IRAN

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20626 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Point. wrote:Je li ti čitaš šta sam gore napisao? Haj da probam opet. Obama je napravio sporazum sa Irancima da obustave daljni rad na nuklearnom oružju. Jesu li obustavili? Jesu.
I onda dođe ovaj narandžasti majmun i povuče se iz sporazuma iz jednog jedinog razloga. Zato što je bolesno opsjednut sa Obamom i Hillary Clinton i želi uništiti sve što ima njihov pečat.

I kakav bolan rat sa Amerikom? Jedini koji žele rat su ovi što su se prvi povukli iz sporazuma. I to je jedina istina.

I da. Šta ako su anti saudijske i izraelske? Pa te dvije zemlje su terorističke zemlje u pravom smislu te riječi.
Obamin 'dogovor' je bio skandalozno los zato sto nije ukljicivao razoruzavanje ekstremisticko-teriristickih paravojski koje su pod direktnom komandom Teherana.

Tramp je na srecu ponistio 'dogovor'.

...

Aj molim te zamisli sljedece, da bi nekako shvatio o cemu se radi. Zamisli da Rusija na Balkanu formira 10-tine paravojnih formacija...

- 10 000 tesko naoruzanih pravoslavnih ekstremista u BiH
- 10 000 u CG
- 10 000 u Makedoniji
- 5 000 na Kosovu
- 5 000 u Hrvatskoj
- 20 000 u Srbiji
- 20 000 u Rumuniji
- 20 000 u Bugarskoj
- 20 000 u Grckoj

Kako bi se postavila Amerika prema tome?
Sta bi ti o tome mislio?

Pa jarane, tolika koncentracija vjerskih ekstremista pod kontrolom Moskve bi bila tempirajuca bomba koja bi kad tad zapalila Balkan.

...

E upravo to radi Iran na BI. Ovo je Irak, gdje Amerika ima investicije vrijedne stotine milijardi dolara. Daj malo ukljuci mozak, mislis da mogu dozvoliti da se ovaj tumor razvija oko americke ambasade, vojnih baza i naftnih postrojenja????????

Image

Image
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#20627 Re: IRAN

Post by Point. »

Kikibombona wrote:
Obamin 'dogovor' je bio skandalozno los zato sto nije ukljicivao razoruzavanje ekstremisticko-teriristickih paravojski koje su pod direktnom komandom Teherana.

Tramp je na srecu ponistio 'dogovor'.
Jest jebo te, Kina, EU, Rusija, Indija, Australija i ko sve ne što su potpisali sporazum su levati i budale a Trump, kao pravi američki superhero, je skontao prevaru u zadnju sekundu i spasio svijet. Hajde bolan, pa da mi je Trump, ta okorjela budaletina, egomanijak, neznalica i opurtunist, neka orijentira ja bih se samoranio u butinu. Čisto sumnjam da je i pročitao cijeli sporazum. Ne može jedan biti u pravu svi drugi u krivu.

...
Kikibombona wrote: Aj molim te zamisli sljedece, da bi nekako shvatio o cemu se radi. Zamisli da Rusija na Balkanu formira 10-tine paravojnih formacija...

- 10 000 tesko naoruzanih pravoslavnih ekstremista u BiH
- 10 000 u CG
- 10 000 u Makedoniji
- 5 000 na Kosovu
- 5 000 u Hrvatskoj
- 20 000 u Srbiji
- 20 000 u Rumuniji
- 20 000 u Bugarskoj
- 20 000 u Grckoj

Kako bi se postavila Amerika prema tome?
Sta bi ti o tome mislio?
Ništa. Ne mogu zamisliti takvu situaciju.
Kikibombona wrote:
Pa jarane, tolika koncentracija vjerskih ekstremista pod kontrolom Moskve bi bila tempirajuca bomba koja bi kad tad zapalila Balkan.
Čitav BI, zajedno sa Izraelom su vjerski ekstremisti. Jedni su bolji od drugih?
Kikibombona wrote: E upravo to radi Iran na BI. Ovo je Irak, gdje Amerika ima investicije vrijedne stotine milijardi dolara. Daj malo ukljuci mozak, mislis da mogu dozvoliti da se ovaj tumor razvija oko americke ambasade, vojnih baza i naftnih postrojenja????????
Prenapuhana priča.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20628 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Point. wrote:
Kikibombona wrote:Aj molim te zamisli sljedece, da bi nekako shvatio o cemu se radi. Zamisli da Rusija na Balkanu formira 10-tine paravojnih formacija...

