Eurobasket 2013 u Sloveniji

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Locked
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2076 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by It_is_a_Leclerc »

Dionysios wrote:Ma mi cemo danas zijaniti jedno 15 razlike. Cim je pocela prica "ili cemo umrijeti ili pobjediti", "dacemo sve od sebe", "odlucujuca tekma", to je jednostavno poraz siguran. Kao narod se ne znamo nositi sa takvim stvarima, valjda takav mentalitet, tako da je pusara danas.
Nemojte izmišljati. Niko ne forsira priču o historijskoj utakmici, jer to ovo definitivno nije. Forsira se - "dati sve od sebe" i tako i treba. Ako treba, prosuti krv (našu ili makedonsku, sasvim je nebitno) za pobjedu, prosuti je.
Mustang1
Posts: 29915
Joined: 29/12/2010 17:31

#2077 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

Pa zar niste na ovom prvenstvu naucili da ne pobjedjuju uvijek favoriti :D Mozda nismo kvalitetniji ali ako odigramo kao sto smo zadnju cetvrtinu protiv Crne Gore razvalit cemo ih !
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#2078 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by tataćusak »

Romanista 101% wrote:najbolje nas je ocijenio Duda Ivkovic kada je rekao: "Bosna igra cudnu kosarku" :D
Haj ne rise da je to tekao :-) :-) :-)
User avatar
Dionysios
Posts: 601
Joined: 18/06/2010 16:23

#2079 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Dionysios »

It_is_a_Leclerc wrote:
Dionysios wrote:Ma mi cemo danas zijaniti jedno 15 razlike. Cim je pocela prica "ili cemo umrijeti ili pobjediti", "dacemo sve od sebe", "odlucujuca tekma", to je jednostavno poraz siguran. Kao narod se ne znamo nositi sa takvim stvarima, valjda takav mentalitet, tako da je pusara danas.
Nemojte izmišljati. Niko ne forsira priču o historijskoj utakmici, jer to ovo definitivno nije. Forsira se - "dati sve od sebe" i tako i treba. Ako treba, prosuti krv (našu ili makedonsku, sasvim je nebitno) za pobjedu, prosuti je.
Cuj nemoj izmisljati citam avaz prije pola sata upravo Aco to govori. Izjava je parafraziram ili cemo poginuti na terenu i ostati u Sloveniji ili cemo se vratiti sa pobjedom i da nam od ove utakmice sve zavisi, da cemo pokazati jesmo li reprezentacija ili nismo itd.

Ja samo kazem da nas obicno takva prica kosta svega. Tako je bilo i u fudbalu, i u rukometu i u kosarci i u svemu. Ne znamo se nositi sa tim i dzaba.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#2080 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by tataćusak »

Raja ja očekujem da nas danas krene šut. Dosad je to bilo tanko, možda je vrijeme da pročepi. Ne znam čemu drugom bi se mi mogli danas nadati :-) .
Mustang1
Posts: 29915
Joined: 29/12/2010 17:31

#2081 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

Pa kako je ta izjava jednaka onoj Safeta Susica ? :D Ovaj kaze da je vazna utakmica i da od nje sve zavisi a Safet je rekao da cemo uvaliti par komada ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2082 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

http://www.mondo.rs/a612952/Kolumne/Edi ... fijas.html

Dagestanski mafijaš

Došao je i on na red.


Iako za sada ne može da pogodi olimpijski bazen, iako se uveliko priča o njegovom sukobu sa Jonasom Kazlauskasom, jedan od rado pominjanih igrača u mojim kolumnama Linas Kleiza zaslužio je tekst.

Držanje mu, čak i meni koji ga poznajem neko vrijeme, izgleda nestvarno arogantno. Kleiza se ponaša kao da je u NBA ubacio barem 20 hiljada poena. Nakon meča sa Latvijom se pozdravljao sa protivnicima bez da uopšte registruje njihovo postojanje ili pogleda u njihovom pravcu. Litvanske novinare uglavnom zaobilazi u širokom luku.

