Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20676 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Naša stranka podnijela krivičnu prijavu protiv ministra Salmira Kaplana
30.12.14, 10:28h
Naša stranka podnijela krivičnu prijavu protiv ministra Salmira Kaplana
Peđa, 2 pitanja ako može.
1. Postoji li povratna informacija iz Tužilaštva KS u vezi gore navedene krivične prijave?
2. Da li ste upoznati sa slučajem "Sportski savez BiH"?
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1221 ... -zaostrogu
Ako je istina da se radi o neregistriranom udruženju, organizaciji tj. firmi bez validne, zakonske dokumentacije ("fantomskoj firmi"), planirate li
a) pokrenuti krivičnu prijavu protiv ministra Šarića (zbog višegodišnjih odobrenja i isplate budžetskih sredstava nepostojećoj organizaciji), vidi npr. str.47 izvještaja o izvršenju budžeta KS http://mf.ks.gov.ba/sites/mf.ks.gov.ba/ ... 9.2014.pdf
b) pokrenuti aktivnosti (npr. putem poslaničkog pitanja ministarstvu za boračka pitanja) u cilju dolaženja do informacija na koji način je u tom ministarstvu vršen odabir ponuđača i plaćanje za boravak grupa u objektu Bossina u Zaostrogu, te eventualne odgovornosti ministara Ajnadžića i Heće.
str. 26 Izvještaja o radu IKRE http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... /Ikre1.pdf tj. http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... istra-hece
c) ispitati, da li je JU "Narodno pozorište" bez naknade ustupala prostor za potrebe organizacije svečanosti "Izbor sportiste godine" tj, ko je snosio troškove? http://rsg.ba/?p=4646
d) pokrenuti pitanje zaštite imovine kantona (ko je vlasnik objekta u Zaostrogu)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20677 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Pitanje ze @pk

Zašto stav protiv privatizacije 14 firmi? Šta sad prosječan građanin ima od bilo koje od njih? Može loi se zaposliti tamo? Ne može? Da li ima privilegiju prilikom plaćanja? Nema
Zašto onda braniti privatno-javne firme kojima se crpi iz dana u dan sve što su imale u džepove moćnika. Privatni kapital po svom razon de etre drugačije funkcionira i možda onda i budemo imali neku korist od privatizacije (Kad kažem "mi", mislim na većinu ljudi ove zemlje)
A da se privatizacije sprovede transparentno, čestito i sa jasnim namjerama ulagača, pa preuzmite tu ulogu kontrole i opomene. Oporba za to i postoji.
Meni je taj izraz "Zlatna koka" smiješan. Nekom zlatna, većini očerupana.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20678 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

KatarinaKosaca wrote:Pitanje ze @pk

Zašto stav protiv privatizacije 14 firmi?
:?
Pedja Kojovic wrote:Innovation

Nismo dobili materijale, tako da nisam upoznat sa detaljima prijedloga.
Generalno, smatram da drzava treba prodati dionice preduzeca u kojima nema vecinski ili kontrolni udio.

p.k.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20679 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Innovation wrote:
KatarinaKosaca wrote:Pitanje ze @pk

Zašto stav protiv privatizacije 14 firmi?
:?
Pedja Kojovic wrote:Innovation

Nismo dobili materijale, tako da nisam upoznat sa detaljima prijedloga.
Generalno, smatram da drzava treba prodati dionice preduzeca u kojima nema vecinski ili kontrolni udio.

p.k.
Danas vidjeh status na fb Forte(mislim njegov ili Peđin) koji se očitovao u ime stranke protiv, zato sam ponovo postavila pitanje. Pozdrav, @Innovation
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20680 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

KatarinaKosaca wrote:Pitanje ze @pk

Zašto stav protiv privatizacije 14 firmi? Šta sad prosječan građanin ima od bilo koje od njih? Može loi se zaposliti tamo? Ne može? Da li ima privilegiju prilikom plaćanja? Nema
Zašto onda braniti privatno-javne firme kojima se crpi iz dana u dan sve što su imale u džepove moćnika. Privatni kapital po svom razon de etre drugačije funkcionira i možda onda i budemo imali neku korist od privatizacije (Kad kažem "mi", mislim na većinu ljudi ove zemlje)
A da se privatizacije sprovede transparentno, čestito i sa jasnim namjerama ulagača, pa preuzmite tu ulogu kontrole i opomene. Oporba za to i postoji.
Meni je taj izraz "Zlatna koka" smiješan. Nekom zlatna, većini očerupana.
Imam isti sta, a i pitanje.
To su vec odavno stranacke 'zlatne koke'. Te firme su vec deceniju, i vise, fakticki privatizovane od uskih stranackih krugova mocnika. Da ne kazem familija.
Uvjeren sam, duboko, da bi BH. drustvo imalo vise koristi, vise direktnih uplata u budzet itd. da se te firme privatizuju, i daju u ruke ozbiljnih EU. magnata u tim oblastima.
I vjerujem da je Katarina mudro govori.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20681 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