- 10 000 tesko naoruzanih pravoslavnih ekstremista u BiH
- 10 000 u CG
- 10 000 u Makedoniji
- 5 000 na Kosovu
- 5 000 u Hrvatskoj
- 20 000 u Srbiji
- 20 000 u Rumuniji
- 20 000 u Bugarskoj
- 20 000 u Grckoj

Kako bi se postavila Amerika prema tome?
Sta bi ti o tome mislio?
Ništa. Ne mogu zamisliti takvu situaciju.
E to je napravio Iran na BI, desetine paravojnih formacija. I cifre kod Irana su mnogo vece.

- Hashd al-Shabi u Iraku (150 000 tesko naoruzanih vojnika)
- Hezbolah u Libanu (50 000 tesko naoruzanih vojnika)

- onda imas iranske vojske u Siriji, Jemenu, a poceli su raditi sa Afganistanom. Dakle, sire mrezu koja postaje sve veca i brojnija.

...

Zasto mislis da ce Amerika ignorisati ovakvu opasnost?
Da li bi ignorisali ovakve pojave na Balkanu, iako je BI vazniji 1 000 000 puta od Balkana?

...

Zato sam ti rekao da probas zamisliti da ovako nesto uradi Rusija na Balkanu, cisto da bi mogao shvatiti. Tebi je BI daleko i bas te briga. Ti kada cujes Hashd al-Shabi znaci ti kao da neko kaze da pada kisa u Nikaragvi. A druze, to je 150 000 vojnika, vjerskih fanatika, koji svakodnevno uzvikuju 'smrt Americi'. Mnogo si naivan ako mislis da ce Amerikanci pristati da budu zaba u kljucaloj vodi. Oni ce ove teroriste sjebati dok je vrijeme, nece cekati da teroristi sjebu njih.

...

Sto se tice atomske, mulanskom rezimu nista ne vjerujem. To nije normalna zemlja poput Svedske. Isto tako je Sjeverna Koreja na frku napravila atomsku. Indija i Pakistan isto. Ako Iran napravi atomsku to ce dramaticno ubrzati nuklearizaciju BI i bice pitanje trenutka kada ce svijet otici u PM. Ovaj agresivni i ratoborni Iran mora biti zaustavljen. Jebes ga ako svijet nije nista naucio na primjeru Hitlera.
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#20629 Re: IRAN

Post by Ljuci »

Kikibonbona najbolje rezimira situaciju. Slazem se s njom.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#20630 Re: IRAN

Post by zrakomlat »

Kikibombona wrote:
Point. wrote:Je li ti čitaš šta sam gore napisao? Haj da probam opet. Obama je napravio sporazum sa Irancima da obustave daljni rad na nuklearnom oružju. Jesu li obustavili? Jesu.
I onda dođe ovaj narandžasti majmun i povuče se iz sporazuma iz jednog jedinog razloga. Zato što je bolesno opsjednut sa Obamom i Hillary Clinton i želi uništiti sve što ima njihov pečat.

I kakav bolan rat sa Amerikom? Jedini koji žele rat su ovi što su se prvi povukli iz sporazuma. I to je jedina istina.

I da. Šta ako su anti saudijske i izraelske? Pa te dvije zemlje su terorističke zemlje u pravom smislu te riječi.
Obamin 'dogovor' je bio skandalozno los zato sto nije ukljicivao razoruzavanje ekstremisticko-teriristickih paravojski koje su pod direktnom komandom Teherana.

Tramp je na srecu ponistio 'dogovor'.

...

Aj molim te zamisli sljedece, da bi nekako shvatio o cemu se radi. Zamisli da Rusija na Balkanu formira 10-tine paravojnih formacija...

