu da su tako hvalili i pamet bivsih predsjednika koji bez traga nestadose u bespucima povijesti i cinjenicu da gomila wannabe sminkera jos ne cini politicku partiju...jebes sve to, analiza ti je ko hadis.
ja samo hocu da ti cinjenicno i konkretno napises sta fali Denisu G. ,kada si se vec toliko zalijepo za njega ???
evo ti mene kritikujes...sve ti obicno blebetanje,bez i jedne smislene
btw.kada neko ode sa funkcije i iz stranke,zasto je on vise bitan toj istoj stranci,ako aludiras na ove bivse predsjednike
btw.zasto ne gledas malo normalnije...NS je jedina stranka koja je imala tri predsjednika za 6-7 godina...ostale stranke su d.o.o ...NS jedina nije i recimo samo da ja sigurno bolje od tebe znam kako funkcionise stranka iznutra a ti mozes samo nagadjati
i nije Pedja jedini koji moze doprinjeti u NSu,drugo je sto vi ne znate nikoga a ne bi znali ni Pedju,da ne odgovara ovako na forumu
Ma najbolji su, sunce im sija sa cela...zato valjda i niko nije cuo za njih izvan KS.
A nije moja krivica sto je moj post obicno blebetanje, pored tvojih briljantnih analiza sve izgleda glupo. Npr. cinjenica da Njemacka vec 6-7 godina ima jednu te istu kancelarku. Sta ces, ne znaju glupi Svabe: u smjeni predsjednika je spas!
sa kim ja pokusavam komunicirati... :run: :run:
komandant mark
Posts: 171
Joined: 04/11/2004 16:09

#20753 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by komandant mark »

Pedja Kojovic wrote:komandant mark

U stranci postoji dio ljudi koji bi zelio da se kandidujem, odnosno da me kandiduju, za predsjednika NS-a.
Moram priznati da ja ne mislim da je to najbolje rjesenje.
Moj idealan kandidat za tu funkciju bi bila osoba mladja i pametnija od mene.


p.k.
Hvala na odgovoru. Bojim se da tih idealnih kandidata nema u NS, a i da ih negdje sad izvucete - za politiku nazalost nije dovoljno biti mlad i pametan - dokaz su dosadasnji predsjednici NS kojima ocito ne ide / nije islo, iako nisu bili ni stari ni glupi...
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20754 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Albin Zuhric wrote:kluz,
Rado cu proslijediti informacije koje ste iznijeli iznad kolegama, da probamo doci do konkretnih dokaza. Uopste se ne suzdrzavamo od podnosenja prijava, samo to zaista pokusavamo uraditi kada imamo sve na papiru.
Pozdrav
evo onda još malo papira na temu "fantomske firme" pod imenom Sportski savez BiH.
23.01.2014. je u JU Narodno pozorište održan izbor sportiste godine u organizaciji (ne)formalnog Sportskog saveza BiH (ko je, da li je i sa kojeg računa platio troškove svečanosti). http://www.oslobodjenje.ba/sport/ostali ... spred-svih
Samo 7 dana poslije toga na 98. sjednici Vlada FBiH 30.01.2014. godine donosi Odluku pod V.brojem 145/2014 o otpisu duga Sportskom savezu BiH u iznosu od 78.358,00 KM. Ista se i objavljuje u Sl. novinama FBiH 05.02.2014. (vidi str. 7) http://www.fzofbih.org.ba/userfiles/file/Broj-9.pdf
Za kraj, u martu 2014. Skupština Kantona Sarajevo usvaja budžet u kojem su predviđena sredstva i za Sportski savez BiH.

Ako Sportski savez BiH ne postoji kao registrirano udruženje/organizacija/pravno lice, po kojem zakonskom osnovu se istom odobravaju budžetska sredstva?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20755 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

zippoo87 wrote:
seln wrote:
ja samo hocu da ti cinjenicno i konkretno napises sta fali Denisu G. ,kada si se vec toliko zalijepo za njega ???
evo ti mene kritikujes...sve ti obicno blebetanje,bez i jedne smislene
btw.kada neko ode sa funkcije i iz stranke,zasto je on vise bitan toj istoj stranci,ako aludiras na ove bivse predsjednike
btw.zasto ne gledas malo normalnije...NS je jedina stranka koja je imala tri predsjednika za 6-7 godina...ostale stranke su d.o.o ...NS jedina nije i recimo samo da ja sigurno bolje od tebe znam kako funkcionise stranka iznutra a ti mozes samo nagadjati
i nije Pedja jedini koji moze doprinjeti u NSu,drugo je sto vi ne znate nikoga a ne bi znali ni Pedju,da ne odgovara ovako na forumu
Ma najbolji su, sunce im sija sa cela...zato valjda i niko nije cuo za njih izvan KS.
A nije moja krivica sto je moj post obicno blebetanje, pored tvojih briljantnih analiza sve izgleda glupo. Npr. cinjenica da Njemacka vec 6-7 godina ima jednu te istu kancelarku. Sta ces, ne znaju glupi Svabe: u smjeni predsjednika je spas!
sa kim ja pokusavam komunicirati... :run: :run:
...rece covjek koji sagovornika optuzuje za blebetanje.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20756 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Sabina večeras jasna, konkretna, precizna, argumentirana, smirena :thumbup: Bolja od svih ovih muških zajedno. Zna uprskat, ali zna i fenomenalno odraditi stvari nekad.
Inače, ako fakat dođe do ujedinjenja ove krimogeno-korumpirane grupe građana koja sebe naziva ljevicom (iznimka NS, naravno) prelazim u SDA glasače, gluho bilo :D
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#20757 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by de balzac »

