Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20501 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

clanstranke

Par dana prije sjednice Doma naroda FBiH i Kluba Srba kontaktirani smo, nezvanicnim, ali autorizovanim kanalima, i upitani za stav prema g.Slobodanu Soji, kao kandidatu za dopredsjednika FBiH iz reda srpskog naroda. Nas stav o g.Soji je pozitivan jer smatramo da ima kvalitete za funkciju za koju ga DF zeli kandidovati, s jedne strane, a s druge, spremni smo sve sto mozemo uciniti da sprijecimo ulazak SNSD-a u vlast u FBiH. Nas odgovor je bio; ukoliko g.Soja bude kandidat ja cu ga podrzati u Klubu Srba.
Medjutim, DF nije u Klubu Srba obezbjedio potrebnu podrsku kako bi g. Soja uopste postao kandidat.
(Klub je na toj sjednici imao 12 clanova. Da bi g. Soja uopste postao kandidat bilo je potrebno skupiti 1/3, odnosno, 4 potpisa).
Na samoj sjednici Kluba Srba, nakon sto sam ja iznio nas stav, ispostavilo se da g. Soja ima samo jedan (DF), od potrebnih 4, potpisa.
S obzirom da se sada od nas trazilo ne da podrzimo g.Soju nego da ga NS, de facto, sukandidira DF-ovog kandidata trazio sam stanku od 15 minuta radi konsultacija sa predsjednikom NS-a i nasim drugim clanom u Domu naroda, Edinom Fortom.
Smatrajuci da je SNSD sa tri clana kluba vrlo blizu pronalazenja cetvrtog odlucili smo de stavimo svoj potpis za DF-ovog kandidata.
Po povratku sa stanke obavjestio sam sve clanova kluba Srba o nasoj odluci.
Tada nastaje nova serija pauza i diskusija koje je nemoguce stenografski priloziti ali iz kojih sam ja i moje stranacke kolege zakljucili sljedece;
- treci i cetvrti neophodni potpis DF je planirao dobiti od Daliborke (LDS) i Tomic (NRzB)
- DF pregovore o ovim glasovima vodi direktno sa Radeljasem i Lijanovicem
...da ne idem dublje u detalje; neprestane zvonjave telefona; panicni izlasci iz sale; potraga za diskretnim coskovima u hodniku, u toaletima; praznim kancelarijama Gradske Uprave.

Sjednica kluba Srba je, nakon ocigledno neuspjesnih, pregovora s tim ljudima zavrsena bez prijedloga.
MI, nakon sto se metod formiranja potrebne vecine, tako jasno i ocigledno manifestovao naravno ne zelimo vise ucestvovati u tom procesu ni na koji nacin.
(Raspitivanja nekih ljudi iz vladajuce koalicije koje me - znajuci da zbog sklonosti dobro poznajem nase ustavno uredjenje - pitaju za misljenje o mogucnosti da sadasnji predsjednik FBiH, Zivko Budimir, imenuje novog mandatara Vlade FBiH je posebno indikativno da je na djelu filozofija po kojoj cilj opravdava sva sredstva. Usput budi receno, nazalost, ne vidim ustavnih prepreka za takav potez. Cak vidim i nacin na koji bi ta Budmirova "usluga" mogla biti uzvracena, s obzirom da je prije nekoliko dana potvrdjena optuznica protiv njega u vezi suludih, kriminalnih, pomilovanja).


Na sljedecoj sjednici Klub Srba ce brojati 13 clanova.
Potreban broj potpisa da bi neko uopste postao kandidat - a to ce vjerovatno biti i dovoljno da "ping-pong" metodom i bude izabran - ce biti 5.
Ukoliko SDP ostane indiferentan Lijanovic i Radeljas ce dobiti ono sto su trazili ili od DF-a ili od SNSD-a.





p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20502 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

volta dzontra

Nazalost, veliki broj ljudi - uglavnom Srbi u RS-u i Hrvati u "hercegbosni" dozivljavaju i bore se da BiH postane "visenacionalna" a ne multietnicka drzava.
Mi, s druge strane smatramo da je nacionalnost = drzavljanstvo i da su svi gradjani BiH po nacionalnosti Bosanci i Hercegovci. (Bas kao sto i pise u svacijoj licnoj karti).
Ali da ne ulazimo sada u to.