- 10 000 tesko naoruzanih pravoslavnih ekstremista u BiH
- 10 000 u CG
- 10 000 u Makedoniji
- 5 000 na Kosovu
- 5 000 u Hrvatskoj
- 20 000 u Srbiji
- 20 000 u Rumuniji
- 20 000 u Bugarskoj
- 20 000 u Grckoj

Kako bi se postavila Amerika prema tome?
Sta bi ti o tome mislio?

Pa jarane, tolika koncentracija vjerskih ekstremista pod kontrolom Moskve bi bila tempirajuca bomba koja bi kad tad zapalila Balkan.

....
U našoj državi i okruženju sigurno da ima par miliona pravoslavnih ekstremista, dobro naoružanih. Sad za sad Amerika ne reaguje.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20631 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

zrakomlat wrote:U našoj državi i okruženju sigurno da ima par miliona pravoslavnih ekstremista, dobro naoružanih. Sad za sad Amerika ne reaguje.
Kakvih crnih miliona, nema toliko stanovnika. :D

A tacno je da ima zakopanog oruzja. Pravoslavni ekstremisti su civili i Americi ne predstavljaju nikakvu prijetnju.

...

Hashd al-Shabi ima 150 000 siitskih ekstremista, do zuba naoruzanih, u vojnim uniformama, prkosno gaze americke zastave i uzvikuju 'smrt Americi'. Siitski ekstremisti iz Iraka su ubili stotine americkih vojnika iranskim oruzjem. Amerika je neki dan porucila da im to nece biti zaboravljeno i oprosteno.
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#20632 Re: IRAN

Post by Point. »

Kikibombona wrote:
Point. wrote:
Kikibombona wrote:Aj molim te zamisli sljedece, da bi nekako shvatio o cemu se radi. Zamisli da Rusija na Balkanu formira 10-tine paravojnih formacija...

- 10 000 tesko naoruzanih pravoslavnih ekstremista u BiH
- 10 000 u CG
- 10 000 u Makedoniji
- 5 000 na Kosovu
- 5 000 u Hrvatskoj
- 20 000 u Srbiji
- 20 000 u Rumuniji
- 20 000 u Bugarskoj
- 20 000 u Grckoj

Kako bi se postavila Amerika prema tome?
Sta bi ti o tome mislio?
Ništa. Ne mogu zamisliti takvu situaciju.
E to je napravio Iran na BI, desetine paravojnih formacija. I cifre kod Irana su mnogo vece.

- Hashd al-Shabi u Iraku (150 000 tesko naoruzanih vojnika)
- Hezbolah u Libanu (50 000 tesko naoruzanih vojnika)

- onda imas iranske vojske u Siriji, Jemenu, a poceli su raditi sa Afganistanom. Dakle, sire mrezu koja postaje sve veca i brojnija.

...

Zasto mislis da ce Amerika ignorisati ovakvu opasnost?
Da li bi ignorisali ovakve pojave na Balkanu, iako je BI vazniji 1 000 000 puta od Balkana?

...

Zato sam ti rekao da probas zamisliti da ovako nesto uradi Rusija na Balkanu, cisto da bi mogao shvatiti. Tebi je BI daleko i bas te briga. Ti kada cujes Hashd al-Shabi znaci ti kao da neko kaze da pada kisa u Nikaragvi. A druze, to je 150 000 vojnika, vjerskih fanatika, koji svakodnevno uzvikuju 'smrt Americi'. Mnogo si naivan ako mislis da ce Amerikanci pristati da budu zaba u kljucaloj vodi. Oni ce ove teroriste sjebati dok je vrijeme, nece cekati da teroristi sjebu njih.

...

Sto se tice atomske, mulanskom rezimu nista ne vjerujem. To nije normalna zemlja poput Svedske. Isto tako je Sjeverna Koreja na frku napravila atomsku. Indija i Pakistan isto. Ako Iran napravi atomsku to ce dramaticno ubrzati nuklearizaciju BI i bice pitanje trenutka kada ce svijet otici u PM. Ovaj agresivni i ratoborni Iran mora biti zaustavljen. Jebes ga ako svijet nije nista naucio na primjeru Hitlera.
I kakve veze imaju ovi "teroristi" sa nuklearnom bombom, odnosno sporazumom?

