citroen xm wrote:To šta neko voli je lična stvar, ali reći da je hidraulika inferiorna jednostavno je predaleko od istine. Koga god znam da vozi C5, niko ga ne vozi u sport modu. Možda nekada, ali konstantno definitivno ne.
Brzo vrijeme i životne aktivnosti nisu nikakvo opravdanje. Baš bi volio vidjeti razliku u vremenu na ralaciji Sarajevo-Mostar sa istim vozačem u dva različita auta. Neka to bude čvrsti A4 B8 2.0 TDI i ljuljuškavi C5 X7 2.0 HDI jer su ista klasa i otprilike sa identičnim motorima.
Odmah ću ti reći, razlike nema. I to što je C5 mekaniji ne mora značiti da je manje stabilan.
XM je mekan pa u testu stabilnosti potuče mnoga sportska auta svog vremena. CX je mekan pa mu po stabilnosti niko od konkurencije nije mogao prići....
Nisam ja sporio je li on stabilan ili nije, nit ko ce koga uzeti, poenta je namjesti C5 hidro u comfort i vozi se sto brze mozes do Mostara, i onda uradi to isto s Audijem. U C5 ce te ta voznja polomiti dok je u Audiju neces ni osjetiti. Ne moze mi niko reci da nije tako, dovoljno je obici krug s takvim C5 po gradu da se to skonta. Brza voznja u mekanom autu puno vise umara nego u tvrdom, ako mozemo tako generalizovati, a C5 hidro u comfort modu je krajnost mekanog auta. Cak bih se usudio tvrditi da ce i u Sport modu isto puno vise umarati u brzoj voznji nego Audi, medjutim to se ne bih usudio tek tako. Ali ovo gore iznad, tu nema nikakve dileme.
A pusti to sto ces ti odmah reci, slusali smo to vise puta ovdje.

Za tvrdnje poput tvojih treba puno puno pure pojesti s raznim autima prozvedenim recimo 2011. ili 2012., negdje na pola vijeka C5, pa na kraju neko ili nekoliko njih i voziti odredjeno vrijeme. Da ne idemo dalje u raspravu, vec smo to tabirili vise puta.
Ovaj primjer na kojem ja baziram svoju pricu, C5 2016. godiste, kupljen nov, hidro, karavan dizel, auto kupljeno za sto brzi i jednostavniji prevoz od A do B, jer je covjek u njemu nasao racunicu, stalno ga drzi u Sport. I ovo je ziv insan kojeg sam ja godinama vidjao svakodvenvno, nije virtuelni lik s nekog foruma.

Iskreno prvih par km meni se ucinilo da je auto u comfort modu jer je bilo vrlo mekano (puno se naginje na izlasku iz raskrsnice recimo), ispostavilo se da je to sport.