Nije mi uopste krivo - zapravo mi je svejedno kako se neko izjasnio.
Simpatije, i vi se mozda pozivate na taj dio moje izjave, o kojima sam govorio u vezi sa ovim slucajem su prisutne iskljucivo zbog efekta - jos jedna cinjenica da politicki sistem totalno baziran na etnickoj pripadnosti ne moze funkcionisati ni priblizno kao gradjanska demokratija - da parafraziram Cercila, gradjanska demokratija je grozan i cesto nepravedan sistem, ali ja za bolji ne znam.
Njihov licni motiv je, u ovom kontekstu, irelevantan.
Naravno, postoji kontekst u kome je njihov motiv centralno pitanje.
I o tome smo u vrijeme kada je ovo jos uvijek bila vijest pricali na ovom forumu nasiroko.


p.k.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#20503 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by volta dzontra »

Pedja Kojovic wrote:volta dzontra

Nazalost, veliki broj ljudi - uglavnom Srbi u RS-u i Hrvati u "hercegbosni" dozivljavaju i bore se da BiH postane "visenacionalna" a ne multietnicka drzava.
Mi, s druge strane smatramo da je nacionalnost = drzavljanstvo i da su svi gradjani BiH po nacionalnosti Bosanci i Hercegovci. (Bas kao sto i pise u svacijoj licnoj karti).
Ali da ne ulazimo sada u to.

Nije mi uopste krivo - zapravo mi je svejedno kako se neko izjasnio.
Simpatije, i vi se mozda pozivate na taj dio moje izjave, o kojima sam govorio u vezi sa ovim slucajem su prisutne iskljucivo zbog efekta - jos jedna cinjenica da politicki sistem totalno baziran na etnickoj pripadnosti ne moze funkcionisati ni priblizno kao gradjanska demokratija - da parafraziram Cercila, gradjanska demokratija je grozan i cesto nepravedan sistem, ali ja za bolji ne znam.
Njihov licni motiv je, u ovom kontekstu, irelevantan.
Naravno, postoji kontekst u kome je njihov motiv centralno pitanje.
I o tome smo u vrijeme kada je ovo jos uvijek bila vijest pricali na ovom forumu nasiroko.


p.k.
Ni na ne bih otvarao politolosku raspravu na temu nacija-etnija. I ja smatram da su svi gradjni Bosne i Hercegovine po drzavljanstvu Bosanci i Hercegovci.
Iz vaseg odgovora zakljucujem da vam je manipulacija s gornjim domom sasvim ok jer se uklapa u vasu ideologiju liberalnog fundamentalizma. Nekorektno je radi mladih i naivnih hipsterica koje vas slusaju da ih dezinformirate. BH politicki sistem nije totalno baziran na etnickoj pripadnosti. Zastupnicki domovi koji se popunavaju na potpuno gradjasko-demokratski nacin su po politickom utjecaju u dobrom dijelu superiorni gornjim domovima.
Pretpostavljam da bi vam bilo ok da clanovi lovackog drustva Romanija nastupaju u ime nekog av-av udruzenja i odluce pobiti sve kerove jer drze da je streilizacija lutalica preskupi hipsterski pokondireni debilizam dok je god dobrih metaka devetaka u bokericama...
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20504 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

volta dzontra

Vi imate pravo na svoje misljenje i ovaj forum, izmedju ostalog, i sluzi da ga iznesete ali nema, barem sam ja tako mislio, potrebe da ga "oblacite" u pitanje. Besmisleno je i nema razloga.
Vi: Smatrate li da je to i to X
Ja: Ne smatram.
Vi: Ja mislim da vi ipak smatrate da je to i to X.

"Gornji dom" - kako to lijepo zvuci, a?


p.k.
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#20505 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by volta dzontra »

Pedja Kojovic wrote:volta dzontra

Vi imate pravo na svoje misljenje i ovaj forum, izmedju ostalog, i sluzi da ga iznesete ali nema, barem sam ja tako mislio, potrebe da ga "oblacite" u pitanje. Besmisleno je i nema razloga.
Vi: Smatrate li da je to i to X
Ja: Ne smatram.
Vi: Ja mislim da vi ipak smatrate da je to i to X.