Ti opet ne shvataš da je upravo ovaj jednostrani potez idiota Trumpa upravo potez koji bliži Iran nuklearki. Opet te pitam je li ozbiljno misliš da je Trump jedini u pravu kad je prekršio sporazum a čitav svijet u krivu? Trump neće donijeti nezavisnost iranskim Kurdima, džaba mu tepaš da je jedini skužio loš sporazum. Ain't gona happen.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#20633 Re: IRAN

Post by exliberal-ex »

salik79 wrote:
exliberal-ex wrote:
salik79 wrote:
Nije Salih jer Albanci nisu toliko vjerski nastrojeni ( neznam sad ali oni su prvo albanci pa tek onda muslimani)
Za vrijeme rata u Bosni imao si laksu posao da ubacis svoje ljude i provedes svoje ideje jer je sistem koji bi to mozda i zaustavio bio zauzet drugim stvarima.
Isto kao sto je SA ubacivala svoje komponente, slala mudjahedine koji su radili za njihovu stvar tako je i Iran pokusavao.
Jedina ralika je to sto je SA imala precutni saglasnost Americke vlade dok je Iran bio na suprotnoj strani...
Koje, ba, ideje?! Gdje su te njihove "ideje" u ratu? Sve sama suplja... Mi smo amanet koji je jos za zivota ostavljen od imama Homeinija. Taj amanet je preuzeo na sebe Ajetullah Dzenneti, koji ga je sproveo kada je za to doslo vrijeme. To je sve...

Pa nije bas ni Iransko maslo za ramazana, sta je bila Pogorelica ?
Navodno je zbor Iranaca i Uglen ohladjen ( zaboravio sam dali je radio sa njima ili protiv) .

A ovo drugo mi objasni ostavljeno je sta od koga kome.....?!
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#20634 Re: IRAN

Post by exliberal-ex »

Kikibombona wrote:
zrakomlat wrote:U našoj državi i okruženju sigurno da ima par miliona pravoslavnih ekstremista, dobro naoružanih. Sad za sad Amerika ne reaguje.
Kakvih crnih miliona, nema toliko stanovnika. :D

A tacno je da ima zakopanog oruzja. Pravoslavni ekstremisti su civili i Americi ne predstavljaju nikakvu prijetnju.

...

Hashd al-Shabi ima 150 000 siitskih ekstremista, do zuba naoruzanih, u vojnim uniformama, prkosno gaze americke zastave i uzvikuju 'smrt Americi'. Siitski ekstremisti iz Iraka su ubili stotine americkih vojnika iranskim oruzjem. Amerika je neki dan porucila da im to nece biti zaboravljeno i oprosteno.

De mi samo jednu stvar objasni...zasto si protiv Irana...to sto su nagrdili Kurde ili nesto drugo?

Meni je samo jedna stvar smijesna kod tebe Kiki...branis ameriku koja je Sadamu prodala hemijsko oruzje kojim je ubijao kurde...a amerika nije nista po tome uradila...jel to malo licemjerno?
Ljuci
Posts: 590
Joined: 23/06/2019 05:12

#20635 Re: IRAN

Post by Ljuci »

Cio Bliski Istok je bogat naftom i njima samo treba mira da bi se krenulo sa razvojem. Irak je bogat naftom i njima samo treba mir da bi se razvili u bogatu zemlju.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20636 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Kiki je trol i licemjer. To je opstepoznata činjenica.
I onda me čudi kako vas opetovano navuče da učestvujete u njegovim do u nedogled razvodnjenim diskusijama :-)
Da rezimiramo.
Svijet je bio u strahu od iranskog nuklearnog programa. Dakle, bojali su se da će iran napraviti atomsku bombu.
Vodeće svjetske sile sjele su sa iranom, dogovorile se i 2015. godine svjetlo dana je ugledao tzv iranski nuklearni sporazum iliti ugovor.
Sporazum iz 2015. između Irana i vodećih svjetskih sila smanjio je doseg nuklearnih aktivnosti Teherana i stvorio "najsnažniji revizorski sustav na svijetu", kako tvrde iz nuklearnog nadzora Ujedinjenih naroda. Tim se sporazumom Teheran prije tri godine obvezao da će obustaviti nuklearni program u zamjenu za ukidanje sankcija.
Iran je podvrgnut najstrozijim kontrolama mazaE(međunarodna agencija za atomsku energiju) koja je redovno slala izvještaje u kojima se moglo pročitati da se iran pridržavao svakog slova tog ugovora.