-LIBERO- wrote:I vjerujem da je Katarina mudro govori.
e, neka sam ovo dočekala iz tvoje tastarure, kao da sam dočekala da muž ispegla sav veš u kući :lol: :lol: :lol:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20682 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

:D De ba, ne zezaj. Nije to vise k'o prije par godina. Jbt.kako vrijeme brzo prolazi :shock: . Sada smo u mnogim stvarima, dosta, ujednacili stavove. Proces je to, al' sta ces. :D I da, opet kazem. Ovo sto si napisala stoji 100%.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20683 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

-LIBERO- wrote::D De ba, ne zezaj. Nije to vise k'o prije par godina. Jbt.kako vrijeme brzo prolazi :shock: . Sada smo u mnogim stvarima, dosta, ujednacili stavove. Proces je to, al' sta ces. :D I da, opet kazem. Ovo sto si napisala stoji 100%.
Nemoj pretjerivat sad @Libero. Fakat ću se zabrinut :lol: :lol: :lol: :lol: Šala, nego nema Peđe da nam odgovori, moraćemo mu kupit viber... :D
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20684 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

katarina kosaca

Ocigledno je nase saopstenje bilo nedovoljno jasno formulisano.
Mi smatramo da privatizaciju treba dovesti do kraja, da drzava treba istupiti iz svih preduzeca u kojima nema kontrolni paket dionica.
Smatramo, medjutim, da je to posao za novu, a ne za odlazecu Vladu.
(Pa makar se radilo i o tehnickim/pripremnim odlukama poput sporne).

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20685 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

franjo kluz

Jako dugo govorim o tome da je budzetski dug KS veci od 400 mil km.
Vas post je prvi put da vidim da jos neko tako smatra.
:)

Nadam se da cemo u toku rasprave o Budzetu KS za 2015. godinu imati prilike dobiti odgovore na vecinu vasih i jos mnogh pitanja.
Mi cemo ih sasvim sigurno uporno postavljati.

p.k.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20686 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Pedja Kojovic wrote:katarina kosaca

Ocigledno je nase saopstenje bilo nedovoljno jasno formulisano.
Mi smatramo da privatizaciju treba dovesti do kraja, da drzava treba istupiti iz svih preduzeca u kojima nema kontrolni paket dionica.
Smatramo, medjutim, da je to posao za novu, a ne za odlazecu Vladu.
(Pa makar se radilo i o tehnickim/pripremnim odlukama poput sporne).

p.k.
Očito totalnao konfuzno saopćenje ili saopćenje jedne osobe bez konsultacija. Jako je simpa što vi imate kao demokraciju unutar stranke, ali ona često prelazi u anarhiju, slučaj Čudić promjena nacionalnosti, Haverić i bijeli hljeb.. Morate, fakat postaviti osnovne principe i ko ih se ne pridržava noga. Ovako samo ti vučeš cijelu stranku, samo ti odgovaraš na pitanja dobronamjernih i zlonamjernih, dosadnih i nedosadnih, samo ti se pridržavaš principa i onda i tako samo ti doživiš da ti neki osuđeni kriminalac spominje oca (za kojeg by the way dva susjedna kvarta znaju da je ljudina neovisno o tebi). Tako, uvedite više red tamo, ne treba mi licemjerno-nasmješena Sabina koja je tu radi ličnih ambicija niti njen šuplje-elokventni diskurs koji kaže NIŠTA, jer ta je žena uvijek rekla samo jedno NIŠTA i pored svega što je govorila, niti Darko Ivić koji mršne starije ljude na ulici kad ga pitaju za stranku, koji mršne nekog ko ga pita za NS (pitaj cijeli Mejtaš da je tako), uvedite red, izbacite ljude ako treba, udaljite ih i kontrolirajte tu privatizaciju , to je posljednja šansa ovim ljudima da nađu posao i da se nešto pokrene. Slušam sad na Tv murija traži dodanu lovu od klubova da kao obezbjeđuju "huligane".. Neka shvate ili ih atjerajte shvatiti da su i "huligani" naši građani, doduše oni koji se nisu snašli kako bi rekao Bakir Izetbegović kojeg je babo snašao, izgubljena generacija, učinite to za njih, ali da biste pomogli njima i nama prvo sebi morate pomoći... Sasvim ozbiljno i odgovorno ovo kažem. To što ti braniš kolege je časno od tebe i lijepo, ali rješavajete to više i postanite jednom ozbiljna oporba. IMate u KS dovoljno glasova za to. Inače, ispadosmo svi ovce, kolaterala Sabine Čudić i Darka Ivića.
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#20687 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