"Gornji dom" - kako to lijepo zvuci, a?


p.k.
Gornji dom je uobicajena terminologija. Pojam koristim da ne nabrajam nazive. Ok. Zbogom
convict
Posts: 3516
Joined: 10/02/2008 01:20

#20506 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by convict »

Peđa,

U prošlom mandatu ste nas navikli na detaljne izvještaje sa sjednica, kako kantonalne skupštine, tako i ovog "gornjeg doma". nemojte zakazati u novom mandatu.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20507 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Izjava za D.Avaz....
Na sutrašnjoj sjednici Vlade KS razmatrat će se Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakonoa o organizciji i djelogkrugu organa uprave u pravnih organizacija KS. Mijenja se naziv i utvrđuje se nadležnost Ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša i proširuje se sa dosadašnjim Ministarstvom stambene politike i utvrđuje se nadležnost novog Ministarstva komunalne privrede i infrastrukture.
Apsurdno je da Vlada u posljednjim minutama svog mandata predlaže novi sistem organizacije po kojem će njihovi nasljednici raditi. Sasvim je izvjesno - i mi smo ovakve i slične promjene zato i promovirali u izbornoj kampanji - da se sadašnji organizacioni model Vlade treba mijenjati. Lično mi je drago da su bar neki od naših konkretnih prijedloga postali dio programa vladajuće koalicije za naredni period. Naša skepsa prema Vladi koju kreira gospodin Zvizdić u KS se ne temelji na pretpostavci da on ne zna šta bi trebalo uraditi da život građana bude bolji. Naša skepsa je bazirana na činjenicama i iskustvu, a i jedno i drugo kaze; lideri SDA s lakoćom potpisuju mjere za ekonomski i civilizacijski progres BiH, ali u implementaciji prioritet imaju uskostranački i lični interesi.
Da li smatrate da je stvaranje novog ministarstva neophodno?
Svaki prijedlog koji vodi smanjenju broja zaposlenih u državnoj administraciji, a istovremeno povećava efikasnost organa uprave mi ćemo podržati.
Hoće li to dovesti dodatnog zapošljavanje u javni sektor i dodatnog opterećenja budžete KS?
Ako postoji ijedna konstanta u politici SDA onda je to njihova sklonost da državni aparat koriste kao partijski biro za zapošljavanje, a novac poreskih obveznika tretiraju kao socijalni i predizborni fond. Administrativni monstrum koji upravlja životima ljudi i realne privrede bačenih u more nejasnih, nepotrebnih, nelogičnih pa i fizički neizvršivih, pravnih propisa su njihovo autorsko djelo koje je stvarano 20 i više godina. Ja, osim par usamljenih glasova, nisam imao priliku vidjeti ili osjetiti da je SDA doživio neku katarzu i da budućnost nosi nešto drugačije od onoga što smo vec imali priliku vidjeti.
Hoće li to poboljšati funkcionalnosti ovih sektora?
Potpuno je pogrešno, ja mislim, vjerovati da je nefunkcionalnost našeg sistema rezultat neznanja ili slučajnosti.
Za ovu vrstu kriminala za koji su se politicke partije u vlasti specijalizirale 20 godine to - nefunkcionalnost policije, tužilaštava i generalno sistema - je neophodni preduslov. Većina njihovih istaknutih članova borbu protiv korupcije i kriminala doživljava potpuno lično, kao napad na kućni budžet. Uključiti se u tu borbu za njih bi bilo raditi u korist lične štete i polagati reformske nade u takve ljude samo pokazuje očaj u koji su ljudi zapali. Neka vrsta štokholmskog sindroma u kojem egzistencijalno ugroženi glasaci vjeruju da će ih oni koji su ih doveli u takvu situaciju iz nje i izbaviti.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#20508 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Pedja Kojovic wrote:clanstranke

