Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#20701 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by 512MB »

Pazi ih na presici :) ko dva pokisla stakora, a Komsic junacki. Sta ono rece Chova, hebeno sad ovako u dvoje dijelit odgovornost?? :D :izet: Jos rece Komsic ovome Bakiru da rekne prvi ono, i ondak ga izradi :lol:

Dobro ovo odradi Reuf momacki, ruke mu se pozlatile. Razvalit ce DF na sljedecim izborima ko onomad SDP ako ne i jace :thumbup:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10261
Joined: 12/10/2014 01:12

#20702 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

512MB wrote:Pazi ih na presici :) ko dva pokisla stakora, a Komsic junacki. Sta ono rece Chova, hebeno sad ovako u dvoje dijelit odgovornost?? :D :izet: Jos rece Komsic ovome Bakiru da rekne prvi ono, i ondak ga izradi :lol:

Dobro ovo odradi Reuf momacki, ruke mu se pozlatile. Razvalit ce DF na sljedecim izborima ko onomad SDP ako ne i jace :thumbup:
Gdje su oni što su se ljutili što je DF ušao sa SDA u koaliciju i kako će na taj način završiti kao SBiH? Ne zanima me Komšić ni njegov dalji uspjeh koliko to šta će uraditi u naredne 4 godine tako što će ih ovako konstanto pritiskati.
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#20703 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by starii »

tvsabina wrote:Sigurna sam da nisam ekspert za politiku ali ako sam dobro shvatila Komšić je učinio slijedeće :

- formirao stranku , dobio ogroman broj glasova jer je obećao velike reforme i promjenu sistema
- objavom izbornih rezultata pogazio sva izborna obećanja i odlučio da koalira sa SDA i HDZ
- iako je prethodnom odlukom izgubio jako mnogo kod birača on odlučuje da podrži vladu a da sam ne učestvuje u vlasti nego da ta vlada bude manjinska.

Dakle nije više opozicija , izgubio je i ugled a te reforme će valjda izvršiti SDA i HDZ ministri ?

Jel' tako ?
lakse je reci bio,ostao i bice govno od cojka...
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#20704 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nomo »

ala komso prca bandu lopovsku i nacionalisticku , onako na suho , bez prezervativa . sve im oci iskacu iz kockatistih glavusa . a bakir bi od ovog komsicevog poteza mogao da posijedi pa da ga narod zove ,, beli ,, a ne ridjobradi :lol:
uvijek sam govorio da ce prokleti majcino mlijeko svako onaj ko je pomislio da ovu drzavu na bilo koji nacin podijeli . racuni ce doci na naplatu kada DF uzme izbore u kompletu . Samo ce faliti mjesta u zatvorima . Moja vlazna supa 2 X 2 metra bez prozora 4 metra ispod zemlje stoji na raspolaganju . 4 SDA ovca 4 HDZ ovca i 6 cetnika mogu stati u nju ako se malo stisnu :)
Da citiram Tita odnosno Zeljka Komsica
O svemu mozemo razgovarati samo o granicama BiH nema diskusije i pregovora .
Smrt bandi sloboda mojoj unitarnoj centralizovanoj sekularnoj gradjanskoj Republici Bosni Hercegovini koja ce imati jednog predsjednika Bosanca ( Zeljka Komsica ) gdje ce samo jedan narod biti nosilac suvereniteta . Bosanski . Gdje ce samo jedan jezik biti sluzbeni . Bosanski . :izet:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20705 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Nomo wrote: Smrt bandi sloboda mojoj unitarnoj centralizovanoj sekularnoj gradjanskoj Republici Bosni Hercegovini koja ce imati jednog predsjednika Bosanca ( Zeljka Komsica ) gdje ce samo jedan narod biti nosilac suvereniteta . Bosanski . Gdje ce samo jedan jezik biti sluzbeni . Bosanski . :izet:
Odlična ideja. Povedi ga u Kalesiju pa ondje organizirajte taj nadrealiti šou....a da, i za ručak spravljajte samo jedno službeno jelo - bosanski lonac