Amerika se, na čuđenje ostalih potpisnica, jednostrano povukla iz tog ugovora.
Je li se iran povukao? Nije. Je li iran prekršio neku stavku iz ugovora? Nije.
Nakon američkog povlačenja iz ugovora, ostale članice iliti potpisnice istog nisu učinile ama baš ništa kako bi ugovor opstao.
U istom tom ugovoru imamo stavku koja kaže da će se iranu ukinuti većina sankcija, kao i omogućenje pristupa globalnom tržištu.
Nakon američkog neosnovanog povlačenja, ostale potpisnice nisu učinile ništa da bi ugovor opstao. Ništa osim lažnih obećanja.
Dakle, imali su godinu dana i nisu uradili ama baš ništa. Nula. Ono, do jučerašnjeg dana, iran je bio jedini koji se pridržavao tog ugovora.
To je to.
Nikakvi hašdovi, milicije i sl.
Nuklearni sporazum.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#20637 Re: IRAN

Post by aratet »

Pakao za hrvatskog napadača u Iranu: "Nijednu platu mi nisu isplatili!"

https://sportsport.ba/fudbal/pakao-za-h ... ili/325195
User avatar
Point.
Posts: 33474
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#20638 Re: IRAN

Post by Point. »

Ma jasno je kao dan da se Iran pridržavao svakog slova u sporazumu. Na šta bi svijet ličio kada bi se izlazilo iz sporazuma tek tako. I recimo da se sutra potpiše novi sporazum, sta garantuje da za godinu dana kada dođe novi predsjednik u Bijelu Kuću sporazum biti po ukusu novog predsjednika? Opet jovo na novo.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#20639 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

Ljudiii,

Sa Kikijem pričate, za njega je Bolton GOSPODIN, hahahahahahahahahahaha.

Lik koji promoviše knjige najstrašnijim islamofobima u Americi, i od njih dobija nagrade.
Istim islamofobima koji su bili inspiracija Andresu Breiviku koji ih je citirao 170ikusur puta u svom manifestu.
Istim islamofobima kojima je zabranjen ulazak u UK, a taj GOSPODIN im bio direktor fondacije.

Mislim, da li bi se raspravljali sa nekim apologetom Hitlera, Karadžića, Staljina...? Pa Bolton je sponzor islamofoba koji su inspiracija teroristima poput Breivika ili Taranta. Imate linkove u jednom od mojih postova na ovoj temi. Crni na bijelo, imena, citate, sve...

Stvarno, Jel vi kontakte njegov motiv? Odabrao je Kurde jer ima Fix ideju da nisu muslimani, pa ih koristi da provocira. Kikijeva logika je daj bilo koga da je kontra Islama. Sisi, Bolton, Trump, Izrael, . .. nema veze.

Ne nasjedajte, samo ćete zamrziti Kurde :D meni je boba falila. A normala ljudi i narod, ni blizu onoga što on kopira sa terorističkih Twitter naloga.

Kiki, no hard feelings, ali toksičan si previše.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#20640 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

On topic,

Najbolji su mi ovi prijedlozi, haj se vi Iranci po novom sporazumu, razoružajte, batalite rakete, da GOSPODIN Bolton, hahahahahah, može uraditi isto kao da Libijom.

Da Palestina, Liban, Sirija, Irak, nisu uništene države ne bi bilo moguće da postoje bilo kakve vojne formacije osim državnih. Ovako čitav region je u haosu, a to je cijena haosa.

Ne možeš napraviti selektivan haos, koji samo tebi odgovara a drugima ne. Ne ide to tako.

Marshallov plan i pošten mir za BI i sve bi se posložilo.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20641 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

A_A_AKCIJA wrote:On topic,

Najbolji su mi ovi prijedlozi, haj se vi Iranci po novom sporazumu, razoružajte, batalite rakete, da GOSPODIN Bolton, hahahahahah, može uraditi isto kao da Libijom.