Par dana prije sjednice Doma naroda FBiH i Kluba Srba kontaktirani smo, nezvanicnim, ali autorizovanim kanalima, i upitani za stav prema g.Slobodanu Soji, kao kandidatu za dopredsjednika FBiH iz reda srpskog naroda. Nas stav o g.Soji je pozitivan jer smatramo da ima kvalitete za funkciju za koju ga DF zeli kandidovati, s jedne strane, a s druge, spremni smo sve sto mozemo uciniti da sprijecimo ulazak SNSD-a u vlast u FBiH. Nas odgovor je bio; ukoliko g.Soja bude kandidat ja cu ga podrzati u Klubu Srba.
Medjutim, DF nije u Klubu Srba obezbjedio potrebnu podrsku kako bi g. Soja uopste postao kandidat.
(Klub je na toj sjednici imao 12 clanova. Da bi g. Soja uopste postao kandidat bilo je potrebno skupiti 1/3, odnosno, 4 potpisa).
Na samoj sjednici Kluba Srba, nakon sto sam ja iznio nas stav, ispostavilo se da g. Soja ima samo jedan (DF), od potrebnih 4, potpisa.
S obzirom da se sada od nas trazilo ne da podrzimo g.Soju nego da ga NS, de facto, sukandidira DF-ovog kandidata trazio sam stanku od 15 minuta radi konsultacija sa predsjednikom NS-a i nasim drugim clanom u Domu naroda, Edinom Fortom.
Smatrajuci da je SNSD sa tri clana kluba vrlo blizu pronalazenja cetvrtog odlucili smo de stavimo svoj potpis za DF-ovog kandidata.
Po povratku sa stanke obavjestio sam sve clanova kluba Srba o nasoj odluci.
Tada nastaje nova serija pauza i diskusija koje je nemoguce stenografski priloziti ali iz kojih sam ja i moje stranacke kolege zakljucili sljedece;
- treci i cetvrti neophodni potpis DF je planirao dobiti od Daliborke (LDS) i Tomic (NRzB)
- DF pregovore o ovim glasovima vodi direktno sa Radeljasem i Lijanovicem
...da ne idem dublje u detalje; neprestane zvonjave telefona; panicni izlasci iz sale; potraga za diskretnim coskovima u hodniku, u toaletima; praznim kancelarijama Gradske Uprave.

Sjednica kluba Srba je, nakon ocigledno neuspjesnih, pregovora s tim ljudima zavrsena bez prijedloga.
MI, nakon sto se metod formiranja potrebne vecine, tako jasno i ocigledno manifestovao naravno ne zelimo vise ucestvovati u tom procesu ni na koji nacin.
(Raspitivanja nekih ljudi iz vladajuce koalicije koje me - znajuci da zbog sklonosti dobro poznajem nase ustavno uredjenje - pitaju za misljenje o mogucnosti da sadasnji predsjednik FBiH, Zivko Budimir, imenuje novog mandatara Vlade FBiH je posebno indikativno da je na djelu filozofija po kojoj cilj opravdava sva sredstva. Usput budi receno, nazalost, ne vidim ustavnih prepreka za takav potez. Cak vidim i nacin na koji bi ta Budmirova "usluga" mogla biti uzvracena, s obzirom da je prije nekoliko dana potvrdjena optuznica protiv njega u vezi suludih, kriminalnih, pomilovanja).


Na sljedecoj sjednici Klub Srba ce brojati 13 clanova.
Potreban broj potpisa da bi neko uopste postao kandidat - a to ce vjerovatno biti i dovoljno da "ping-pong" metodom i bude izabran - ce biti 5.
Ukoliko SDP ostane indiferentan Lijanovic i Radeljas ce dobiti ono sto su trazili ili od DF-a ili od SNSD-a.

p.k.
Ako je stvarno ovako bilo - svaka čast, nema vam se šta reći.

Ja nisam detaljno pratio ova dešavanja, ali bilo mi je naporno čitati vaš post, pa mogu zamisliti kako je to izgledalo tamo.
kluz franjo
Posts: 6362
Joined: 26/06/2009 01:37

#20509 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

Peđa, evo da i ja sada upakujem mišljenje u pitanje.
S obzirom da takvih izjava u javnosti nije bilo, interesuje me da li neko od pripadnika ovih "pobjedničkih" stranaka barem po mračnim skupštinskim hodnicima i ćenifama spominje nužnost izmjene izbornih zakona i procedura u smislu uvođenja roka za konstituisanje izvršne vlasti, a ukoliko se u tom roku ne uspije formirati izvršna vlast, da se raspusti skupština i raspišu vanredni izbori.
Krajnje je licemjerno uvijek iznova tvrditi da "oni jadni" eto ne bi sa Radeljašem u BPK ali jadni moraju, jer se tamo neka SBB i DF ponaša neodgovorno. Još je tužnije kada tu istu logiku primjeni i DF u KS, optužujući NS i SDP za neodgovornost.
Izborna pravila i pravila za konstituisanje skupština su takva kakva jesu i ta pravila nije pisala niti za njih glasala NS. Svako p(r)ozivanje na državničku odgovornost od strane onih stranaka koje od Mostara već evo šestu godinu prave Guantanamo demokratije i zadnji evropski bastion mraka, a od Mostaraca taoce svoje indiferentnosti i bahatosti, je najblaže rečeno bezobrazluk.
Sa druge strane, od stranke, koja za sebe tvrdi da je nova nada i da će svojom odlučnošću reformisati i zemlju i partnere u vlasti, je na temu izmjene izbornog zakona na dvoslojni papir sa mirisom kamilice stavljena samo želja da se ostalima stavi veliko O u zakon i nabavi još par stolica za zaOstale po raznim klubovima, domovima i vitalnim nacionalnim interesima.
A sada konkretno pitanje. Imate li u skladu sa skupštinskim pravilnikom o radu Parlamenta FBiH mogućnost da jedan poslanik (u ovom slučaju Gratz) uputi u skupštinsku proceduru zakon o izmjenama i dopunama izbornog zakona u smislu uvođenja roka od npr. 60 dana od dana potvrđivanja izbornih rezultata za formiranje izvršne vlasti, a ako se ne formira da se ide u vanredne izbore?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20510 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Banksy »