Na razgovor je došao sa tankim zlatnim lančićem ukradenim iz spota "Malo viski, malo koka-kola". Par metara dalje neki litvanski metroseksualac je intervjuisao braću Lavrinovič dok su Javtokas i Valančijunas antipropagandom humora pokušavali da uljepšaju taj bizarni razgovor u kojem svi učesnici nose sunčane naočale.

U jednom trenutku smo poveli ozbiljnu debatu o tome da li je Valančijunas završio osnovnu školu. U svlačionici Lijetovusa se, nakon što su ga iskopali na nekoj planini, pojavio u debelim pletenim vunenim čarapama. Morali su da mu dva mjeseca objašnjavaju kako postoje i drugi načini da se ugriju stopala.

Kleiza u posljednje vrijeme forsira backstreet boys frizuru koju kombinuje sa često puta pomenutom dagestansko-gruzijskom bradom švercera gasom i oružjem.

"Dont tejk pikčrs men. Aj hev betr dejs", je prvo što je rekao po dolasku.
"Dont vori, aj vont".

Rešetamo jedan drugog engleskim sa jakim ruskim akcentom. Tek da zabrza priču, Kleiza dobije onaj čudni ulični sleng kakrakterističan za NBA svlačionice. Sa strane sve djeluje kao film "crveno usijanje".

Kleizin cimer na koledzu Missouri je bio sin gazde Denvera Stan Kroenke, koji ga je navodno i preporučio tati...

"Vat? Ajm a gud plejer men. No nid for Sten tu do eniting lajk det", odmah se duri Linas.

Kleiza je u NBA odradio sedam sezona ali se i nije previše naplatio. U Nuggetsima je u četiri sezone uzeo oko osam miliona prije poreza. Tek je u tri godine u Raptorsima uzeo preko 12 miliona, ali je ekipa bila mračni podrum.

"U Denveru je sve bilo super. Stil igre mi je maksimalno odgovarao, 2008. sam mijenjao Carmela i također trošio minute kao zamjena na krilnom centru. Trpao sam kao lud. Bili smo otkačena ekipa".

Otkačena je blaga riječ za tu galeriju ludaka koju su predvodili Carmelo, JR Smith, Kenyon Martin uz podršku Cambya i kasnije Iversona. Na YouTube je jedno vrijeme stajao snimak igrača Denvera koji teturaju totalno pijani pored noćnog kluba pa zatim se krevelje u kameru osobe koja ih snima.

Ponudu Olympiacosa 2009. nije mogao da odbije. Tamo su se nastavile avanture sa trenerom i saigračima. Kleiza je šutirao iz svih pozicija, gunđao kako je on NBA igrač i kako niko ne može da ga čuva. Sezonu je okončao kao najbolji strijelac Eurolige, ali je Oly izgubio u finalu od Barcelone gdje su Linasu odsvirane tri vrlo sumnjive lične greške i to mu je potpuno poremetilo ritam.

Oly je takodjer bio čudna druzina. Janakisa niko nije poštovao. Burrousis je na početku svakog treninga odlazio u WC, sa trenerom je komunicirao preko posrednika a ni ostatak ekipe nije bas umirao od ljubavi prema legendi grčke košarke.

Povratak u NBA je pomogao GM Toronta Bryan Colangelo koji je lutao Evropom...

"Toronto je fantastičan grad. Ekipa je bila solidna, ali nedovoljno dobra za neki ozbiljan rezultat. Povreda me je prilično unazadila i to nakon statistički najbolje sezone u NBA".

Po završetku Eurobasketa, Kleiza ide kod najboljeg evropskog trenera Željka Obradovića za veliki novac. Bice interesantno pratiti Fener, posebno što mogu da izvedu petorku sa svima preko dva metra npr: Preldžić, Bogdanović, Kleiza, Bjelica i Žorić, gdje svi mogu da preuzimaju u odbrani i igraju po dvije pozicije u napadu.