KatarinaKosaca wrote:
Pedja Kojovic wrote:katarina kosaca

Ocigledno je nase saopstenje bilo nedovoljno jasno formulisano.
Mi smatramo da privatizaciju treba dovesti do kraja, da drzava treba istupiti iz svih preduzeca u kojima nema kontrolni paket dionica.
Smatramo, medjutim, da je to posao za novu, a ne za odlazecu Vladu.
(Pa makar se radilo i o tehnickim/pripremnim odlukama poput sporne).

p.k.
Očito totalnao konfuzno saopćenje ili saopćenje jedne osobe bez konsultacija. Jako je simpa što vi imate kao demokraciju unutar stranke, ali ona često prelazi u anarhiju, slučaj Čudić promjena nacionalnosti, Haverić i bijeli hljeb.. Morate, fakat postaviti osnovne principe i ko ih se ne pridržava noga. Ovako samo ti vučeš cijelu stranku, samo ti odgovaraš na pitanja dobronamjernih i zlonamjernih, dosadnih i nedosadnih, samo ti se pridržavaš principa i onda i tako samo ti doživiš da ti neki osuđeni kriminalac spominje oca (za kojeg by the way dva susjedna kvarta znaju da je ljudina neovisno o tebi). Tako, uvedite više red tamo, ne treba mi licemjerno-nasmješena Sabina koja je tu radi ličnih ambicija niti njen šuplje-elokventni diskurs koji kaže NIŠTA, jer ta je žena uvijek rekla samo jedno NIŠTA i pored svega što je govorila, niti Darko Ivić koji mršne starije ljude na ulici kad ga pitaju za stranku, koji mršne nekog ko ga pita za NS (pitaj cijeli Mejtaš da je tako), uvedite red, izbacite ljude ako treba, udaljite ih i kontrolirajte tu privatizaciju , to je posljednja šansa ovim ljudima da nađu posao i da se nešto pokrene. Slušam sad na Tv murija traži dodanu lovu od klubova da kao obezbjeđuju "huligane".. Neka shvate ili ih atjerajte shvatiti da su i "huligani" naši građani, doduše oni koji se nisu snašli kako bi rekao Bakir Izetbegović kojeg je babo snašao, izgubljena generacija, učinite to za njih, ali da biste pomogli njima i nama prvo sebi morate pomoći... Sasvim ozbiljno i odgovorno ovo kažem. To što ti braniš kolege je časno od tebe i lijepo, ali rješavajete to više i postanite jednom ozbiljna oporba. IMate u KS dovoljno glasova za to. Inače, ispadosmo svi ovce, kolaterala Sabine Čudić i Darka Ivića.
Na tebe bas ova promjena vremena utice
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20688 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

starisalko wrote:Na tebe bas ova promjena vremena utice
Dijagnoza, najmanje tvoja mi je nepotrebna. Refleksija je bila za @pk, a i nisi Bog zna šta rekao. ne znam samo da li te žarnula Sabina ili Darko
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#20689 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GeeTnT »

Kato, mozda je htio samo da ti kaze da je NS, sportski receno, regionalna liga.... a da bi PK i ekipa ucestvovala u danasnjem izvlacenju parova za predstojece susrete, treba jako puno postignutih poena, golova...ulaganja itd...
starisalko
Posts: 632
Joined: 27/07/2014 18:10

#20690 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by starisalko »

KatarinaKosaca wrote:
starisalko wrote:Na tebe bas ova promjena vremena utice
Dijagnoza, najmanje tvoja mi je nepotrebna. Refleksija je bila za @pk, a i nisi Bog zna šta rekao. ne znam samo da li te žarnula Sabina ili Darko
Nastavicemo kad se vrijeme stabilizuje.
Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#20691 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Albin Zuhric »

Katarina,

Zaista ne vidim o kakvoj konfuziji se radi. Saopstenje je cini mi se, ako se procita, veoma jasno. Govorimo o Vladi koja je na izlaznim vratima, a koja donosi bitne odluke. O samoj prodaji pojedinih preduzeca u ovom slucaju nismo govorili. Stav organa cemo imati uskoro imajuci u vidu da ce se o ovome raspravljati jos mnogo puta u narednom periodu.