Eo, da i ja malo izdikelim :izet:
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#20706 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by travnik »

Nomo wrote:ala komso prca bandu lopovsku i nacionalisticku , onako na suho , bez prezervativa . sve im oci iskacu iz kockatistih glavusa . a bakir bi od ovog komsicevog poteza mogao da posijedi pa da ga narod zove ,, beli ,, a ne ridjobradi :lol:
uvijek sam govorio da ce prokleti majcino mlijeko svako onaj ko je pomislio da ovu drzavu na bilo koji nacin podijeli . racuni ce doci na naplatu kada DF uzme izbore u kompletu . Samo ce faliti mjesta u zatvorima . Moja vlazna supa 2 X 2 metra bez prozora 4 metra ispod zemlje stoji na raspolaganju . 4 SDA ovca 4 HDZ ovca i 6 cetnika mogu stati u nju ako se malo stisnu :)
Da citiram Tita odnosno Zeljka Komsica
O svemu mozemo razgovarati samo o granicama BiH nema diskusije i pregovora .
Smrt bandi sloboda mojoj unitarnoj centralizovanoj sekularnoj gradjanskoj Republici Bosni Hercegovini koja ce imati jednog predsjednika Bosanca ( Zeljka Komsica ) gdje ce samo jedan narod biti nosilac suvereniteta . Bosanski . Gdje ce samo jedan jezik biti sluzbeni . Bosanski . :izet:
'Ko o ovome priča u u FBiH (izuzev patrIDIOTA, par propalih političara i "intelektualaca" , a svi su redom locirani u SA)?

A ovo o narodu i jeziku, vjerojatno je uzrokovano silnim dokumentarcima na National Geographic-u o jednom malom Nijemcu koji je slično razmišljao i provodio prije nekoliko desetljeća.
eifel
Posts: 579
Joined: 07/11/2014 19:45

#20707 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by eifel »

Bakir ih odjebo?
Kupiće njima babo nove tene drugi put
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20708 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Na jesen, kad bude upis u školu :)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#20709 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Opet se ovi HDZovci ponadali.

Malo je ovo okrutno.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20710 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Ne znaju jadne naivčine kakav su pakleni plan lucidni Želja i Bake smislili :(
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#20711 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Okrutno okrutno.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20712 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Bit će him najgore kada se ortijezne iz ove sadašnje euforije :(
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#20713 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

Ne vjerujem da je Željko sam napustio koaliciju. Sigurno je od nekoga savjetovan da to učini? :-)
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20714 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Ili ga je nasavjetovao Reuf ili Emir.
Od njih dvojice jedan garant.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20715 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Inače, ova sadašnja situacija me podsjeća na Željino napuštanje matične stranke. Meni se čini ovako od oka, da je mnogo jednostavniji porod bez izvršene epiziotomije kod primipare uskog porodiljnog kanala.
Isto je ovako bilo....kakit ću-pišit ću, i na kraju ispade kakit ću.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#20716 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Mene ovo podsjeca na 2011tu.
Bio je Mart, Cova je isao na sve ili nista. :D
User avatar
casica
Posts: 204
Joined: 20/10/2013 21:06

#20717 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by casica »

od prosli put kad je kakio sdp i zlOja ne mogu doci sebi

nije bas zgodno kad on kaki, jelde... :zoka:
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#20718 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nomo »