Pedja Kojovic wrote:
Potpuno je pogrešno, ja mislim, vjerovati da je nefunkcionalnost našeg sistema rezultat neznanja ili slučajnosti.
Za ovu vrstu kriminala za koji su se politicke partije u vlasti specijalizirale 20 godine to - nefunkcionalnost policije, tužilaštava i generalno sistema - je neophodni preduslov. Većina njihovih istaknutih članova borbu protiv korupcije i kriminala doživljava potpuno lično, kao napad na kućni budžet. Uključiti se u tu borbu za njih bi bilo raditi u korist lične štete i polagati reformske nade u takve ljude samo pokazuje očaj u koji su ljudi zapali.
Tačno.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20511 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

kluz franjo

U nasem prijedlogu za primjenu "Sejdic-Finci" (ne zamjerite na ovoj kolokvijalnoj referenci) a i generalno mi predlagali da se izbjegne rjesenje koje pored konstitutivnih stolica dodaje jos jednu za Ostale. Nas prijedlog je bio da funkcionerskih stolica treba biti manje ali da sve moraju biti dostupne svima.

Dennis Gratz, kao i svaki poslanik, je u Prestavnickom domu Parlamenta FBiH, ovlasteni predlagac i nema smetnji da u skladu sa procedirom predlaze nove i izmjene postojecih zakona.
Izborni zakon je dosta lose napisan i vec dugo vremena proizvodi dosta problema tako da, po mom misljenju, izmjene bi vjerovatno obuhvatile vise od polovine clanova sto podrazumijeva da se treba ici na novi a ne na izmjene postojeceg zakona.


p.k.
convict
Posts: 3516
Joined: 10/02/2008 01:20

#20512 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by convict »

Peđa, da vam kažem, generalno jako dobro gostovanje na TV1, samo, da vam kažem, potrudite se izbaciti ovu, da vam kažem, poštapalicu. U jednom trenutku pomislih da slušam, znači, Grabovicu.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20513 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

convict

Hvala.
Ta mi jepotstapalica postala ogroman problem.
Nisam je svjestan za vrijeme emisije ali kad gledam snimak grozno mi je neprijatno zbog toga i radije bih prestao ici na TV nego to gledati.

p.k.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20514 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zakon-za ... /150123011
Ovo praktično znači da bi zastupnici mogli voziti kuda hoće i parkirati gdje hoće, a "običnim smrtnicima" koji su glasali za njih se naravno za takvo što naplaćuju kazne.
Ovo "prakticno" ne znaci to.
Uz Odobrenje se dobije i Rjesenje u kojem pise za sta odobrenje sluzi, a imaju ga i
"obicni smrtnici"/koji imaju potrebu za odobrenjem/, koji mozda nisu glasali ni za koga.
Nisu ova Odobrenja od jucer.
Gospodin Forto vjerovatno nije vidio Rjesenje.

Gospodine Kojovicu , da li je ovakav naslov ispravan?
Zakon za zakonodavca ne važi: KS pozvao zastupnike da krše saobraćajna pravila
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#20515 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

innovation

Kada sam prije cetiri godine vidio/dobio ovaj dokument i ja sam kao i kolega Forto reagovao u svom blogu, napisanim tim povodom, slicno kao i on.
Ja zaista, ni dan danas, ne znam sta je zapravo svrha tog dokumenta ali mi se cini izvjesnim da njegova eventualna upotreba od strane poslanika moze ugroziti bezbjednost saobracaja i gradjane.