Da Palestina, Liban, Sirija, Irak, nisu uništene države ne bi bilo moguće da postoje bilo kakve vojne formacije osim državnih. Ovako čitav region je u haosu, a to je cijena haosa.

Ne možeš napraviti selektivan haos, koji samo tebi odgovara a drugima ne. Ne ide to tako.

Marshallov plan i pošten mir za BI i sve bi se posložilo.
Opet izmisljas.

Niko nije rekao da se Iran treba razoruzati. Iran ima pravo razvijati odbrambene mehanizme. Neka kupuju od Rusa S-400 i sta god zele. To niko ne dovodi u pitanje. Problem su balisticke rakete dometa par hiljada kilometara. Mislim da se oko toga moze lako dogovoriti, da su rakete dugog dometa najmanji problem. Dakle, niko ziv ne spori pravo Iranu da razvija odbrambene kapacitete.

Niko ne spori pravo Iranu da obucava i naoruzava regularne armije Iraka, Sirije, Libanona, Jemena, Afganistana itd. Problem su paralelne, paravojne, ekstremisticko-teroristicke formacije koje su pod direktnom kontrolom Teherana. Niko nema nista protiv da Hezbolah bude civilna politicka partija privrzena Iranu. Problem je vojno krilo koje djeluje neovisno od regularne armije Libanona i odgovara na komande Teherana a ne Bejruta. Da stvar bude alarmantna, sve te grupe su anti-americke. Mozete se vi segaciti i praviti blesavi koliko vam volja, ali budite sigurni da ce Amerika ugasiti ekstremisticke paravojne formacije na lijep ili ruzan nacin. Da su to uradili prije 10 godina islo bi puno lakse. Sto se vise odgadja bice sve gore i mislim da je krajnje vrijeme da Amerika raspusti iransku teroristicku mrezu. Milom ili silom.
The Pentagon is upping the official estimate on the number of U.S. troops in Iraq who were killed by Iranian-backed militias, now putting that number at at least 603.
Iranske paravojske u Iraku su ubile 603 americka vojnika. Amerika je prema ovim teroristima zauzela previse mekan stav radi nespremnosti na rat sa Iranom. A Iran je to podlo koristio i napadao preko svojih paravojski. Nece im biti zaboravljeno i nece se izvuci sa tim.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20642 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Kikibombona wrote:Opet izmisljas
Ovo je tvoja uža specijalnost.
Dakle, dedera ugasi trolejbus i prestani razvodnjavati.
Iznio si tvrdnju da iran pravi atomsku bombu.
IAEA kaže da si slago.
Kraj priče.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20643 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

exliberal-ex wrote:De mi samo jednu stvar objasni...zasto si protiv Irana...to sto su nagrdili Kurde ili nesto drugo?

Meni je samo jedna stvar smijesna kod tebe Kiki...branis ameriku koja je Sadamu prodala hemijsko oruzje kojim je ubijao kurde...a amerika nije nista po tome uradila...jel to malo licemjerno?
Nisam protiv Irana vec protiv mulanskog rezima. Protiv sam zato sto bastine agresivnu i ratobornu ideologiju, zato sto formiraju desetine teroristickih skupina diljem BI. Ponasanje Irana je veoma opasno i moze zapaliti cijeli BI i mozda svijet.

Sto se tice drugog dijela, ne pisi nista o onome sto ne znas. Amerika je zaustavila Sadamovu genocidnu kampanju protiv Kurda, uvela zabranu letenja i pomogla stvaranje autonomnog irackog Kurdistana sa parlamentom, vojskom i policijom. Intervenisali su kao na Kosovu.
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#20644 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

Jes jes, BI je bio džennet na zemlji al mrski Iran...
Helou, gori sve ima par decenija. Ili možda Sirija, Irak, Palestina, Jemen... Nisu BI ili imaju neki koji vrijede više pa ih treba zaštiti od iste sudbine?


Eto te ko Mile, demilitarizacija, ali da Izrael zadrži i A bombu i rakete, hahahahahahaahh.

Ili da se Iran odrekne raketa koje mogu dobaciti do Izraela, a ko hebe ostale, neka gore...