travnik wrote:
Nomo wrote:ala komso prca bandu lopovsku i nacionalisticku , onako na suho , bez prezervativa . sve im oci iskacu iz kockatistih glavusa . a bakir bi od ovog komsicevog poteza mogao da posijedi pa da ga narod zove ,, beli ,, a ne ridjobradi :lol:
uvijek sam govorio da ce prokleti majcino mlijeko svako onaj ko je pomislio da ovu drzavu na bilo koji nacin podijeli . racuni ce doci na naplatu kada DF uzme izbore u kompletu . Samo ce faliti mjesta u zatvorima . Moja vlazna supa 2 X 2 metra bez prozora 4 metra ispod zemlje stoji na raspolaganju . 4 SDA ovca 4 HDZ ovca i 6 cetnika mogu stati u nju ako se malo stisnu :)
Da citiram Tita odnosno Zeljka Komsica
O svemu mozemo razgovarati samo o granicama BiH nema diskusije i pregovora .
Smrt bandi sloboda mojoj unitarnoj centralizovanoj sekularnoj gradjanskoj Republici Bosni Hercegovini koja ce imati jednog predsjednika Bosanca ( Zeljka Komsica ) gdje ce samo jedan narod biti nosilac suvereniteta . Bosanski . Gdje ce samo jedan jezik biti sluzbeni . Bosanski . :izet:
'Ko o ovome priča u u FBiH (izuzev patrIDIOTA, par propalih političara i "intelektualaca" , a svi su redom locirani u SA)?

A ovo o narodu i jeziku, vjerojatno je uzrokovano silnim dokumentarcima na National Geographic-u o jednom malom Nijemcu koji je slično razmišljao i provodio prije nekoliko desetljeća.
o malom Austrijancu sa brkovima ( ako na njega mislis ) vise poklonika ces naci u Sirokom Brijegu u jednoj kafani nego medju miljardu ljudi od Magreba do Polinezije . S obzirom na cinjenicu da je u Srbiji samo srpski narod konstitutivan i suveren a drugi su nacionalne manjine i da je samo jedan( srpski ) jezik sluzbeni ( s hrvtaskom je identicna stvar ) hoces li i njima pristi ljubav prema NG kanalu i ,, malom njemcu ,,
ps ono sto je za nekoga kompromis za nekoga je podjela i izdaja nacinalnih interesa . bosanskih nacinalnih interesa . Da budemo jasni ja razmisljam na nacin da se u Posavinu vrati Ante i Stipe koji su sada u Zagrebu . Mene zanimaju svi oni koji mogu prevaliti preko usta i reci . DA , Ja sam BOSANAC ! Samo u takvoj drzavi , gradjanskoj gdje ces i ti biti konstitutivan skupa sa mnom mozemo zivjeti kao ljudi . Prosto je nevjerojatno da u drzavi koja se zove Bosna kolo vode nekakvi srbi hrvati i bosnjaci . Zamisli npr da su turci konstitutivni u njmeackoj a njemaci ostali . to niko ne moze zamisliti . Ako nisi u stanju da budes u bosni Bosanac , da budes ono sto jesi ( radjas se i umires hiljadu godina u zemlji koja se zove Bosna ) da budes Bosanac onda budi nacinalna manjina jer to je tvoj izbor .Srbima u Hrvatskoj je danas super . zive kao bogovi i zasticeni su kao bijeli medvjedi . Cirkus u kome samo nekakvi Srbi biraju Srbe u nekakvoj genocidnoj tvorevini tzv rs mora jednog dana prestati .
User avatar
Lokman
Posts: 885
Joined: 28/02/2014 13:00

#20719 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Lokman »

StupskaBitanga wrote:dok se m isvađamo oko broja ministarstava i ko će koga zavaliti i kome i kako uvaliti ovo je svima nama bitno
http://www.youtube.com/watch?v=Mse0hg8CIn4
odnosno dio onoga kako i na koji način privuci nekog da uloži i investira u nešto kod nas
Daleko je politička klasa od spoznaje o potrebi uređenja privrednog sistema i promocije ekonomskih sloboda. U epicentru odlučivanja nalaze se tri notorna kriminalca kojima je vitalni interes opstrukcija svake evropeizacije BiH, odnosno vladavine zakona. To je osnov tajne koalicije Izetbegović-Čović-Dodik. Suština ove krize oko uspostave federalne vlasti svodi se na dva motiva SDA i HDZ:
- cementiranje nacionalnih podjela
- kontrola nad tokovima javnog novca kojima se finansira klijentelizam i bogaćenje stranačkih oligarhija.
Komšić je tu za njih naivni uljez koji je u koaliciju ušao vjerujući da SDA nije toliko antidržavna opcija poput HDZ-a i kleroustaške opcije koju podržavaju Vatikan, Hrvatska, Dodik i kriminalac Radončić. Razvoj situacije je demantovao Komšića jer se pokazalo da SDA nema sposobnosti da evoluira od svoga inicijalnog identiteta islamističke stranke inspirisane pokretom Muslimanskog Bratstva, kojoj je jedini motiv potpuna ideološka i ekonomska kontrola nad bošnjačkim rezervatom hermetički izolovanim od svog evropskog okruženja, a da je priča o sekularnoj državi BiH integrisanoj u evropske i NATO integracije obična floskula koja nema potvrde u konkretnim političkim akcijama. Sada pred Komšićem ima jedan jedini put, okrupnjavanje političke alternative SDA-u i čvrst opozicioni udar na zmijsko gnijezdo izdaje BiH državnosti koje se nalazi u Sarajevu. Bakir Izetbegović je pokazao pravo lice orijentalne varalice kojoj je jedini interes zadržavanje statusa quo kako bi provodio amanet Islamske deklaracije i usput kupovao nekretnine po Sarajevu.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51204
Joined: 29/06/2011 23:39