Naslov vijesti je, kao sto ste i vi sugerisali, netacan/neprecizan.

p.k.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#20516 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KatarinaKosaca »

Odličan pk sinoć kod Nikoline :thumbup: Bez diplomacije i uvrtanja, a u granicama pristojnosti, Bradara se primila kao saučešće "Ćata" :-) :-) nije zagrizao udicu, ali je pk imao odličnu refleksiju između ostalog o konverziji konstitutivnih naroda u "konstitutivne stranke".
Ipak, bez obzira ko lobira Radeljaš ili LIjanović voljela bih da Šoje bude potpredsjenik Federacije, a ne da radi toga ko lobira za njega dođe netko tipa Dušanke Majkić... Šoje ne može (niti itko) biti odgovoran za Radeljaša. Dajte nam konačno obrazovanog čovjeka u vlast... hoću reći neka NS tome pomogne..i to što je vanstranački je dašak optimizma i to treba podržati
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20517 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

Pedja Kojovic wrote:eventualna upotreba od strane poslanika moze ugroziti bezbjednost saobracaja i gradjane.
O zloupotrebi Odobrenja od strane "papaka" /koji vjerovatno ni ne pogledaju sta im pise u Rjesenju/, ne mogu komentarisati. :-)

Hvala na odgovoru. :)
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#20518 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by al_akhisari »

...odgledah sinoć samo par isječaka emisije; ono što sam vidio od peđe :thumbup:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#20519 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by privremeni »

Innovation wrote:
Pedja Kojovic wrote:eventualna upotreba od strane poslanika moze ugroziti bezbjednost saobracaja i gradjane.
O zloupotrebi Odobrenja od strane "papaka" /koji vjerovatno ni ne pogledaju sta im pise u Rjesenju/, ne mogu komentarisati. :-)

Hvala na odgovoru. :)
Otkud "papci" u zakonodavnoj vlasti kantona??
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#20520 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Innovation »

privremeni wrote: Otkud "papci" u zakonodavnoj vlasti kantona??
stoji u pozivu zastupnicima u Skupštini KS, što je na svom Twitter nalogu objavio zastupnik Edin Forto.

"Pročitajte ponudu od Kantona da po zakonu kršim saobraćajne propise", napisao je ovaj zastupnik i dodao da odbija ponudu.
Pedja Kojovic wrote:eventualna upotreba od strane poslanika moze ugroziti bezbjednost saobracaja i gradjane.
Innovation wrote:O zloupotrebi Odobrenja od strane "papaka" /koji vjerovatno ni ne pogledaju sta im pise u Rjesenju/, ne mogu komentarisati. :-)
Da li ovdje pise ko su ti "papci" :?:
:roll:
KIMBO
Posts: 122
Joined: 02/07/2012 14:06
Location: niđe

#20521 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KIMBO »

Jeli neko upoznat, imali u "našoj stranci" stegovni, disciplinski postupak, sud časti, ili nešto slično.
Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#20522 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Albin Zuhric »

Kimbo,

Ima.

Pozdrav
KIMBO
Posts: 122
Joined: 02/07/2012 14:06
Location: niđe

#20523 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by KIMBO »

.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20524 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Dobar Pedja na TV1. Totalno intelektualno superioran, narocito u odnosu na ovo dvohe iz HDZ-SDA. Fino
Forto, samo tako nastavi. Otvoreno i transparentno. Zastupnike, i slicne UPOSLENIKE, izjednaciti po svim osnovama sa svim drugim gradjanima u njihovim pravima i privilegijama!!!

U kompletu, fino NS. Samo ostro i principijelno. I koristite medije :D :thumbup:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#20525 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Pogledao sam snimak. Onaj iz SDA glup ko balvan. Bradara - no comment. Šućur - razočaravajući nastup. Čovjek koji se borio za ovu državu sada je ruši samo da bi napakostio DF-u. Jadno. Peđa ...
nije po mom ukusu. Kaže na početku intervjua da bi podržali Šoju da spriječe SNSD da uđe u vlast, a 15 minuta poslije kaže, "mi nećemo više učestvovati u ovome, eno im SNSD i SDP pa nek se dogovore s njima."
Dalje, kaže da mu je cilj da se što prije formira vlada, pa da počne paljbu kao opozicija. Ja bih volio da je rekao da mu je cilj da ovo krene naprijed. Najlakše je u ovoj zemlji biti opozicija. Hajd uradi nešto.

Libero, ja te ne razumijem. Ti kao da priželjkuješ da ovdje bude što gore, da nekome nešto dokažeš.
Locked