Ako Izrael može napadati susjede bez da se iko počeše, onda se ne treba iznenaditi da i drugi hoće da mogu uraditi isto. Don't blame the player, blame the game. Ostali samo hoće da igraju po istim pravilima.

Samo ih za pregovarački stol i svima isto. Na kraju će svakako svi imati ili niko neće imati A bombu. Isto je i sa oružjem, vojskama... Nema šanse da se drugačije završi
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20645 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

A_A_AKCIJA wrote:Eto te ko Mile, demilitarizacija, ali da Izrael zadrži i A bombu i rakete, hahahahahahaahh.
Opet izvrces i izmisljas.

Lijepo sam rekao, neka se Iran naoruza do zuba, niko im ne brani. Neka kupe 1 000 000 S-400 baterija i sve sto im treba. Nece niko pomisliti da ih napadne.

Raspolozenje kod Amerikanaca za rat je nikakvo. Svega 17% podrzava rat sa Iranom. Ocigledno je da Amerika ne zeli rat i da sve cini da ga izbjegne. Medjutim, Iran ide predaleko i doslo je vrijeme da se podvuce crta. Prije 10 godina bi bilo puno lakse smiriti Iran, a za 10 godina ce biti puno teze. Vjerujem kako su ljudi u Pentagonu toga svjesni. Nema se vise sta cekati, situacija moze biti samo gora.

Kada spominjes Dodika, kako bi bilo da SNSD ima vojno krilo sa 20 000 tesko naoruzanih boraca sponzorisanih od Srbije!?? Zamisli da je SNSD kao Hezbolah. :roll:

...

Pogledaj recimo Tursku, koju kritikujem iz drugih razloga. Kako bi bilo da Turska napravi vojne formacije u Libanonu i Iraku odane Ankari? Iranske vojske bi ih momentalno pobile. Iranski Hashd al-Shabi je prijetio napadom na tursku regularnu armiju ako se ne povuku kada su dosli da pomognu Turkmene oko Tel Afara. Turci se prepali i povukli pod prijetnjom. Iranske paravojske unistavaju turske saveznike u Siriji i nema teorije da ce im dozvoliti opstanak. Iran se namece kao agresivan igrac i ocekuje od drugih da se povlace. Turska ne smije ni pomisliti da radi ovo sto radi Iran. A uvijek su na kontra stranama, od Sirije, Iraka, Libana itd.

Evo pogledaj kako to radi Iran u Siriji.... Deir ez Zor je 100% sunitski grad ali sada postaje siitski jer je vazan Iranu kao koridor za Libanon. Suniti out - shia in.

https://mobile.twitter.com/hxhassan/sta ... 6095738881

Asad ovo podrzava jer nema saveznika, osudjen je na Iran i Rusiju. Uz to, njemu odgovara sto vise siita u Siriji jer sa manje sunita on je sigurniji na vlasti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20646 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

- Iran objavio da je prekrsio nuklearni sporazum i razinu obogacenog uranija sa 3.6 povecao na 4.5

- Velika Britanija i Francuska su zestoko osudile rezim u Teheranu i upozorile na teske posljedice

- Tramp je porucio Iranu da bude 'veoma oprezan i dobro pazi sta radi'

Proizvodnja nafte u Iranu najniza jos od 1986. Ici ce to jos ispod, stize novi paket sankcija.

Image

Neki nezvanicni izvori, preko americkih medija, najavljuju da ce Iran uskoro biti spreman na pregovore sa Amerikom. Nadat se da ima istine u tome i da ce se Iran vratiti na pravi put bez teskih posljedica. Iran ima potencijal biti ekonomski div BI ako odluci rat zamijeniti naukom. Mogu biti bliskoistocni Japan. Nema nikakve dileme da iranska mladost zeli obrazovanje, nauku i ekonomski prosperitet.
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#20647 Re: IRAN

Post by zrakomlat »

Dino34 wrote: Da rezimiramo.
Svijet je bio u strahu od iranskog nuklearnog programa. Dakle, bojali su se da će iran napraviti atomsku bombu.
Vodeće svjetske sile sjele su sa iranom, dogovorile se i 2015. godine svjetlo dana je ugledao tzv iranski nuklearni sporazum iliti ugovor.
Sporazum iz 2015. između Irana i vodećih svjetskih sila smanjio je doseg nuklearnih aktivnosti Teherana i stvorio "najsnažniji revizorski sustav na svijetu", kako tvrde iz nuklearnog nadzora Ujedinjenih naroda. Tim se sporazumom Teheran prije tri godine obvezao da će obustaviti nuklearni program u zamjenu za ukidanje sankcija.
Iran je podvrgnut najstrozijim kontrolama mazaE(međunarodna agencija za atomsku energiju) koja je redovno slala izvještaje u kojima se moglo pročitati da se iran pridržavao svakog slova tog ugovora.