Odlična Sabina :thumbup: Stabilno, sa argumentima ko zemlja. Al' džaba, ne vrijedi sa neotesanim primitivcem Suljagićem kultivirano debatirati.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20758 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Da je retoricka vjestina mjerilo dobrog politicara, Zlaja bi bio Adenauer.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#20759 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Ridjobrki »

Ni ja se nešto ne sjećam da je iko ikad spočitao NS da su tanki na priči. :)
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#20760 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

seln wrote:Da je retoricka vjestina mjerilo dobrog politicara, Zlaja bi bio Adenauer.
I jos se bunis kad ti neko napise da blebeces
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#20761 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Lakat Jebić »

Ridjobrki wrote:Ni ja se nešto ne sjećam da je iko ikad spočitao NS da su tanki na priči. :)
ne znam cemu odusevljenje ovim veceras. osim standardnog tona neke paralelne stvarnosti i prihvatanje jedino ideal-tipskih formi, nije ni argumentacija bila na nivou. tipa, zamjera suljagicu sto je DF glasao za cavaru, a onda je suljagic pita zasto, pored dva kandidata ljevice, NS podrzi raguza

al, znas, suljagic je agresivna seljacina, sa takvima ne vrijedi diskutovat
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#20762 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kakonako »

starisalko wrote:
seln wrote:Da je retoricka vjestina mjerilo dobrog politicara, Zlaja bi bio Adenauer.
I jos se bunis kad ti neko napise da blebeces
Eto ,je li Tito je bio retoricar?Ja ga cesto nisam razumio(jezik kojim govori),a cesto je bio dosadan u svojim monolozima,ali da je bio politicar - JESTE i to milion godina ispred ovih danasnjih,aktivnih,a dva miliona ispred ovh sto im nije uspjelo da se ubace u politiku pa svoje frustracije istresaju po raznim forumima na likove koji ih nisu stavili na listu ili poziciju.A ima ih,ihihi...i to i "retoricnih",a Bogami i elokventnih.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20763 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

U Sarajevu gužva za upis djece u vrtiće: Na listi čekanja 350 mališana
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... 0-malisana
Još jedan pozdrav "ljevičarima" Naše stranke čije su ručice nesebično pomogle privatizaciju državnog vrtića na Mejtašu.
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#20764 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

VjecitiStudent wrote:
U Sarajevu gužva za upis djece u vrtiće: Na listi čekanja 350 mališana
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... 0-malisana
Još jedan pozdrav "ljevičarima" Naše stranke čije su ručice nesebično pomogle privatizaciju državnog vrtića na Mejtašu.
Po svom starom obicaju lazes. Veceras mozemo o ovom raspravljati,sad nemam vremena
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#20765 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

komandant mark wrote:
Pedja Kojovic wrote:komandant mark

U stranci postoji dio ljudi koji bi zelio da se kandidujem, odnosno da me kandiduju, za predsjednika NS-a.
Moram priznati da ja ne mislim da je to najbolje rjesenje.
Moj idealan kandidat za tu funkciju bi bila osoba mladja i pametnija od mene.


p.k.
Hvala na odgovoru. Bojim se da tih idealnih kandidata nema u NS, a i da ih negdje sad izvucete - za politiku nazalost nije dovoljno biti mlad i pametan - dokaz su dosadasnji predsjednici NS kojima ocito ne ide / nije islo, iako nisu bili ni stari ni glupi...
Usudiću se reći da je odgovor politički - vaša je stvar da li političke odgovore smatrate zadovoljavajućim.

Stoga , nadam se da neću napraviti problem ako Peđi Kojoviću postavim identično pitanje , Peđa da li ćete se kandidovati za predsjednika stranke na dolazećem Kongresu? Vaše mišljenje o vašoj kandidaturi smo saznali , no da li ćete napraviti konkretan potez kandidature ?