#20720 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dječak sa šibicama »

Jest zajeban Komso, mog`o bi i drzavni udar izvrsit` :oops:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20721 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

madner wrote:Mene ovo podsjeca na 2011tu.
Bio je Mart, Cova je isao na sve ili nista. :D
Chova sada ima mnogo mnogo jače karte, a i objektivno slabije protivnike. A plus toga špil nije obilježen.
Zlaja je stari rauber, i tko zna kad će se onakav igrač ponovo pojaviti.
Nomo
Posts: 1801
Joined: 17/06/2014 12:25

#20722 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nomo »

dobar post Lokman
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#20723 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nosara »

Lokman wrote:Sada pred Komšićem ima jedan jedini put, okrupnjavanje političke alternative SDA-u i čvrst opozicioni udar na zmijsko gnijezdo izdaje BiH državnosti koje se nalazi u Sarajevu.
Kasno... To je bio put kojim je trebao krenuti ODMAH nakon izlaska iz esdepea... Sad moze u kleronaci kolo ili na biro rada... On vise nista ne moze okrupnit (osim svoje imovine)... Da ga nema esdepe bi nestao, ovako se besmislena trakavica s rahmetli bh "ljevicom" nastavlja unedogled...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#20724 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Hafis wrote:
madner wrote:Mene ovo podsjeca na 2011tu.
Bio je Mart, Cova je isao na sve ili nista. :D
Chova sada ima mnogo mnogo jače karte, a i objektivno slabije protivnike. A plus toga špil nije obilježen.
Zlaja je stari rauber, i tko zna kad će se onakav igrač ponovo pojaviti.
Ne mogu ovih navijackih upisa.
Nikad nije imao bolje karte i vecu podrsku nego tada. Covjek koji izgubi tu partiju moze izgubiti sve.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#20725 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

madner wrote:
Hafis wrote:
madner wrote:Mene ovo podsjeca na 2011tu.
Bio je Mart, Cova je isao na sve ili nista. :D
Chova sada ima mnogo mnogo jače karte, a i objektivno slabije protivnike. A plus toga špil nije obilježen.
Zlaja je stari rauber, i tko zna kad će se onakav igrač ponovo pojaviti.
Ne mogu ovih navijackih upisa.
Nikad nije imao bolje karte i vecu podrsku nego tada. Covjek koji izgubi tu partiju moze izgubiti sve.
Ma daj, neuporedivo.
Dovoljno je bilo preko Inzka ''nategnuti'' trećinu, uz njegovu pomoć blokirati odluku CIK-a i stvar legla.
a sad je stvar daleko kompliciranija: nema Inzka, a trećinu bi stvarno bilo teško ''nategnuti''. Plus toga nema ni meštra Zlaje.

Ovu bi partiju na Čovinom mjestu dovršila i moja izvanja ujna Bernardica poslije redovne popodneve ture Stugerona forte protiv zujanja u ušima i onog beskorisnog Aspirina, lafo za cirkulaciju.
Post Reply