Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
mali_milojica wrote:
Citao sam da su ESP i kocnice u komponirali u jedno,jedan kompjuter svime upravlja.
Torque Vectoring kakav nude se razlikuje od bilo kojeg na svijetu. Dok kod ostalih "kompjuter" glumi raspodjelu sile na tockove preko kocnica,kod Giulie su stavili lamele u diferencijal za svaki tocak posebno i preko njih dozira silu na svaki tocak posebno. Novinari su rekli da je to prvi pravi elektro/mehanicki Torque Vectoring na svijetu.
Audi S4 B8 ima to kao opciju
novi RS3 čini mi se standardno
Kod Audija ovo ima ulogu da prebacuje sa prednje osovine na drugu,naprijed-nazad,ali na svaki tocak posebno kompjuter simulira preko kocnica
Imas na BMW,zove se Active M Diferencial,kod Mitsubishija Active YAW Control,itd itd
ja mislim Milojice da ti sve lažeš, ništa to Alfa neće imati, pa to je nemoguće....čuj Alfa auto...
ali onaj pokušaj poređenja enterijera me je oduševio, umalo kafu ne prosuh od smijeha...a i Semini komentari nisu za odbaciti, ludnica...
Pirija wrote:prenos snage na pojedinacne tockove je prvi imao porsche 959 prije 30 godina...
Netacno.
Imao je prvi 4x4 pogon koji je mogao stalno mjenjati odnos prijenosa izmedju prednje i zadnje osovine. 80:20 u korist zadnje maximalno,zavisno od uslova. Ako je klizavo islo je 50:50. Standardna postavka je bila 60:40 u korist zadnje osovine. Sistem se zvao PSK.
Lozim ih Johntra,ovo ja sve iz svoje glave izmisljam. Nemaju Talijani para da ovo sve naprave,trebali su Alfu prodati VW
Na Giuliji je radio tim unutar FCA poznat pod imenom „Skunks“, što je nadimak poznat iz američke industrije, koji označava najbolje timove, zadužene za rad na najdelikatnijim i tehnološki najinovativnijim i najzahtevnijim projektima.
mali_milojica wrote:
Kod Audija ovo ima ulogu da prebacuje sa prednje osovine na drugu,naprijed-nazad,ali na svaki tocak posebno kompjuter simulira preko kocnica
Imas na BMW,zove se Active M Diferencial,kod Mitsubishija Active YAW Control,itd itd
i ne pravi ovo ni alfa ni audi, nego mnogo pametnije kompanije... ovi samo sastavljaju
Nije to nista novo, mozda je pogresno protumaceno, prvijenac u necemu, ali u prenosu na oba tocka nije. Jeep je to imao u diferencijalima 99te, "mehanicki", onda 2005te sa elektro pomagalima.
Interesantna cinjenica,a to je ,da je alfa giulia apsolutni hit na netu od prvog dana kad je predstavljena i to jos uvijek traje. Najpracenija promocija ikad!!!!! Tako kazu ovi googlOvci.
mali_milojica wrote:
Kod Audija ovo ima ulogu da prebacuje sa prednje osovine na drugu,naprijed-nazad,ali na svaki tocak posebno kompjuter simulira preko kocnica
Imas na BMW,zove se Active M Diferencial,kod Mitsubishija Active YAW Control,itd itd
i ne pravi ovo ni alfa ni audi, nego mnogo pametnije kompanije... ovi samo sastavljaju
Ma naravno,da se neke stvari ne uzimaju od sporednih firmi i rade po licenci,razvoj auta bi jos vise kostao,samim tim i nj cijena.
mobsterc wrote:PA normalno kada su napravili novo auto od 2005te.
pringless wrote:Crosswagon. Da li je neko dolazio u dodir sa ovim autom? Da li je ludost kupiti ga?
Generalno jeste, to ti je podignuta FL 156tica. FL je vec u original jako osjetljiva ispod. Kao Cross moze biti samo jos gore... Takav avto je bio vec na pocetku osudjen na katastrofu. Na Balkanu dobro primjerka nema. U EU je isto tako raritet da ce cijena biti paprena (bar 11.000KM) + BH troskovi. Za cca 12godina star auto sa bar 200-300k km. Pa ko voli...
Autic je vizuelno katastrofa. Vulgaran kiceraj... Mozda sam nakon 156 i 159 ocekivao previse. Mozda su SAD proda koji komad ali u Evropi ce proci isto kao 159.
Svako vrijeme nosi nesto svoje.
Sa novom Giuliom Alfa se stvarno vratila svojim korijenima. Pored dizajna koji nikada nije bio sporan (meni opet nema ljepseg auta u klasi od Giulie),vratili su se tome da je auto i tehnoloski,ako ne na vrhu,onda barem jednak ostalima na vrhu.
Pare su otisle vecinom na modularnu platformu na kojoj ce lezati sve buduce Alfe. Otisle su na potpuno nove motore koje ce samo Alfa koristiti.
Potvrdjen je i dolazak V6 dizelasa. 335 KS i ~700nm.
Izasla je i informacija o obrtnom momentu za QV. Uz 510 KS motor daje i 600nm.