Unaprijed hvala.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#20766 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by VjecitiStudent »

starisalko wrote:
VjecitiStudent wrote:
U Sarajevu gužva za upis djece u vrtiće: Na listi čekanja 350 mališana
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/sara ... 0-malisana
Još jedan pozdrav "ljevičarima" Naše stranke čije su ručice nesebično pomogle privatizaciju državnog vrtića na Mejtašu.
Po svom starom obicaju lazes. Veceras mozemo o ovom raspravljati,sad nemam vremena
Vrtić otišao Montesoriju dok je NS predsjedavala općinskim vijećem,i po reakcijama Kojovića i Zuhrića (676. strana ove teme i dalje), NS se pri tome uopće nije bunila, naprotiv.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#20767 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by The 51st State »

VjecitiStudent wrote:
KatarinaKosaca wrote:@pk

Da iskoristim konjukuturu dok si tu i pitanje?
Koji vam je stav koji je iznio Cipras oko formiranja mediteranske koalicije, sa izgledom na pobjedu Podemos u Španiji i da li biste se priključili kao BIH ogranak u tom msislu? Ako je odgovor više da nego ne (jer znam da će biti nešto diplomatski :D ) koga iz regiona vidite kao partnere-učesnike
:lol:
al realno :lol:
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20768 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

tvsabina

Ja licno, jos uvijek nisam odlucio.



p.k.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20769 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pedja Kojovic wrote: U stranci postoji dio ljudi koji bi zelio da se kandidujem, odnosno da me kandiduju, za predsjednika NS-a.
Moram priznati da ja ne mislim da je to najbolje rjesenje.
Moj idealan kandidat za tu funkciju bi bila osoba mladja i pametnija od mene.
p.k.
Evo i ja da dam doprinos diskusiji, uz osvrt na sinoćnju emisiju na FTV (a da iskoristim priliku da jednom i pohvalim FTV na kvalitetnom odabiru i obradi teme i učesnika u emisiji).
Mislim da Naša stranka neće pogriješiti ako na Kongresu prioritet da diskusiji o predstojećim izazovima koji neminovno i ubrzano dolaze na dnevni red u BiH, a tek nakon konkretne definicije odgovora i riješenja koja NS želi ponuditi, tražiti i najbolje kadrove za realizaciju.
Nije velika pamet prepoznati veliku količinu društvene frustracije i potencijal socijalnog bunta, koji kao što smo se prošle godine uvjerili ako je nekanalisan i neorganiziran u smislu konkretnih političkih zahtjeva, može lako preći u nasilje i huliganstvo. Sa druge strane, čak iako dođe uskoro do formiranja nove izvršne vlasti, evidentna je politička nestabilnost i vrlo vjerovatan izgleda nastavak scenarija sa ministrima i vladama u ostavci, reformske stagnacije, prinudnih budžeta i sl.
U takvoj situaciji Naša stranka u sljedeće dvije godine mora po mom mišljenju osim izrade i nuđenja konkretnih riješenja, da intenzivno radi na izoštravanju svog profila konkretne političke alternative, da konstruktivno učestvuje i promoviše ideju zajedničkog dijelovanja onih snaga slične političke orijentacije i uz to da nastavi aktivnosti na kvantitativnom (regionalnom) i kvalitativnom jačanju stranačke infrastrukture.
Za svaki od gore navedenih zadataka postoje i konkretni koraci, ali ne želim da od ovog posta pravim "doktorsku disertaciju".
Imajući sve gore navedeno u vidu, mišljenja sam da je Peđa za NS mnogo korisniji u svakodnevnoj parlamentarnoj borbi u ovom političkom glibu. Ne mislim da je D. Gratz loše riješenje za predsjednika stranke, a forumašima takođe "preporučujem" praćenje rada na lokalnom nivou npr. Vibora Handžića, Vildane Bešlije, Isabegovića i Čamdžića iz TK itd...
Nakon prvog perioda uhodavanja i određenih "greški u koracima", mislim da ekipa na lokalnim nivoima sazrijeva u ozbiljnu političku snagu.
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#20770 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by dpjokala26 »

pedja,da li je vrijeme da napustis tu stranku????? :)
vec je ocigledno da nasa stranka nema buducnosti. stigli su novi igraci na politickoj sceni.nude mnogo vise nego vi. nasa stranka polako ali sigurno gubi svoje mjesto na politickoj sceni ove nase,kakve takve, drzave.vrijeme je da odes.nemoj da zakasnis,zivot i dobra prilika ne cekaju.neodlucni su vjeciti gubitnici. :)
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#20771 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pemanapemani »

Na stranu Suljagićeva agresivnost i nekultura, ali šta je pogriješio u repliciranju Sabini?

Ona i određen broj ljudi iz NS definitivno žive u paralelnom svemiru i uporno ne žele percipirati stvarnost.