NS ne izdaje saopstenja prije nego se posalju na adrese nekoliko osoba, tako da se nije moglo desiti, niti se desilo ovaj put, da jedan clan izdaje saopstenje na svoju ruku. U ovom slucaju smo bili ukljuceni Tarik, Edin, Pedja i ja pored dvije osobe iz PR-a. Zao mi je ako je pogresno shvaceno.

O vasim licnim simpatijama ili manjku istih prema nasim clanovima nemam komentara. Slobodni ste glasati za koga zelite. Jedan od razloga zasto mislim da zatvorene liste nisu dobro rjesenje.

Pozdrav
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20692 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Kojović/Zuhrić
Može li odgovor na ova pitanja?
Hvala unaprijed.
kluz franjo wrote:
Naša stranka podnijela krivičnu prijavu protiv ministra Salmira Kaplana
30.12.14, 10:28h
Naša stranka podnijela krivičnu prijavu protiv ministra Salmira Kaplana
Peđa, 2 pitanja ako može.
1. Postoji li povratna informacija iz Tužilaštva KS u vezi gore navedene krivične prijave?
2. Da li ste upoznati sa slučajem "Sportski savez BiH"?
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1221 ... -zaostrogu
Ako je istina da se radi o neregistriranom udruženju, organizaciji tj. firmi bez validne, zakonske dokumentacije ("fantomskoj firmi"), planirate li
a) pokrenuti krivičnu prijavu protiv ministra Šarića (zbog višegodišnjih odobrenja i isplate budžetskih sredstava nepostojećoj organizaciji), vidi npr. str.47 izvještaja o izvršenju budžeta KS http://mf.ks.gov.ba/sites/mf.ks.gov.ba/ ... 9.2014.pdf
b) pokrenuti aktivnosti (npr. putem poslaničkog pitanja ministarstvu za boračka pitanja) u cilju dolaženja do informacija na koji način je u tom ministarstvu vršen odabir ponuđača i plaćanje za boravak grupa u objektu Bossina u Zaostrogu, te eventualne odgovornosti ministara Ajnadžića i Heće.
str. 26 Izvještaja o radu IKRE http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... /Ikre1.pdf tj. http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... istra-hece
c) ispitati, da li je JU "Narodno pozorište" bez naknade ustupala prostor za potrebe organizacije svečanosti "Izbor sportiste godine" tj, ko je snosio troškove? http://rsg.ba/?p=4646
d) pokrenuti pitanje zaštite imovine kantona (ko je vlasnik objekta u Zaostrogu)
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20693 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

kluz franjo

1. Postoji li povratna informacija iz Tužilaštva KS u vezi gore navedene krivične prijave?

Ja, licno, ne pratim sta se dogadja sa prijavom koju smo podijeli protiv ministra Kaplana.
Albin sigurno prati i odgovorice vam.

2. Da li ste upoznati sa slučajem "Sportski savez BiH"?
http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1221 ... -zaostrogu

Infomacije koje sam vidio u tekstu su mi uglavnom poznate.
Pokrenucemo pitanje prilikom rasprave o budzetu.

Ovi i slicni slucajevi, kao sto vi sigurno vrlo dobro znate, spadaju u nadleznost, revizorskih, inspekcijskih, policijskih i tuzilackih organa i uloga zastupnika, po meni, treba biti usmjerena na to da ovi organi obavljaju svoj posao a ne da taj posao umjesto njih obavljaju parlamentarci.


p.k.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#20694 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

2 pitanja:
1. Šta se čeka sa stečajem GRAS-a?
2. Šta je sa uklanjanjem džukela sa ulica grada?
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#20695 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 22/04/2016 23:37, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20696 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Albin Zuhric wrote:O vasim licnim simpatijama ili manjku istih prema nasim clanovima nemam komentara. Slobodni ste glasati za koga zelite. Jedan od razloga zasto mislim da zatvorene liste nisu dobro rjesenje.