Kleiza prvo želi medalju u Sloveniji.

"Imamo dobar tim. I mene će prije ili kasnije krenuti šut, a onda postajemo favoriti", skroman je Linas.

Dosta je upitnika oko ove litvanske selekcije. Dovodi se u pitanje Kazlauskasova stručnost, selekcija tima sa samo jednim plejmejkerom i prilično sporadičnim šuterima, ali jedna stvar zaista stoji:

Ako Dagestanca krene šut, ostali imaju pravo da budu zabrinuti...
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#2083 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by vinnie_jones »

Samo hrabro i muževno, još ako nas pronjake šut sve je moguće.
Artest wrote: I dimljeni konacno mora nesto odigrat.
Image
User avatar
Abid Sakalaš
Posts: 226
Joined: 29/09/2012 14:40
Location: U borbenoj zračnoj floti generala Ruperta Smitha

#2084 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Abid Sakalaš »

grob te jebo finska u kojoj nema nijedan koš u parku neka velesila postala. jebo ovo sve
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2085 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

mO k3 wrote:Imali gdje prenos danas ???


na ftv i rtrs kao i prethodnih dana
User avatar
Slo Burner
Posts: 5899
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#2086 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Slo Burner »

Ma mi smo tek u zadnjoj cetvrtini uhvatili pravo formu, sad ce deracino d kraja prvenstva. Ima da ihh pometemo ko Italija :bih:
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#2087 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by mikogoago »

Ima li ko kakav link gdje se moze gledati ova utakmica?
User avatar
armin071
Posts: 6547
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#2088 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by armin071 »

mikogoago wrote:Ima li ko kakav link gdje se moze gledati ova utakmica?
http://livetv.ru/de/eventinfo/186106_bo ... macedonia/
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#2089 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by mikogoago »

armin071 wrote:
mikogoago wrote:Ima li ko kakav link gdje se moze gledati ova utakmica?
http://livetv.ru/de/eventinfo/186106_bo ... macedonia/
Hvala
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2090 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

prije bi švedska osvojila eurobasket nego što bi na rtrs nazvali bih našom reprezentacijom
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#2091 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by zalizani »

kakavdanakneiskustvu wrote:prije bi švedska osvojila eurobasket nego što bi na rtrs nazvali bih našom reprezentacijom
nevažno.
Mustang1
Posts: 29915
Joined: 29/12/2010 17:31

#2092 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Mustang1 »

Image
User avatar
Logovan
Posts: 102767
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2093 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Logovan »

Pobjeda!

:bih: :bih:
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#2094 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Maharadza »



Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4
User avatar
TheWatcher
Posts: 2661
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#2095 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by TheWatcher »

ako Peru krene najebali smo :D
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#2096 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by Artest »

Mirza ima sanse samo licem prema kosu, iako evidnetno nije u nekoj formi. Od nekog zavlacenja pod kos i fadeaway suteva nema nista. A i ako promasi iza linije 6.25, izvukao je Peru van reketa, pa je donekle i lakse pokupit ofanzivni skok.

Treba nam njegovo ludilo; da klupa doprinosi...da se ne razigra Gnjecevski. :cry: Ova glista nas je u proslosti znala pokopat, i u dresu Mkd i u dresu Zadra.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2097 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kakavdanakneiskustvu »

zalizani wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:prije bi švedska osvojila eurobasket nego što bi na rtrs nazvali bih našom reprezentacijom
nevažno.


kako kome
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25483
Joined: 12/08/2013 12:51

#2098 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by insaneinthebrain »

jao blokade zeke :shock:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#2099 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by kamen spoticanja »

Sjoj hvatamo ofanzivni skok :-) :thumbup:
User avatar
TheWatcher
Posts: 2661
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#2100 Re: Eurobasket 2013 u Sloveniji

Post by TheWatcher »

za sada :thumbup: :thumbup:
Locked