Imati platu od 3000 KM, uvaliti se na budžetske jasle, lagano raditi na ličnoj promociji, malo pomagati privatne biznise članova stranke, ko fol se držati principa i pod svaku cijenu izbjegavati bilo kakvu odgovornost.

Meni su Sabina i Dennis totalno nespojivi sa pojmovima radnička prava i socijalna pravda. Većina građana jedva spaja kraj s krajem, a Dennisu i Sabini je najvažnije ne propustiti objavu današnjeg selfija na društvenim mrežama. :-)
Također, ne smeta raditi u firmi čiji je vlasnik SDA kadar, ne smeta se uvaliti u općinska i gradsko vijeće i katkad podržati SDA.

To su "sitnice" koje iritiraju politički lijevo orjentisanog građanina BiH.

Super je sjediti u kancelariji, ispijati koktele i maštati kako ćeš jednog dana dobit 500 hiljada glasova na izborima. Kada će doći taj dan, to te uopšte ne interesuje, jer imaš prilično lagodan život, a usput se držiš principa.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20772 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

dpjokala26

Nisam razmisljao o tome uopste.


p.k.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#20773 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pumica »

pemanapemani wrote:Na stranu Suljagićeva agresivnost i nekultura, ali šta je pogriješio u repliciranju Sabini?

Ona i određen broj ljudi iz NS definitivno žive u paralelnom svemiru i uporno ne žele percipirati stvarnost.

Imati platu od 3000 KM, uvaliti se na budžetske jasle, lagano raditi na ličnoj promociji, malo pomagati privatne biznise članova stranke, ko fol se držati principa i pod svaku cijenu izbjegavati bilo kakvu odgovornost.

Meni su Sabina i Dennis totalno nespojivi sa pojmovima radnička prava i socijalna pravda. Većina građana jedva spaja kraj s krajem, a Dennisu i Sabini je najvažnije ne propustiti objavu današnjeg selfija na društvenim mrežama. :-)
Također, ne smeta raditi u firmi čiji je vlasnik SDA kadar, ne smeta se uvaliti u općinska i gradsko vijeće i katkad podržati SDA.

To su "sitnice" koje iritiraju politički lijevo orjentisanog građanina BiH.

Super je sjediti u kancelariji, ispijati koktele i maštati kako ćeš jednog dana dobit 500 hiljada glasova na izborima. Kada će doći taj dan, to te uopšte ne interesuje, jer imaš prilično lagodan život, a usput se držiš principa.
:thumbup:

Sve tacno.
A te "sitnice" su cinjenice koje iritiraju svakog normalnog gradjanina BiH.

Suljagic i njegova bahatost i temperament su posebna tema ali njegovi odgovori Sabini su na mjestu...recimo da je to sve mogao smirenije da kaze.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20774 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

pemanapemani wrote:Na stranu Suljagićeva agresivnost i nekultura, ali šta je pogriješio u repliciranju Sabini?
Suljagić je vrlo nadaren i dobar političar. Problem je samo kada mu se dirne u "slabu tačku" i proradi dinarski mačo mentalitet. Ja mu vjerujem kada je rekao, da mu je izbor Čavare za predsjednika FBiH teško pao. Na kraju krajeva, i on je jedan od potpisnika otvorenog pisma u kojem je svojevremeno najoštrije osudio svečani doček i glorifikaciju pravosnažno osuđenog ratnog zločinca. Ipak mislim da je ostao dužan odgovor, zašto su neki predstavnici tzv. lijevog političkog spektra u apsolutnoj šutnji i bespogovorno prihvatili imenovanje Čavare.
Ako osudu ratnih zločina, borbu protiv diskriminacije ili antifašizam prihvatimo kao normalne, univerzalne i prije svega ljevičarske principe, onda je bolje da se usput i držimo tih principa čak i po cijenu "da sjedimo u kancelariji" ili opoziciji, nego da zarad ulaska u veće kancelarije, na prvom manjem iskušenju zaboravimo na iste.
A ne daj bože, ako ih neko i podsjeti na to, onda je argumentacija "kuce-mace", "Marindvor-Sebilj", "internet stvarnost i selfiji" i "vid'mu budžetske glOAve!"
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20775 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

Albin Zuhric wrote:kluz,

Odgovor na prijavu protiv ministra Kaplana nismo dobili. Mislim da nije nista cudno, inace ovakve stvari potraju. Jacu vam rado proslijediti odgovor kada dodje, ili nas novi upit koji cemo poslati ako odgovor ne dobijemo uskoro.

Rado cu proslijediti informacije koje ste iznijeli iznad kolegama, da probamo doci do konkretnih dokaza. Uopste se ne suzdrzavamo od podnosenja prijava, samo to zaista pokusavamo uraditi kada imamo sve na papiru.

Pozdrav
Tužilaštvo KS: Nema osnova za krivično gonjenje Salmira Kaplana
http://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilast ... /150226057
Locked