Pozdrav
Ne, greška. Uopće se ne radi o ličnim i neličnim simpatijama kako kažete (simpatije nemam još od osnovne škole) nego o članovima koji poštivaju ili ne proklamirane principe stranke. Jednima se zamjera što mjenjaju nacionalnost dok je Sabini to dopušteno, dapače poželjno. G0odinu dana se trubi o bijelom hljebu d abi ga Haverić na koncu tražio jer je mjesec, samo, rupa ovo, ono Za antiagitovanje članstva mrškanjem vam je zadužen drugi drug član. Na moje ga je oči jedna nena pitala oko naše stranke kad joj je rekao MRŠŠŠŠ. Drugi su mu tražili da se učlane ljubakao se sa ženom i rekao im da odjebu (bili su adolescenti). Tako se ne odnosi prema građanima. Gdje je tu moja simpatija? Tu je samo vaš problem.

Oko privatizacije sad razumijem, ok.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#20697 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Adriatic »

spacek wrote:
Adriatic wrote:2 pitanja:
1. Šta se čeka sa stečajem GRAS-a?
2. Šta je sa uklanjanjem džukela sa ulica grada?
pitanja su ti kao da je nasa stranka uzela apsolutnu vlast u kantonu.
za nefunkcionalnost pitaj vladajuce strukture sda i df

nasa stranka moze pokrenuti inicijativu al ne moze odluciti o tome
Pitanja nisu bila upućena tebi.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20698 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Adriatic wrote:
spacek wrote:
Adriatic wrote:2 pitanja:
1. Šta se čeka sa stečajem GRAS-a?
2. Šta je sa uklanjanjem džukela sa ulica grada?
pitanja su ti kao da je nasa stranka uzela apsolutnu vlast u kantonu.
za nefunkcionalnost pitaj vladajuce strukture sda i df

nasa stranka moze pokrenuti inicijativu al ne moze odluciti o tome
Pitanja nisu bila upućena tebi.
Pas je životinja, džukela je karakterna osobina. Da se uklone sve džukele sa ulica ne može pomoći ni 100 šinteraja.. Ne odolih..
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20699 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

KatarinaKosaca wrote: Pas je životinja, džukela je karakterna osobina. Da se uklone sve džukele sa ulica ne može pomoći ni 100 šinteraja.. Ne odolih
:thumbup: :lol:
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20700 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Pedja Kojovic wrote:kluz franjo
Ovi i slicni slucajevi, kao sto vi sigurno vrlo dobro znate, spadaju u nadleznost, revizorskih, inspekcijskih, policijskih i tuzilackih organa i uloga zastupnika, po meni, treba biti usmjerena na to da ovi organi obavljaju svoj posao a ne da taj posao umjesto njih obavljaju parlamentarci.
p.k.
Zahvaljujem.

A za Albina, ako smijem dodati i ponoviti.
Ako je istina da su se budžetska sredstva isplaćivala fantomskoj firmi, onda tu ima više krivičnih elemenata (uklj. i pranje novca).
Mišljenja sam da bi kontinuinirano i javno otvaranje pitanja i pokretanja inicijativa, poslaničkih pitanja i krivičnih prijava od strane Naše stranke po brojnim ovakvim i sličnim "budžetskim propustima" ispunilo nekoliko društveno korisnih ciljeva i služilo bi:
1. kao stalni javni podsjetnik "nezavisnim" istražnim institucijama da brže, kvalitetnije i efikasnije rade svoj posao.
2. kao stalno javno upozorenje dužnosnicima na vlasti da protuzakonite "akrobacije" sa novcem građana neće proći neprimjećeno.
3. u svrhu motivisanja i ohrabrivanja javnosti (medija, birača itd.) da se snažnije i kvalitetnije posvete ovim pitanjima (znači, ne govorim o tabloidizaciji i senzacionalizmu).
4. izoštravanju javne percepcije i imidža Naše stranke kod birača.
A evo i konkretan primjer. Nedavno je FOM NS u Zenici imao uličnu akciju u vezi katastrofane zagađenosti zraka u tom gradu. Siguran sam da bi odjek ove akcije u javnosti bio snažniji da su istakli da se npr. iz budžeta Općine Zenica predviđa izdvajanje u iznosu od 150.000 KM za stranke, a 90.000 za mjerenje kvaliteta zraka.
pozdrav
Locked