Amerika se, na čuđenje ostalih potpisnica, jednostrano povukla iz tog ugovora.
Je li se iran povukao? Nije. Je li iran prekršio neku stavku iz ugovora? Nije.
Nakon američkog povlačenja iz ugovora, ostale članice iliti potpisnice istog nisu učinile ama baš ništa kako bi ugovor opstao.
U istom tom ugovoru imamo stavku koja kaže da će se iranu ukinuti većina sankcija, kao i omogućenje pristupa globalnom tržištu.
Nakon američkog neosnovanog povlačenja, ostale potpisnice nisu učinile ništa da bi ugovor opstao. Ništa osim lažnih obećanja.
Dakle, imali su godinu dana i nisu uradili ama baš ništa. Nula. Ono, do jučerašnjeg dana, iran je bio jedini koji se pridržavao tog ugovora.
To je to.
Nikakvi hašdovi, milicije i sl.
Nuklearni sporazum.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20648 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Kikibombona wrote:Iran ima potencijal biti ekonomski div BI ako odluci rat zamijeniti naukom.
Za takvo nešto moraš skinuti krvozedne mule koje zatvaraju univerzitete i pretvaraju ih u husejnije.
Husejnije iliti širkilišta što bi rekla braća velikog učenjaka bilala bosnića.
Ps.
Par riječi o iranskom nuklearnom sporazumu :?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20649 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Dino34 wrote:
Kikibombona wrote:Iran ima potencijal biti ekonomski div BI ako odluci rat zamijeniti naukom.
Za takvo nešto moraš skinuti krvozedne mule koje zatvaraju univerzitete i pretvaraju ih u husejnije.
Husejnije iliti širkilišta što bi rekla braća velikog učenjaka bilala bosnića.
Ps.
Par riječi o iranskom nuklearnom sporazumu :?
Ne moras. Amerika ne zeli mijenjati vlast vec ponasanje Irana. Briga Amerikance ko ce vladati Iranom, vazno je da ne predstavljaju prijetnju americkim interesima. Samo je to vazno.

A iranski narod neka odluci ko ce ga voditi.

...

Iran ima Japan kao odlican primjer i uzor.
Zasto Iran ne bi mogao biti kao Japan?

...

Bilal Bosnic je kreten i osudjenik. Poslusaj sta o Iranu kazu dr. Safet Kuduzovic i dr. Safvet Halilovic.

...

Iran je strasno agresivan. Tursku su ponizili u Siriji. U Iraku su ih ponizili. Trebam li postavljati linkove kada je Hashd al-Shabi prijetio regularnoj turskoj armiji da ce ih napasti ako pokusaju zastiti Turkmene? Trebam li podsjecati sta Hezbolah radi turskim igracima u Siriji? Turci su uvijek kontra Irana i uvijek izgube. Zasto Turska ne naoruza sunite u Libanu? Ne smiju ni pomisliti. Iran je strasno agresivan i ima namjeru kontrolisati cijeli region.

...

Sa mulama ne znas na cemu si. Tesko je predvidjeti njihove poteze jer su neuracunljivi. Turska se ponasa racionalno i nikad ne ide predaleko. Drasticno racionalnija i normalnija politika od iranske. To se najbolje pokazalo na primjeru kada su se povukli sa sirijske granice nakon prijetnje Trampa. Razum prevladao.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#20650 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Ok, hvala na informacijama. Nisam upućen u desavanja u i oko irana te njihove odnose sa komšijama.
Ali, ono što znam jeste da su se pridržavali svih stavki nuklearnog sporazuma.
Šta kažeš za to?
Post Reply