albanci i nato na Kosovu koriste velikosprske recepte...vojno djelujes(protjeras i pod svoju kontrolu stavis odrdjenu teritoriju) i kasnije otvoris mirni dijalog o prekidu vatre....kad prodje jedno odredjeni vrijeme ,napadas drugu teritoriju,a onu prvu koju si zauzeo vise niko ne spominje(uknjizena je na ime osvajaca) i pocinju pregovori o prekidu vatre za sada ovu drugu osvjenu teritoriju i sve tako redom....(samo u sluicaju Kosova ,Kosovari oslobadjaju okupiranu teritoriju)Izgleda da i zapadnjaci gube polako zivce sa Tacijem.To je ono sto sam pricao.Neka na Kosovu prave demokratsko,gradjansko drustvo,ekonomiju,a pitanja administrativnih prelaza resice se pregovorima.Nikako pokazivanje misica i nasiljem.Mada izgleda da se albancima i ne pregovara ne znam zasto.
Nato je vjerovatno napravio DEAL sa srbijom ,da srpski huligani popale punktove,ovi ulete i preuzmu kontrolu nad istim...sad je fakticki zatvorena potpuno granica kosova sa srbijom,sto je najvazniji uvjet ka osiguranju drzavnosti Kosova...kasnije ce se ekstremi medju srbima i oni koji ne priznaju Kosovsku drzavu postepeno seliti sa Kosova,i popunjavati ce se Kosovska vlada sa srbima koji priznaju Kosovo...srbija ce se rijesiti tereta oko vrata i ostat ce jos jos jedna bitka"sukob u samoj srbiji izmedju cetnika i anticetnika"...sve ide svojim logickim tokom...

